Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu LG KP500

Test telefonu LG KP500

Karol Wirkowski 1 Lipca 2009 13:58

0 0
Telefony z dotykowym ekranem nie są już dostępne jedynie dla wąskiej grupy ludzi, którzy mogą wydać na telefon niebotyczne kwoty. Od czasu wprowadzenia iPhone'a świat oszalał nad dotykowymi wyświetlaczami, a producenci telefonów komórkowych zwrócili uwagę na wcześniej niewypełnioną niszę. W związku z tym, że polityka każdej marki przewiduje telefony z ekranem dotykowym, "dotyk" zaczął pojawiać się nie tylko we flagowych modelach danego producenta czy mid-end, ale również w najniższej klasie telefonów, czyli tzw. low-end. Oczywiście telefony te nie są tak bogate w funkcje i możliwości oraz nie są wykonane ze szlachetnych materiałów, ale oferują tak pożądany przez potencjalnego użytkownika "dotyk". Szał na dotykowe wyświetlacze zdaje się potwierdzać ostatnia informacja, która została opublikowana przez LG, w której producent chwali się, że sprzedał już ponad 20 milionów telefonów z dotykowym wyświetlaczem w zaledwie 26 miesięcy od wprowadzenia na rynek pierwszego dotykowego telefonu z logiem LG, czyli modelu LG KE850 Prada.



Obecnie w szerokim portfolio telefonów z dotykowym wyświetlaczem LG najniżej w hierarchii został umieszczony model KP500 znany jako Cookie. Dodatkowo powstała również, specjalna wersja dla sieci Orange oznaczona KP501, różniąca się od KP500 wyłącznie detalami obudowy oraz oprogramowaniem przygotowanym specjalnie dla Orange. Trzeba też wspomnieć o zainteresowaniu innych operatorów tym modelem LG, co wróży wyrobowi koreańskiego producenta spory sukces.



Budowa

KP500 to telefon jednobryłowy o rozmiarach 106,5 mm x 55,4 mm x 11,9 mm. Co przy zastosowanym wyświetlaczu o przekątnej 3 cali jest wielkością kompaktową. Jednak zaskakującą jest waga tego telefonu, która wynosi tylko 87 gramów. Dodatkowo masa jest rozłożona proporcjonalnie przez co biorąc telefon pierwszy raz do ręki odnosi się wrażenie, że nie została włożona do niego bateria. Zostało to osiągnięte poprzez wykorzystanie bardzo cienkiej warstwy plastiku do wykonania obudowy. Choć materiał nie jest najwyższej jakości, to jest bardzo przyjemny w dotyku, a spasowanie jest na bardzo wysokim poziomie i nie doświadczy się niepożądanych odgłosów przy łączeniu poszczególnych elementów. Trzeba jednak wspomnieć, że materiał ten przejawia skłonność do "łapania" rys i na pokrywie baterii pierwsze zarysowania pojawiają się nadzwyczaj szybko.

lg kp500 lg kp500 lg kp500 lg kp500

Na przednim panelu pod wyświetlaczem znajdują się trzy przyciski: zielona i czerwona słuchawka oraz klawisz wielozadaniowości, dzięki któremu istnieje możliwość uruchamiania ulubionych aplikacji jak przełączanie się między włączonymi aplikacjami oraz ich zamykanie. W lewym górnym rogu klawisza czerwonej słuchawki została umieszczona świecąc na pomarańczowo dioda. Jednak producent nie przewidział dla niej jakiejkolwiek specjalnej funkcji oprócz sygnalizowania trybu gotowości wyświetlacza. Jest to co najmniej dziwne i przerost formy nad treścią, ponieważ można było ją wykorzystać chociażby do pożądanej przez spore grono użytkowników jako diody sygnalizującej nieodebrane połączenie lub wiadomość.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22. ~Anakonda  2009-07-07 11:47:56  host: agn242.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bardzo dobrze i fachowo napisany test , ( z resztą nie poraz pierwszy przez tego autora) Zgadzam się niemal ze wszystkimi punktami i spostrzeżeniami, bardzo trafnie wyciągnięte wnioski. Zeby dodać wisienke na torcie autor testu zwrócił nawet uwagę na diodę informującą o nieodebranym połączeniu czy nieprzeczytanym sms-ie, niby drobny szczegół ale przykładowo dla mnie bardzo istotny, nie kupiłbym telefonu który w wyrażny sposób nie informuje o tym że ktoś się do mnie "dobijał". Dioda jest niezwykle przydatna, a już w nocy wręcz pożądana, a jak komuś nie odpowiada zawsze jest przecież opcja że można ją wyłączyć, i światełko nie pulsuje. Zna ktoś może inne niż Nokia 6300 i E51 modele telefonów które posiadają pulsujące diody?

  • 0

    23. ~pzdr & poćwicz  2009-07-10 14:56:06  host: nat-mo3.aster.pl

    Nokia 5800

  • 0

    24. ~  2009-07-10 22:37:10  host: host-81-190-19-46.torun.mm.pl

    Motorola e398 oprócz diody informowała cichym piknięciem co kilka minut. Mi to bardzo odpowiadało.

