Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu LG KC910 Renoir

Test telefonu LG KC910 Renoir

Lech Okoń (LuiN) 31 Stycznia 2009 01:36

1 0
Viewty i Prada to telefony, które zmieniły wizerunek koncernu LG. Debiut na rynku telefonów z dotykowym ekranem znacznie umocnił pozycję koreańskiego producenta. W 2008 roku przyszedł czas na nowe wersje "dotykowców". Szczęśliwcy mogli znaleźć pod choinką telefon Prada II czy ośmiomegapiskselowego Renoira. Właśnie ten drugi - LG KC910 Renoir - trafił do naszych testów. Z dawnego Viewty pozostał tylko tych samych parametrów ekran i interfejs użytkownika, cała reszta to już same nowości: WiFi, aparat fotograficzny 8 Mpix, GPS, akcelerometr, szybsza wersja HSDPA... Według specyfikacji, telefon oferuje jeden z najbogatszych zestawów funkcji, jaki odnaleźć można we współczesnych telefonach. Czy Renoir ma szansę na sukces na rynku telefonów multimedialnych? 8 Mpix to krok do przodu czy raczej przesada w przypadku telefonu komórkowego? Na te właśnie pytania odpowie ten artykuł.





Konstrukcja - bez dotyku ani rusz

Dotykowy ekran stał się domeną nowoczesności i kluczem do dużej sprzedaży. Telefon pozbawiony przycisków i będący właściwie tylko jednym wielkim ekranem, obsługiwanym w całości bez rysika, jako pierwszy zapowiedział LG. Mimo, że sukces Prady ograniczyła premiera iPhone'a i HTC Touch, to LG we wrześniu 2008 roku poinformował o 1 mln sprzedanych sztuk tego telefonu. W październiku 2007 roku na rynek trafił LG Viewty, który stanął w szranki z fotograficznymi telefonami konkurencji. LG zaskoczyło nas pod względem możliwości rejestrowania wideo i świeżym spojrzeniem na zagadnienie interfejsu dotykowego. Renoir to następca kultowego Viewty. Producent nauczył się w ciągu roku bardzo dużo - telefony znacznie różnią się od siebie zarówno pod względem wyglądu jak i zakresu funkcji.

lg kc910 lg kc910 lg kc910 lg kc910

Choć Renoir wydaje się znacznie mniejszy od poprzednika, jest tylko niewiele cieńszy od Viewty, za to nieco dłuższy i szerszy (107,8 x 55,9 x 14 mm Renoira względem 103,5 x 54,4 x 14,8 mm w Viewty). LG zrezygnował z metalowej pokrywy baterii, mimo to Renoir jest o 2 gramy cięższy od Viewty - waży 114 g. Boki są zaokrąglone, podobnie jak przejścia między nimi - dzięki czemu telefon leży bardzo wygodnie i pewnie w dłoni. Przedni panel otacza gruba metalowa ramka o gładkich brzegach. Nad 3-calowym ekranem o rozdzielczości WQVGA (240 x 400 pikseli, 256 tys. kolorów), producent umieścił swoje logo, głośnik, czujnik oświetlenia i kamerę do wideorozmowy. Pod ekranem znalazły się 3 przyciski - zielona i czerwona słuchawka, a między nimi przycisk skrótu do menu aktywnych aplikacji i szybkich skrótów. Tuż obok zielonej słuchawki znalazł się też pierwszy mikrofon (podobnie jak we Viewty producent umieścił też drugi mikrofon na tylnym panelu telefonu, służący do nagrań wideo). Na lewym boku telefonu znajduje się gniazdo słuchawek (też ładowarki / USB / wyjście TV) oraz gniazdo kart microSDHC (do 8 GB) - oba gniazda zakryte są zaślepkami. Szkoda, że producent nie zdecydował się na umieszczenie standardowego gniazda typu JACK, najlepiej na górnym biegunie telefonu. Tymczasem dolny i górny biegun telefonu są praktycznie puste - na górnym znajdziemy tylko przycisk zwalniający pokrywę baterii i zaczep na smycz. Prawy bok telefonu usiany jest przyciskami: dwa przyciski głośności (dolny po długim przyciśnięciu uruchamia / wyłącza profil dźwiękowy "milczy"), przycisk blokady klawiatury (też stabilizacji obrazu w trybie aparatu) oraz dwustopniowy spust aparatu fotograficznego. Wszystkie przyciski telefonu (łącznie 7) wykonane są z dobrej jakości materiałów.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 74
  • 0

