Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Huawei P10

Test telefonu Huawei P10

Arkadiusz Dziermański 29 Kwietnia 2017 17:27

6 1
Huawei P10 jest już piątym przedstawicielem flagowej serii chińskiego producenta, który mam przyjemność testować. Smartfon tradycyjnie oferuje specyfikację z wysokiej, ale nie najwyższej półki. Nie znajdziemy w nim ekranu o rozdzielczości QHD, ani topowego pod względem wydajności procesora. Dostajemy za to rozwinięcie najlepszego aparatu pośród smartfonów z 2016 roku, stworzonego przy współpracy z Leicą. Braki rekompensuje oczywiście cena - niższa niż w przypadku flagowców konkurencji.



Huawei P9 był udanym i bardzo popularnym modelem w Polsce. Po modelu P10 nie spodziewałem się rewolucji. Miała to być ewolucja bardzo dobrego smartfonu. Czy faktycznie tak jest? Sprawdźmy.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Zestaw i najważniejsze informacje

Główne cechy smartfonu:
  • wyświetlacz IPS o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, chroniony szkłem Gorilla Glass 5,
  • metalowa obudowa (unibody) o wymiarach 145,3 x 69,3 x 7 mm i masie 145 gramów,
  • ośmiordzeniowy układ Kirin 960 taktowany zegarem 2,4 GHz, grafika Mali-G71 MP8,
  • 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej,
  • Android 7.0 (VTR-L09C432B113) z nakładką Emotion UI 5.1,
  • łączność LTE kategorii 9, Wi-Fi (a/b/g/n/ac), Bluetooth 4.2, GPS (+GLONASS, GALILEO, BDS), NFC, port USB 2.0 typu C, czytnik linii papilarnych pod ekranem,
  • podwójny główny aparat (20 Mpix + 12 Mpix; F/2.2) z optyczną stabilizacją obrazu, autofocusem opartym o detekcję fazy i podwójną lampą błyskową; nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę i 1080p przy 60 klatkach na sekundę,
  • przedni aparat o rozdzielczości 8 Mpix (F/1.9),
  • litowo-jonowy akumulator o pojemności 3200 mAh z funkcją szybkiego ładowania.

W zestawie obok smartfonu znajdziemy jednoczęściowy zestaw słuchawkowy z pilotem do regulacji głośności, kabel USB typu C, zasilacz sieciowy (5V, 2A) i kluczyk do otwierania gniazda kart. Do zestawu trafił dodatkowo bardzo zgrabny, cienki silikonowy pokrowiec.

Wygląd i obudowa

Patrząc na Huaweia P10 można bardzo łatwo dojść do wniosku, że człowiek odpowiedzialny za jego wygląd mocno zapatrzył się na iPhone'a 7. Osoby mniej rozeznane w wyglądzie smartfonów z pewnością nie raz pomylą oba modele. Z przodu obudowy różnicę najłatwiej jest zauważyć po kształcie przycisku pod ekranem, który w P10 jest eliptyczny oraz podwójnym aparacie z tyłu obudowy. Poza tym mamy niemal identycznie zaokrąglone rogi i krawędzie, okrągłe logo producenta na środku tylnej klapki oraz bardzo podobnie biegnącą linię anteny z dołu tylnej krawędzi smartfonu.

We wspomnianym przycisku pod ekranem został umieszczony czytnik linii papilarnych. Jest to wyłącznie pole dotykowe, nie można go wcisnąć jak w Honorze 8 ani wywołać wibracji jak w iPhone'ie. Osoby które nie chcą blokować smartfonu odciskiem palca mogą używać go do podświetlania ekranu. Wystarczy przytrzymać palec na czytniku. To bardzo wygodne rozwiązanie np. w momencie kiedy telefon leży na blacie. Pozostałe elementy obudowy są standardowe. Z przodu znajdziemy głośnik rozmów, przedni aparat, diodę powiadomień oraz czujnik zbliżeniowy i oświetlenia. Na prawym boku mamy przyciski regulacji głośności i włącznik pokryty nieregularną fakturą i czerwonymi bokami, zupełnie jak w P9. Na lewy bok trafiło gniazdo kart, na dolną krawędź Jack 3,5 mm, port microUSB i głośnik zewnętrzny, a na górnej mamy dodatkowy mikrofon. Z tyłu znajdziemy podwójny aparat, podwójną, dwukolorową diodę doświetlającą oraz czujnik laserowego autofocusu.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13.  2017-05-01 09:14:29

    @12, progosu - Mam dodatkowy egzemplarz telefonu, GPS działa idealnie. Po za tym, co to znaczy "znowu"? Nie było tutaj ŻADNEJ "kupionej recenzji" i żadnej nie będzie.

