Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu LG P990 Swift 2X

Test telefonu LG P990 Swift 2X

Michał Gruszka 6 Października 2011 00:22

0 0
Koreański producent, który swoimi sukcesami mógł się do tej pory bardziej pochwalić na rynku ekranów LCD, niż w telekomunikacji mobilnej, co raz bardziej wychodzi przed szereg, próbując wybić się innowacyjnością, za którą podążają inni. Co ciekawe, całkiem nieźle mu się to udaje. LG może się pochwalić już nie tylko pierwszym na świecie telefonem komórkowym wyposażonym w procesor dwurdzeniowy, ale również przejęciem klientów spółki Sony Ericsson, czy co raz mniej zadowolonych użytkowników fińskiej Nokii. Zapowiadana w 2008 roku agresywna walka firmy LG o trzecie miejsce na podium firm sprzedających największą ilość komórek, została ogłoszona zwycięstwem i to pomimo zmniejszenia w ostatnim okresie planów sprzedażowych na ten rok, ze 150 na 114 milionów terminali. LG może się pochwalić takimi nowinkami jak telefon z ekranem 3D, niewymagający obsługi w specjalnych okularach, czy testowany przeze mnie w tej chwili Swift 2X, który trafił do Księgi Rekordów Guinessa, jako pierwszy na świecie smartfon z dualcore.



Co w zestawie

Telefon, mimo że pierwszy, innowacyjny, naładowany nowinkami, a do tego całkiem ładny, wcale nie grzeszy bogatym zestawem. W zasadzie otrzymujemy podstawowe akcesoria, jakie każdy z producentów oferuje w telefonach klasy średniej. Słuchawki stereo, instrukcja, przewód USB. Podobno w zestawie znajduje się również przewód HDMI. W moim niestety go zabrakło. Na słuchawkach nie podano żadnego modelu, dlatego jedyne, co potrafię o nich powiedzieć to, to, iż są wykonane z całkiem niezłą dbałością. Przewód jest masywny, pomimo dość cienkiego przekroju. Pilot pozwala jedynie na odbieranie i nawiązywanie połączeń w trybie głosowym. Zmiana poziomu głośności, czy sterowanie mediami nie jest możliwe. Są to słuchawki douszne, które całkiem nieźle grają, charakteryzują się głębokim basem, a ich budowa skutecznie izoluje nas od dźwięków z zewnątrz, pozwalając cieszyć się muzyką płynącą ich głośników. Kabel USB używamy równocześnie do synchronizacji danych z komputerem, jak również do ładowania telefonu po podłączeniu przewodu do zasilacza z gniazdem USB. Zagadką jest natomiast rzeczony przewód HDMI. Niestety z tej recenzji nie dowiecie się o nim nic, prócz tego, że LG użyło tutaj złącza typu mini HDMI.



Budowa

Telefon jest ogromny. A przynajmniej takie sprawia poczucie, ponieważ według specyfikacji jego rozmiary są raczej przeciętne jak na smartfon tej klasy (122,40 x 64,20 x 9,90 mm). Jego masa kieszeni nie urywa. Niewiele ponad 130 gramów przy tych rozmiarach udało się osiągnąć tylko i wyłącznie dzięki zastosowaniu do stworzenia obudowy tworzywa sztucznego. Żadnych modnych wstawek ze szczotkowanego aluminium czy równie wywołującego "ochy i achy" szkła. Oczywiście poza szklaną taflą ekranu dotykowego. Jakość użytego tworzywa jest na bardzo wysokim poziomie. Elementy obudowy w całości pokryte zostały antypoślizgową powłoką, nadającą komórce delikatności i ciepła, a to przekłada się na stabilny uchwyt, pomimo dość szerokiej budowy. Kolejną zaletą tej obudowy jest brak jakiegokolwiek problemu z nieestetycznymi smugami od tłustych palców.

lg p990 swift 2x lg p990 swift 2x lg p990 swift 2x lg p990 swift 2x

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~  2011-10-06 06:25:04  host: 84-10-219-22.dynamic.chello.pl

    "...Telefon trzeba ładować co dziennie..." -pisze sie codziennie :)

  • 0

    4. ~wiek  2011-10-06 06:26:57  host: user-46-113-41-202.play-internet.pl

    wczoraj po raz pierwszy mi upadl, rezulta - peklo szkielkio ekranu, po prostu cudownie, i ma to byc gorilla glas, ps.ogolnie telefon rewelacja...