    55. ~  2009-02-28 10:35:26  host: a4.net159.okay.pl

    To bardzo dobry telefon. Używam od paru tygodni i jestem na prawdę zadowolony. Ostatnio wrzuciłem nawet film z kompa divx i o dziwo działa;p Świetna ergonomia. Windows Mobile póki co na dotykowce się nie nadaje. Chyba, że bawi Cię korzystanie TYLKO z rysika więc tu duży plus dla LG. Telefon działa szybko, żadnych zgrzytów, błędów itd. klawiatura QWERTY też do przyzwyczajenia i normalnego korzystania. Jedyny minus to faktycznie taki, że nawigacje potrzebują póki co pobierać mapy z internetu, ale ja myślę, że to się zmieni. W końcu nie każdy telefon ma Symbiana lub WM a jednak jak pokazują testy wydajności nie rzadko prześcigają te "Systemowe" więc uważam, że mapa do wgrania na telefon pod Jave to tylko kwestia czasu. Bateria faktycznie jak na tak duży ekran trzyma długo. około 3 dni zwykłego użytkowania. Polecam ten telefon jak najbardziej:)

  • -1

    56. ~tom  2009-03-10 12:18:29  host: 212.160.172.70

    Niewygodna ekranowa klawiatura, człowieku ty jesteś albo kulawy albo ułomny klawiatura jest bardzo wygodna.

  • 1

    57.  2009-03-10 22:47:43

    tom, wiem co piszę, poza tym poprosiłem kilka osób o próbę napisania tekstu na KU990, Renoirze, Pixonie, Xperii, iPhonie i Touch Pro dla porównania. Sprzętowe klawiatury to zupełnie inna kategoria. Gdy chodzi o ekranowe to w zestawieniu z Pixonem, iPhonem czy nawet Viewty, Renoir wypada tragicznie.

  • 0

    58. ~  2009-03-11 21:13:51  host: inet20909nc-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    LuiN to chyba masz słoniowe palce. jestem dosc mocno zbiudowanym facetem i bez problemu piszze palcami na ekranowej klawiaturze renoira i to bardzo szybko

  • 0

    59. ~ariszka  2009-03-17 10:13:58  host: regis.mac.edu.pl

    To fakt znakiem rozpozanwczym marki Lg stały się ostatnimi czasy telefony z ekranami dotykowymi, do tego są one stosunkowo tanie i ogólnie dostępne, pod względem technicznym też nie odstają.

  • 0

    60. ~DDan  2009-03-17 21:11:18  host: public62824.xdsl.centertel.pl

    Jeśli chodzi o design to Pixon przewyzsza Renoira, ale ciężko mi wybaczyć w samsungu brak Wi-Fi, dlatego dla mnie wygrywa LG. I zgadzam sie z 59. ceny są rzeczywiscie dobre w stosunku do jakości, ale jest duze prawdopodobienstwo, że ich wartosć bedzie bardzo szybko spadać.

  • 0

    61.  2009-03-20 12:09:26

    58, jeśli ktoś nie używał innych rozwiązań, to będzie sobie wmawiał, że to co ma jest dobre. Trudno w takiej sytuacji o konstruktywną dyskusję. Pozdrawiam (i macham wcale nie słoniowymi palcami:)

  • 0

    62. ~kamil  2009-03-21 17:39:28  host: 188.33.14.46

    witam, czy wie ktoś czy da się w tym telefonie wyłączyć dźwięk migawki???

