Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu LG E460 (Optimus) Swift L5 II

Test telefonu LG E460 (Optimus) Swift L5 II

Michał Gruszka 24 Września 2013 01:45

10 4
Po moim ostatnim spotkaniu z nową linią produktów LG - serią L, zacząłem wierzyć, że ten producent nie został rozdeptany przez konkurencje i ma jeszcze szanse na swój kawałek rynkowego tortu. Mówię o modelu LG L9, który choć tani, to niewiele ustępował funkcjonalnie topowym modelom dostępnym na rynku. Wraz z L9, do oferty koreańskiego giganta elektroniki użytkowej wkroczyły modele L3, L5 i L7. Przeznaczone były dla osób z dużo mniej zasobnym portfelem i niewielkimi oczekiwaniami. LG L5 okazał się produktem, który mógłby być fajną, ciekawą słuchawką dla mas, gdyby nie jego fatalny wyświetlacz. Rok po premierze tamtego modelu, LG zdecydowało się na odświeżenie L-linii i wydało drugą generację telefonów L3, L5 i L7. W moje ręce wpadł L5 II i naprawdę mi się podoba.



W recenzji będę starał się jak najmniej nawiązywać do modelu z poprzedniej generacji, ponieważ lepiej dla użytkowników i samej firmy, aby każdy już o nim zapomniał. Dlatego postaram się potraktować LG L5 II jako telefon będący nowym produktem na rynku, a nie następcą. A trzeba przyznać, że ta średniej klasy słuchawka została przygotowana przez koncern z dużą jak na ten segment dbałością o szczegóły i pierwsze odczucia w kontakcie z nabywcą.

Zestaw sprzedażowy

W zestawie znajdziemy podstawowe akcesoria, jakimi są zasilacz sieciowy, przewód USB oraz stereofoniczne słuchawki. Nie zależnie jak by wyglądał zasilacz, kabel czy słuchawki, najważniejszy w tym wszystkim jest telefon. Po wyjęciu go z pudełka pierwsze wrażenie jest pozytywne. Dobrze leży w ręce, elegancko błyszczy się szklana tafla ekranu, a tył klapki choć wykonany z plastiku ma ciekawą fakturę gładkiego spolerowanego aluminium. Telefon dobrze się prezentuje, nie wygląda ani tandetnie, ani tanio. L5 II to klasyczny smartfon, który choć niczym się nie wyróżnia, to wygląda bardzo poprawnie i jeszcze z dwa lata temu, mógłby być uznany za topowy.

Dołączone słuchawki to stereofoniczny zestaw z pilotem do nawiązywania i odbierania połączeń. Nie posiadają żadnego nadruku, bym mógł podać ich model. Nie są wyposażone w żaden funkcjonalny pilot, który umożliwiłby regulację głośności podczas słuchania muzyki. Tłumaczę to sobie tym, że producent i tak uznał, że nikt nie będzie chciał kaleczyć sobie uszu standardowym zestawem. Jest po prostu fatalnej jakości.

Przewód USB jest solidny jednak bardzo krótki. Trzeba zapomnieć o podłączeniu zasilacza do listwy tuż przy stoliku, bo kabla nie starczy by na nim położyć telefon i go ładować. Telefon można natomiast ładować z portu USB komputera. Jest to jednak ładowanie dużo wolniejsze niż w przypadku zasilacza sieciowego, o czym jesteśmy informowani komunikatem na ekranie telefonu, tuż po podpięciu kabla.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Budowa

Frontowy panel testowanego telefonu w całości pokrywa wspomniana szklana tafla. L5 II posiada tylko jeden mechaniczny klawisz w centralnej części panelu, tuż pod wyświetlaczem. Po uruchomieniu urządzenia klawisz ten mieni się różnymi kolorami dzięki kolorowej diodzie LED. Prócz tego zauważyć można od razu, że urządzenie wyposażono w dotykowe klawisze funkcyjne. Nad ekranem znajdziemy znane dobrze wszystkim logo LG i subtelnie ukryty kanał głośnika słuchawki przyozdobiony chromowaną maskownicą.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~  2013-09-24 10:46:14  host: 178.183.231.73.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    2- yhmmm. Potem po tych 2 latach spróbuj sprzedać tego alcazłoma.

  • 0

    5. ~Łukasz  2013-09-24 11:56:41  host: jvn114.internetdsl.tpnet.pl

    Drugie zdanie z zestawu sprzedażowego - niezależnie piszemy razem :)

  • 0

    6. ~Grono  2013-09-24 15:14:50  host: dur162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "oraz to jak bardzo pozytywnie wpłynęły one tę słuchawkę" Chyba brakuje na :).

  • 0

    7.  2013-09-24 16:15:24

    A ja mam pytanie z innej beczki jaki jest tytuł tej piosenki na filmiku z pierwszej strony artykułu?

  • 0

    8.  2013-09-24 17:36:38

    A po co komu bluetooth 4.0? 24 Mb/s w 3.0 to mało?

