Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu HTC One X

Test telefonu HTC One X

Lech Okoń (LuiN) 21 Kwietnia 2012 15:25

2 0
W 2011 roku HTC ze sporym opóźnieniem odpowiedział na dwurdzeniowe propozycje LG i Samsunga. W tym roku sytuacja jest odwrotna - to właśnie HTC każe gonić się producentom. Pierwszy czterordzeniowy smartfon HTC, wyprodukowany we współpracy z Nvidią, jest już na rynku. Podobnie jak przy przejściu na dwa rdzenie, komentarz rynku jest jeden - bateria tego nie wytrzyma. Podczas testów HTC One X okazało się, że jednak wytrzymała. Z tym spokojniejszym sercem można przyjrzeć się nowej propozycji tajwańskiego koncernu. 4,7-calowy wyświetlacz HD, aż 32 GB pamięci wewnętrznej, HSPA+, aparat 8 Mpix, a wszystko to zamknięte w kompaktowej, polikarbonowej obudowie o grubości zaledwie 8,9 mm - obok One X nie da się przejść obojętnie. Nie mniej ciekawe niż sam sprzęt jest oprogramowanie - dostajemy Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, wraz z nową, czwartą już generacją interfejsu HTC Sense. Pierwsze wrażenie? - To Android może być aż tak szybki i widowiskowy?!. HTC dawno już nie był w tak dobrej formie. Zapraszam do lektury recenzji HTC One X.



Zestaw

Do testów otrzymałem telefon w wersji przedsprzedażowej, w związku z czym w pudełku znalazłem niewiele - kluczyk do wysuwania szufladki karty SIM i dwuczęściową ładowarkę z przewodem microUSB-USB. Zabrakło słuchawek, jednak wielką stratą dla mnie to nie było - HTC nie dołącza do swojego topowego smartfonu słuchawek marki Beats, lecz zwyczajne, sporych rozmiarów pchełki. W zestawie sprzedażowym nie znajdziemy pokrowca czy przewodu TV (MHL), które przy tej cenie urządzenia powinny być moim zdaniem standardem.

Obudowa

4,7-calowy ekran telefonu wymusza większe niż w typowych smartfonach gabaryty. Warto jednak zaznaczyć, że One X jest bardziej kompaktowy (134,4 x 69,9 x 8,9 mm) niż 4,7-calowa wariacja na temat HTC Sensation, jaką jest HTC Sensation XL (132,5 x 70,7 x 9,9 mm). One X jest też znacznie lżejszy niż Sensation XL (130 gramów vs. 162,5 grama) czy nawet od 3,5-calowego iPhone’a 4S (140 gramów).

4,7 cala to o raptem 1,02 cm większa przekątna niż w topowych 4,3-calowych smartfonach z 2011 roku. Dodając do tego układ ekranu 16:9 zamiast 16:10, HTC One X jakimś specjalnym monstrum przy Samsungu Galaxy S II nie jest. Ba, z racji przyjemniejszego profilowania obudowy produkt HTC leży w dłoni nawet jeszcze lepiej niż zeszłoroczny hit Samsunga. Polikarbonowa obudowa ma z tyłu gumopodobną fakturę, wąskie boki wypolerowane są na wysoki połysk, a jeszcze węższa ramka wokół ekranu jest matowa jak tył urządzenia. Tworzywo nie jest pokryte dodatkową farbą, a więc nie musimy się martwić o jej złuszczanie. Z lewej strony obudowy znajdziemy gniazdo microUSB, z prawej przycisk regulacji głośności, na dole mikrofon, a na górze włącznik, szufladkę karty microSIM, gniazdo JACK 3,5 mm i dodatkowy mikrofon na potrzeby usuwania szumów otoczenia podczas rozmowy i dźwięku stereo w nagrywanych filmach. Tylny panel urządzenia zawiera na dole bardzo dyskretną siatkę głośnika zewnętrznego, a na górze wypukłą obudowę aparatu fotograficznego 8 Mpix, uzbrojonego w niewielką diodową lampę błyskową. Litowo-jonowa bateria o pojemności 1800 mAh wbudowana jest w telefon na stałe. Cała konstrukcja wyjątkowo dobrze leży w dłoni, nic nie skrzypi, nic się nie ugina pod naciskiem.

