Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu HTC Sensation XE

Test telefonu HTC Sensation XE

Damian Dziuk (DD7) 28 Stycznia 2012 19:22

0 0
HTC dość długo ociągało się z wprowadzeniem na rynek godnego konkurenta dla dwurdzeniowych modeli LG i Samsunga. Stało przed nim ciężkie zadanie, bowiem w LG Swift 2X i Galaxy S II nie można było doszukać się wielu wad. Wreszcie, w kwietnu 2011 roku światło dziennie ujrzał HTC Sensation, który jednak nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Przez wielu krytykowany był za stosunkowo słabą wydajność, mało czytelny na zewnątrz ekran czy też baterię jeszcze gorszą niż u i tak sobie słabo radzącej na tym polu konkurencji, a szalę goryczy przelały choroby wieku dziecięcego związane głównie z niestabilnym oprogramowaniem. W związku z tym tajwański producent uznał, że warto naprawić swoje błędy i wydać lekko odświeżoną wersję swojego smartfonu - Sensation XE. Nowa wersja urządzenia przyniosła kilka na pozór mało widocznych zmian, mających być antidotum na spadające udziały HTC w segmencie premium urządzeń z Androidem. Uda się, czy się nie uda? O tym w dalszej części tekstu.



Zestaw sprzedażowy

W niewielkim pudełku oprócz samego telefonu HTC Sensation XE i instrukcji obsługi znajdziemy baterię o pojemności 1730 mAh, ładowarkę i podłączany do niej kabel USB, kartę pamięci 16 GB oraz słuchawki Beats Audio by Dr. Dre z dodatkowymi 2 parami gumek silikonowych i futerałem, także sygnowanym logo Beats Audio. W porównaniu ze zwykłym Sensation, mamy tutaj 3 zmiany - karta pamięci o większej pojemności, bateria powiększona o 210 mAh oraz to, czym w głównej mierze HTC zachęca do zakupu swojego najnowszego modelu - słuchawki Beats, o których dowiecie się więcej w części tekstu poświęconej muzyce. Sam zestaw jest dość bogaty, jednak nie zapominajmy, że Sensation XE kosztuje niemałe pieniądze.

Obudowa

Przy prezentacji pierwszej generacji iPhone’a w 2007 roku wszyscy byli pod wrażeniem ogromnego, 3,5-calowego ekranu. Pewnie mało kto wtedy myślał, że 4 lata później wyświetlacz ten będzie dla większości po prostu mały, a za standard przyjmie się 4,3, a nawet 4,7-cala. No cóż, wszystko z czasem ewoluuje, ale trzeba pamiętać, że wielkie ekrany niekoniecznie sprzyjają wygodzie trzymania takiego urządzenia w dłoni.

HTC Sensation XE jak na dzisiejsze czasy jest jedynie "sporym średniakiem" pod względem wielkości wyświetlacza, którego przekątna wynosi 4,3 cala. Całość zamknięto w obudowie o wymiarach 126,1 x 65,4 x 11,3 milimetrów i masie 151 gramów, co czyni urządzenie jednym z cięższych na rynku. Dla jednych to zaleta, dla innych wada - to kwestia bardzo indywidualna. Telefon jest zauważalnie grubszy od rozwiązań konkurencji, a opływowe kształty zdają się to jeszcze bardziej podkreślać.

4,3-calowy, panoramiczny ekran o proporcjach 16:9 zajmuje około 90% powierzchni przedniego panelu urządzenia, a pozostałe miejsce wykorzystano praktycznie do maksimum - cztery przyciski dotykowe, logo producenta oraz głośnik do rozmów wraz z przednia kamerą i czujnikiem oświetlenia są małe i ma się wrażenie, że Sensation XE to właściwie tylko wyświetlacz. To dobrze, bo znane są przypadki marnowania dostępnej powierzchni z niewiadomych przyczyn, na przykład w Nokii Lumia 800, co może pozostawiać pewien niedosyt. Wyświetlacz w nowej "Sensacji" chroniony jest za pomocą szkła Gorilla Glass, które jednak różni się od konkurencji... kształtem. Nie jest ono bowiem idealnie płaskie - uwypyklono je przy krawędziach, co spowodowało, że powierzchnia ekranu jest wklęsła względem całej konstrukcji.

htc sensation xe htc sensation xe htc sensation xe htc sensation xe

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~  2012-01-28 19:43:20  host: nat2-72.ghnet.pl

    Nie otwierają sie zdjęcia ?

  • 0

    2.  2012-01-28 21:41:36

    Trochę smutna refleksja mnie naszła, bo zobaczcie... Producenci telefonów wsadzają coraz to lepsze procesory, coraz więcej Ramu, ale dodają różnego rodzaju wodotryski, nowe wersje oprogramowań i telefony za 2000zł potrafią się zaciąć jak te za 500zł ;) Zamiast dążyć do optymalizacji, to ścigają się na "cyferki", a my klienci to łykamy jak pelikany i potem wydajemy tysiące złotych na nowy sprzęt, bo ma więcej tego i owego ;)

  • 0

    3.  2012-01-28 22:21:41

    Mały kwiatek, druga strona, pierwszy akapit: "co może prowadzić do wniosku, że... wykonane mamy do czynienia z plastikiem". || U mnie plus za odpowiednie zjechanie otoczki czerwonego loga na obudowie i z opisem dźwięku całkowicie się zgadzam ;) .

