Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu LG G3 s

Test telefonu LG G3 s

Arkadiusz Dziermański 7 Marca 2015 14:12

4 9
Doczekaliśmy się czasów, w których każdy szanujący się producent smartfonów powinien w swojej ofercie posiadać wersję mini swojego flagowego modelu. Do momentu zaprezentowania przez Sony Xperii Z1 Compact mieliśmy raczej do czynienia z "potworkami" pokroju Samsunga Galaxy S3 mini, które jedynie żerowały na popularności chwytliwej nazwy, a niestety ich możliwości pozostawiały sporo do życzenia. Do grona producentów mniejszych wersji flagowców postanowił dołączyć LG, prezentując najpierw miniaturę LG G2, czyli LG G2 mini, a następnie model LG G3 S. I chociaż LG stara się w tym przypadku odcinać od słowa mini, to w wielu aplikacjach smartfon jest rozpoznawany właśnie jako LG G3 mini, a S w nazwie bardzo łatwo jest rozwinąć jako "small".



Wiele osób z pewnością kręci głową nazywając G3 S wersją mini, ponieważ mamy tutaj do czynienia z 5-calowym smartfonem. W porównaniu do dużego protoplasty, G3 S ma do zaoferowania zdecydowanie słabszą specyfikację sprzętową w każdym aspekcie. Od ekranu, przez procesor i pamięć RAM, po rozdzielczość aparatu, który nie został na szczęście pozbawiony laserowego autofocusu. LG G3 S mocno intrygował mnie, ponieważ od dłuższego czasu nie miałem okazji na stałe używać żadnego z nowszych modeli LG, jak również nie obcowałem na co dzień ze smartfonem, którego przyciski zostały przeniesione na tył obudowy. Pełny optymizmu przystąpiłem więc do testów. Sprawdźmy czy LG G3 S bliżej jest do modeli pokroju Samsunga Galaxy S3 mini, czy jednak jest to pójście stronę Xperii Z1 Compact.

Zestaw

Zapakowany w niewielkie, czerwone, tekturowe pudełko LG G3 S przyjechał do mnie wraz z jednoczęściowymi słuchawkami z mikrofonem, kablem USB, zasilaczem sieciowym i standardowym zestawem instrukcji. Trochę skromnie jak na telefon kosztujący prawie 1000 zł. Był jednak jeden plus, w końcu dostałem telefon w kolorze białym.

Obudowa

Obudowa G3 S swoim kształtem przypomina łódkę. Ma ona płaski przedni panel i wypukły tył w kształcie litery U. Przód telefonu pokrywa tafla szkła Gorilla Glass 3. Pod nią znajduje się 5-calowy wyświetlacz zajmujący 71,9% powierzchni przedniego panelu. Nad ekranem został umieszczony czujnik zbliżeniowy i oświetlenia, kamera do wideozormów, dioda powiadomień oraz głośnik rozmów. Pod ekranem połyskuje srebrne logo LG. Wyświetlacz okala czarna ramka, ładnie kontrastująca z białą obudową, powodująca bardzo ciekawy efekt, do którego przejdę w dalszej części tekstu. Wokół krawędzi telefonu biegnie srebrna ramka imitująca metal. Na górnej krawędzi znajdziemy port podczerwieni oraz mikrofon zbierający dźwięk podczas nagrywania filmów, natomiast na dolną trafił mikrofon rozmów, gniazdo Jack 3,5 mm i port microUSB. Boki telefonu są gładkie ponieważ LG wzorem "dużych" modeli z serii G przeniósł przyciski regulacji głośności i blokady ekranu na tył urządzenia. Znajdują się one pod obiektywem aparatu. Muszę przyznać, że bardzo łatwo i szybko można się przyzwyczaić do takiego rozwiązania i naprawdę sprawdza się ono w codziennym użytkowaniu. Trzeba mieć jednak zastrzeżenia do przycisków regulacji głośności, które po pewnym czasie nieużywania zaczynają bardzo twardo się wciskać do momentu "wyrobienia się". Co prawda wystarczy wcisnąć je 2-3 razy i już działają, ale potrafi to być irytujące. Bo obu stronach aparatu znajdują się diody, z jednej strony LED, a z drugiej czujnik laserowego autofocusu. Z tyłu telefonu znajdziemy jeszcze centralnie umieszczone logo LG oraz u dołu głośnik zewnętrzny.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17.  2015-03-10 09:23:51

    @10, pod względem parametrów tak. Zarzucasz jednak ze 900zł to za dużo, bo przecież można kupic Moto G za 600, a w komentarzach proponujesz A5 za 1400. O to chodzi. Albo parametry albo cena.

  • 0

    18. ~adi  2015-03-10 09:36:38  host: apn-77-113-70-153.dynamic.gprs.plus.pl

    czy ktokolwiek wie czy G3s dostanie aktualizacje do lollipopa?

  • -4

    19.  2015-03-10 10:55:35

    @9 też trochę zwlekałem z aktualizacją, praktycznie przez cały czas od zakupu miałem 4.1. Po zmianie mam wrażenie, że wolniej rozładowuje się bateria, szczególnie gdy włączone jest Wifi. Początkowo miałem wrażenie, że coś jest nie tak z automatyczną jasnością ekranu, ale teraz jest ok.