  • 0

    5. ~Babuch  2011-10-06 06:36:16  host: 195.205.221.231

    Jest FIX do nagrywania FullHD w 30kl. Mamy wtedy rewelacyjna jakosc

  • 0

    6.  2011-10-06 07:53:08

    @5 jak na swifta tak, ale w odniesieniu do konkurencji już nie

  • 0

    7. ~Andrzej  2011-10-06 08:48:54  host: CLIENT-pix-2.warszawa.dialog.net.pl

    To na pewno jest mini HDMI,a nie micro?

  • 0

    8. ~  2011-10-06 08:52:07  host: 62.87.200.186

    No właśnie - pierwsza strona: informacja o mini HDMI, a druga strona: microHDMI. No chyba że kabel HDMI ma złącza z jednej strony mini a z drugiej micro...

  • 0

    9. ~Andrzej  2011-10-06 08:58:03  host: CLIENT-pix-2.warszawa.dialog.net.pl

    Do wad dorzuciłbym - szkiełko zakrywające aparat - z jego powodu zdjęcia często wychodzą słabe, najlepszym rozwiązaniem byłoby jego usunięcie. Dodatkowo flagowy telefon LG został wyposażony w niedopracowaną wersję androida 2.2, co powoduje częste zwiechy. FSecure dołączony do oprogramowania zamula telefon. Niestety w wielu wypadkach zdarza się że telefon podpięty do ładowarki zawiesza radio i nie można się dodzwonić do numeru (sygnał normalny, ale telefon nie reaguje) i nie jest to jednostkowy przypadek. Fatalny wsparcie dla telefonu, który do tej pory nie doczekał się update'u. Bateria nie jest tak fatalna, jak mówi autor, wystarczy tylko zmienić ustawienia łączenia się do sieci bezprzewodowej. Nie mniej jednak jest to niesamowicie ładny i potężny telefon, lecz nie polecam osobom, które chcą mieć telefon prosto z pudełka - żeby działał dobrze trzeba trochę nad nim popracować.

  • 0

    10.  2011-10-06 11:16:26

    Tegra 2 nagrywa slabiej FullHD niz Exynos. Ma tez pewne ograniczenia w odtwarzanych formatach video. NIe jest to sama wada LG ale uzytego procesora nVidii

  • -1

    11.  2011-10-06 11:51:05

    @9 niemalże w 100% się z Tobą zgadzam. PRzy takich bebechach zwiechy UI są moim zdaniem niedopuszczalne, wygląda to żenująco. No ale to jest jeszcze niedopracowanie systemu i prędko się to raczej nie zmieni.

  • 0

    12. ~  2011-10-06 14:19:50  host: dpd142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jakie w takim razie polecacie telefony? Z tego co wiem przy przedłużeniu umowy w planach optymalnych Orange można dostać smartfony za 1 zł. Do wyboru mam: Nokie E6, Samsunga Galaxy II, nokie e7 communicator i HTC sensation.

  • 0

    13. ~ppp  2011-10-06 16:46:52  host: user-188-33-92-23.play-internet.pl

    ooo, zdjęcia z poznańskiego rynku ;)

  • 0

    14.  2011-10-06 17:16:08

    Nie podoba mi się test. Gdzie porównanie ekranu z SuperAMOLEDem Plus? Przecież to jest obecnie najlepszy wyświetlacz na rynku i odnośnik jakości. I w ogóle czemu nie ma ANI SŁOWA o SGS2? Czy to aby nie największy konkurent 2x?

