Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu LG G2

Test telefonu LG G2

Damian Dziuk (DD7) 27 Grudnia 2013 15:32

20 5
LG w ostatnim czasie przeszło niemal błyskawiczną metamorfozę - ze średniej klasy producenta smartfonów dla ludu w naprawdę silnego i innowacyjnego gracza z realnymi szansami na pokonanie Samsunga czy powstrzymanie dalszej ekspansji chińskich graczy. Pierwszym zwiastunem zmian, które dotknęły firmę była prezentacja Nexusa 4 stworzonego we współpracy z Googlem, który za sprawą świetnej specyfikacji, niebanalnego wyglądu i niskiej ceny sprawił, że świat niemal oszalał na jego punkcie. W międzyczasie swoją pozycję na rynku umacniała seria smartfonów Optimus, z modelami G i G Pro na czele. Prawdziwa fala entuzjazmu nadeszła jednak w momencie prezentacji nowego flagowca koreańskiego producenta - modelu G2 - który oczarował dużą część technologicznego świata i na dobre ugruntował pozycję LG jako liczącego się gracza w segmencie high-endowych telefonów. LG G2 jest zaskakująco dobry - jednak czy najlepszy?



Zestaw

Tu nie ma miejsca na kompromisy - w końcu flagowe modele to wizytówka każdego producenta. Niestety w ostatnich latach przestali oni nas rozpieszczać ekskluzywnymi dodatkami i podobnie jest w przypadku LG G2, w zestawie z którym znajdziemy jedynie ładowarkę z odłączanym kablem USB, dokanałowe słuchawki z 3 parami wymiennych końcówek oraz kluczyk do wyjmowania szufladki na kartę microSIM. Pal licho, gdyby chociaż słuchawki grały przyzwoicie, a te niestety są daleko w tyle nawet za Earpods od Apple czy też słuchawkami Samsunga znajdującymi się w zestawie chociażby z Galaxy S4 czy Note 3. Dźwięk jest płaski, piszczący, męczący - zwyczajnie nienadający się do niczego. W rezultacie, jeżeli chcemy słuchać muzyki w naprawdę dobrej jakości - a z tym nowy LG radzi sobie całkiem nieźle - zmuszeni jesteśmy do oddzielnego kupna słuchawek. Po kosztującym niemal 2 tysiące złotych smartfonie można było spodziewać się czegoś lepszego.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Design

LG G2 jest unikatowy z dwóch względów. Pierwszy z nich to niewiarygodnie wąskie ramki wokół wyświetlacza, których wielkość jest zredukowana do absolutnego minimum. Można rzec, że tych po bokach właściwie nie ma, a te na górze i dole są również odchudzone na tyle, na ile się dało. To wszystko sprawia wrażenie obcowania z zupełnie nową generacją sprzętu, z czymś czego nie było nigdy przedtem. Jestem pewien, że tak właśnie będą wyglądać wszystkie flagowe (i nie tylko) modele w przyszłości, być może już w 2014 roku. Trend odchudzonych ramek da się zauważyć już obecnie, chociażby w przypadku takiego Galaxy S4, który jednak wciąż odstaje pod tym względem od nowego LG. Z drugiej strony mamy modele takie jak Sony Xperia Z1, która idzie w zupełnie drugą stronę - ramki z powodu zastosowania wodoszczelnej obudowy są niesamowicie grube i masywne, przez co smartfon, mimo mniejszego niż w G2 ekranu, jest znacząco większy i po prostu nieporęczny. Co ciekawe - LG G2 pomimo większego wyświetlacza niż w przypadku bezpośrednich konkurentów, jest tych samym rozmiarów lub nawet nieznacznie mniejszy. Wielkościowo jest niemal identyczny z Galaxy S4, za to mniejszy od chociażby HTC One, mającego przecież znacznie skromniejszy wyświetlacz. Dobra robota, LG!

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 53
  • -2

    35.  2013-12-29 10:05:15

    @15 @19 Alf?

  • -2

    36. ~Kamiru  2013-12-29 11:06:17  host: 89-76-53-149.dynamic.chello.pl

    Android 4.2.2? To chyba powinno być w wadach. Nawet na Galaxy S3 jest 4.3...

