Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Motorola Gleam

Test telefonu Motorola Gleam

Arkadiusz Dziermański 6 Sierpnia 2011 02:15

0 0
W roku 2004, w pięknych czasach, w których telefony z klapką były jednymi z najpopularniejszych, przeciętnym użytkownikom nawet do głowy nie przychodziły telefony dotykowe, a iPhone i Android byłby przyjęte jako fantastyka, Motorola wypuściła kultowy model telefonu - RAZR V3. Niecodzienne wzornictwo, początkowo abstrakcyjna klawiatura, metalowa i bardzo cienka obudowa. Tym właśnie "Brzytwa" (skrót RAZR pochodzi od angielskiego "razor") przyciągała swoich nabywców. Pochodnych od modelu V3 było dużo i przerobiono niemalże cały alfabet, od V3a, do V3xx, a potem też przyszły kolejne telefony na fali jej popularności, jak np. V6, V8, K1...



Mamy połowę roku 2011. iPhone i Android są na porządku dziennym, większość nowych modeli telefonów ma dotykowy ekran. Telefonów klasycznych jest coraz mniej, a klapek można ze świecą szukać. Motorola postanowiła przypomnieć użytkownikom swoją kultową V3 wypuszczając na rynek model Gleam, oznaczony też jako EX211. Tak samo płaska klawiatura, bardzo zbliżone wzornictwo, cienka obudowa. Wielu użytkowników entuzjastycznie podeszło do tej wiadomości. Zostaje tylko pytanie - czy Gleam jest w stanie powtórzyć sukces modelu V3? Postaram się na to pytanie odpowiedzieć.

Zestaw

Wszechobecna moda na ekologiczne "wszystko", wymusiła zapakowanie zestawu w niewielkie, tekturowe pudełko opatrzone napisem "Classic style, redefined" wskazującym zapędy ku ponownego wyznaczania klasycznego stylu. W środku znajdziemy ładowarkę z końcówką microUSB, jednoczęściowy zestaw słuchawkowy z mikrofonem i końcówką JACK 3,5 mm oraz standardowy zestaw makulatury w postaci instrukcji i karty gwarancyjnej. Zestaw skromny, ale Gleam jest telefonem z niższej półki, więc nie można było się za dużo spodziewać.

Wygląd zewnętrzny

Motorola Gleam jest klasyczną klapką o wymiarach 106 x 53 x 13,9 mm i masie 105 gramów. Telefon jest dobrze wyważony i pewnie leży w dłoni. Górna klapka jest krótsza, dzięki czemu widoczny jest pod nią podświetlana na biało ramka z napisem Motorola. Przedni panel, choć imituje szkło, jest plastikowy i idealnie nadaje się do kolekcjonowania rys i odcisków palców. Warto więc pomyśleć o jakiejś folii lub pokrowcu. Na górze znajduje się obiektyw aparatu, a pod nim niewidoczny wyświetlacz diodowy. U dołu lewej krawędzi umieszczone zostało gniazdo JACK 3.5mm oraz szczelina służąca do podważenia tylnej klapki, w której też jest zaczep na smycz. Na prawej krawędzi umiejscowione zostało gniazdo microUSB i przyciski do regulacji głośności. Tył telefonu, niestety z cienkiego i miękkiego plastiku, przyozdobiony został czarnym logiem Motoroli. U dołu znajduje się szczelina głośnika.



Zdejmowanie tylnej klapki przysparza sporo stresu, ponieważ jest to czynność bardzo drastyczna. Trzyma się ona na zatrzaskach i do ich zdjęcia trzeba użyć sporo siły. Kiedy już się z tym uporamy naszym oczom ukazuje się bateria, karta SIM oraz karta pamięci. W celu wyjęcia tej ostatniej konieczne jest wymontowanie baterii. Przyszła pora na otwarcie telefonu i tutaj za pierwszym razem przeżyłem szok. Telefon jest wielki, a rozmiary klawiatury od razu przyniosły mi na myśl telefony dla seniorów.

motorola gleam motorola gleam motorola gleam motorola gleam

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    9.  2011-08-06 12:44:59

    @2 Nie wiem jaki egzemplarz jest na zdjęciach, bo do testu używałem prywatnego modelu, z T-Mobile właśnie i to z niego pochodzą wspomniane błędy. @8 Chodziło o duże, nauszne słuchawki ale chyba ktoś to zmienił ;) . Są jeszcze chyba ze dwa, czy trzy błędy ale reklamować je będę po południu ;) .