  • 0

    4. ~bizz  2012-01-28 22:50:22  host: z32-15.opera-mini.net

    Sense 3.5 dostępny jest nie tylko na XL ale też na Rhyme. A Sense na ICS będzie 3.6 nie 3.5.

  • 0

    5. ~darius644  2012-01-29 00:14:54  host: acpt248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a mnie martwi fakt ze w sense 3.5 dolna belka bedzie przypominała ta ze standardowego androida-dla mnie to wada bo podobała mi sie standardowa belka htc półokrągła według mnie był to znak rozpoznawczy marki htc i sense. mam nadzieje ze bedzie mozna sobie wybrać gdzieś w opcjiach też taką belke

  • 0

    6. ~  2012-01-29 00:23:26  host: 89-69-30-31.dynamic.chello.pl

    strona druga, pierwszy akapit zdanie "Z ciekawostek..." coś tam nie tak gramatycznie albo co.. wejrzyjcie tam.

  • 0

    7. ~darius644  2012-01-29 00:54:14  host: acpt248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    moze ktos wie jak to bedzie z tą dolna belka czy bedzie mozna ja zmienic na tą półokrągła htc

  • 0

    9. ~  2012-01-29 09:52:30  host: z27-01.opera-mini.net

    darius664, a mi się właśnie nie podoba ta półokrągła belka u dołu ekranu

  • 0

    10. ~Dino  2012-01-29 12:29:21  host: plus-96-192.polkomtel.com.pl

    Kupujesz coś z Samsunga z Super Amoledem i w słońcu nie ma problemu ;)

  • 0

    11. ~baboso  2012-01-29 19:28:49  host: 89-78-160-252.dynamic.chello.pl

    Nie zawiodłem się, jak zwykle na Telepolis widać uwielbienie dla Androida :D Jeszcze przed kliknięciem wiedziałem, co polecacie a co odradzacie. Wystarczy porównać z którąkolwiek recenzją Nokii. PS. Czy nie da się na głównej zamieszczać odnośnika wprost do artykułu? Ja wiem, że liczą się odsłony, ale to już przesada. Jeszcze chwila i zobaczymy tu slajdy :(

  • -1

    12. ~Sirius  2012-01-29 21:33:06  host: bzq-82-81-146-224.red.bezeqint.net

    "4,3-calowy, panoramiczny ekran o proporcjach 16:9 zajmuje około 90% powierzchni przedniego panelu urządzenia" Nie wiem, co autor miał z matematyki, ale obliczyłem, z rożnych wzorów uwzględniając zaokrąglenia itp., ze ekran zajmuje 65% powierzchni przedniego panelu.

  • 0

    13. ~ccccc  2012-01-29 23:08:58  host: 82.141.223.245

    Z wygladu wyglada jak kiepskiej jakosci chinski telefon kupiony na allegro za 100 PLN. Masakra... HTC dziwi sie ze sprzedaz im spada ... Oni chyba nie wiedzieli jak powinna wygladac komorka. Obecnie jak dla mnie iPhone jest rewelacyjna konstrukcja (mowa o wygladzie). Chetnie bym kupil cos takiego (iPhone) gdyby byl w nim android.

  • 0

    14. ~  2012-01-30 00:44:16  host: z16-15.opera-mini.net

    Nastepnym etapem ewolucji czlowieka bedzie wydluzenie kciuka do dlugosci palca wskazujacego zeby lepiej obslugiwac duze ekrany.

  • 0

    15.  2012-01-30 08:12:30

    baboso: nie da się dawać od razu linka, bo nie pozwala na to CMS. Co do polecania/odradzania - mamy różnych testerów, przez ręce których przechodzi naprawdę dużo telefonów. Nie uważasz, że skoro kilka osób ma podobne zdanie na temat systemów, to może warto się nad tym zastanowić?

  • 0

    17. ~rain86  2012-01-30 12:46:24  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @16 ehh - czym tak bije tego androida na głowę? 1. tak ilością gier, ale co jeszcze? jak już zaczniesz podawać przykłądy, to proszę porównuj do urządzeń z tej samej półki cenowej: czyli do SGS II, motki RAZr, Galaxy Nexusa - to tak by oszczędzić biadolenia jaki to ios jest szybki względem andka (jak się zestawia sprzęt za 3k pln do takiego za 500 zł to nic dziwnego). Aha mam w codziennym użyciu urządzenia na obu systemach więc potrafię się odnieść i nie jestem fanboyem żadnego z poszczególnych systemów.

Dodaj swoją opinię