Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Huawei P8 Lite

Test telefonu Huawei P8 Lite

Arkadiusz Dziermański 21 Września 2015 12:15

17 4
Moda na odchudzanie i zmniejszanie flagowych modeli smartfonów trwa w najlepsze. Zapoczątkowana przez Sony rewolucja z Xperią Z1 Compact spowodowała, że obecnie niemalże każdy flagowy smartfon liczącego się producenta musi mieć swoją mniejszą wersję. Dla klientów ważne są dwa aspekty - specyfikacja smartfonu nie może zbytnio odbiegać od dużego pierwowzoru, a miniaturyzacja musi być naprawdę widoczna. Tak, aby faktycznie odczuwało się zmniejszenie smartfonu mającego obecnie zazwyczaj ekran o przekątnej w okolicach 5,5 cala.



Huawei przygotowując mniejszą wersję modelu P8 postawił przede wszystkim na słabszą specyfikację, a i zmniejszenie smartfonu nie jest mocno odczuwalne. Model P8 Lite ma 5-calowy wyświetlacz i jest niewiele mniejszy od pierwowzoru. Zastosowany procesor nie mówił mi zbyt wiele przed rozpoczęciem testów, ponieważ było to moje pierwsze spotkanie z układem Kirin 620. Wzbudzał on trochę moje obawy odnośnie płynnego działania, nie do końca lekkiej, nakładki Emotion UI. Będąc jednak cały czas pod ogromnym wrażeniem jakie zrobił na mnie Huawei P8, do testów wersji Lite podszedłem z dużym zapałem. Czy Huawei P8 Lite pozostawił tak dobre wrażenie jak jego większa wersja? Sprawdźmy.

Zestaw

P8 Lite został zapakowany w niemalże identyczny sposób jak model P8. Różnica polega na kolorze i materiałach z jakich zostało zrobione pudełko. Zamiast sztywnego plastiku mamy tutaj tę samą tekturę w białym kolorze, w którą zapakowane były poprzednie modele Huawei. W środku, pomiędzy dwoma pudełkami kryjącymi dwuczęściową ładowarkę, instrukcje, słuchawki i klucz do otwierania gniazd kart SIM, umieszczony został telefon. Zestaw jest kompletny, akcesoria dobrze wykonane i całość prezentuje się bardzo elegancko. Pod tym względem nie mam zdecydowanie nic do zarzucenia.

Od razu zaznaczę tutaj, że w testach wzięły udział dwa egzemplarze smartfonu. Pierwszy posiadał wadę w postaci ciągłego gubienia sygnału, co skutkowało prośbą o wpisanie kodu PIN do karty. Drugi egzemplarz, identyczny, tak samo zapakowany i wyposażony, działał już bez zarzutów. W związku z tym spokojnie możemy uznać, że pierwszy egzemplarz był zwyczajnie uszkodzony i jego zachowanie w żaden sposób nie ma wpływu na ogólną ocenę.

Obudowa

Obudowa P8 Lite, to wręcz idealne połączenia dwóch innych modeli chińskiego producenta. Wygląd obudowy został skopiowany z Huaweia P8, z kolei użyte materiały od razu przywodzą na myśl Honora 6. Jedyna różnica, to zastosowanie plastikowej tylnej klapki, wyglądem imitującej metal z P8, zamiast wielowarstwowego, strasznie rysującego się szkła z Honora. Plastik jest tutaj dominującym materiałem, ponieważ plastikowe są również krawędzie i boki smartfonu, choć z daleka starają się imitować metal, co w zasadzie wychodzi im bardzo dobrze. Ekran pokrywa warstwa hartowanego szkła.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2015-09-24 11:13:05

    @1 Poprawiliśmy informację o ochronie ekranu. @4 Telefony miałem dwa. Nawet pierwszy, wadliwy, miał bardzo sympatyczną jakość rozmów. W 2G faktycznie tragedia, ale w 3G było naprawdę dobrze.

  • 0

    7. ~xptrojan  2015-09-24 11:26:02  host: static-216-95.is.net.pl

    jesli chodzi o łapanie ostrości to nawet z odległości 10 cm radzi sobie świetnie, zmieniłem z Samsunga Galaxy S3 LTE na P8 Lite właśnie ze względu na aparaty

  • 0

    8.  2015-09-24 17:45:42

    Huawei, firma z nieograniczonym budżetem marketingowym finansowana przez chińską partię komunistyczną. Prezesem jest "emerytowany" oficer służb specjalnych. W wielu cywilizowanych krajach firma Huawei ma bana na sprzedaż wszystkich "swoich" urządzeń. Są kraje gdzie chińczykom za wycieczkę do Shenzen wdzięczni urzędnicy zrobią loda. W życiu czegoś takiego do ręki nie wezmę.

  • 1

    9.  2015-09-24 17:54:48

    8, Red_PL - wybór szpiega należy do Ciebie :)

  • 0

    10. ~  2015-09-24 18:33:09  host: apn-77-114-26-244.dynamic.gprs.plus.pl

    Z chinoli polecam tylko Xiaomi, za 400 można juz miec przyzwoitego Redmi :-)

  • 0

    11. ~LepikPL  2015-09-24 22:30:57  host: user-164-127-25-217.play-internet.pl

    Mam zastrzeżenia co do awaryjności. Sporo odrzutów. Może mamy pecha ale na kilkanaście sprzedanych trzy wróciły od razu, a marka zobowiązuje. Wielka zaleta to sprawny dual SIM. Wada to bateria. Dual sim zawsze będzie zjadał baterię 2x szybciej, więc test jest nie fair. Porównajcie do innych dual SIMów. Na rynku brak sensownego, markowego sprzętu w ofercie operatorów. Chińską tandetę z marketu pomijam milczeniem.

