Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Huawei Ascend Mate 7

Test telefonu Huawei Ascend Mate 7

Marcin Kruszyński (vonski) 8 Lutego 2015 15:59

5 0
Granica pomiędzy małymi tabletami a dużymi telefonami coraz bardziej się zaciera. Niektóre urządzenia posiadające ekrany o przekątnej około 6 cali ciężko już jednoznacznie sklasyfikować. Powstałe na ich potrzeby określenia "phablet" lub "tabletofon" są może średnio udane, ale dość dobrze oddają balansowanie sprzętu na granicy dwóch grup urządzeń. Co ciekawe, popyt na tego typu sprzęt jest całkiem spory, nie dziwi więc to, że producenci chętnie dodają do swojego portfolio kolejne hybrydy z tej kategorii. Trend ten nie ominął to również chińskiego Huaweia, który we wrześniu 2014 roku zaprezentował kolejny model z linii Mate: Ascend Mate7. Jako, że nie jest to debiut Huaweia w tym segmencie rynku, można mieć spore oczekiwania względem producenta mającego doświadczenie z urządzeniami typu phablet. Czy słusznie? O tym traktuje poniższa recenzja.



Zawartość pudełka

Mimo naszych usilnych starań, sprzęt do testów znów dotarł do nas w okrojonym zestawie. O ile pudełko i telefon są finalną, sklepową wersją, o tyle w samym opakowaniu zabrakło oryginalnej ładowarki oraz dokumentacji w języku polskim. Według uzyskanych informacji, sklepowy zestaw zawiera wspomnianą ładowarkę sieciową, kabel microUSB, zestaw słuchawkowy oraz kluczyk do otwierania szufladek SIM. Prócz tego producent serwuje nam standardowy zestaw ulotek i skróconą instrukcję obsługi urządzenia (w wersji testowanej bez polskiego języka). Samo opakowanie jest dość spore, co wynika poniekąd z gabarytów urządzenia, wykonane z eleganckiego, czarnego kartonu z szeregiem przegródek. Dołączony zestaw słuchawkowy w kolorze białym to już typowe słuchawki douszne nadające się raczej wyłącznie do prowadzenia rozmów. Jakość dźwięku jest bardzo przeciętna, brakuje głębi, a niskich tonów jest jak na lekarstwo. Słuchawki wyposażone są w jednoprzyciskowego pilota pozwalającego na odbieranie połączeń oraz obsługę listy utworów odtwarzacza muzycznego.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Specyfikacja

Podobnie jak flagowy model LG G3, również Mate7 występuje w 2 wariantach: wersja z pamięcią 32 GB ma 3 gigabajty pamięci RAM, zaś mniejsza, 16-sto gigabajtowa odmiana, ma RAM-u "tylko" 2 GB. Ta ostatnia konfiguracja trafiła do naszych testów. Sercem urządzenia jest SoC HiSilicon Kirin 925 z ośmiordzeniowym procesorem (cztery rdzenie Cortex-A15 pracujące z częstotliwością 1,8 GHz oraz cztery Cortex-A7 o częstotliwości 1,3 GHz), za obsługę grafiki odpowiada układ Mali-T628. Phablet wyposażony jest w moduły łączności 3G oraz LTE pracujące w praktycznie wszystkich możliwych zakresach, dzięki czemu Mate7 możemy używać we wszystkich sieciach GSM na świecie. Obudowa o wymiarach 157 x 81 x 7,9 mm mieści 6 calowy ekran o rozdzielczości FullHD, potężny akumulator o pojemności 4100 mAh, slot kart microSD oraz kart SIM w rozmiarze micro, a całość urządzenia ma masę 185 gramów. Specyfikację dopełniają dwa aparaty fotograficzne - przedni z matrycą 5 megapikseli oraz tylny 13 Mpix, moduły łączności WiFi (a/b/g/n dual band z trybami WiFI Direct, strumieniowaniem DLNA oraz funkcją mobilnego hot-spotu), Bluetooth w wersji 4.0, odbiornik GPS z obsługą sieci GLONASS, radio FM i złącze microUSB z trybem USB host.

Jak widać chiński producent nie zdecydował się na użycie najpopularniejszych na rynku układów Qualcomma czy też MediaTeka, co jednak nie wpłynęło negatywnie na pracę i wydajność urządzenia, o czym przekonacie się w dalszej części recenzji.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~Diabeł  2015-02-10 20:15:09  host: apn-37-7-98-186.dynamic.gprs.plus.pl

    Twój test Vonski,jak zawsze super dokładny i interesujący.Przyjemnie się czytało.Mam pytanko?Te przyciski funkcyjne na dole wchodzą w te 6" wyświetlacza,czy są pod nim?

  • 0

    3.  2015-02-10 20:28:06

    @1: dzięki za uwagę. Wszystkie wyłapywanie błędów mile widziane :)
    @2: przyciski są ekranowe, więc na wyświetlaczu.

  • 0

    4. ~Staszi  2015-02-11 08:56:13  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Menedżer :)

    3 strona, praktycznie na samym dole :))

  • 0

    5.  2015-02-11 10:09:20

    Po ilości rzeczowych komentarzy widać jak mało popularny jest to telefon. A szkoda bo naprawdę stosunek jakości do ceny jest naprawdę dobry. Ja po wielu latach używania Samsungów z radością przesiadłem się na Mate 7 , tym bardziej że na TW już nie mogłem patrzeć.

  • 0

    6. ~Staszi  2015-02-11 10:19:22  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Paramatry świetne, ale ludzie jeszcze trochę się boją chinoli....