htc one x htc one x htc one x htc one x

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 46
  • 3

    28.  2012-04-22 13:57:16

    #27. no rzeczywiscie słuszne jest posądzanie o sponsoring ze względu, że autor użył "aż" w tekście, który ma ponad 30 tys. znaków. Nie wiem czy właściwie, ale spróbuje wyjaśnić intencje autora. Odpowiedz mi na pytanie ile obecnych modeli ma taka pamięć wbudowana w stosunku do wszystkich dostępnych modeli i ile tych wszystkich jest?

  • 2

    29. ~p  2012-04-22 17:24:21  host: zaczek.nat.student.pw.edu.pl

    SirmarK ma rację

  • 0

    30.  2012-04-22 17:59:10

    Tak czy inaczej, przy nagrywaniu filmów w HD, te 32GB nierozszerzalnej pamięci to malutko. Na telefon wydajemy sporą sumkę a akcesoria w standardzie są biedne i trzeba wywalać kolejne pieniądze, a powinniśmy mieć wszystkiego aż nadto na taką kwotę ;) Niemniej jednak telefon jest świetny, ale jak dla mnie cena producenta za wysoka o te ~700zł.

  • 0

    31. ~  2012-04-22 18:19:27  host: z11-04.opera-mini.net

    29 ma racje.

  • 0

    32. ~cos  2012-04-22 20:10:48  host: 109.110.212.20

    30 ma racje, htc chce prawie 3 tysiące za tego HTC, za taką kwote to ja mam nową lustrzankę Nikona D3000 i 1300 zł reszty za które kupuje sobie używanego Galaxy S II

  • 0

    33. ~kormoran  2012-04-22 21:09:26  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    HTC nigdy nie chciało prawie 3000 zł za tego fona.Dzisiaj na ich stronie widnieje cena 606 euro czyli 2539 zł.Na Allegro ten telefon można dostać w cenach: 1920,1980 (Orange),2099,2100,2149 i wyżej!

  • 0

    34. ~kormoran  2012-04-22 21:14:02  host: host-89-230-222-121.lublin.mm.pl

    Nie wiem jaka będzie niezawodność i szybkość Panasonic Eluga Power (5"HD),ale może on być poważnym rywalem HTC One X i Galaxy III.iPhone 5 jeśli będzie miał wyswietlacz 3,5" to praktycznie się nie liczy!

  • 0

    35. ~  2012-04-22 21:22:13  host: 176.97.24.220

    jakby ktoś chcial kupić SGS 2 to polecam auchana jest w promocji za 1559 - jak na cene w realnym sklepie chyba rewelacja

  • 0

    36. ~  2012-04-22 22:43:40  host: z41-08.opera-mini.net

    Galaxy note z ekranem 5.3 cala i 2500 mah bateria juz w sklepie po 2250zl. Htc one nie stanowi dla niego zadnej konkurencji. W tescie Luin wspomina jaki note duzy. Po 2 tygodniach reka sie przyzwyczaja i wszystko inne wydaje sie dzieciinie male.

  • 1

    37.  2012-04-23 08:57:24

    Świetna robota. Tak trzymac.

  • 1

    38. ~Mera  2012-04-23 14:12:39  host: 83-238-167-196.ip.netia.com.pl

    Nie rozumiem tej idiotycznej techno-mody na wbudowywanie baterii na stałe w smartfony. Ostatnio zrobił się jakiś dziwny wysyp takiego pseudo-udogodnienia. Zawiecha systemu i co dalej? Nie zawsze da się przyciskiem zrestartować. Pozostaje czekać aż sama bateria się rozładuje do zera. Nonsens.

