Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu HTC Radar

Test telefonu HTC Radar

Mateusz Pakulski 26 Grudnia 2011 11:27

0 0
HTC było jedną z pierwszych firm, która wprowadziła na rynek telefony z Windows Phone 7. Pomimo niezbyt dobrej sprzedaży całej platformy, na której działa również kilku konkurentów, firma nie porzuciła systemu od Microsoftu i również stanęła w pierwszym rzędzie producentów z jego najnowszą wersją od pudełka, Windows Phone 7.5 Mango.



Jednym z jej przedstawicieli jest model HTC Radar, który trafił do redakcji TELEPOLIS.PL. Czego możemy się spodziewać po najnowszym telefonie HTC, a czego po najnowszej wersji mobilnego systemu Microsoftu? Czy będzie ona bardziej dopracowana niż poprzednia? Czy zaoferuje możliwości pełnoprawnego smartfonu? I czy w końcu HTC z WP7 będzie telefonem, który śmiało może rywalizować ze urządzeniami tego samego producenta, ale opartego o konkurencyjny system Android? Sprawdźmy!

Zestaw

W zestawie sprzedażowym znajdziemy:
- telefon (HTC Radar)
- jednoczęściowy zestaw słuchawkowy
- kabel do transmisji danych
- wtyczkę do gniazdka (TC E250)
- dokumenty

Wygląd

O wyglądzie HTC Radar można powiedzieć co najwyżej tyle, że jest poprawny. Nie znajdziemy tutaj zbyt wiele elementów, na których można by czy warto choć na moment zawiesić oko.

I tak - na przednim panelu pod ekranem znalazły się trzy czułe na dotyk klawisze sprzętowe - strzałka cofania/wielozadaniowości, logo Windows, kierujące do ekranu głównego, oraz ikona lupy, prowadząca do wyszukiwarki internetowej. Ponad ekranem po lewej stronie znalazły się czujniki zbliżeniowe oraz oświetlenia, natomiast po prawej oczko aparatu do wideorozmów. Oddzielone one zostały srebrnym logotypem HTC, a wszystko to, wraz z ekranem i klawiszami sprzętowymi, otoczone zostało czarną ramką. Ponad nią znalazło się jedynie miejsce na głośnik, w który wtopiona została dioda sygnalizacyjna.

Na prawym boku odnajdziemy strzałki głośności zespolone w jeden przycisk oraz spust aparatu fotograficznego. Dolny bok pozostał wolny od jakichkolwiek złączy, jednak znalazło się tutaj miejsce na mikrofon. Na lewym, w jego dolnej części, umieszczono odsłonięte wejście microUSB, natomiast na górnym - gniazdo JACK 3,5 mm oraz klawisz zasilania/blokady ekranu.

Tylny bok zajęty został w górnej części przez oczko aparatu fotograficznego wraz z diodą LED oraz głośnik zewnętrzny - to w górnej jego części. W dolnej natomiast znalazła się klapka zasłaniająca wnętrzności telefonu. Pod nią jest już tylko wejście na kartę SIM i nic więcej - do baterii nie mamy dostępu, gdyż została ona zainstalowana na stałe.

Jeśli chodzi o wygląd telefonu, to nie należy spodziewać się fajerwerków. HTC już od dłuższego czasu, mówiąc kolokwialnie, tłucze jedne modele za drugimi, które wyglądem ani nie różnią się zbytnio od siebie, ani nie wyróżniają się na tle konkurencji. Bardzo trafnie podsumowała to jedna z osób, której po raz pierwszy pokazałem HTC Radara. Pierwsze co powiedziała, to O, taki sam jak wszystkie HTC.

htc radar htc radar htc radar htc radar

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    29. ~  2011-12-26 20:45:23  host: z28-07.opera-mini.net

    28- przecież możesz podłączyć telefon normalnie do kompa... Widzę że niektórzy spore kompleksy mają i już nawet wymyślają wady telefonu, których nie ma

  • 0

    30.  2011-12-26 21:33:19

    @29 tyle, że gość spod @28 ma rację. A jak nie wierzysz boba zapytaj. Dostał Mozarta na testy z orange więc się orientuje w temacie.

  • 0

    31. ~zawi23  2011-12-26 21:42:28  host: 89-68-180-5.dynamic.chello.pl

    Ja w WP7,5 wszystko przesyłam mailem, czy to z komórki na kompa czy to z kompa na komórkę, mam SkyDrive 25GB i ewentualnie wspieram się nim... Z komórki na komórkę też już raczej mailem rzeczy wysyłam. No ale dla was to może być śpiew przyszłości...