  • 0

    25. ~  2009-07-14 15:30:30  host: t10-11.opera-mini.net

    Takową diodę na przednim panelu u góry koloru zielonego maja wszystkie starsze modele od SE z zerii P ( od P800 do P990i ). W nowszych modelach tego producenta są przy gnieździe do ładowarki ( P1i, M600i, W960i, G700 oraz G900 ).. Jak ktoś się trochę orientuje, to wie,że są to smartfony działające na wymierającej już platformie UIQ. W bardzo niewielu testach tych modeli zwracano na to uwgę, a szkoda, sam mam P1i- i jest to b.przydatna funkcja. W najnowszym smartwonie- X1, są umieszczone 4 diody, po 2 z każdej str.po bokach, któte świecą na kilka kolorów- w zależności na jaki sobie życzymy.

  • 0

    26. ~gk  2009-07-20 01:21:22  host: pc18.nowinynet.pl

    a ja mam pytanie, co to za piosenka w tle? :) W filmikach. Bardzo uspokajająca :)

  • 0

    27. ~iskra  2009-07-23 16:43:32  host: xdsl.246.c80.petrotel.pl

    co to za piosenka jest w pierwszym filmiku :) ? LG KP500 Cookie - appearance & menu. bardzo jej poszukuje :)

  • 0

    28. ~iskra  2009-07-23 16:48:42  host: xdsl.246.c80.petrotel.pl

    ok znalazlem to moj ulubiony wykonawca a nie wiedzialem ze ma taka piosenke :) HedKandi. House.

  • 0

    29. ~iskra  2009-07-23 16:52:50  host: xdsl.246.c80.petrotel.pl

    hmm i jescze inny wykonawca ^^ The Thrillseekers - Dreaming of You Przepraszam za offtop

  • 0

    30. ~cin  2009-07-27 10:36:28  host: 77-252-124-35.ip.netia.com.pl

    Ciasteczko już rozeszło się w 5 milionach egzemplarzy, narazie firma osiągnęła swoje założenia w połowie, ponieważ zakładali wstępnie sprzedaż 10 milionów egzemplarzy, ciekawe czy osiągną sukces!

  • 0

    31. ~wero888  2009-08-05 18:08:52  host: absa202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    siema jak ustawic wyswietlacz w cooki co to jest ta kalibracja i do czego sluzy zmiejszanie i zwiekszanie dotyku

  • 0

    32. ~a  2009-08-08 10:56:47  host: aapw190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ostatnio pojawił się film z wystawy produktów Koreańskich w PKiN ... http://www.youtube.com/watch?v=wN0_MxTF7c4

  • 0

    33. ~a  2009-08-08 11:06:47  host: aapw190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ostatnio pojawi? si? film z wystawy produktów Korea?skich w PKiN ... http://www.youtube.com/watch?v=wN0_MxTF7c4

  • 0

    35.  2009-08-14 11:56:17

    wero888 - kalibracja ustawienie precyzyjności dotyku.

  • 0

    36. ~,  2009-08-19 08:10:16  host: 093105083159.legnica.vectranet.pl

    dzisiaj go chyba kupię w Auchan - jest w promocji za 499 zł!!!

  • 0

    37. ~Mizia  2009-10-10 18:31:59  host: hostk2081.infobiuro.pl

    Hejka jaki fon sobie kupić lg cookie , LG KU990 , samsunga aviille czy iphone > A i lepiej kupić go w salonie czy na alegro. Z góry dzięks

  • 0

    38. ~...  2009-12-06 19:08:12  host: ip17-101-1-83.myslenice.net.pl

    miałam ten telefon przez 3 miesiące i nie mogę powiedzieć o nim żadnego złego słowa! jak dla mnie idealny! ładny, wypasiony i co najważniejsze funkcjonalny! serdecznie polecam :))

  • 0

    39. ~Jaro  2010-01-24 20:12:18  host: 213-199-218-179.tktelekom.pl

    Do Mizi (37). Czy ty przyrównujesz LG KP500 do Apple iPhone? To są jakieś jaja... Jeśli już to radziłbym zakupić Cookie, i tylko nowe.

  • 0

    40. ~ktos  2010-02-26 10:42:48  host: xdsl.008.c81.petrotel.pl

    jak wylaczyc zegar analogowy na pulpicie? z gory dzieki

  • 0

    41. ~Janusz1945  2010-07-02 11:05:33  host: czestochowa.um.gov.pl

    "Niestety dowolnie oznacza wybór przez użytkownika aplikacji przeznaczonych do tego przez producenta i nie ma możliwości dodania wybranych przez użytkownika. Aplikacje dostępne to Zegar, Kalendarz, Przeglądarka zdjęć, Odtwarzacz muzyczny, Radio, Notatki oraz dodatkowy podwójny Zegar". To nieprawda. Jest możliwość własnego ustawienia tylko trzeba nacisnąć na dole gwiazdkę.

  • 0

    42.  2010-07-05 11:12:22

    "Bardzo duży plus trzeba przyznać za czytelność wyświetlacza w bardzo słoneczny dzień, która jest jak na dotykowy wyświetlacz rewelacyjna". To lekka przesada. W jasny dzień trzeba wyświetlacz zasłaniać dłonią, żeby coś odczytać.

Dodaj swoją opinię