Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Kiano Elegance 5.1 Pro

Test telefonu Kiano Elegance 5.1 Pro

Marian Szutiak (msnet) 4 Kwietnia 2017 09:05

6 1
kiano elegance 5.1 pro



Czy chcąc mieć przyzwoicie wyposażony smartfon w ładnej obudowie, częściowo metalowej, musimy wydać dużo pieniędzy? Kiano twierdzi, że wystarczy 499 zł - taką cenę ma zaprezentowany pod koniec października 2016 roku na targach Global Sources Mobile Electronics model Elegance 5.1 Pro, który jest tematem tej recenzji. Co za tę kwotę dostaniemy? Szczegóły poniżej.

Dane techniczne:
  • Obudowa z tworzywa sztucznego z metalową ramką, szkło ochronne T2X-1 2.5D,
  • Wymiary: 144,6 x 72,2 x 9,2 mm, masa: 178 g,
  • 5,0-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości HD (720 x 1280 pikseli, 294 ppi), czujnik oświetlenia,
  • Czterordzeniowy chipset MediaTek MT6735 (Cortex-A53 @1,3 GHz, 28 nm),
  • Dwurdzeniowa grafika Mali-T720,
  • 3 GB RAM, 16 GB pamięci masowej,
  • Czytnik kart microSD (do 64 GB),
  • Android 6.0 (test na oprogramowaniu KIANO_Elegance_5.1_PRO_V1.3_20170116),
  • Główny aparat 13 Mpix Sony IMX328, przysłona obiektywu F/2.2, diodowa lampa, filmy 1080p@30fps,
  • Przedni aparat 2 Mpix, przysłona obiektywu F/2.8, filmy VGA (640x480)@30fps,
  • LTE Cat4 (150/50 Mb/s), Dual SIM standby, Wi-Fi b/g/n DualBand, Bluetooth 4.0, GPS z A-GPS, microUSB 2.0,
  • Radio FM z RDS-em i nagrywaniem audycji,
  • Dioda powiadomień
  • Wymienny akumulator litowo-jonowy o pojemności 2000 mAh.

Zestaw testowy zapakowany w gustowne czarne pudełko zawierał, oprócz smartfonu w kolorze złotym (pod koniec testów miałem też czarną wersję), ładowarkę 5V/1A z odłączanym przewodem USB o długości prawie 100 cm, wielojęzyczną instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną oraz ściereczkę do wycierania ekranu (19 x 15 cm) - bardzo dobry i przydatny dodatek. Na wyświetlaczu znajdowała się folia zabezpieczająca.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Wygląd zewnętrzny i wyświetlacz

Kiano Elegance to solidnie wykonane urządzenie, w którym każdy element jest bardzo dobrze dopasowany do pozostałych. Elegancji i prestiżu dodaje obudowie cynkowo-aluminiowa ramka stanowiąca boki urządzenia oraz wypukłe szkło 2.5D. Jak na współczesne standardy testowany smartfon jest dosyć gruby i ciężki, co w tym przypadku tylko zwiększa wrażenie solidności. Telefon dobrze leży w dłoni, choć tylna klapka jest dosyć śliska, a poza tym łatwo zbiera odciski palców. Obsługa ekranu jedną ręką nie powinna być problemem dla osób z w miarę długimi palcami. Po zdjęciu tylnego panelu, co niestety nie jest łatwe dla osób bez odpowiednio długich paznokci, mamy dostęp do wymiennego akumulatora, dwóch gniazd na karty SIM (microSIM i nanoSIM) oraz, co zasługuje na dużego plusa, osobne gniazdo na kartę pamięci.

A co znajdziemy na zewnątrz? Na tylnym panelu, poza gustownym logo producenta, umieszczono obiektyw głównego aparatu fotograficznego i pojedynczą diodę doświetlającą (w lewym górnym rogu). Boki smartfonu to gniazdo audio oraz microUSB na górze, otwory głównego głośnika oraz mikrofonu na dole, a także przyciski głośności i zasilania po prawej. Lewy bok jest pusty. Przód urządzenia został pokryty wypukłym szkłem ochronnym T2X-1 2.5 D, pod wyświetlaczem znajdują się przyciski domowe (niestety niepodświetlone), nad wyświetlaczem - patrząc od lewej - producent umieścił obiektyw przedniej kamery, okienko z czujnikami oświetlenia i zbliżania, otwór głośnika słuchawki oraz kolorową diodę powiadomień.