  • 1

    11. ~  2013-09-24 19:30:52  host: ip-94-42-254-80.multimo.pl

    7. Dan-O - Love Letters.

  • 0

    12.  2013-09-24 23:11:28

    @11 dzięki :)

  • 0

    13. ~  2013-09-25 13:04:10  host: v17-05.opera-mini.net

    Android to bezsensowny system, żeby tyle ramu zjadał i nadal mu brakowało pamięci, przecież to cyrk, a nie system, Symbian który zrobi 90% rzeczy co Android potrzebuje 128MB ramu czy 256MB przy wydajnym procku to ładnie chodzi. Android 5.0 ma być lepszy i chodzić na mniejszag procesorach z mniejsza pamięcią ram, ta już to widzę będą nadal wmawiać ludziom by ten zmulony system chodzil trzeba 6 rdzeni procesor i 3GB ramu, by kasa się zgadzała.

  • 0

    14. ~@13  2013-09-25 13:35:02  host: 46.77.124.74

    Gdyby wyszłaby nowa wersja symbiana byłaby taka sama sytuacja. Czemu ? Postęp za to odpowiada, jak Ci przeszkadza nikt Ci nie broni korzystać z telefonu na java2me

  • 0

    15. ~asia9889  2013-09-25 15:30:22  host: host-87-116-236-62.kutno.mm.pl

    Czy ten tel reaguje a dotyk paznokcia?

  • 0

    16. ~Papeć  2013-09-25 19:55:41  host: 89-66-249-1.dynamic.chello.pl

    Dobry rozmiar w sam raz do użytkowania na codzień - nie za duży i nie za mały. Ma pojemną baterię, czytelny ekran i sporo RAM-u.

  • 0

    17.  2013-09-25 21:30:32

    @16 kwestionowałbym stwierdzenie "sporo RAM-u" ....jest tak na prawdę na styk przy JB , mówię to jako posiadacz Optimusa 4X HD który ma 1GB ale wolnych jest około 350mb przy restarcie telefonu .... czyli tu będzie jakieś 120-100mb free.... czyli źle bo Android to nie Symbian, na Symbianie byłoby o.k (tam był problem z optymalizacją która była fatalna i przestarzałe procesory) , ale Android potrzebuje dużo więcej.... moje 350mb to i tak niewiele ponad "przyzwoita praca" , do bardzo dobrej trzeba 1,5-2 GB a do znakomitej 3GB ....wiem że może przesadzam ale im bardziej wymagający graficznie system tym więcej RAM trzeba.... Symbian miał grafikę i rozdzielczość do bani więc nie potrzebował 1GB RAM , to samo Android 2.2 Froyo czy 2.3 Gingerbread.... nie patrz na Samsunga Galaxy S , tam 512mb wystarczało ale JB jest bardziej wymagający więc procek musi być lepszy i RAM większy niż na 2.3 , dlatego pierwsze generacje L5 i L7 oraz Xperia J tną się bo mają podzespoły dobre na 2.1 czy 2.2 (Cortex A5 i 512 mb RAM i Adreno 200) dzisiejszy L5 II ma Cortexa A9 i choć 512mb RAM to jest jak napisane w teście "na styk" więc szkoda że nie dali jak w L7 II 768mb RAM to L5 II były idealnym smartfonem dla mej siostry .

  • 0

    18. ~smartek  2013-09-26 10:50:34  host: d70-177.icpnet.pl

    Ola, słowo klucz - w miarę normalny telefon. To chyba jego podstawowa zaleta. Nie szukasz wodotrysków, chcesz by długo bateria wytrzymywała, to L5II jest w sam raz.

  • 0

    19. ~gosc  2013-09-27 21:59:05  host: public-gprs514747.centertel.pl

    ten drugi mikrofon to raczej sluzy dogiltrowania halasu z otoczenia podczas rozmow dlatego jest umieszczony po przeciwnej stronie co mikrofon glowny.

  • 0

    20. ~gość  2013-11-20 19:02:43  host: user-5-173-76-94.play-internet.pl

    Cenny artykuł. Dziękuję. Właśnie zakupiłam w/w telefon. Myślę, że trochę mi posłuży. Zgadzam się z tym, że wielkość ma optymalną i jest wygodny - w sam raz do dłoni. Ładowanie baterii przez USB rzeczywiście długo trwa (6h i jeszcze nie koniec!).

  • 0

    21. ~nowa  2013-12-06 23:38:51  host: 77-253-38-70.adsl.inetia.pl

    Czy przy zakupie LG swift L5 II ma on na ekranie folię ochronną?

  • 0

    22. ~luki  2014-01-09 15:21:26  host: dzc223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Boli mnie tylko to rze niema kamerki z przodu

  • 0

    23. ~  2014-02-27 20:36:27  host: 541CF189.cm-5-5d.dynamic.ziggo.nl

    Jak wlonczyc kamerke do rozmowy skype

  • 0

    24. ~darek  2014-03-13 09:45:58  host: 46.227.104.136

    na tylnej klapce jest folia zabezpieczajaca jak by ktos narzekał na rysy....mozna ja latwo sciagnac

  • 0

    25. ~gloria  2014-07-31 20:53:00  host: 86-44-63-202-dynamic.b-ras1.mlw.mallow.eircom.net

    Kupiłem telefon w Polsce ,,,,,,I wywiozłem go do IRL.Przełożyłem Simcard I nie wim dlaczego ,ale jak ktoś do mnie dzwoni to nie pokazuje mi numeru tylko ...alarmowy???jeśli ktoś wie niech pomoże ...

Dodaj swoją opinię