Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu LG E900 Swift 7

Test telefonu LG E900 Swift 7

Michał Gruszka 28 Sierpnia 2011 16:04

0 0
Całkowicie odmieniony mobilny system operacyjny od Microsoftu po raz pierwszy zawitał w telefonie marki LG. Model E900, który występuje pod sklepowymi nazwami, jako Swift 7 lub Optimus 7, to pierwszy telefon koreańskiego producenta, wyposażony w dotykowe kafelki telefonicznego Windowsa 7. Przyznam, że nie licząc krótkiej zabawy zmodyfikowanym HTC HD2 z system WP7, nowy OS Microsoftu nie był mi wcześniej znany, dlatego do testu nowej słuchawki podszedłem z dużym zainteresowaniem.



Składowe zestawu są mi znane jedynie z informacji znalezionych w sieci, ponieważ Swifta 7 otrzymałem jedynie z baterią w bąbelkowej kopercie. W każdym razie według znalezionych informacji, w komplecie znajduje się podstawowy zestaw akcesoriów, czyli; przewód USB, (który dzięki zasilaczowi z gniazdem USB służy też do ładowania telefonu), stereofoniczny zestaw słuchawkowy z gumkami pozwalającymi na douszne umiejscowienie każdej z słuchawek i odcięcie się od zewnętrznych dźwięków, oraz dokumentację. Dysponuję więc bardzo ograniczonymi informacjami na temat pudełkowej wersji telefonu. Jedno jest pewne. Zestaw bogactwem nie grzeszy.

Potencjalnego klienta zapewne bardziej interesują możliwości telefonu, niż to z jakiego materiału wykonane zostało pudełko, czy nawet co warte są załączone do niego akcesoria. A LG Swift 7 jest telefonem bardzo obiecującym. Ze specyfikacji odczytamy, że komórkę wyposażono w 16 gigabajtów pamięci użytkownika, 512 megabajtów pamięci operacyjnej RAM, procesor Qualcomm Snapdragon QSD8650 z taktowaniem zegara 1 GHz i nowoczesny system operacyjny Windows Phone 7. Na papierze wygląda to imponująco, szczególnie, że mowa tu o smartfonie, którego można kupić bez większego problemu za dużo mniej niż tysiąc złotych. Czy za tą kwotę można otrzymać sensowny produkt, markowany logiem LG?

Budowa

Swift 7 to jednobryłowe urządzenie wyposażone w duży ekran i przyciski, których ilość policzymy na palcach jednej ręki. Producent zdecydował się na wypuszczenie poszerzonej wersji Swifta, oznaczonej jako Swift 7Q, która otrzymała również pełną klawiaturę QWERTY, jednak w tym teście nie o tym mam pisać. Czarna, powściągliwa kolorystyka nadaje powagi urządzeniu, przypisując go do grupy telefonów biznesowych, mimo jego wielu braków w tej materii. Na pewno nie jest to telefon kierowany do tego samego targetu, co Cookie, czy inne podobne mu urządzenia. Jest to telefon duży, zajmujący w całości dużą męską kieszeń jeansów. Jego wymiary, to 125 x 60 x 11,5 mm, przy masie 157 gramów. Jest masywy, a przez to dobrze leży w dłoni. Doskonale obsługuje się go jedną i dwoma rękoma. Potężne jak na telefon rozmiary, podyktowane są dużym ekranem dotykowym, wykonanym w technologii pojemnościowej, która w obecnie prezentowanych na rynku urządzeniach, stała się standardem.

Wyświetlacz zamontowany w Swifcie, to ekran LCD TFT z paletą 256 tysięcy kolorów, wyświetlający obraz w rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Producent celowo zrezygnował z wyposażania komórki w modny i zaawansowany ekran Samsunga - AMOLED, z powodu dużego poboru prądu podczas wyświetlania białego koloru, którego w przypadku systemu WP7 jest bardzo dużo, gdy korzystamy z popularnej, jasnej kompozycji interfejsu użytkownika. W lewym górnym rogu 3,8-calowego ekranu, znajdziemy czujnik zbliżeniowy i czujnik oświetlenia. W centrum znajduje się zatoka głośnika słuchawki, a pod ekranem długi, łączony klawisz z przyciskiem cofania, uruchamiania menu, i wbudowanej przeglądarki Bing.

lg e900 lg e900 lg e900 lg e900

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    10. ~adaśko  2011-08-29 00:22:48  host: 94-40-31-147.tktelekom.pl

    5. Masz może link do Mango? Chętnie bym sobie zainstalował.

  • 1

    11.  2011-08-29 00:34:17

    #7. no to ja dopisze. Podchodzilem do WP7 juz ze 3 razy. I jakos nie lezy mi ta konstrukcja. Pomijajac rozbudowe funkcjonalnosci, powinni takze graficznie go zmienic.

