Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Huawei U8500

Test telefonu Huawei U8500

Arkadiusz Dziermański 8 Października 2011 23:55

0 0
Chyba każdy słyszał już o akcji "Testuj smartfona" zorganizowanej przez sieć Play. Obok reklamy sieci "4G" miała ona na celu zapoznanie ludzi z Androidem i możliwościami jakie daje smartfon wyposażony w ten system. Tylko czy Huawei Ideos U8500 o niezbyt zachęcającej specyfikacji jest dobrym wyborem jeśli chodzi o pierwszego Androida? Czy po dwóch tygodniach obcowania z nim można przekonać się do Androida, czy raczej zniechęcić? Zapraszam do testu, który rozwieje te wątpliwości.



Zestaw

W średniej wielkości pudełku dostarczanym przez Play, oprócz telefonu, znajdziemy baterię o pojemności 1150 mAh, kabel USB, zasilacz, który w połączeniu z kablem tworzy ładowarkę, standardowy pakiet makulatury, kartę pamięci o pojemności 1 GB oraz starter Play z darmowym 1 GB transferu. Zabrakło jakiegokolwiek zestawu słuchawkowego.

Prezencja

U8500 jest średniej wielkości smartfonem o wymiarach 112 x 58 x 12,8 mm i masie 115 gramów. Urządzenie spokojnie mieści się w dłoni i jest dobrze wyważone. Można je wygodnie obsługiwać jedną ręką. Przedni panel zdominowany jest przez dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,2 cala. Jest to niewiele biorąc pod uwagę fakt, że modele innych producentów przy minimalnie większych lub nawet i mniejszych wymiarach obudowy posiadają wyświetlacze 3,7 - 4 cale. Pod ekranem znalazły się cztery przyciski: dwie "słuchawki", Menu i Wstecz. Są one estetycznie podświetlane na biało. Pomiędzy nimi umieszczony został optyczny manipulator kierunkowy. Nad ekranem mamy głośnik rozmów, czujnik zbliżania i diodę sygnalizującą. Na górnej krawędzi znajdziemy, trochę za mały, przycisk włączania/wyłączania telefonu oraz niezaślepione gniazdo microUSB i JACK 3,5 mm. Na prawym boku umieszczone zostały przyciski do regulacji głośności. Są dobrze wyczuwalne ale umieszczone trochę za nisko. Dolny i lewy bok są gładkie. Z tyłu centralnie został umieszczony biały napis Huawei, u góry nieosłonięty, wgłębiony i idealnie zbierający kurz obiektyw aparatu fotograficznego, a u dołu szczeliny głośnika zewnętrznego, przez które duże ilości kurzu dostają się pod tylną klapkę i osiadają na siatce głośnika. Gniazdo karty SIM i karty pamięci umieszczone są pod tylną klapką i wymagają wyjęcia baterii w celu skorzystania z nich.



Ideos jest bardzo dobrze wykonany. Nad wyświetlaczem mamy błyszczący plastik. Pod nim matowy, taki sam jak z tyłu obudowy. Boki wykonane są z twardego plastiku, bardzo dobrze imitującego metal. Szybka wyświetlacza nie złapała żadnych rys po ponad dwóch tygodniach noszenia telefonu w kieszeni, co dobrze o niej świadczy, bo na niektórych ekranach rysy potrafią pojawić się już po kilku dniach użytkowania. Przyciski również imitują metal, nawet bardziej skutecznie niż boczne krawędzie. Efekt psują trochę plastikowe, srebrne przyciski do regulacji głośności i tandetna srebrna ramka dookoła manipulatora optycznego, który dodatkowo delikatnie rusza się na boki. Taka sama ramka okala obiektyw aparatu i widać, że po pewnym czasie będzie się z niej złuszczać farba. Pomijając te niedociągnięcia Huawei jest smartfonem eleganckim i nie wydającym przy tym żadnych niepokojących odgłosów w trakcie użytkowania.

huawei u8500 huawei u8500 huawei u8500 huawei u8500

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 53
  • 0

    34. ~  2011-10-09 15:45:23  host: user-46-112-121-10.play-internet.pl

    A może autor testu, dostał telefon po kimś, kto grzebał w pamięci telefonu, w katalogach systemowych i coś tam namieszał - dlatego w jego egzemplarzu nie działa funkcja multitouch? Mogło tak być?

  • 0

    35. ~lacoste  2011-10-09 16:07:11  host: nat0-waw.rtr.bait.pl

    telefon słaby, test nudny .

  • 0

    36. ~  2011-10-09 16:30:43  host: user-46-112-121-10.play-internet.pl

    35: Poprawka: Telefon słaby, test RZETELNY

  • 0

    37.  2011-10-09 18:34:15

    @25 właśnie! Autor mógł napisać o alabastrowych jednorożcach i wpleść w to wątek kryminalno-miłosny a nie opisywać jakiś tam telefon...

  • 0

    38.  2011-10-09 20:51:06

    @37 Dokładnie to samo było w tekście ale niestety... cenzura tego nie przepuściła i zostało jakieś 2% całości, czyli opis telefonu. @34 Równie dobrze mogło to być UFO lub inne pole magnetyczne, które wykastrowało ekran o tą funkcję, której nie było.

  • 0

    39. ~  2011-10-09 21:14:11  host: 84-10-87-71.dynamic.chello.pl

    Tak czytam te plusy tego telefonu i się zastanawiam. Ta jakość rozmów jest w końcu dobra czy przyzwoita? Bo raz tak piszecie a zaraz tak...

