Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu LG P880 (Optimus) Swift 4X HD

Test telefonu LG P880 (Optimus) Swift 4X HD

Marcin Kruszyński (vonski) 10 Listopada 2012 23:00

7 1
W grudniu 2010 roku LG zaprezentowało światu pierwszy smartfon z dwurdzeniowym procesorem na pokładzie. LG 2X P990 pojawił się w sklepach ok. 2 miesiące później a dwurdzeniowe telefony stały się faktem i trafiły do pierwszych klientów. LG stał się z miejsca królem wydajności i benchmarków, choć jak się później okazało nie dzierżył tego tronu zbyt długo. Prawie 1,5 roku później koreański producent wprowadził do sprzedaży swój pierwszy czterordzeniowy telefon i rzeczywistego następcę 2X - model 4X HD P880. Tym razem jednak w dniu premiery na rynku były już produkty konkurencji oparte o układy quad-core, więc trzeba było rywali gonić.



Zawartość pudełka

Zawartość pudełka nie dostarcza żadnych niespodzianek. Mimo, że P880 jest najwyższym i najdroższym modelem producenta, to zestaw sprzedażowy obejmuje standardową garść ulotek i skróconych instrukcji, słuchawki dokanałowe z mikrofonem, ładowarkę sieciową z kablem microUSB (osobnym) oraz kilka naklejek z tagami NFC. Chociaż ponurą codziennością stały się ostatnio podobne zestawy dla wszystkich telefonów, ja ciągle nie potrafię pogodzić się z tym, że dla swoich najdroższych modeli producent nie może dorzucić do zestawu choćby adaptera MHL albo ładowarki samochodowej czy innego, niestandardowego gadżetu. W końcu dlaczego by nie wyróżnić klienta płacącego za telefon prawie 2000 zł od tego, który kupuje model za 300 zł? Ale chyba wskutek upowszechnienia się takiej polityki możemy powoli zacząć przyzwyczajać się do tak mizernych zestawów.

Samo pudełko LG jest dość ładne, eleganckie, prezentuje się zdecydowanie efektowniej od jednokolorowych i nudnych opakowań np. Samsunga. Jego wzór kontynuuje pomysł oparty na prostopadłościanie przeciętym wklęsłym paskiem w innym kolorze, jaki można było spotkać choćby w modelu P920.

Ze względu na ubogość zestawu napisze tylko kilka słów o dołączonych słuchawkach. Jest to niestety typowa para dousznych słuchawek z mikrofonem i jednoprzyciskowym pilotem służąca bardziej do rozmów niż do słuchania muzyki. To też żadna nowość, choć np. słuchawki dołączane do Xperii S wypadają muzycznie o klasę lepiej. Zestaw od LG gra jednak po prostu słabo, dźwięk jest dość płaski, próżno szukać głębokiego basu czy innych efektów audio. Jednym słowem - znów typowa masówka.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Specyfikacja

Parametry nowego modelu flagowego LG to ścisła górna półka jeśli chodzi o smartfony z Androidem. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor Cortex-A9 o częstotliwości taktowania rdzenia 1,5 GHz oparty o chipset Tegra 3. LG ma 1 GB pamięci operacyjnej RAM, wbudowaną pamięć o pojemności 16 GB, którą można dodatkowo rozszerzyć za pomocą kart microSD i wszystkie popularne obecnie moduły łączności (BT 4.0, HSDPA+, Wi-Fi w standardzie "n" z funkcją Wi-Fi Direct, HotSpot oraz DLNA, a także NFC). Na pokładzie nie mogło zabraknąć czujników (akcelerometr, zbliżeniowy, kompas itd) oraz złącza TV-out - tym razem w standardzie MHL (2.0). Całość zamknięta jest w obudowie o wymiarach 132,4 x 68,1 x 8,9mm, której front stanowi ogromny, 4,7 calowy ekran w technologii True HD-IPS LCD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Urządzenie wyposażone jest w dwa aparaty: główny o rozdzielczości 8 Mpix oraz przedni z matrycą 1,3 Mpix. Jednym słowem kawał topowego sprzętu działającego pod kontrolą Androida 4,0 Ice Cream Sandwich z nakładką Optimus UI 3.0. Póki co brak jednoznacznego stanowiska firmy LG co do aktualizacji systemu do Androida 4.1, ale znając politykę koreańskiego producenta wcale nie jest to takie pewne.