  • 0

    10.  2011-08-06 13:01:43

    jak do wad nie można było zaliczyć fatalnego aparatu - zdjęcia i nagrane video są tragicznej jakości ;/

  • 1

    11.  2011-08-06 13:11:15

    Dziękuje za ten test. Więcej takich. Jeśli to tylko możliwe skupcie się tez na "zwykłych" TELEFONACH. Nie mówiąc już konkretnie o klapkowcach. ;-)

  • 0

    12. ~miro  2011-08-06 13:27:21  host: 031011129163.warszawa.vectranet.pl

    Do 4, wiem, że można kupić normalnie w salonie ale chodzi mi o zdjęcie z pierwszej strony testu, dokładnie 3-cie zdjęcie na dole od lewej, jest wyraźnie napisane na obudowie "Not for sale", czyli te zdjęcia przedstawiają inny model niż autor testował, być może nie wszystkie ale jednak. Co do testu nie mam zastrzeżeń, wszyskie funkcje opisane należycie.

  • 1

    13.  2011-08-06 13:31:18

    Test telefonu dla mas-jak najbardziej! Więcej takich. Swoją drogą, dość ciekawy.

  • 0

    14.  2011-08-06 14:50:10

    Przede wszystkim głośno i z powodzeniem napędzające duszę słuchawki. ???????????

  • 2

    15.  2011-08-06 21:28:44

    Moja propozycja - przetestujcie Samsunga C3560. ;-)

  • 0

    16. ~  2011-08-07 02:12:04  host: host-89-229-131-247.chelm.mm.pl

    Okropieństwo. Obrzydliwe wzornictwo, fatalna klawiatura. Ale kotek fajny, choć sfocony tak nędznym aparatem jak w mojej starej 3220.

  • 0

    17. ~jaca  2011-08-07 05:20:10  host: zen-inetgw-6a.nhs.uk

    test dobry, czyta sie lekko bez znudzenia, pogratulowac

  • 1

    18. ~meow  2011-08-10 14:56:39  host: 212.160.172.70

    Piękny kot!!!

  • 0

    19. ~SRQ  2011-08-21 11:33:52  host: 77-254-155-47.adsl.inetia.pl

    Przypuszczam, że sprzętowo nie odbiega od V6maxx czy od K3 - może będzie ten sam soft? W wymienionych przeze mnie modelach wszystko można modyfikować :D

  • 0

    20. ~Wiola  2011-12-19 16:59:04  host: 178-36-189-241.adsl.inetia.pl

    bardzo przydatny artykuł i film! dodał mi odwagi w otwieraniu swojego telefonu:D

  • 0

    21. ~Wiola  2011-12-19 17:00:17  host: 178-36-189-241.adsl.inetia.pl

    oczywiście mam na myśli zdejmowanie tylnej klapki:)

  • 0

    22. ~bakulik  2012-01-03 21:02:49  host: host212-89-206-8.limes.com.pl

    "1/3 ekranu zajmuje ramka z godziną i datą, której w żaden sposób nie da się wyłączyć" - da się: Ustawienia -> Ustawienia telefonu -> Wyświetlacz -> Pokaż datę i godzinę.

  • 0

    23. ~  2012-02-09 07:55:09  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    ładna ta puma na ostatnim zdjęciu.

  • 0

    24. ~Renia  2012-02-23 13:01:31  host: 77-253-68-181.adsl.inetia.pl

    Czy można gdzieś kupić folię na klawiaturę do tego telefonu

  • 0

    25. ~etka  2012-03-29 11:28:13  host: 79.124.96.43.rybnet.pl

    Nie umiem usunąć zegara z teleofnu co wydac go prawie na całym ekranie . niemam w teleofnie ten funkcji Ustawienia -> Ustawienia telefonu -> Wyświetlacz -> Pokaż datę i godzinę . jak go inaczej da sie usunąć ??

  • 0

    26. ~rafik  2012-04-06 07:01:47  host: komp-95-171-217-163.protonet.pl

    Czy da się w tym modelu zmienić menu siatki na listę ? Pomocy , motorolla gleam

  • 0

    27. ~under  2012-06-04 17:58:12  host: host-212.96.245.130.tvksmp.pl

    Witam A ja mam pytanie. Włożyłem do niego kartę PLAY i odczytuje mi tylko 250 kontaktów (mam zapisanych 460) Czy można z tym cośzrobić by widział wszystkie ?

  • 0

    28. ~  2013-03-12 20:27:08  host: 095160139198.rudaslaska.vectranet.pl

    jak w motoroli suchać plików z muzyką przy zamknietej klapce

Dodaj swoją opinię