Jeśli chodzi o wyświetlacz, to rozdzielczość 720 x 1280 pikseli przy przekątnej 5 cali jest wystarczająca, by obraz był ostry i wyraźny. Używanie telefonu w zamkniętym pomieszczeniu lub przy sztucznym oświetleniu jest komfortowe, kolory są ładnie nasycone, a obraz kontrastowy, niezależnie od kąta patrzenia. Przy świetle dziennym, w szczególności w słoneczny dzień, przydałoby się, żeby obraz na wyświetlaczu był nieco jaśniejszy. Jakość obrazu możemy polepszyć dzięki technologii Miravision, która pozwala nam zapanować nad takimi parametrami, jak kontrast, nasycenie kolorów, jasność obrazu, ostrość, temperatura kolorów i kontrast dynamiczny.

kiano elegance 5.1 pro kiano elegance 5.1 pro kiano elegance 5.1 pro kiano elegance 5.1 pro

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25.  2017-04-04 22:39:16

    @Pb - Przeczytaj raz jeszcze specyfikację, bo Ci się pomerdały modele. Testowane urządzenie ma 3 GB pamięci RAM, przy cenie 499 zł. I jeszcze raz, nie jest to artykuł sponsorowany, tylko recenzja autora bez żadnych dopłat.

  • 1

    26. ~thQ  2017-04-04 22:41:08  host: 89-76-77-124.dynamic.chello.pl

    Widzę, że dużo emocji wzbudza ten smartfon, więc postanowiłem się wypowiedzieć. Kupiłem go w x-komie podczas jednej z promocji pod koniec ubiegłego roku i jestem zadowolony. To prawda, że zdjęcia i bateria są słabe, ale reszta jest bardzo dobra. Super wygląd (wg mnie czarny kolor o wiele ładniejszy), szybkość działania przypomina działanie flagowców sprzed 2-3 lat. Jeśli potrzebuję intensywnie korzystać z telefonu to biorę ze sobą powerbank, zdjęć zbyt dużo nie robię. Co do serwisu - nie mogę się wypowiedzieć, bo nie miałem dotychczas żadnych problemów. W tej cenie trudno znaleźć coś sensowniejszego wśród nowych urządzeń z gwarancją w Polsce.
    Pozdrawiam.

  • 0

    28. ~Pb  2017-04-04 22:48:05  host: 91-228-8-183.cheeloo.net

    Nie zrozumiałeś. Chodzi mi o to, aby zrobili coś dobrego . Nie muszą tam pakować od razu 3gb. Bo i po co? Lepiej dopracować za te 100zł baterię czy wykonanie. Tyle w temacie.

  • 0

    29.  2017-04-04 22:56:59

    @21, Pb - jako recenzent bardzo bym chciał, żeby udostępniający telefon do testów podsyłał na moje konto także odpowiedni przelew. Jednak tak to niestety nie działa.

  • 0

    30. ~Pb  2017-04-04 22:59:47  host: 91-228-8-183.cheeloo.net

    @msnet :-) tego Ci życzę. Tylko obiektywnie!
    Miłego wieczoru

  • 1

    31.  2017-04-04 23:01:42

    @28, Pb - w przypadku Androida i tysięcy słabo zoptymalizowanych aplikacji 3 GB RAM-u to bardzo przydatna rzecz, pozytywnie wpływająca na kulturę pracy tego telefonu (i każdego innego).

  • 2

    32. ~X  2017-04-05 12:29:37  host: n07-07-08.opera-mini.net

    Bez przesady, że jeśli Kiano to już tragedia. Jakiś tam serwis mają. Może nie mają jakiejś ogromnej potęgi, ale firma jakoś tam działa. Ten model prezentuje się dobrze, jedynie ta bateria taka jakaś uboga. Ale jeśli ktoś planuje kupić tani i dobry telefon to ten model może być odpowiedni.

  • 1

    33. ~Komanch  2017-04-05 15:41:23  host: 212.160.172.71

    Od ponad 2 lat posiadam tablet KIANO Elegance By Zanetti 10.1 i złego słowa nie mogę powiedzieć. Nie jest to demon prędkości jednak żonie na www oraz synkowi na bajki wystarcza. Obawiam się że testów wytrzymałości jakie zaserwował mu syn nie jeden flagowiec by nie przeszedł. Odnosząc się do serwisu kontaktowałem się z nimi w sprawie niezgodności towaru (podawali inną pamięć) to dostałem gratis oryginalny pokrowiec- sprzętu nie musiałem reklamować gdyż działa poprawnie.
    Sam korzystam z Lenovo Yoga 2 i mógłbym mu wiele zarzucić… Reasumując jeśli jest to świadoma decyzja (cena/jakość) sprzęt tej marki jest warty zakupu.