  • 1

    37. ~nie ma slotu SD ale jest USB OT  2013-12-29 14:48:46  host: n11-09-05.opera-mini.net

    Podpowiem tym co marudza na brak slotu. Ostatnio pojawilo sie multum PD USB ze zlaczem microUSB. Oznaczaja je jako pendrive OTG. Albo kupic osobno adapter OTG i PD. Mozna podlaczyc i zgrac dane przez USB. Plus jest taki ze jak wam ukradna tel ze swoimi nagimi fotami to kaplica a tak to macie je na PD. Mozna tez oczywiscie zgubic PD... :)

  • 2

    38.  2013-12-29 16:13:05

    Mam nadzieję, że będzie najgorętszym telefonem AD 20132 :)

  • 0

    39. ~JA  2013-12-29 20:12:02  host: 89-73-110-165.dynamic.chello.pl

    Bardzo podoba mi się. Gdyby takie cacko miało dwa sloty SIM kupiłbym od ręki. A tak rozglądam się za jakimiś chińczykami.

  • -2

    40. ~Damian P.  2013-12-29 21:19:45  host: 91.90.75.5

    Co ciekawe - czytałem gdzieś, że na rynek koreański jest wersja z wymienną baterią, bodajże o 1mm czy 1,5mm grubsza. Czyli da się... Brak slotu przy 16GB pamięci - to rzeczywiście porażka... ale 32GB w wersji koreańskiej to jest to... Mam LG L9 i sobie bardzo chwalę, jedynie bateria boli...

  • 1

    41. ~g2 owner  2013-12-30 11:20:21  host: 89-73-79-143.dynamic.chello.pl

    Marudzenie... Kupiłem wersję 32gb. Widziałem modele do kupienia na allegro, a osobiście kupiłem w sklepie redcoon, też mają wersję 32 gb. Telefon świetny, mam go od dwóch tygodni. Słuchawki są dobrej jakości, wbrew temu co jest w recenzji. Telefon świetnie się prezentuje (małe ramki, minimalizm braku guzików), fajnie używa(nie wiem dlaczego inni nie wymyślili knock knock, odruchowo staram się włączać tak inne telefony :), ogromna bateria, aparat ze stabilizacją optyczna, ma radio w przeciwieństwie do s4, reszta tak jak u konkurencji, lub lepiej. Generalnie same pozytywy :-)

  • 1

    42. ~  2013-12-30 20:45:50  host: 89-70-100-183.dynamic.chello.pl

    Telefon genialny a wersja 32 GB osiągalna bez problemu ( sam taką posiadam). U mnie obudowa wogole nie skrzypi. Wyświetlacz to majstersztyk!

  • 0

    43. ~@Damian Dziuk  2013-12-30 23:55:37  host: 89-68-129-61.dynamic.chello.pl

    Jest błąd słowny w tekście. str 5. @18

  • 0

    44. ~GMOzabija  2013-12-31 23:10:17  host: c-98-228-230-205.hsd1.il.comcast.net

    dadza 128 gb i moge zapomniec o sd slot, piszcie do nich ze chcecie 128 gb pamiec jest tania jak barszcz skosy reaguja na krytyke w przeciwienstwie do polakow

  • 0

    45.  2014-01-01 13:13:55

    Myślę, że problem braku transmisji danych mimo poprawnego zasięgu i działających usług głosowych to nie przypadek. Moja żona miała dwa telefony LG z Androidem: P970 Black oraz (teraz) P760 L9. W obydwu występuje ten sam problem: jeśli długo nie korzysta z transmisji danych (kilkanaście godzin/kilka dni), to po wyłączeniu WiFi telefon nie jest w stanie nawiązać transmisji. Co za tym idzie, nie działają także MMSy. Jedyne rozwiązanie to restart. Jest to strasznie irytujące. Serwis LG rozkłada ręce - twierdzą, że wszystko jest w porządku. Na pewno to ostatni telefon LG, jaki kupiliśmy. Może ma z tym związek sieć: używa Orange. Ale ta sama karta SIM działa poprawnie w innym telefonie, więc to raczej nie problem sieci, a co najwyżej kompatybilności telefonu z siecią.