  • 0

    15.  2011-10-06 18:10:30

    Zwiechy są nawet przy przełączaniu pulpitów ale jest to wyłącznie wina nakładki LG. Po zabawie w zmiane dostaje niesamowitego kopa:) A wymienienie w wadach kiczowatego paska na tylnej obudowie, czy nijakiego designu to moim zdaniem szukanie wad na siłę nie mowiac o tym że jedno zawiera się w drugim;)

  • -1

    16. ~uuk  2011-10-06 20:16:55  host: ccd128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam testowany telefon od dobrych kilku tygodni, to co mogę powiedzieć to to że jest to najbardziej NIEKOMPETENTNY test jaki czytałem (a dużo czytałem przed zakupem telefonu na aukcji), niemniej cieszę się że nie jest to kopia innych testów, jednak mam wrażenie że mógłbym napisać coś podobnego na podstawie "pomacania" telefonu w salonie. Dodam tylko do testu że wspomniany kabel HDMI dostarczany jest wraz z telefonem ale poza naszym krajem (dlaczego nie wiem) kable dosłownie kosztuje parę złotych i jest to na 100% microHDMI). To co mnie najbardziej wk... (drażni) w LG to "olewactwo" o aktualizacji słyszę od wypuszczenia telefonu a jedyne co się dzieje to ciągłe przesuwanie terminu.

  • 0

    18. ~  2011-10-07 15:19:29  host: afju191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @16, test może być nierzetelny, niekompetentny jest człowiek :P

  • 0

    19. ~shq  2011-10-08 11:08:01  host: ip-46-21-214-87.nette.pl

    - telefon ma micro hdmi - bateria jest generalnie taka jak u konkurencji, bez rewelacji ale bez tragedii - 1,5 dnia na non stop aktywny pol tr danych + zabawy telefonem + gry to wynik bardzo rozsadny, jezeli jest nizej polecam ja skalibrowac (defaultowo powinna miec 4200mv ale zaraz po zakupie na start ma 3600mv, po kalibracji jest cacy... kalibrowalem przez usuniecie pliku za pomoca clockworkmoda ale mozna przez apke z marketu) Zapewne mieliscie egzeplarz "grzebany" albo z postawionym firmowo romem na niepelnej bateryjce - takie poszly na polske i UK (zgodnie z xda)

  • 0

    20. ~shq  2011-10-08 11:13:28  host: ip-46-21-214-87.nette.pl

    jeszcze odnosnie baterii to jej 100% naladowanie zapisywane jest w pliku "batterystats". Jezeli zapisze sie na poziomie np. 3200mv to normalne ze telefon nie wytrzyma zbyt dlugo... nalezy naladowac na full telefon, odlaczyc, po pewnej chwili podlaczyc ponownie na godzinke, pozniej usunac plik batterystats - powiinismy miec juz wynik w okolicach 4000mv jako poczatkowy , co poskutkuje dluzsza zywotnoscia na aku oraz mniejszymi przeklamaniami na wskazniku bateri

  • 0

    21. ~  2011-10-08 17:04:42  host: user-46-112-196-208.play-internet.pl

    WIDZĘ MNÓSTWO BŁĘDÓW W TE(K)ŚCIE, DUŻO POZJADANYCH LITER, "CORAZ" I "CONAJMNIEJ" PISZE SIĘ RAZEM, A NIE OSOBNO TAK JAK TO ZROBIŁ AUTOR I NAJNOWSZY SYSTEM MICROSOFTU NIE NAZYWA SIĘ WINDOWS MOBILE 7 TYLKO WINDOWS PHONE 7!

  • 0

    22.  2011-10-12 11:31:03

    Co do baterii - a co powiecie na HTC Desire, w którym bateria o tak samej pojemności, a przy mniejszym o 0,3 cala ekranie trzyma około 20 godzin? A przecież do dyspozycji w Desire mamy jednordzeniowy procesor i mało wydajny układ graficzny Adreno 200. Aha i co do designu: "nijaki"? Wygląd jest kwestią gustu... co to znaczy "nijaki"? Nie ma go wcale? W pierwszym akapicie autorowi podoba się wygląd, a w ostatnim jest nagle "nijaki"? Dziwne. Ja bym ten design nazwał minimalistycznym. Nie ma jakichś specjalnych ozdób, ani błyszczącego plastiku jak w Galaxy S.

  • 0

    23. ~Taka prawda  2011-12-10 23:08:22  host: ekg142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    13: ppp tak osiłku z poznańskiego rynku. Zakup sobie okulary bo to jest Wrocław.

Dodaj swoją opinię