Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu myPhone Luna

Test telefonu myPhone Luna

Arkadiusz Dziermański 7 Grudnia 2014 22:55

7 10
Przed wizytą kuriera z myPhone'em Luna nie wiedziałem o niej zbyt wiele. Tyle tylko, że w ogóle istnieje, a ludzie żywo dyskutują na temat zachęcającej specyfikacji i ceny. A te faktycznie wyglądają dobrze - sześciordzeniowy procesor, duży wyświetlacz z przyzwoitą rozdzielczością, "współczesna" wersja systemu, głośniki stereo, no i ta cena... W momencie otrzymania telefonu było to 699 zł. Osoby śledzące moje wypowiedzi na forum znają moje uprzedzenia do wszelkiego rodzaju niszowych marek, sprzedających po kosztach sprzęt z dalekiego wschodu. Mimo wszystko Luna mnie zaintrygowała. I słusznie...



Zestaw

Luna przyjechała do mnie zapakowana w ładne, białe pudełko, estetycznie pokryte zdjęciami telefonu i informacjami na temat specyfikacji. W środku znalazłem zestaw trochę wykraczający poza standard. Na pierwszy ogień kabel USB i zasilacz, który muszę przyznać, wygląda strasznie tandetnie i niepewnie, aż trochę strach cokolwiek do niego podłączać, ale działał sprawnie. Następnie słuchawki, które kształtem są niemalże identyczne jak te dołączane do smartfonów HTC (z szerokim, płaskim kablem). Brzmią trochę gorzej i ogólnie ich jakość zdecydowanie zachęca do korzystania z własnego sprzętu. Niestandardowymi dodatkami był starter sieci Mobile Vikings (dołączany do każdego egzemplarza Luny) oraz folia na wyświetlacz, za którą oczywiście serdecznie podziękowałem i schowałem głęboko do pudełka. Starter i folia, to niedużo, ale przy zakupie takie małe rzeczy potrafią bardzo ucieszyć. Zestaw zdecydowanie na plus.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Obudowa

Po wyjęciu z pudełka Luna zrobiła na mnie ogromne wrażenie, bo... jest naprawdę ogromna. Obudowa ma wymiary 157,6 x 77,6 x 7,9 mm i jest zwyczajnie duża. Na co dzień noszę wąskie spodnie i Luna balansuje na granicy wygody, pozostawiając niewiele miejsca w przedniej kieszeni. Po dodaniu do niej kabla ze słuchawkami bardzo ciężko jest go częściowo zwinąć i schować razem z telefonem. Przedni panel został zdominowany przez ekran o przekątnej 5,5 cala, który osłania szyba Dragontrail. Pod nim znajdują się trzy dotykowe przyciski, których można użyć jako sygnalizacji powiadomień. Nie jest to jednak domyślna opcja, trzeba ją uruchomić z poziomu Ustawień. Przyciski są nieduże, a ich podświetlenie dosyć słabe, przez co powiadomienia są czasami słabo widoczne. Nad ekranem umieszczono czujnik zbliżeniowy i oświetlenia, kamerę do wideorozmów, a na samej górze mamy okrągłe otwory głośnik rozmów. Na prawym boku telefonu znajdziemy przycisk blokady ekranu oraz regulacji głośności, lewy pozostał gładki. Na dolnej krawędzi zostało umieszczone gniazdo microUSB, na górnej Jack 3,5 mm. Z tyłu urządzenia znajdziemy, okolony srebrną ramką, obiektyw aparatu z diodą LED, centralnie umieszczony, duży napis Luna i mniejszy myPhone oraz dwa głośniki stereo.

Obudowa jest kombinacją szkła (na ekranie), metalu (na górnej i dolnej krawędzi) oraz matowego plastiku. Widząc rozmiary tylnej klapki, która jest w całości zdejmowalna, byłem niemalże przekonany, że coś tutaj na pewno będzie skrzypiało. Wbrew moim oczekiwaniom klapka ugina się tylko iluzorycznie w środkowej części, a cała konstrukcja nie wydaje kompletnie żadnych dźwięków. Pomimo tego, że większa część obudowy to plastik, Luna jest naprawdę dobrze wykonanym urządzeniem.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 82
  • 0

    66.  2014-12-22 13:00:03

    Mam ten smartfon i wg mnie jest dobry za tą cenę nie zawiesza się chodzi mi płynnie a test podoba mi się

  • 0

    67.  2014-12-22 23:52:53

    @65
    jesli 8Mpx porownuje sie do aparatu z klasy Z3 czy S5 to uznaja to za minus, tylko nikt nie wezmie pod uwage ze Luna nie kosztuje 3000zl a tylko 600zl

  • 0

    68. ~ADAM200  2014-12-26 18:45:52  host: 46.205.15.201.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    mam pytanie do użytkowników Luny-Czy baterię trzeba formatować czy nie?