  • 0

    39. ~hopla  2012-04-23 15:30:27  host: mt.pl

    Wbudowane baterie i brak możliwości rozszerzenia pamięci telefonu to porażka dla producentów ,którzy chyba zapatrzyli się na Apple ... Powinni przynajmniej dać na rynek wersje 64GB tak jak zrobiono to z iPhonem .

  • 0

    40. ~SpiceGirls  2012-04-23 15:41:16  host: OstyR005-taniegrzanie.inetia.pl

    @11 moim zdaniem dobre, jednak ciut przecietne w porownaniu do calej specyfikacjii i tego czego oczekiwalem po modelu z najwyzszej pólki wartym powyzej 2 tys zl. powinni do takich sprzetow wsadzac jakies dobre markowe obiektywy. ps tego ze filmy full hd klatkują, mielą, i sie zacinają jak cholera to juz nie wspomne, cos co w sprzecie takim jak One X powinno smigac IDEALNIE.

  • 0

    42.  2012-04-24 15:02:33

    Nie lubię takich długich testów. Za każdym razem wystarcza mi przeczytanie podsumowania. A zdjęcia na których odnajduje Lublin cieszą moje oko najbardziej :)

  • 0

    43. ~  2012-04-24 20:07:12  host: acjz73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @41 Lara nie spamuj tutaj. Cena 2699zł jest to normalna cena sklepowa HTC one X w Polsce. Nawet w sklepie dla idiotów czy saturnie kupisz w tej cenie. Ba, tam nawet jest od razu do wzięcia, a nie w przedsprzedaży.

  • 0

    44. ~jaro  2012-04-27 21:28:45  host: 87.194.200.168

    mam ten telefon od wczoraj relelka !!

  • 0

    45. ~Andrzej  2012-05-02 13:06:31  host: host-81-190-102-179.rzeszow.mm.pl

    HTC ONE X JEST REWELACYJNY.SZYBKOŚĆ DZIAŁANIA BIJE NA GŁOWĘ SGS 2 Czy Sony Xperie S.Aparat robi super fotki.Bateria trzyma ok 1,5 dnia ...a przy moim użytkowaniu i wyświetlaczu 4,7 cała,to naprawde Rewelka.Kolory są naturalne nie jak w Amoledach Beats audio (jak ktoś wie o co chodzi ) to coś dla moich uszu.Jest do bardzo dopracowany model na androidzie 4.03 a mi osobibiście HTC SENSE bardzo odpowiada.W gre na One X grałem tylko w GTA 3 I chodzi bajkowo.Negatywne opinnie są pisane przez oosby,które nawet nie maiały go w rękach

  • 0

    46. ~  2012-05-02 13:14:49  host: host-81-190-102-179.rzeszow.mm.pl

    Wady opisane w teście Bateria wbudowana na stałe - dzięki temu jest 24 miesiące Gwrancji na całe urządzenie (a nie tylko 6 na baterie) Wystający obiektyw aparatu (każdy amator fotografi wie dlaczego) Brak slotu na kartę pamięci..wbudowane tylko 32 GB,ale mmy jeszce np Droboxa czy dysk Google..w Iphonach zaczyna się od 16 GB...a żadko kto kupił by sobie większą karte niż 32 GB.Wszytskie nowe Smartfony mają slot micro sim..czy to wada?Jak na telefon jakość nagrań HD jest bardzo satysfakcjonująca....

  • 0

    47. ~A  2012-06-25 01:48:49  host: cpc2-sgyl34-2-0-cust320.sgyl.cable.virginmedia.com

    Bateria - beznadziejna poczytajcie zgraniczne fora i opinie ludzi którzy uzytkują ten tel. na gumtree można go kupic za 300 funtów nowy nierozpakowany z gwar. bo mało kto chce ten sprzet. HTC chciało byc bardzo innowacyjne ale sie nie udało... A szkoda bo sam bym go kupił, a tak czekam na LG 4x HD :D

  • 0

    48. ~ma88se  2012-09-08 22:18:51  host: abod109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @47 ... zamieniasz HTC na LG ...wszystko w temacie...znawca z ciebie ;]

Dodaj swoją opinię