lg p880 optimus 4x hd lg p880 optimus 4x hd lg p880 optimus 4x hd lg p880 optimus 4x hd

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 43
  • 1

    26.  2012-11-13 21:23:14

    Ale recenzja LG to trochę nie miejsce na porównywanie Samsungów :) S3 ma lepszy aparat, większy ekran i jest zdecydowanie lepszy muzycznie od dwójki. Przegrywa za to z kretesem w kwestii materiałów wykonania i (IMO) dizajnu. I jak pisałem wyżej ekran dwójki wypada zdecydowanie korzystniej na słońcu.

  • 0

    27. ~LepikPL  2012-11-15 00:57:18  host: 87-205-45-117.adsl.inetia.pl

    Mr Vonski. Piszesz do rzeczy. Spoko. Ale LG tańsze jest i basta. Za 1500 wala się 4X po marketach, patrzeć w tym tempie jak w promo-shit-koszu wyląduje obok DVD Kac Wawa za 5 PLN. Za 1500 SGSIII nie kupisz, a za chwilę JegoPastikoMość cena stanie na amen i rok bity się nie ruszy.

  • 1

    28.  2012-11-15 10:05:00

    S3 można już upolować i za 1400zł, wystarczy wiedzieć gdzie i cierpliwie szukać. Różnica w cenie wcale już nie jest taka duża. Piszę oczywiście o cenach telefonów z polskiej dystrybucji.

  • 0

    29. ~marekss44  2012-11-15 11:52:12  host: 89-74-238-185.dynamic.chello.pl

    sam mam teraz smartfon od lg i jestem z niego bardzo zadowolony. Jak tylko skończy mi się umowa znów wezmę lg, mam zaufanie do tych telefonów. A LG P880 (Optimus) Swift 4X HD zapowiada się świetnie

  • 0

    30. ~Beial  2012-11-20 11:38:16  host: 89-70-19-42.dynamic.chello.pl

    Solidna robota ze strony LG. Naprawdę dobrze wykonany i bogato wyposażony. Ekran IPS bardo dobrze się sprawdza. Szybki procesor i pojemna bateria to atuty tego telefonu.

  • 0

    31. ~klin  2012-11-27 09:59:05  host: ifh115.internetdsl.tpnet.pl

    Ma LG kilka dni i z tym rozładowaniem baterii w trakcie czuwania to nie do końca prawda. Po naładowaniu na 100% około 24 to na następny dzień koło 10 rano było dalej 100%. Obserwacja przeprowadzona kilka razy. Przy okazji - aparat to rzeczywiście kicha. Pozdrawiam.

  • 0

    32. ~macmac  2012-11-29 08:06:49  host: 83.242.19.61

    siema , bateria po calej nocy z sygnalem na poziomie 100-110 db czyli 1-2 kreski pokazuje 100 procent. po calej nocy czuwania + budzik, caly dzien okolo 30 minut rozmow , 5 sms, 10 minut GTAIII wieczorem o godzinie 20.00 pokazuje ok 37 procent. jak dla mnie rerwaelacja. a GTA III wyglada lepiej niz kiedy gralem na kompie za mlodu. jak sie gra w nowe gry z 3d grafika to 3-4 godziny i koniec. ja czesciej od gier uzywam polaris office i podswietlanie na 39, wiec 2 dni bateria daje rade

  • 0

    33. ~prefix  2012-12-05 12:23:26  host: 91.209.141.10

    LG Swift 4x to barzdo zaawansowany technologicznie model, myślę, że znajdzie wielu nabywców a dziei niemu LG poprawi swoje wyniki sprzedażowe.

  • 0

    34. ~Artur  2012-12-17 13:57:43  host: gateway1.proask.com.pl

    Ja będę mógł kupić LG P880 za 900zł, nóweczkę. Więc to bardzo opłacalny interes?