  • 0

    40.  2011-10-09 21:16:24

    39: Przyzwoita

  • 0

    41. ~sasa  2011-10-10 00:57:53  host: PC-85-202-106-39.siedlce.domtel.com.pl

    @39 jakość rozmów dobra. Ale bateria cieniutka, troszkę się przywiesza, a tak poza tym telefon jest bardzo ładny, ma bardzo dobry wyświetlacz, kolory super. Pozdr

  • 0

    42. ~sasa  2011-10-10 00:59:09  host: PC-85-202-106-39.siedlce.domtel.com.pl

    @,39,40 jakość rozmów jest dobra!!!! :)

  • -1

    43. ~Marcos  2011-10-10 07:08:45  host: 212.182.36.9

    Jakość rozmów jest bardzo słaba. To co słyszę w słuchawce jest ok, ale to jak mnie słyszą po drugiej stronie pozostawia wiele do życzenia - słyszalne echo i momentami urywanie jak przy utracie zasięgu. Po 2 tygodniach testów zdecydowanie odradzam wszystkim zakup tej słuchawki. Na allegro można nabyć produkty HTC w podobnej cenie, lub delikatnie droższe (HTC Wildfire S), które zapewne są o niebo lepszej jakości.

  • 0

    44.  2011-10-10 07:28:03

    - przyzwoita jakość rozmów, - użyteczne aplikacje w standardzie, - dobra jakość rozmów, Coś tam za dużo tych rozmów...

  • 0

    45. ~  2011-10-10 09:19:06  host: 84-10-87-71.dynamic.chello.pl

    O to mi Panowie chodzi, coś za dużo tych rozmów w plusach ;). Raz przyzwoita, raz dobra. Ale nvm, zastanawiam się czy ktokolwiek po użytkowaniu tego telefonu będzie miał dobre zdanie o androidzie? Pomyśli sobie że każdy telefon z andkiem tak działa i na tym się skończy. Z jednej strony Play wybrał kiepski telefon ale z drugiej strony mógł trafić do szerszej grupy odbiorców. Też jestem zdania że mogli dać HTC Wildfire S ale w mniejszej ilości. Sense UI jest jak magnez, ci co nie widzieli jeszcze androida mogliby się skusić na niego właśnie poprzez Sense UI.

  • -1

    46.  2011-10-10 11:00:13

    Przecież było już tłumaczone. Jakość rozmów jest przyzwoita. Nie są złe, czyste, z niezłą głośnością, są powyżej przeciętnej ale do czołówki daleka droga. Jedna linijka się jakoś przypadkiem pojawiła. @45 Dokładnie tak wygląda podsumowanie tego modelu.

  • 0

    47. ~Alex  2011-10-10 11:30:53  host: 79.162.102.252

    Na zdjęciach rzeczywiście Gdańsk, dzielnica Chełm. Widok na Podstawówkę nr 3 po lewej stronie i przedszkole po prawej. Kościół na zdjęciu jest pw. Piotra i Pawła.

  • 0

    48. ~hens  2011-10-10 13:18:26  host: nat-207-117.man.bydgoszcz.pl

    Wykonując zdjęcia przy użyciu przycisku ekranowego, uzyskujemy zdjęcie "nieomal" w tym samym momencie,jak dobrze autor to ujął. Jest jeszcze jeden sposób na wykonanie zdjęcia poprzez czarny klawisz touchpada. Ciekawostką jest że zdjęcie natychmiastowe uzyskujemy nie po naciśnięciu środkowego przycisku pada......ale natychmiast w ułamku sekundy po jego puszczeniu !

  • 0

    49. ~K  2011-10-10 14:35:47  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    ten telefon jest tak beznadziejny,że szkoda gadać. bez sensu jest testować androida na tak słabym i ało wydajnym urządzeniu....

  • 0

    50. ~ziapa  2011-11-05 13:15:45  host: abuo25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    własnie mam odebrac tega smartka ale widze ze nie warto bo to padaczka mogli sie bardziej postarac zeby se klijetów nabic

  • 0

    51. ~Darek-59  2011-12-27 00:22:42  host: 89-77-186-30.dynamic.chello.pl

    Moja opinia na temat tego smartfona jest bardzo dobra. I wcale nie dlatego, że byłem zadowolony ze sprzętu, który dostałem od PLAY-a, ale zmieniłem w tym telefonie wszystko, co się dało zmienić. A więc wgrałem nowy ROM - GINGERBREAD 2.3.5 Slax U8500 ROM + CM7 + Overclock (w sumie został on zmodufikowany z innego Huawei'a, są w nim błędy). Po wgraniu tego softa miałem problemy z Marketem oraz Talkiem. Nigdzie nie znalazłem w necie na to skutecznego lekarstwa, więc sam dokonałem modyfikacji wgrywania softa. Chodzi teraz szybko - zegar 691MHz zamiast 527, dostał dużego "kopa", nie narzekam na obraz, bez problemu wyświetlam filmy z Ipla czy YouTube w jakości HD (poprzednio wogóle nie odpalały - był sam dźwięk). Ale raz jeszcze powtarzam: dopiero jestem zadowolony po przerobieniu instalacji GINGERBREAD'a. Za te pieniądze (400 zł) nie dostanę nigdzie lepszego, nowego smartfona...

  • 0

    52. ~globus911  2012-03-13 14:10:52  host: 148.81.190.56

    Nie mogłem dokonać transferu książki adresowej z samsunga Avili do Cińczyka.

  • 0

    53. ~kasiaa  2012-03-18 14:45:54  host: atm.reszel.arkusnet.pl

    telefon słaby, powolny, a bateria trzyma tylko jeden dzien, (telefon mam od dwóch tygodni...) Maam tez problem z jakością rozmow, prawie nie słyszę osoby z którą rozmawiam, tylko czasami głośnik dziwnie się przełącza, ze słyszę kogoś dobrze....podsumowując żałuję, że go kupiłam...

Dodaj swoją opinię