  • 0

    14.  2017-05-01 10:38:42

    @9 Wygląda na to, że namieszała kompresja. Zobacz zdjęcia w oryginale, wyglądają inaczej. @11 Ma dual SIM, ale ten wariant do mnie ostatecznie nie dotarł, także nie ma nic w opisie na ten temat. @12 Kolejny tekst i znowu kupione komentarze. Po czym wnoszę? Zapewne po tym samym co Ty - bo tak, bo słońce świeci.

  • 0

    15.  2017-05-01 13:53:14

    @13 a próbowałeś w ogóle używać endomondo żeby mówić, że GPS działa czy po prostu złapał ci fixa? ROFL.

  • 1

    16.  2017-05-01 14:05:44

    @13 Tak z czystej ciekawości, telefonami Huaweia nie jestem wogóle zainteresowany, jak stwierdziłeś idealne działanie GPS? Ile satelit widzi w najlepszej konstelacji a ile używa? Do jakiej dokładności zszedłeś? Jest aplikacja GPS test+ polskiej produkcji z "propaneapps" która fajne to pokazuje, satelity GPS i GLONASS.
    Uwielbiam te "testy" telefonów na YT gdzie koleś albo laska z jakichś tabletów przejedzie kilka razy palcem po ekranie i mówi działa, stabilny, potem następuje onanizm materiałami i wykonaniem, nikt nigdy nie wspomina o jakości dźwięku na głośnikach, o jakości i działaniu GPSa, o działaniu aparatu w różnych warunkach oświetlenia i na różnych poziomach ISO, mylą się im nieostrości obrazu z zaszumieniem matrycy... , brak wzmianek o stabilności połączeń z telefonu w ruchu... Zauważyłeś? To są pseudotesty robione przez amatorów którzy nazywają się "gikami", tzn. g..wno wiedzą ale mówią, dużo mówią. Ale co może wiedzieć 26 letnia laska "znawczyni" nowych technologii... Tak naprawdę to są testy biurkowo-studyjne które niczego nie pokazują, a raczej pokazują to co chcą producenci którzy dostarczyli telefon do "testów".

  • 1

    17.  2017-05-01 14:46:23

    @15, progosu, 16, -Gosc- w budynku (kamienica, grube mury) łapie zasięg 10-14 satelitów, używa 7-8 i uzyskuje dokładność 8 metrów. Nie używam Ednomondo, ale przez wiele godzin używałem innych aplikacji stale korzystających z GPS-u i nie było żadnych problemów. Dlatego zdziwiły mnie komentarze na temat skopanego GPS-u. @16, -Gosc- u nas masz pomiary głośności z głośnika zewnętrznego czy mocy wyjścia słuchawkowego.

  • 0

    18. ~  2017-05-01 16:48:45  host: public-gprs360024.centertel.pl

    Wydaje mi się, że p9 fotograficznie wypadał lepiej. Przydałoby się bezpośrednie porównanie do poprzednika :)

  • 0

    19. ~  2017-05-01 20:11:00  host: public-gprs360024.centertel.pl

    Przepraszam, nie zauważyłem, że porównanie jest na końcu tekstu ;)

  • 0

    20.  2017-05-02 10:26:04

    @19 Niestety w takiej formie, ale jest ;) Różnica jest mocno widoczna na korzyść P10 i aż się zdziwiłem że tak to wygląda.

  • 0

    21.  2017-05-02 10:42:52

    Na szóstą stronę recenzji dołożyliśmy suwakowe porównanie jakości zdjęć P9 vs. P10.