  • 0

    46.  2014-01-01 22:46:24

    45: U mnie na LG L9 nie ma tego problemu, a czesto korzystam tylko z wifi, a raz na kilka dni z 3G i dziala jak nalezy.

  • 0

    47. ~decker  2014-01-02 12:52:03  host: 87-205-240-171.adsl.inetia.pl

    muddy: Mam to samo w G2. Nie jest to specjalnie uciążliwe bo ostatnio mam ciągle włączone dane. Restart nie jest konieczny - zmień sposób łączenia z Auto na GSM a potem z powrotem na Auto/WCDMA wtedy już łapie 3G / H

  • 0

    48. ~Wojtek  2014-01-22 03:20:29  host: n07-04-03.opera-mini.net

    Polecam LG G Pro E986. Sam mam z uwagi na slot microSD i wymienna baterie. Androida 4.3.1 wgralem sobie sam (CyanogenMod) i chodzi miodzio - lepiej niz Note2, ktorego sie pozbylem. Z Note2 zrezygnowalem, jak doznalem efektow wypalania na skutek "naduzywania" jego organicznego ekranu AMOLED. Juz wiecej nic z AMOLEDem nie kupie - zostawiac na nim staly obraz czesto i dlugo, to dla niego tragedia.

  • 0

    49. ~BAJKA  2014-02-04 22:47:08  host: 77-253-84-125.adsl.inetia.pl

    Mam G2 32gb,kupiłam za 1600 zl. jest biały ,cudny ,zgrabny i nic w nim nie skrzypi. Po kilku dniach intensywnego poznawania nowego cacka ,kiedy bateria starczała na 1 dzień ,teraz spokojnie ładuję co drugi dzień. Myślę ,że najbardziej krytykują ci ,którzy nie mieli go nigdy w ręku. Ja polecam założyć mu silikonowe plecki- problem bezpieczeństwa uchwytu i błyszczącej podobno za bardzo obudowy jest rozwiązany!!!!!!

  • 0

    50. ~greta  2014-02-05 22:06:18  host: host-89-230-203-26.lublin.mm.pl

    kusi mnie ten telefon, mam teraz smartfona lg l5II ale chcę kupić coś nowszego,tym bardziej że mam już chętnego na mój tel ;), G2 zbiera niezłe recenzje, LG się postarało i wypuścili coś naprawdę niezłego

  • 0

    51. ~note 3  2014-02-09 04:02:51  host: n09-06-01.opera-mini.net

    W sumie to myślę na ile bardziej poręczny jest od n3, chcę w końcu coś dobrego...

  • 0

    52. ~Bob  2014-03-07 11:10:45  host: 423ob.scansafe.net

    Wszyscy narzekaja na 16GB ale jest cos co pomaga a niewiele sie o tym mowi w recenzjach. "Wireless storage" - nie potrzeba juz kabla zeby miec dostep do pikow na telefonie z komputera. Wystarcz Wi-Fi. Proste i genialne. Przytrzymanie przycisku ciszej przy wylaczonym ekranie przenosi nas od razu do aparatu, a przycisku glosniej do notek. Szalenie pozyteczne. Ogolnie LG wystrzelilo niewiadomo skad z genialnym telefonem.

  • 0

    53.  2014-03-26 13:22:12

    ten telefon jest świetny nie ma w sobie równych od pewnego czasu zastanawiam sie jakiego smartphona sobie kupić oglądam wideo porównania itp i od pewnego czasu zbieram kase na tel i LG G2 jestem na 100% pewny że właśnie go kupie

  • 0

    54. ~Wsn  2015-10-05 08:00:38  host: aalo148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak czytam te narzekania, ze nie ma slotu na karte itp to normalnie masakra.Po pierwsze piszecie, ze muzyka... Ipody sa tanie i maja lepszy dzwiek na sluchawkach.Filmy? Powiedzmy sobie szczerze kto oglada film na tel ? Od tego sa tablety i laptopy.I kto gra w gry? Ja roumiem mozna pograc w gierke, ale kto ma na to czas.A jak juz misicie te wszystkie pierdoly trzymac na telefonie to pendrive otg 32gb i zalatwione.Sam mam 10.8gb w G2 i 5gb wolnego miejsca.Myslec troche !!!

Dodaj swoją opinię