Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu LG GM360 Bali

Test telefonu LG GM360 Bali

Mateusz Pakulski (Q!) 18 Grudnia 2010 08:55

0 0
LG był jednym z pierwszych producentów telefonów, który zauważył lukę w segmencie rynku tanich, multimedialnych telefonów z ekranem dotykowym. Po bardzo ciepło przyjętym przez rynek i bijącym rekordy sprzedaży modelu Cookie, ten wschodni producent wprowadził na rynek model Bali. Czy propozycja ta okaże się równie przełomowa jak jego starszy brat? Czy zaoferuje podobnie innowacyjne podejście do tego segmentu rynku? I czy w końcu okaże się propozycją, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze nowego telefonu?



Zestaw

Oprócz samego telefonu i baterii, w zestawie sprzedażowym znajduje się jeszcze kilka elementów. Wśród nich odnajdziemy ładowarkę, zestaw słuchawkowy oraz plik dokumentów.

Wygląd

Na przednim panelu testowanego telefonu znalazły się tylko trzy niezbędne klawisze - dwie "słuchawki" oraz centralnie umieszczony klawisz funkcyjny. Ponad nimi odnajdziemy ekran, natomiast nad nim - głośnik. Na górnym boku umieszczono po jego lewej stronie gniazdo JACK 3,5 mm, natomiast po prawej - przycisk zasilania/blokady. Na prawym boku odnajdziemy klawisze "strzałek" w górnej części oraz spust migawki aparatu fotograficznego w dolnej. Na dolnym brzegu, poza szparą mikrofonu, nie odnajdziemy innych elementów, natomiast na lewym, przy samej jego górze, gniazdo microUSB schowane za zaślepką. Tył obudowy jest jednolity u gładki, jeśli nie liczyć okolic oczka aparatu fotograficznego w górnej lewej części. Obok niego znalazł się nieznacznie zagłębiony element doświetlający w postaci diody LED.

Bali wykonany został z dwóch rodzajów materiału: metalu oraz plastiku. Ten pierwszy odnajdziemy na górnym i dolnym boku urządzenia oraz wokół oczka aparatu, natomiast ten drugi - w pozostałych miejscach. Jakość użytych materiałów jest na dobrym poziomie - mimo dużej ilości płaskich i gładkich powierzchni, nie sposób przy normalnym korzystaniu z telefonu uszkodzić ich fakturę. Zastrzeżenia można mieć natomiast do ich spasowania - przy nieznacznym już ściśnięciu telefonu wydaje on nieprzyjemne dla ucha trzaski.

Ergonomia

Wymiary testowanego LG to 108 x 53,1 x 12 mm, a masa - 87 gramów. To sprawia, że trzymając go w dłoni czujemy, że mamy do czynienia z porządnym kawałkiem telefonu, jednak dłuższe nim operowanie nie sprawi nam żadnego kłopotu i dyskomfortu. Pomaga w tym zwężający się ku tyłowi profil urządzenia.

Do podstawowej obsługi telefonu wykorzystywane są zaledwie trzy przyciski, których wygoda korzystania jest na przyzwoitym poziomie. Dwie słuchawki praktycznie nie wystają poza otaczające je powierzchnie, jednak rekompensuje to ich wielkość oraz brak innych klawiszy wokół. Znajdujący się pomiędzy nimi klawisz sprzętowy wyraźnie wystaje poza otaczającą go powierzchnię, co w połączeniu z jego wielkością zapewnia odpowiedni komfort korzystania z niego.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku klawiszy bocznych. Chociaż nie są one ani zbyt duże, ani zbyt grube, to ich wybrzuszony profil pozwala bez problemu na ich wyczucie na powierzchni obudowy.

lg gm360 lg gm360 lg gm360 lg gm360

lg gm360 lg gm360 lg gm360 lg gm360

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~airf  2010-12-18 09:45:32  host: user-46-113-131-176.play-internet.pl

    super telefon zabraklo w nim tylko wifi

  • 0

    2.  2010-12-18 09:48:36

    Ciekawy telefon za niską cenę. Przy takiej cenie jest bez sensu podpisywanie umowy z operatorem z telefonem. Lepiej kupić go na wolnym rynku i skorzystać ze zniżki w abonamencie 50%.

  • 0

    3. ~paikiller  2010-12-18 12:12:05  host: bib176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja czekam na artykuł o LG GT540 Swift...jeżeli w ogóle będzie...:/...

  • 2

    4. ~tester  2010-12-18 15:26:07  host: 87-207-120-11.dynamic.chello.pl

    Przykładowy klip nie działa

  • 0

    5. ~dedal  2010-12-18 15:39:23  host: z17-11.opera-mini.net

    W tym modelu jest wbudowany moduł wi-fi.

  • 0

    6. ~  2010-12-18 15:56:18  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    NIE MA WIFI. Tak tylko twierdzili w reklamie Hayah lub MixPlusa.

  • 0

    7. ~facet  2010-12-18 16:58:19  host: sub223-100.elpos.net

    ja mam propozycję dla autorów takich testów: proponuję by skopiować rozwiązania stosowane na zachodzie i od razu pod tytułem artykułu podawać krótką specyfikację oraz wady i zalety telefonu.Ja muszę przeczytać cały artykuł żeby się dowiedzieć (a może nawet i tego nie) czy telefon ten jest czy nie na androidzie!