  • 0

    20. ~pvf  2015-03-10 14:13:45  host: host-89-230-201-179.lublin.mm.pl

    jaka automatyczna jasnosc? ten telefon nie posiada czujnika oswietlenia

  • -4

    21.  2015-03-10 16:48:26

    @20 który?

  • 0

    22. ~kris  2015-03-12 06:21:04  host: 078088145125.jeleniagora.vectranet.pl

    "Miałem trochę obawy o płynność działania w połączeniu z dość mocno rozbudowaną nakładką LG, ale nie jest ona żadnym problemem. Co prawda nie otrzymamy płynności znanej z tak samo wyposażonej Moto G z czystym Androidem, ale zdecydowanie nie ma co narzekać na płynność animacji.." recenzja napisana strasznie aż wierzyć mi się nie chce ze to przeszło przez moderatora takich świetnych powtórzeń jest więcej

  • 0

    23. ~kris  2015-03-12 06:26:40  host: 078088145125.jeleniagora.vectranet.pl

    ...bardzo szybko. Oba tryby bardzo dobrze radzą sobie z odpowiednim wyłapaniem ostrości i tryb makro jest pierwszą bardzo duża zaletą aparatu G3 S-a. Drugą jest bardzo dobra ... nie no bez jaj czytałeś to w ogóle przed publikacją ?

  • 0

    24. ~dixi  2015-03-12 10:04:28  host: dslb-178-000-025-205.178.000.pools.vodafone-ip.de

    nie moge zmienic preferowanej sieci w roamingu. czy ktos wie jak to zrobic?

  • -3

    25.  2015-03-13 08:11:23

    24 - gdzieś tu pisze (podpisuje się jako see) zwolennik sieci, która ma zasięg czterech sieci - zapytaj, na pewno wie i Ci powie ;-)

  • 1

    26. ~jack  2015-03-13 15:01:08  host: secured-by.zenmate.com

    A gdzie informacja o czujniku oświetlenia? Język jak i sam test mizerny.

  • 0

    27. ~Johny11  2015-03-15 22:55:46  host: user-46-113-67-58.play-internet.pl

    Znajomy kupił G3s w Rosji w MM za 600 pln. Za te pieniądze chyba nie jest źle z wyposażeniem.

  • 0

    28. ~korobs  2015-03-16 09:04:57  host: 193.201.36.41

    Rozważałem zakup tego telefonu, ale jak zobaczyłem jakie zdjęcia robi to szybko zrezygnowałem. Zrobiłem porównawcze zdjęcia tego samego planu LG G3 s i Sony M2. Sony robi zdjęcia o większej szczegółowości. Może to wynikać ze stopnia kompresji zdjęcia 8 Mpix gdzie dla G3s plik ma 1,8MB a dla M2 ma 3,7MB. Co gorzej w G3s jest bardzo mało możliwości jakichkolwiek ustawień robienia zdjęć. Wystarczyło by trochę bardziej przyłożyć się do oprogramowania funkcji foto i ocena mogła by być zdecydowanie lepsza. Jeśli komuś zależy na niezłej jakości zdjęć to zdecydowanie odradzam ten telefon.

  • 0

    29. ~ziutasek  2015-03-16 12:55:17  host: dko87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czujnik oświetlenia to podstawowa funkcja w mobilnym urządzeniu dotykowym czemu na nim oszczędzają a i czemu jest często pomijany w recenzjach czy opisach ?

  • 0

    30. ~Adam  2015-03-16 21:22:31  host: 213.77.117.31

    Zdjęcia są dobre, ale jeśli chodzi o filmy to ostrość się często rozmywa. SG III LTE lepsze filmy "kręci".

  • 0

    31.  2015-03-21 11:14:39

    Całkiem przyjemny, dobrze wykonany tani i funkcjonalny telefon. ;)

  • 0

    32.  2015-03-23 07:33:01

    Bardzo fajny telefon:)

  • 0

    33. ~Adam  2015-03-28 10:22:03  host: 213.77.117.31

    Po wgraniu apk lg camera pro 7.0 jest lepiej.

  • 0

    34. ~LG G3 S user  2015-04-01 20:06:16  host: 89-74-127-167.dynamic.chello.pl

    Czy autor testu się orientuje kiedy można się spodziewać aktualizacji systemu do lollipop ? Z góry dzięki!

  • 0

    35.  2015-04-09 12:31:41

    Bardzo ładnie się prezentuje chociaż ta łódka trochę mnie odstrasza:)

  • 0

    36. ~Lol  2015-04-21 09:23:44  host: hii66.internetdsl.tpnet.pl

    ja mam wrażenie ze mój telefon robi tragiczne zdjecia, porównywałam z telefonami znajomych z kilku firm, filmy też tragiczne, ogólnie jakoś mam tak ciemno na nich niewyraźnie, nieostro nawet z lampą, do tego nawet tapeta jest ciemna na tym telefonie, już nie wiem czy trafiłam na wadliwy czy tak jest normalnie. Kazy kot ogląda mówi ze masakra, nie wiem o co chodzi. Jasność ekranub ustawiłam na 80% wydaje mi sie ot całkiem sporo, nawet przestawienie na 100 nic nie daje. Innych opcji dotyczacych wyświetlacza czy zdjeć nie widze.

Dodaj swoją opinię