  • 0

    12. ~zbyszek  2011-08-29 06:13:04  host: 217.98.72.130

    Ja wiem że wujek Microsoft reklamuje ten system, jako system który więcej nie ma nam zabierać czasu, jako ten który ma być łatwy w obsłudze ale to co widziałem na filmikach mnie przeraża... wchodzenie w pod menu jest śmieszne (może po prostu mi się nie podoba), ale telefon sprawia wrażenie spójnego gdy... damy mu małe wymagania, gdy chcemy od niego prostej prostoty, nie wyobrażam sobie zaawansowanego działania na tym telefonie, LG wypuścił świetny sprzęt, ale oprogramowanie skłaniało by mnie nad jednym po zobaczeniu możliwości WP7, nad zastanowieniem się nad Symbianem nawet Anną, która wydaje mi się bardziej profesjonalna i ciekawa niż nowy produkt jakim jest WP7. Użytkownicy Nokii z chociażby Bellą, jeszcze będą tęsknić za tym systemem gdy wejdzie WP7, mówię to ja, osoba zafascynowana BlackBerry, uważam że WP7 po tym co widziałem nie dorasta do pięt BB i iOS (ale to inne półki wg mnie), ale przegrywa też z kretesem z Symbianem, chyba tylko Android może być z WP7 porównywany, poza skrajnie wysokimi modelami pod kontrolą Googla... tzn ich systemu oczywiście:-)

  • 0

    13. ~Inżynier  2011-08-29 08:13:04  host: public-gprs31503.centertel.pl

    Trochę Pan Michał przesadził w ocenie pewnych elementów.Być może dysponował innym telefonem niż ten który ja posiadam. -Problemy z odbieraniem połączeń -Kiepskie zdjęcia -Nic nie widać na ekranie w słońcu Problemy z odbieraniem połączeń? Po pierwsze, jeżeli ktoś do nas telefonuje nie musimy odblokowywać ekranu, dzieje się tak automatycznie.Wystarczy, że dotkniemy odbierz, i....i już. Kiepskie zdjęcia? Nie zauważyłem żeby były kiepskie,nie twierdzę, że są idealne, ale kiepskie?Żart. Widoczność w słońcu, nic nie widać? Panie Michale, mam wrażenie,że pisał Pan o czymś czego nie miał Pan w ręku.

  • 0

    14.  2011-08-29 08:32:12

    Telefon w mojej kieszeni od marca 2011. Wady: - Brak obsługi kart pamięci To nie wada. Telefon ma wbudowane 16 GB pamięci więc na ch...ę więcej? - Brak trybu pamięci masowej To problem i się zgodzę. - Problemy z odbieraniem połączeń Nigdy nie miałem takich problemów... - Kiepskie zdjęcia Zdjęcia średnie, nie kiepskie... - Nic nie widać na ekranie w słońcu Widać, widać.. Może nie jest to jakoś super, ekstra ale widać - Brak działania aplikacji tle Mango to naprawia. Generalnie test pokazał się za szybko. Polecałbym poczekać z 3-4 tygodnie i zrobić test ale komórki z WP7 i mango na pokładzie.

  • 0

    15.  2011-08-29 08:36:24

    Czy aby na pewno ma Gorilla Glass? Na stronie producenta wśród LG nie ma napisanego Swift7. Empirczne doświadczenie mojej koleżanki też by na to wskazywało... jej Swift7 zgniótł się w torebce i zrobił się pajączek typowy dla plastikowych "szyb".

  • 0

    16.  2011-08-29 08:58:14

    @15 http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/lg Optimus 7 wymieniony ;)

  • -1

    17. ~razin  2011-08-29 10:04:26  host: 89-79-101-107.dynamic.chello.pl

    Zakryjcie chociaż IMEI jak robicie testy.