  • 0

    8. ~skalar304  2010-12-18 17:17:05  host: user-46-113-166-188.play-internet.pl

    Tym Bali LG się nie popisał. Takie jest moje zdanie.

  • 0

    9. ~  2010-12-18 17:23:35  host: czv250.internetdsl.tpnet.pl

    Cyt:"Na przednim panelu testowanego telefonu znalazły się tylko trzy niezbędne klawisze ...Ponad nimi odnajdziemy ekran" -Przepraszam, ale nie mogę pominąć tego milczeniem. Tym bardziej, że używasz tych zwrotów bardzo często(w pierwszym akapicie -wygląd- aż czterokrotnie! Zwrot "znajduje się" nie jest tożsamy ze "znalezieniem" a już na pewno "odnalezieniem". Np. odnaleźć można tylko coś/kogoś co zostało zgubione. Poza tym test merytorycznie ok. Pozdrawiam.

  • 0

    10.  2010-12-18 23:06:41

    Słabo... Poza tym opisane, jakby autor miał ten telefon przez 30 minut i z tego napisał tekst. Jak można Bali nazwać kawałkiem telefonu? 87g w tym modelu powoduje, że prawie go nie czuć w ręce. A w porównaniu z większością telefonów, które ważą ponad 110g jest to całe nic. Jakoś rozmów taka slaba też nie jest. Nie są one rak czyste jak w innych modelach LG ale głośność jest na dobrym poziomie. Jak zwykle dźwięk na głośniku został opisany, jakby była to czynność naturalna, a o słuchawkach ani słowa. A to błąd, bo Bali jak na low-end gra co najmniej bardzo przyzwoicie. Aparat został zjechany, a powinna być informacja o bardzo dobrym trybie makro, deklasującym ciągle topowego fotograficznego LG, czyli KC910. Przeglądarka dokumentów też za mocno została zjechana. Przy tej czułości ekranu może i przewijanie nie jest za komfortowe ale trzeba napisać o bardzo dobrym dostosowywaniu się tekstu do ekranu, co pozwala na bardzo komfortowe czytanie, czego nie można powiedzieć o Samsungach. W większośći modeli, nawet tych z większym ekranem (Pixon M8800) jest katorgą, bo litery są za duże i wymagana to niewygodne przewijania lub za małe. W LG, również w Bali, to nie występuje. W plusach powinien się też znaleźć mini-jack ale to już szczegół.

  • 3

    11.  2010-12-19 07:33:15

    NIE PO RAZ PIERWSZY W WASZYCH TESTACH NIE DZIAŁAJĄ PLIKI VIDEO NAGRANE TELEFONEM. CZY KTOŚ W OGÓLE CZYTA TE KOMENTARZE I TO SPRAWDZA? JA JUŻ NIERAZ PISAŁEM, ŻE VIDEO NIE DZIAŁA I NIKT SIĘ TYM NIE ZAJMOWAŁ. PISZĘ O TYM, BO TERAZ TEŻ NIE DZIAŁA (JAK ZWYKLE MOŻNA BYŁOBY POWIEDZIEĆ) ;/

  • 0

    12.  2010-12-19 16:53:56

    Wygląda tragicznie. Typowa bryła z typowym ekranikiem dotykowym, który o dupę można potłuc, jeśli chcesz bezwzrokowo napisać sms. Ale taka dziś moda. Firma rzuca *** na rynek, robi reklamę, a durny człowiek to kupuje. Ja osobiście wstydziłbym się wyciągać z kieszeni coś z tak wstrętnie umieszczonym obiektywem. Spasowanie części wygląda bardzo niepewnie. Jakby telefon był składakiem różnych modeli a nie integralną jednostką. Od osiągów technicznych abstrahuję, bo wszystko to teraz ma. Ten telefon nie wnosi nic nowego.

  • 1

    13. ~Polak nie z Polski  2010-12-20 11:23:32  host: host81-155-18-250.range81-155.btcentralplus.com

    No niestety i znowu fail :( Znowu nie dziala klip nagrywany testowanym telefonem ... Szkoda. P.S przepraszam ze nie ma polskich znakow ale moj laptop ich nie obsluguje. Jeszcze raz przepraszam.

  • 0

    14. ~  2010-12-22 16:07:14  host: z06-06.opera-mini.net

    Na ulotkach heyah jest taki głupi napis '3x zoom optyczny'.. Czy to jest może prawda??

  • 0

    15. ~ktos  2011-06-17 21:04:05  host: aaxu5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam go godzinę i chodzi super ;p zobaczymy jak dalej ;p

  • 0

    16. ~Rafau  2011-09-13 19:30:29  host: 77-255-155-219.adsl.inetia.pl

    Aby były polskie znaki trzeba wejsc w wiadomości,na koncu ustawienia,sms,kodowanie znaków,i zmienić na automatyczny ;D

  • 0

    17. ~blondi  2011-11-12 16:00:29  host: aabn253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak mam odblokować wysyłanie mms bo za cholere nie umiem go wysłać

  • 0

    18. ~  2015-02-03 20:38:57  host: user-5-173-137-33.play-internet.pl

    kupilam tego lg lombarrdzie w sobote po okazyjnej ceniie jest fajny nawet podoba mi sie ten model tylko kupie baterie i obudowe bo ma troche prysowana

Dodaj swoją opinię