  • 0

    22. ~Alf  2017-05-03 11:38:51  host: 194.32.50.76

    Odnośnie folii na ekranie. Po co Huawei informuje o warstwie Gorilla 5 i nastepnie pokrywa go miernej jakosci folią rekomendujac pozostawienie jej. Gdzie ty sens ? Poza tym w porownaniu z P9 ekran jest gorszy. Mam na mysli ten z 9 jest bardziej sliski i zdecydowanie łatwiej jest usunac slady palcow. Sprawdzałem. Pod tym wzgledem krok w tyl. I to jest glowny powod dla ktorego nie zmienie p9 na 10.

  • 0

    23.  2017-05-03 13:02:13

    @22 Po jakimś czasie powierzchnia ekranów jest taka sama. Po folii zostaje klej, przez co ekran nie jest śliski przez kilka pierwszych dni.

  • 0

    24. ~marecheckbg  2017-05-04 19:08:08  host: public-gprs361077.centertel.pl

    @ LuiN Huawei P10 czy Galaxy S7? Pytam pod kątem aparatu. Zastanawiam sie nad tymi sprzetami. Robie sporo zdjęc ale w domu, często wieczorem i zastanawia mnie czy brać telefon z jednym jasnym obiektywem czy z podwójnym ale troche ciemniejszym?

  • 0

    25.  2017-05-04 19:29:54

    @24, marecheckbg - akurat do wymienionych przez Ciebie zastosowań lepszy będzie jasny obiektyw i ciut większy sensor, a to właśnie oferuje S7. Na zdjęciach z Huaweia szybciej pojawi się szum. Przy dobrym oświetleniu wygrywa natomiast P10 - rejestruje więcej detali i nie ma problemów z ostrością w narożnikach zdjęcia.

  • 0

    26. ~Rudinho79  2017-05-04 22:40:33  host: dynamic37-72-124-150.ostnet.pl

    Cześć.
    Mam do Was pytanie odnośnie możliwości wydłużenia pracy baterii w tym telefonie. Używam tego telefonu głównie do pracy - dużo dzwonienia, maili, sms-ów, trochę mniej przeglądania stron www, sporadycznie nawigacja. Po dniu pracy zostaje ok. 50% baterii, z tym że po nocy zostaje ok. 35% co wystarcza góra do południa dnia następnego. Teoretycznie mógłbym codziennie wieczorem go ładować i właściwie tak robię, ale od tzw. "flagowca" wymagam nieco dłuższej pracy na baterii. Próbowałem telefon pod kątem wydajności zoptymalizować - wyłączyłem gps, dane komórkowe i wifi w trybie uśpienia, itp. - nic to nie pomogło. Czy ten model tak po prostu ma? Miałem już wiele telefonów - tanich, ze średniej i z tzw. "wyższej" półki i jeszcze nigdy żaden model nie miał tak makabrycznie słabej baterii. Mój niepokój budzi fakt, że aparat ma niecały miesiąc. Wiadomo, że z czasem parametry baterii ulegają pogorszeniu, więc już zastanawiam się co będzie za np. 12 m-cy. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

  • 0

    27. ~  2017-05-05 11:21:10  host: aepz47.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @26 to może na noc lepiej włączać tryb oszczędny? Skoro przez noc zjada 15% ? albo wyłączyć telefon całkowicie to bateria nie będzie tracić.

  • 0

    28.  2017-05-05 22:20:03

    Faktycznie te zdjęcia podłóg lg g4 czy Samsunga s6 jakieś słabsze. Cos tu nie gra. To w końcu jest to rywal s8 i lg g6 czy nie jest?

  • 0

    29.  2017-05-06 18:42:03

    Arku szacun za Slipknota ;)

  • 0

    30. ~  2017-05-08 15:17:22  host: acjr227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak ten telefon sobie radzi z zasięgiem? Z tego co czytałem Galaxy S7 słabo sobie radzi z zasięgiem na wsiach. Chwalą ludzie natomiast Moto Z gdzie zasięg trzyma rewelacyjnie.

  • 0

    31. ~ikster  2017-05-12 10:41:43  host: dynamic-78-8-157-127.ssp.dialog.net.pl

    Huawei P10 ma (5,10") 432 ppi. Macie błąd w opisie już na samym wstępie.

  • 0

    32. ~marek2486  2017-11-18 08:35:59  host: user-31-175-50-51.play-internet.pl

    A co z falowaniem obrazu video? możecie coś o tym powiedzieć?

Dodaj swoją opinię