  • 0

    35. ~Tom  2013-01-28 01:17:05  host: aft237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    vonski mam do ciebie pytanie. Co lepiej wybrac LG P880 Swift 4X HD czy Samsung Galaxy S2 i9100 ???

  • 0

    36. ~hubifon  2013-02-21 17:39:47  host: 213-238-72-64.adsl.inetia.pl

    a ja mam problem z moim LG 4x HD

  • 0

    37. ~hubifon  2013-02-21 17:43:58  host: 213-238-72-64.adsl.inetia.pl

    a ja mam problem z moim LG 4x hd, podczas grania (arcane legends) wł wifi wyswietlacz na max (w celach testu to robilem) i podlaczonej ladowarc tel zaczyna sie rozladowywac zaimast ladowac !! w opcji bateria napisane jest ladowanie usb zamiast AC zmienialem juz ladowarki na inne, kable usb ale problem pojawia sie ciagle podczas grania i wykorzystywania telefonu w taki sposob, przez chwile jest ladowanie AC to jest ok nagle jest ladowanie usb i koniec tel pada w oczach podczas grania, doznalem szoku jak mi zgasl podczas grania i podlaczonej ladowarki -.- pomóżcie

  • 0

    38. ~czemu juz 3 gry nie dzialaja pr  2013-02-23 23:09:28  host: host-1-207.erydan.net

    Albo tlo biale ( BIA 2, tom clancy splinter cell) albo rozowe(9mm). Czego to Prxycxyna pomozcie

  • 0

    39. ~macmac  2013-03-14 18:07:20  host: 83.242.19.61

    a kolega ze sklepu ma czy z chomika te gry z bialym/rozowym ekranem . ja mam multum gier i nie spotkalem sie z tym . gry oryginalne ofcoz

  • 0

    40. ~Poprawa  2013-05-16 14:34:48  host: 5fd714185.1000lecie.pl

    Takie pytanie do autorów recenzji, bo to chyba oni robili zdjęcia do artykułu. Gdzie są te wyłączniki różnico-prądowe za 9,99?

  • 0

    41. ~  2013-05-31 01:01:31  host: agej23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy to normalne że telefon działa tylko 3 godziny na baterii? mam na myśli 3 godziny ciągle włączonego wyswietlacza

  • 0

    42. ~Arquiteto  2013-06-16 21:01:29  host: host-213-5-210-86.wtvk.pl

    Brak trybu pamięci masowej nie jest winą LG lecz Google, które w imię zwiększenia kompatybilności zablokowało ten tryb w Androidzie 4.0 i chyba żadne urządzenie pracujące pod kontrolą tego systemu takiego trybu nigdy nie miało ani mieć nie będzie.

  • 0

    43. ~LG 4x HD  2013-06-17 22:07:01  host: 89-171-168-178.ip.netia.com.pl

    telefon kiepski,leprzy jest samsung awila

  • 1

    44. ~  2013-06-24 21:14:39  host: 89-72-81-75.dynamic.chello.pl

    @43 dowcipny jesteś.... Nokia 5230 była od Avili lepsza haahahaha... a tak na serio 4X HD mega fon, kupiłem za 1000zł i nie żałuje mimo nagrzewania i niezbyt mocnej baterii (PS. rozładowuje się szybko ale z 15% do 100% w 1,5 godziny!! stara 5230 potrzebowała z 10% do 100% prawie 3 godziny!!) Polecam za taką kasę.... w 4.1.2 aparat 100% super poprawili łapanie ostrości.... jest więc więcej niż o.k ... ale co mnie dziwi to że w belce powiadomień brak Qslide... a Qslide jest już w L9 na JB 4.1.2!! duże niedopatrzenie może w XDA coś pomogą... Pozdro.

  • 0

    45. ~  2013-06-28 20:12:38  host: v17-07.opera-mini.net

    ile czasu telefon dziala na baterii od pelnego naladowania przy ciaglym uzytkowaniu?

Dodaj swoją opinię