  • 0

    63. ~jp  2009-04-17 00:44:38  host: chello089075170107.chello.pl

    Witam, Napiszę parę zdań nt tego telefonu. Piszę po kilku dniach spędzonych nad testowaniem jego. Dodam że jestem bardzo wymagający. Minusy: oprogramowanie-totalna porażka (przewijanie, tworzenie folderów, skróty, GPS to chyba tylko z nazwy-u mnie brak jakichkolwiek reakcji i informacji co do mojej/telefonu pozycji), oprogramowanie na komputer u mnie nie działa-komputer mi się zawiesza i wyłącza po podłączeniu telefonu)kalendarz-brak możliwości skopiowania z SE (lub komputera Windows kalendarz)na LG który odczytuje tylko Outlooka (jeżeli ktoś wie jak to ewentualnie zrobić to poproszę o info), i wiele innych. Plusy natomiast to zaskoczenie dla mnie że odczytał mi filmy jakie mu wgrałem prosto z kompa nie zmieniając rozmiaru i formatu i podobna sytuacja ze zdjęciami gdzie wgrałem na kartę zdjęcia z G7 nie zmniejszając rozmiaru i odczytał/wyświetlił je), odczyt Worda, Excela, PDF, pozostałe plusy jak u moich przedmówców (m.in. wygląd, wyświetlacz, wielkość,). małe info: oprogramowanie w telefonie to V10j, laptop sony FZ z Vistą na pokładzie. Pozdrawiam wszystkich. Jacek

  • 0

    64. ~dafi  2009-05-18 11:51:48  host: 77-252-124-35.ip.netia.com.pl

    ja uważam że należy się duży plus za to że w Renoir zamieszczono 8Mpix aparat który robi świetnej jakości zdjęcia, czyli jest to przede wszystkim telefon dla osób ceniących sobie funkcjonalność w telefonie i ciekawe rozwiązania techniczne na wysokim poziomie, ostatnio w LG urzekła mnie Arena z trójwymiarowym menu, to dopiero innowacja

  • 0

    65. ~cag  2009-05-28 20:32:34  host: yarpen.mac.edu.pl

    Za ten telefon LG dostało nagrodę fotoaparatu 2008, nic dziwnego jeden z niewielu telefonów z 8Mpix aparatem

  • 0

    66.  2009-06-01 16:42:19

    cag - a kto tę nagrodę przyznał? Swoją droga - INNOV8 robi nieco lepsze zdjęcia i ma bez porównania lepszą ergonomię.

  • 0

    67. ~kola  2009-06-04 09:50:37  host: 77-252-124-35.ip.netia.com.pl

    Należy wziąć jeszcze tutaj pod uwagę kwestie ceny, Renoir jest dość tani dlatego cena z pewnością przyciąga, LG ma to do siebie że produkuje dobrej jakości dotykowe za niewielka cenę, a to kusi klientów

  • 0

    68. ~orfi  2009-06-22 11:44:49  host: 77-252-124-35.ip.netia.com.pl

    Ceny telefonów LG spadają, ostatnio byłam zszokowana dowiadując się że Arenę można kupić już za 549 zł, przyciagnie to jeszcze bardziej klientów do marki LG.

  • 0

    69. ~xD  2009-08-16 20:26:12  host: ist178.internetdsl.tpnet.pl

    moze mi ktos powiedziec gdzie tan LG ma głosniczek bo oglądałem juz dosć duzo zdjec i jakos go jeszcze nie dostrzefłem

  • 0

    70. ~xD  2009-08-16 20:30:18  host: ist178.internetdsl.tpnet.pl

    moze mi ktos powiedziec gdzie tan LG ma g?osniczek bo ogl?da?em juz dos? duzo zdjec i jakos go jeszcze nie dostrzef?em

  • 0

    71. ~xD  2009-08-16 20:35:17  host: ist178.internetdsl.tpnet.pl

    moze mi ktos powiedziec gdzie tan LG ma g?osniczek bo ogl?da?em juz dos? duzo zdjec i jakos go jeszcze nie dostrzef?em

  • 0

    72. ~lula  2010-04-23 16:44:30  host: 80.51.87.32

    pewnie drogi jest.. ale poczekam cierpliwie do momentu, kiedy cena będzie OK ;) super fonik ;]

  • 0

    73. ~Szpaku  2010-07-17 12:29:05  host: static-78-8-111-65.ssp.dialog.net.pl

    jestem zainteresowany kupnem tego telefonu i mam dodatkowe pytanie do was, czyjest moze ktoś posiadaczem i powie mi jakie wychodzą filmiki z tego telefonu po zrzuceniu na kompa?

  • 0

    74. ~van Dee  2010-07-18 01:33:32  host: 81-219-71-233.adsl.inetia.pl

    wie ktoś może czy telefon ten ma funkcje latarki lub stałego flesza ?

Dodaj swoją opinię