  • 0

    18. ~gosc  2011-08-29 10:52:27  host: pluton.pwpw.pl

    BB sie skonczylo i juz nie wroci, system skmplikowany i archaiczny a w dobie wp7 (pelne wsparcie narzedzi businesowych, ktorych jak narazie nikt nie widzi) mozna powiedziec ze BB jest mocno zacofany, majac w reku wp7 nie trudno sie domyslec dlaczego USA z wyjatkiem rządu (ze wzgledu na kontrakt), zegna BB. polska jako 3 swiat przejmuje tzw. smiecie z rynkow najbardziej rozwinietych jako super nowosci. Na rynku zostaje iphone i wp7, ja stawiam na wp7 ze wzgledu na ecosystem jaki dolaczyl do niego MS, ktory caly czas sie rozwija i jak narazie nie widac konca. oby tak dalej, a za chwile PC, XboX, smartfon bedzie wpełni mogl wymieniać sie aplikacjami.

  • 1

    19. ~zbyszek  2011-08-29 12:16:22  host: host-33.ip.emouse.pl

    @18: tyle że w biznesie to właśnie funkcje WP7 wogóle się nie sprawdzają, nie mówiąc o chociażby braku BES, nie do podrobienia. WP7 nie będzie nigdy nadawał się do biznesu, ale do działania dla użytkowników bez wymagań, chcąc przeglądać net, zdjęcia, słuchać muzyki i dzwonić mamy do dyspozycji wiele sprzętów, do czegoś więcej mamy Androida (chociaż jest kiepski), iOS, Symbiana czy BBOS, WP7 co pokazują wyniki sprzedaży pada i tylko Nokia może mu pomóc, mając wypracowany rynek...

  • 0

    20. ~tadek  2011-08-29 13:51:05  host: host-89-231-51-114.wroclaw.mm.pl

    @2adaśko - potral wmpoweruser potwierdza ze dla LG e900 bedzie dostępna aktualizacja Mango.

  • 0

    21.  2011-08-29 13:59:50

    materiały, z którego wykorzystana została obudowa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    22. ~adasko  2011-08-29 14:10:01  host: 94-40-31-147.tktelekom.pl

    20. Mango będzie dostępne dla wszystkich starych telefonów z WP7 jednak oficjalną drogą aktualizacji nie otrzymają spolszczenia.

  • 0

    23.  2011-08-29 17:57:40

    Panie Michale-czemu tak bardzo podoba się Panu opcja TAK DUŻEJ integracji z FB? czy uzytkownik nie ma wyboru i musi sie z nim integrowac? czy FB jest dla mnie czy ja dla niego|(rowniez o to samo mozna zapytac jesli chodzi o WP7).Co z karta pamieci ktora nie mozna wymienic w WP7? co jak co, zostaje przy symbianie z ktorego jestem w pelni zadowolony...

  • 0

    24.  2011-08-30 18:48:05

    Niestety problem z odbieraniem telefonu istniał i był bardzo uciążliwy. WP7 przypadł mi do gustu bardzo. Prywatnie nie korzystam jednak z telefonu z tym systemem. Interfejs Androida kompletnie mi nie odpowiada i nie uważam, aby to był dobry wyznacznik do projektowania interfejsu na przyszłość. Zawsze będę entuzjastą prostych rozwiązań. Integracja z FB wiele ułatwia - to jej jedyna, ale bardzo duża zaleta. Brak wymiennej karty pamięci dla mnie nie jest żadnym problemem. Mamy pamięć wbudowaną i w zasadzie mi to kompletnie wystarcza. Gdyby była jeszcze opcja pracy w trybie pamięci masowej, byłoby rewelacyjnie.

  • 0

    26. ~pepe pan dziobak  2011-09-24 12:47:08  host: 78.133.208.202

    Niestety, telefon jest po prostu BRZYDKI. No i zdjęcia są bardzo słabe z tego co widać. Wygląd telefonu jest jednak bardzo ważny, a tu jest źle.

  • 0

    27. ~  2011-10-06 23:40:26  host: 85-222-3-63.home.aster.pl

    "Producent celowo zrezygnował z wyposażania komórki w modny i zaawansowany ekran Samsunga - AMOLED, z powodu dużego poboru prądu podczas wyświetlania białego koloru, którego w przypadku systemu WP7 jest bardzo dużo, gdy korzystamy z popularnej, jasnej kompozycji interfejsu użytkownika." Niestety, ale pobór mocy przy białym kolorze na OLED jest dużo niższy niż w takim samym przypadku LCD + backlight. Celowo nie zastosował ekranu samsunga - lg używa własnych ekranów OLED i niemusi korzystać z Samsung AMOLED. Nie użył ekranu diodowego, ponieważ ten typ ekranu jest droższy i podniósłby cenę telefonu.

  • 0

    28. ~cwaniaki  2012-08-08 16:40:11  host: 81.219.84.18

    jak jestescie tacy znawcy to zróbcie sami telefon :P

  • 0