  • 0

    7. ~ziutasek  2015-02-11 13:40:19  host: dno27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszystko fajnie tylko cena ;-(

  • 0

    8.  2015-02-11 13:57:08

    Na allegro można już kupić za ~1500zł, co w kontekście parametrów i możliwości jest moim zdaniem bardzo dobrą ceną.

  • 0

    9.  2015-02-11 18:22:34

    5, spat - od września do końca 2014 roku Huawei sprzedał 2 mln sztuk tego phabletu. Nie jest więc tak znowu źle z tą popularnością. Polecam obejrzenie nowego Mate'a na żywo - zaskakuje bardzo pozytywnie.

  • 0

    10. ~Ascend P7  2015-02-11 18:24:01  host: public-gprs514551.centertel.pl

    Do pracy samego modułu (GPS) nie można mieć "większych" zastrzeżeń - odbiornik pracuje dokładnie, pozycję wyznacza szybko i precyzyjnie, urządzenie nie wykazuje problemów z pracą GPS podczas złych warunków pogodowych, w trakcie nawigacji phablet nie nagrzewa się ponad normę. Warto zaznaczyć, że spore ogniwo Huawei'a pozwala na naprawdę długą pracę nawigacji(...)

    Po przeczytaniu drugiej części zdania sugeruje zmienić słowo "większych" na "żadnych", chyba, że jednak jakieś zastrzeżenia są;)

  • 0

    11. ~hlhl  2015-02-12 12:36:42  host: n16-03-08.opera-mini.net

    @1 Kolego. mam. problem.
    Jak się. pisze. francuski. czy. francuzki?
    Liczę. na Ciebie że mi pomożesz

  • 0

    12. ~  2015-02-12 17:48:30  host: gaja.tpnet.pl

    11. Francuski (np. samochód) i Francuzki (obywatelki Francji)

  • 0

    13. ~hlhl  2015-02-12 20:56:54  host: n07-09-07.opera-mini.net

    @12. okey kolego. Tak dla ciekawości. zapytałem. Bardzo często. osoby wnoszące. poprawki. same je wnoszą do tekstów.
    Wydaje mi się- mogę. nie mieć. racji- ze Ty nie jesteś.@1. Nie zmienia to faktu, ze masz doskonałą wiedzę językoznawcza. Powodzenie.. ...hlhl

  • 1

    14.  2015-02-13 13:31:54

    Warto by było jeszcze dodać mały szczegół, że HiSilicon to fabryka należąca do Huawei... Od razu wyjaśni się dlaczego nie zastosowali chipu Qualcomm czy MediaTek :)

  • 0

    15. ~die  2015-02-15 20:09:27  host: user-188-33-209-1.play-internet.pl

    Dobry test, telefon jak na tą cenę wydaje się bardzo przyzwoity. Chyba jest błąd w linkach do przykładowych klipów, bo otwierają ten sam film.

  • 0

    16. ~Gadzeciarz  2015-02-24 11:32:42  host: 89-70-143-39.dynamic.chello.pl

    Jeśli się zdecydujecie na huawei ascend mate, polecamy ciekawe sposoby na "odbanalnienie" telefonu. Niech będzie wyjątkowy! Puff Monster ma mnóstwo pomysłów (http://tlp.is/5hs

  • 0

    17.  2015-02-27 11:35:12

    Bardzo fajny test. Dużo przydatnych informacji na temat telefonu.

  • 0

    18. ~Jorg Baumann  2015-03-21 19:43:36  host: 89-74-94-147.dynamic.chello.pl

    genialny fon. Olałem Note 4, który może ma parę lepszych gagów, ale kto lubi używać a nie ładować, wie co to 6 cali z małą plamką i 8 rdzeni, nie zawiedzie się. Dla mnie szok. W Niemczech porównywany z Iphone 6 i Note 4, ale za pół ceny i z większą baterią oraz wyświetlaczem, za to cieńszy :D. kocham go!!!

  • 0

    19. ~ania  2015-09-26 21:44:50  host: apn-95-41-17-143.dynamic.gprs.plus.pl

    Przesiadlam sie z note 3 i jestem mega zadowolona chodzi szybko nie muli bardzo fajny i nie musze go lądować codziennie tak jak samsunga: /
    Bardzo polecam!!

  • 1

    20. ~Tromek  2016-02-06 12:11:21  host: 212.180.230.168

    Telefon niesamowity. Miałem nota 4 i jak dla mnie huawei bije go na głowę. Jest cieńszy, ma większy ekran a przy tym ma większą baterię 4100 maH gdzie Note ma 3200. Wykonanie dużo lepsze, aluminiowa zwarta obudowa. Dodatkowo jest tańszy niż Note. Czytnik lini papilarnych koło aparatu działa idealnie jako odblokowywania ekranu.

    Przy normalnym użytkowaniu ( trochę neta, trochę gpsa i Wi-Fi) ma 73% na baterii a ladowanie było 27H temu ( w nocy ustawiony tryb oszczędny a w ciągu dnia niepotrzebne apki i synchronizacja wylaczona, ekran przyciemniniony na Maxa ale i tak jest ok) no i cały czas w lte... .

    Polecam dodatkowo poszukać w jakiejś promocji :) wtedy nowy za 1400:) note4 2000PLN. dodam że telefon śmiga teraz na Lolipopie a jak dla mnie touchwiz lepszy niż Samsungu, HTC itp... ciekawsze opcje zarządzania energią. Aha flagowcow z samsunga przerobilem chyba z 7 modeli.

  • 0

    21. ~Gruby  2016-04-11 21:02:22  host: static-88-199-172-201.ksinternet.pl

    Jak mogę zmienić kolor diody LED w powiadomienia ? Pomóżcie ?

Dodaj swoją opinię