  • 1

    12. ~xxxxxx  2015-09-25 08:03:52  host: ip-5-172-234-80.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    P8 Lite kupiony w Plusie bodajże w czerwcu. Pierwsze wrażenia.
    Bateria GINIE W OCZACH, ale tylko przy intensywnym użytkowaniu. przy normalnym (rozmowy, kilka SMS, godzinka grania w czasie dojazdów do pracy, mail) potrafi wytrzymać 2 doby. Samoczynne restarty SIM w trakcie użytkowania np. gier (kończę grę, a tu rząda PINu do SIM :( ) -> minęły jak ręką odjął po aktualizacji softu. Jakość połączeń w 3g OK, zasięg bdb, jakości w 2G nie testowałem, bo nie miałem potrzeby. Ogólnie - pierwsze podejście na ocenę 4. Nie zawiódł mnie, ale i nie zaczarował. PS. Ach... I nie mogę ani wysyłać, ani odbierać MMS w Plusie :( Chyba z iOS9 zapożyczyli sobie ta przypadłość :(

  • 0

    13. ~  2015-09-25 13:50:47  host: apn-77-114-26-244.dynamic.gprs.plus.pl

    Moto G, Idol3, L830 lub jakiś starszy flagowiec macie spory wybór zamiast tego cuda ;-)

  • 0

    14. ~  2015-09-28 10:27:52  host: public-gprs356244.centertel.pl

    zastanawiałem sie nad tym huawei i nad moto g 3 generacji,wybralem motorole a przeważyło to że na sto % motka dostanie androida 6 już w grudniu/styczniu a huawei...kto to wie. . .

  • 0

    15. ~Allllegrooo  2015-09-30 10:33:04  host: 212.160.172.85

    P8 lite nie ma HD voice, posiad chipset Huawei a to nowość, wiec troche czasu minie zanim bedzie dobry QOS

  • 0

    16. ~Petroo  2015-09-30 20:53:01  host: user-31-175-233-90.play-internet.pl

    Ciekawe jak to jest z tym HD Voice?Mój egzemplarz , wczoraj dostarczony przez kuriera ma znacznie lepszą jakość rozmów niż Sony M2 i Lumia 640,które mam w domu.

  • 0

    17. ~Spookey  2015-10-01 12:09:46  host: 89-73-158-182.dynamic.chello.pl

    Petroo - jaką wersję firmware masz w swoim telefonie? Najwięcej problemów stwarza wersja 132 - tak przynajmniej wynika z forów.

  • 0

    18. ~Petroo  2015-10-03 21:23:43  host: user-31-175-233-90.play-internet.pl

    @17
    ALE -L21POLC150B160 telefon z T-Mobile.
    Jestem bardzo zadowolony.

  • 0

    19. ~Sylwek  2015-10-04 20:53:16  host: 188.146.11.167.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Build 132. Potwierdzam fatalną jakość rozmów w 2g. Odnoszę wrażenie również , że gdy p8 lite jest w 3g a odbiorca w 2g wówczas odbiorca ma problem ze zrozumieniem tego co mówimy. Odradzam zdecydowanie telefon w tej wersji.

  • 0

    20.  2015-10-05 21:47:53

    Czy ktoś użytkuje na P8 lite kartę Orange Cash?
    30 września sprawdzałem na http://tlp.is/7rm kompatybilność i wszystko było odhaczone na zielono.
    Dziś przypadkowo zerkam raz jeszcze i widzę, że żaden model Huawei niczego nie obsługuje.
    Ktoś coś wie z autopsji?

  • 0

    21. ~Panterra  2015-10-07 22:03:35  host: public-gprs517126.centertel.pl

    Naprawdę uważacie, że z1 compact to była rewolucja?

  • 0

    22.  2015-10-08 20:27:08

    @21 pierwsza glosna minatura o parametrach flagowca. Więc tak, to była mała rewolucja.

  • 0

    23. ~wiktoria  2015-11-08 13:07:35  host: 188.146.10.146.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Czy ten telefon sie otwiera zeby baterie zobaczyc

  • 0

    24.  2015-11-23 14:12:47

    23, wiktoria - nie, akumulator zamontowany jest na stałe.

  • 0

    25. ~Simone  2016-01-11 16:13:02  host: u45.lcs.net.pl

    Mam ten telefon od kilku dni i krew mnie zalewa. Łączność WiFi i Bluetooth w zasadzie nieistnieje. Na codzień korzystam ze słuchawki Plantronicsa, a ten telefon co chwila zrywa połączenie. Zamiast rozmówcy słyszę komunikaty "rozłączono, podłaczono, rozłączono"... Zestaw głośnomówiący i opaska SmartBand również nie chcę działać z tym telefonem. A na YT każdy filmik oglądany przez Wifi jest pokazem buforowania. Nieaktywny wydaje się działać, ale wystarczy włączyć Spotify, albo Yotube i i karta sieciowa w telefonie się wyłącza. Ładnie to widać na programach typu WiFi Analizator, na którym po kilku chwilach znikają wszystkie okoliczne sieci...

Dodaj swoją opinię