  • 0

    32. ~marrcus  2011-12-26 22:17:59  host: 77-242-227-37.net.pbthawe.eu

    no ale mailem nie prześlesz tylko smartfonów mailem. To po hooy bluteek jest !? Wyślij coś na k800 czy coś tego typu, wszystko jest odgórnie narzucone co jak robić. Podobnie Android nie wiedzieć czemu nie obsługuje video-rozmów (jedynie Galaxy i LG 3D)

  • 0

    33. ~zawi23  2011-12-27 08:15:02  host: 217.153.180.58

    @32. Wiesz, nawet w takim Samsungu F480 była możliwość odbioru maila przy użyciu np. Opery Mini więc nie wiem w czym problem. Poza tym w moim obecnym towarzystwie średnio na 10 osób 9 ma smartfony różnego rodzaju, od Nokii E51 po Samsung Galaxy, Blackberry czy też IPhony i Nokie Lumie 800. Więc dla nich odebranie czegoś mailem nie jest problemem ;) Ja opsiuje jak ja korzystam z telefonu, reszta generalnie mnie mało obchodzi. Tak samo jak dla Ciebie jest ważny BT czy video rozmowy. Tak między nami, z video rozmów nie skorzystałem nigdy mając taką możliwość w telefonie (Samsung 370Z czy wcześniej F480).

  • 0

    34.  2011-12-27 09:01:04

    @Maniiiek - już poprawione, thx. @Atlan - tu chodzi o to, że wiele funkcji zostało wrzuconych do systemu "na pałę", żeby tylko były. Przykład: implementacja FB/T, brak Bluetootha do przesyłu czegokolwiek, brak udostępniania sieci, brak trybu pamięci masowej.. Wymieniać jeszcze? :-P Sam system ma w sobie ogromny potencjał, ale jeszcze trochę czasu minie zanim wszystko będzie w nim funkcjonalne. Stąd system jak dla mnie genialny, ale wciąż mocno niedopracowany. @mrozik1990 - jakość elementów, a ich spasowanie to dwie różne rzeczy. Można mieć tandetne plastiki, ale dobrze spasowane i można mieć super plastiki, ale średnio spasowane. To drugie jest w HTC. ;-) @MiQr - jeśli chodzi o kolory czy widzialność, to i owszem, jest kolosalna różnica na korzyść Lumii 800. Jeśli chodzi o "opływowość" obrazu, to HTC trzyma poziom - wszystko jest idealnie gładkie (w Lumii widać "kropeczki"). @marrcus - można, ale trochę "na obkoło". Albo wysyłasz sobie na maila i stamtąd pobierasz (nie wszystko tak się da), albo wrzucasz na SkyDrive'a i z poziomu dedykowanej aplikacji pobierasz. No cóż, idealnie nie jest, zwłaszcza że brakuje sensownej appki do SkyDrive'a na kompa.. @21 - wypada dobrze czy źle. Zależy dla kogo. Dla przeciętnego użytkownika jest nieźle (ale wciąż nie idealnie), dla lubiącego gmerać w ustawieniach - jest lipa, bo system wciąż jest mocno ograniczony. W tym właśnie rzecz. @chacik - Word jak zwykle wie lepiej. :-/ Thx. ;-)

  • 0

    35. ~pawel1405  2011-12-27 10:35:57  host: user-46-112-51-69.play-internet.pl

    O braku mozliwosci wysylania przez BT marudza dzieciaki ktorzy wymieniaja sie dzwonkami w szkole na przerwach. Wszystko mozna wyslac e-mailem. A jak slysze ze ktos nie uzywa w smartfonie poczty albo internetu to nasuwa mi sie pytanie po co temu komus smartfon? Dla szpanu? Poszpanowac to mozna wiedza albo osiagnieciami a nie telefonem.

  • 0

    36.  2011-12-27 10:48:41

    @35 Bredzisz. Nie raz jest tak, że na szybko potrzebuje zdjęcia jakiegoś schematu. Zwykle ma je kolega który ma C902. Zanim wyśle e-mail to minie sporo czasu, ale przez BT to tylko chwilka i już mam. Podobnie z synchronizacją telefonu z komputerem. Wolę to zrobić na szybko przez BT niż szukać kabla, podłączyć, wybrać odpowiedni tryb pracy urządzenia (domyślnie mam "pamięć masowa") i dopiero wtedy synchronizować. Następnie bezpiecznie usunąć urządzenie, odłączyć i schować kabel.

  • 0

    37.  2011-12-27 11:25:34

    #34 Q! - można zrobić z niego pamięć masową, choć trzeba to robić na okrętkę, po prostu ludzie już to ominęli. BT to jest bardziej wada systemu aniżeli niedopracowanie, choć zastanawia mnie po co tak MS poszedł pod górkę. Po teście Lumii 800 w sumie będąc bez wiedzy uwierzyłem w te wszystkie rzeczy, jednak jak zobaczyłem na własne oczy inne testy i porównania, które wypadają bardzo korzystnie dla wp7 to zastanawiam się czemu Ty tak z mocnym dystansem do tego podszedłeś ;) Nawet czepnąłeś się tego że można mieć tylko białe lub czarne tło, a jak znam życie to jedna jakaś prosta aplikacja to zmieni raz dwa ;) W Androidzie przecież aż się wylewają z Marketu setki czy tysiące aplikacji upiększających i nie robimy z tego wady. Za dużo właśnie skoncentrowałeś się chyba na niedogodnościach, a nie ma nic o zaletach systemu jak np. pakiet office, który działa rewelacyjnie, mega sprawnie i szybko i jest za darmo. Jak zobaczyłem jak bodajże x10 nie zawsze potrafiła uruchomić prezentację w PowerPoint a telefon z WP7 łykał ją bez problemu to robi to wrażenie. I żadne sponsorowane testy, tylko to były filmiki zwykłych ludzi.