  • 0

    34. ~  2017-04-05 21:52:21  host: 173.208.82.166

    26. ~thQ 2017-04-04 22:41:08 host: 89-76-77-124.dynamic.chello.pl

    > W tej cenie trudno znaleźć coś sensowniejszego wśród nowych urządzeń z gwarancją w Polsce.

    Xiaomi redmi 4a. Normalny telefon normalnej firmy.

    A co do Kiano, to kiedyś w "Chipie" (który nb. właśnie zdechł) pełno było artykułów, recenzji itd. tego "sprzętu". Chyba tylko redaktorom się wydawało, że nie widać, że jest to prymitywna i aż do przesady nachalna reklama tego niby producenta.

  • 0

    35. ~  2017-04-06 09:26:47  host: host-89-229-132-210.dynamic.mm.pl

    Redmi 4a??? No nie wiem. Kupiłem go fabrycznie zepsutego. Zobaczymy co z tym dalej. Jak zareaguje sklep, serwis.

  • 0

    36.  2017-04-06 09:36:38

    35). tzn w ogóle się nie włączył, a ładowarka też nic..?

  • 0

    37. ~  2017-04-06 09:44:01  host: host-89-229-132-210.dynamic.mm.pl

    Włączył, ale na razie nie chce psuć opinii firmy. Zobaczę jak sprawi sie serwis i sklep. Niestety kontrola jakości nie powinna takiego czego wypuścić.

  • 0

    38. ~  2017-04-06 09:52:08  host: host-89-229-132-210.dynamic.mm.pl

    Co do Redmi 4a to miałem pecha ale ogólnie bardzo przyjemny telefon w używaniu, z dopracowanym rozbudowanym softem. Jedynie co boli to słaby aparat foto. Cos niewiele lepszego niż np motorola G 1 generacji.

  • 0

    39.  2017-04-06 10:17:06

    37). Zgadza się. Niestety, czasem kontrola jakości może nie zauważyć wady, która jest widoczna bez włączania urządzenia. sic!

    ogólnie napisałem, żeby nie było.

  • 1

    40.  2017-04-06 10:30:01

    @34, Xiaomi Redmi 4A w polskiej dystrybucji kosztuje 599 zł, czyli jest o 20% droższy. Zanim zaczniesz pisać o sprowadzaniu na własną rękę, to weź pod uwagę, że Kiano z testu też tak można wygrzebać w zasobach AliExpressu, tylko pod jakąś inną marką. U nas to pierwszy test Kiano i zwyczajnie ten model wypadł dobrze. Żadnej akcji partnerskiej w tym temacie nie ma i na 100% wiedzielibyście, gdyby artykuł był sponsorowany. Za długo pracujemy na rzetelność recenzji, by nagle ją niszczyć telefonem za 5 stówek.

  • 0

    41. ~eg777  2017-04-06 20:02:21  host: 89-70-217-143.dynamic.chello.pl

    Jak telefon z zaledwie 5 calowym wyświetlaczem i baterią 2000 mAh może być tak duży i ważyć prawie 180 g.? Chyba, że cena jest przeliczana na kilogramy :)

  • 0

    42. ~Ja  2017-04-07 12:14:08  host: public-gprs683495.centertel.pl

    Telefon może i jest dobry, ale ocena 9/10?! Oceny powinny być porównywalne. Mam na myśli, to że nie wiadomo jak odnieść teraz ten model do jakiś flagowego produktu. On także mógł dostać 9, a przecież na bank jest lepszy niż w/w opisany. Osoba mniej obeznana w temacie nie zorientuje się o co chodzi.

  • 1

    43.  2017-04-07 16:19:28

    @42 - przy ustalaniu oceny końcowej zawsze bierzemy pod uwagę półkę cenową, do jakiej telefon należy i wszelkie porównania należy wykonywać w obrębie jednej półki cenowej. Bo przecież trudno jest porównywać budżetowca (takim jest opisywany w powyższej recenzji Kiano) do flagowca.

  • 0

    44. ~  2017-04-09 18:46:15  host: chaos.tpnet.pl

    43. Czytelniejszy byłby podział ocen:
    1. ocena ogólna,
    2. cena/jakość.

    Rozumiem, że tutaj mamy do czynienia z drugim przypadkiem.

  • 0

    45. ~  2017-04-17 21:27:07  host: host-188-122-16-67.finemedia.pl

    Od kogo kupiła to firma Siano? Od Gionee czy od innych chińskich partaczy?

Dodaj swoją opinię