  • 0

    69. ~Rysiob  2014-12-27 11:25:47  host: user-94-254-145-112.play-internet.pl

    @68 Baterii nie formatuje się, lecz formuje. Jednak nie dotyczy to ogniw Li-Ion (i Li-Pol) - wkładasz baterię, uruchamiasz i korzystasz. Doładowujesz ją kiedy chcesz, potrzebujesz, ALE nie doprowadzasz do głębokiego rozładowania, bo to niezdrowe dla ogniwa. I tyle.

    Co do aparatu - 12 Mpx po interpolacji jest i istotnie fotki wychodzą mało szczegółowe i samo robienie zdjęć wymaga skupienia, żeby dobrze wyszły. Coś jest nie tak ze sterownikami aparatu, bo już na zewn. aplikacjach fotki wychodzą lepsze (ale jeszcze jest co poprawiać).

  • 0

    70.  2014-12-30 21:42:35

    Pytanko ile luna wyciaga w najnowszym antutu v5.5 ?

  • 0

    71.  2014-12-30 22:24:42

    70, lee - 24715 punktów

  • 0

    72.  2015-01-01 15:05:29

    Dzieki za info moj thl t6 pro 27051 przy wlaczonym psmode przy wylaczonym w sumie nie wiele wiecej hehe troche ponad 27,1k natomiast wieksza roznica jest w 3drating bo z oszczednoscia 2941 a bez o ile dobrze pamietam 3177 pozdro

  • 1

    73. ~Marcinv16  2015-01-10 11:56:49  host: apn-31-2-91-94.dynamic.gprs.plus.pl

    Posiadam ten telefon już około 2 miesiące. Chciałbym się podzielić moją opinią o nim z innymi zainteresowanymi kupnem tego telefonu.
    Jeśli ktoś jest zdania, że wynalazek typu myPhone to jakaś podrzędna tandeta to stwierdzam, że się nie zna i jest w błędzie. Jest to moim zdaniem całkiem przyzwoity telefonik, tym bardziej za te pieniądze:). Zdecydowanie jest on dla tych którym nie przeszkadza ,,duży rozmiar,, :). I własnie to jest jego zaleta i wada jednocześnie, jeśli ktoś chce neta na komie, nawigację, janosika, gierki, filmy. To to wszystko będzie procentowało bo naprawdę korzysta się z tego komfortowo. Ale jeśli jest mu to zbędne to trzeba się z tym liczyć że będzie on bardziej nieporęczny niż mały telefon. Co do baterii używając wszystkiego non stop; muza, Wi Fi, gierki, czytanie książek to bateria wytrzyma 1 dzień, przynajmniej u mnie. Ale jeśli z telefonu korzysta się od czasu do czasu to 3-4dni. Aparat jest średniawy ale ma fajne opcje. (zresztą kto zmieści wysokiej klasy aparat , optykę w blaszce 8mm, powodzenia). Do telefonu można dopiąć kartę SD 32Gb polecam! Ja mam osobiście kartę trochę szybszą ADATA 32 GB micro SD HC Class 10 PRO 45/40MBs UHS1, z powodzeniem można na niej instalować wszystko Kit Kat to umożliwia. Ważne jest żeby to była szybka karta wtedy wszystko chodzi płynnie nic się nie tnie. Dual sim ekstra jak dla mnie. Menu przejrzyste, bardzo fajna jest opcja ,,inteligentne gesty,, . Głośniki jak na komórkę tez niezłe. Osobiście go polecam jeśli ktoś lubi multimedia, internet, książki na telefonie, aplikacje wszelakiej maści.

  • 1

    74.  2015-01-26 20:19:54

    Konkretna recenzja. Widać, że nie ściemniasz, tylko piszesz jak jest a jest całkiem nieźle.

  • 0

    75. ~piotr8133  2015-03-01 22:01:24  host: 89-69-7-65.dynamic.chello.pl

    wada.... moze nie tyle telefonu co producenta... w razie zablokowania przez niechcianego uzytkownika telefon nadaje sie do hard reset na wlasna reke tracimy gwarancje na koszt poniesiony przez serwis 150zl w tym koszty wysylki... a przeciesz chodzi tylko o wpisanie cyfrowego kodu ktorego nigdzie nie ma w instrukcji.... za to wielki ------

  • 0

    76. ~robb  2015-03-02 11:09:13  host: 87-99-23-244.internetia.net.pl

    najfajniejsze w takiej Lunie prócz dual sim jest duzy ekran i głośniki stereo- w podróży to jak przenośne kino :)

  • 1

    77. ~Rabbus  2015-03-04 21:30:49  host: apn-77-114-58-218.dynamic.gprs.plus.pl

    Posiadam Lune od miesiąca i mogę powiedzieć tylko to ,że jest to doskonały zakup. Do tej pory byłem sceptycznie nastawiony do tego typu produktów. Mam na myśli firmy o nazwach dziwnie podobnych do znanych marek.Jedmusznak po miesięcznej eksploatacji spoglądam na produkt firmy myphone z coraz większym szacunkiem. W komplecie który zkupiłem w sklepie x-com za 660zł. otrzymałem gratis bardzo fajne etui , słuchawkę bluetooth , folię na matrycę oraz startówkę viking mobile. Myślę że wartośc tych gadżetów przekracza 100zł.
    urządzenie nie zawodzi pod żadnym względem.Malkointenci jak zwykle jęczą coś tam o aparacie , ale przecież nie robimy nim zdjęć na konkurs, a tragedii wcale nie ma.Przesiadłem się na Lunę z S4 Active i absolutnie nie żałuję Na pewno nie wrócił bym z powrotem do Samsunga.Jeżeli nie jesteś gadżeciarzem dla którego liczy się tylko znane logo to nie zastanawiaj się ani chwili. Telefon wart jest tych pieniędzy , a nawet odnoszę wrażenie że sprzedawany jest za pół darmo.