  • 0

    38.  2011-12-27 12:48:06

    Mateusz - mam Mozarta i mmsy niezależnie czy sam tekst czy zdjęcie dochodzą do niego bez problemu,nie wiem dlaczego w Radarze jest inaczej...

  • 0

    39. ~marrcus  2011-12-27 13:13:44  host: 77-242-227-37.net.pbthawe.eu

    @37 ja mam x10 i on ma za mało ramu, przy 2.1 tak nie zwracałem uwagi ale przy 2.3.3 jak sie przełączę z opery do vCommunicator (GG) to mi sie często od nowa otwiera opera rrrr. A na 2.1 kilka otwartych stron i kilka w domyślnej przeglądarce i i po 10 min zablokowanego telefonu można była sie przełączyć i wszystko otwarte było. Co do przesyłania plików to wygodniej jest napewno przez BT (jednoczesnie wysyłanie i pobieranie, i jeszcze bez podaj maila), a przy BT 3 to zdecydowanie szybciej. W sumie też rzadko przysyłałem do kogoś pliki, z kompa ma podgład folderów telefonu i se kopiuje. Może brak BT to nie wielka wada ale co komu szkodziło dać. Brak trybu pamięci masowej i konwertowania filmów przez Zune to już jest żenada.

  • 0

    40. ~zizuuu  2011-12-27 13:57:57  host: 91.233.18.254

    dla mnie najwieksza wada to brak możliwości umieszczenia swojego ulubionego zdjęcia na tapecie ;) wytłumacz to którejkolwiek lasce ,dlaczego nie masz jej fotki na swoim telefonie-prędzej przyrówna ten fakt do wielce ,,wymownego" zdażenia jak zapomnienie założenia obrączki, niż da sobie wytłumaczyć to ograniczeniami systemu w telefonie ;)

  • 0

    41.  2011-12-27 14:20:19

    @40 dziwne znasz te dziewczyny.

  • 0

    42. ~  2011-12-27 14:25:41  host: z36-02.opera-mini.net

    40- można mieć zdjęcie na tym ekranie startowym, który zawsze się uruchamia przed kafelkami... dużo jeszcze tych wad na siłę wymyślicie?

  • 0

    43.  2011-12-27 14:28:01

    @42 WP7 nie obsługuje wbudowanej drukarki. Fakt, że żaden telefon takiej nie ma. Ale jakby któryś miał to już by była nieobsługiwana:P

  • 0

    46. ~WujoFefer  2011-12-27 14:54:01  host: 89-69-81-225.dynamic.chello.pl

    Co do przesyłania plików z WP7 do kompa. W Lumi 800 po podłączeniu jej do zasilania mogę przez WiFi przesyłać pliki do kompa, instalować aplikację po przez Zune. Nic nie muszę ustawiać, komórka automatycznie łączy się z PC. Bardzo przydatna funkcja i z pewnością znacznie szybsza niż przestarzały BT, którego nie używałem od lat w dwóch poprzednich komach.

  • 0

    47. ~Rafiki  2011-12-27 19:14:33  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    "Obecnie dane w tle pobierane są m.in. (...) przez kontakty (ich aktywność w sieciach społecznościowych).(...) Zabrakło np. wsparcia aktualizacji na żywo dla zaimplementowanych sieci społecznościowych." - kto to pisał? Autor raz pisze, że kontakty w społecznościówkach się same aktualizują, a raz, że nie. To wk ońcu jak jest, to co ktoś pisze na FB spływa automatycznie czy nie, a jak ktoś do nas napisze na czacie w FB to dochodzi czy nie? Pytam Was, bo autor widocznie telefon opisuje po 3 dniach, a nie tygodniach testowania.

  • 0

    48.  2011-12-27 19:32:14

    @47 ja mam inną hipotezę: w teście jest tyle błędów, że autor najwidoczniej miło spędzał dni świąteczne i jak go pisał był z lekka wczorajszy. Oczywiście to tylko moje gdybania.

  • 0

    49.  2011-12-29 10:39:38

    A ja się czepnę po raz kolejny górnego, dolnego a nawet przedniego i tylnego BOKU telefonu. Co to ma być?! Dlaczego nie możecie napisać po prostu górna i dolna krawędź telefonu?!

  • 0

    50.  2012-01-09 18:09:05

    Ciekawa recenzja, ja wciąż szukam recenzji HTC Mozart, nie wygrałem w akcji testuj z Orange ale podobno w wyprzedaży Orange jest nadał dostępny...

Dodaj swoją opinię