  • 0

    78. ~ktos62  2015-04-08 08:35:15  host: 87-205-102-109.adsl.inetia.pl

    mam Lune (od wczoraj) i mały problem, w trybie uśpienia po chwili telefon się wyłącza, czy to jest usterka czy jakieś ustawienia. Proszę o pomoc

  • 0

    79. ~jak??  2015-04-22 23:39:01  host: 89-65-237-84.dynamic.chello.pl

    Mam od miesiąca na razie niezawodna, sprawdza się w graniu gps apkach jako telefon i do wielu innych zastosowań np: fiszki. Kwietniowa aktualizacja bezbolesna i zauważalnie przyspiesza telefon. Zdjęcia mogłyby być lepsze ale jak na phone nie ma tragedii Moim zdaniem bardzo dobra jasna kamera. Dla mnie super, oby tak dalej.

  • 0

    80. ~stefan1678  2015-09-30 21:07:21  host: 89-73-243-11.dynamic.chello.pl

    Działa na lunie GTA sa i VC ?

  • 0

    81. ~Włodek  2015-10-19 21:18:38  host: 89-77-46-89.dynamic.chello.pl

    Mam ten telefon już ponad rok! Spadł mi ze schodów na "twarz", mam pajączka na wyświetlaczu ale wszystko działa doskonale. Dzwonię, rozmawiam, siedzę w Internecie, bank, poczta słowem normalnie pracuję. Mogę uczciwie powiedzieć, że katuję ten telefon. Ważne, etui które kupiłem oryginalne za 70 zł (i plułem na nie, ze jest potwornie drogie) jest doskonałe, świetna podstawka do oglądania, ładna praktyczna i niezniszczalna. Słowem teraz wymiana wyświetlacza jest trudna bo serwis do duszy, ale telefon jest świetny i staniał teraz 619zł (pierwszy kupiłem za 690 zł) więc kupuję nowy taki sam bo zarobił na siebie. To chyba najlepsza recenzja!!!!
    Jeszcze jedno aparat! Czytałem wyżej opinię, że aparat średni. Zrobiłem przy dość dobrym oświetleniu (ta ważne) zdjęcie Liną i GS4 pokazałem kilku znajomym, wszyscy wskazali zdjęcie z Luny jako lepsze. Pozdrawiam malkontentów!

  • 0

    82. ~posiadacz  2016-01-07 18:11:48  host: user-188-33-29-50.play-internet.pl

    Mam Lunę dokładnie 13 miesięcy. Niestety jestem bardzo niezadowolony. Cały ekran siada po prawej stronie żółte przebarwienia,białe plamki na wyświetlaczu zrobiły się z dnia na dzień telefon noszony w etui, nie porysowany,nie zalany... A system ? hmmm po aktualizacji "najnowszej" wersji androida... (w cudzysłowie bo od maja nie am aktualizacji a android ciągle coś udoskonala a mam 4.4 i nie wiem dlaczego Luna nie ma aktualizacji) bateria umiera w jeden dzień - już musiałem wyłączyć automatyczne aktualizowanie aplikacji! ale i tak słabo daje, zamówiłem nową baterię od producenta i też nic za wiele nie dało. Głośniki zaczęły coś trzeszczeć no nie wiem po prostu jestem załamany... czas zbierać na nowy telefon :( na gwarancję nie ma jak oddać bo nie mam zastępczego... dlatego moja ocena jest negatywna przez pierwsze 5 miesięcy byłem bardzo zadowolony ale teraz jest masakra...

  • 0

    83. ~Rafal  2016-01-22 20:20:10  host: 5.174.57.85

    Zawiesił mi się i nic nie działa, ekran nie reaguje , co zrobić ?

  • 0

    84. ~legal soft  2016-03-17 15:52:29  host: 80.152.67.131

    Tak jest jak się sprzedaje telefony z pirackim chińskim softem   i udaje producenta, listę firm posiadających LEGALNE wersje systemu google można sprawdzić tu:
    file:///C:/Users/HP/Downloads/Google%20Play%20Supported%20Devices%20-%20Sheet%201%20(1).pdf

  • 0

    85. ~kasiaa  2016-07-07 04:59:24  host: 195.117.55.26

    Jestem niezadowolona. Mam Tel rok. Równo po roku zaczela siadać mi bateria aparat głośniki ladowarka system wszystko..telefon zadbany bez rys noszony w etui.

Dodaj swoją opinię