Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu HTC Desire X

Test telefonu HTC Desire X

Arkadiusz Dziermański 25 Grudnia 2012 14:35

5 1
Gdy przyszło mi testować HTC Desire C, we wstępie do recenzji napisałem o wykorzystywaniu przed producentów popularności danego modelu telefonu poprzez tworzenie urządzeń zbliżonych do niego, przy pozostawieniu głównej części jego nazwy. Kilka miesięcy później trafił do mnie kolejny model z serii Desire, tym razem model X. W końcu skoro mamy na rynku One X, to dlaczego nie Desire X? Odchodząc już od nazewnictwa, mamy tutaj do czynienia ze smartfonem, który idealnie wpasowuje się w lukę pomiędzy produktami HTC, która powstała pomiędzy bardzo mocnym, ale jednordzeniowym One V, a modelami z wielordzeniowymi procesorami (i dwukrotnie wyższą ceną), czyli One S oraz One X. Desire X oferuje dwurdzeniowy procesor, przyzwoitą ilość pamięci RAM, ekran SuperLCD o przekątnej 4 cali, Androida 4.0, ale także układ graficzny, którego oznaczenie niewiele mówiło mi przed rozpoczęciem testów. Jest więc to swego rodzaju pomost pomiędzy średnią półką, a najwyższą, jeśli chodzi o urządzenia HTC. Czy Desire X skutecznie wypełni wspomnianą lukę? Czy warto skusić się na niego podpisując umowę z którymś z operatorów ? Odpowiedzi na te, jak i wiele innych pytań znajdziecie w poniższej recenzji.



Testowany egzemplarz pochodził od przedstawiciela HTC, ale pracował pod kontrolą oprogramowania sieci T-Mobile. Dodatki operatora zostaną wyszczególnione w teście i nie wpłyną na końcową ocenę telefonu.

Zestaw

Telefon dotarł do mnie, chyba standardowo dla HTC, w niedużym zastępczym pudełku. W środku znajdowała się jedynie dwuczęściowa ładowarka (kabel USB + zasilacz), czarne douszne słuchawki z płaskim kablem oraz telefon z włożoną kartą pamięci o pojemności 2 GB. Skromnie, ale nie można zapominać, że jest to jedynie zestaw testowy.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Wygląd

Desire X to dzisiaj średnia półka smartfonów jeśli chodzi o ich wymiary. 118,5 x 62,3 x 9,3 mm, które jeszcze jakieś dwa lata temu uchodziłyby za coś ogromnego, teraz już prawie na nikim nie robią wrażenia. Konstrukcja waży 114 gramów, co dobrze współgra z wymiarami telefonu. Niewielka grubość, bardzo dobre wyważenie elementów i zaokrąglone krawędzie powodują, że sprzęt bardzo dobrze leży w dłoni, a w kieszeni bardzo często zwyczajnie go nie odczuwamy.

Przedni panel jest oczywiście zdominowany przez wyświetlacz o przekątnej 4 cali. Pod nim umieszczono standardowe trzy dotykowe przyciski: wstecz, Home oraz wywołanie aktualnie otwartych aplikacji. Nad nim znajduje się napis HTC, bardzo skutecznie zamaskowane czujnik zbliżania oraz oświetlenia oraz dioda powiadomień. Jej obecność z pewnością doceni bardzo duża grupa użytkowników, która nie wyobraża sobie telefonu bez mrugającego powiadomienia o nowych zdarzeniach. Na samej górze widnieje niewielka szczelina głośnika rozmów. Na prawym boku telefonu znajdziemy przyciski do regulacji głośności, na lewym niezaślepione gniazdo microUSB. Dolna krawędź urządzenia jest gładka, na górnej znalazło się miejsce dla gniazda Jack 3,5 mm i przyciski włączania/podświetlenia ekranu. Sprzętowe przyciski, wbrew opiniom z którymi zdążyłem się spotkać, działają bez zarzutów i są bardzo dobrze wyczuwalne. Z tyłu obudowy znajdziemy, okolone wyraźnie odznaczającą się ramką, obiektyw aparatu i diodę doświetlającą. Dokładnie pod nimi umieszczono wyryty napis HTC, a na samej dole tylnej klapki otwory głośnika zewnętrznego i charakterystyczny napis BeatsAudio.

htc desire x htc desire x htc desire x htc desire x

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 23
  • 1

    4. ~SACZI  2012-12-25 22:57:59  host: aaxe145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    HD, sam się interesuję tym telefonem, bo dość ciekawy jest. Po "obmacaniu" miałem wrażenie, że mi się w dłoni połamie! Problem w tym, że inne telefony są tak samo delikatne. Po prostu, coraz delikatniejszy sprzęt nam sprzedają w bardzo wysokich cenach. Natomiast jeżeli chodzi o tylna obudowę, to w egzemplarzu, którym się "bawiłem", była poprawnie spasowana do obudowy. Moment zatrzaśnięcia był wyraźnie wyczuwalny i dość twardy. Sama zaś klapeczka to "listek" o milimetrowej grubości ścianki, więc niesamowicie delikatny. Jezeli chodzi o problemy z dopasowaniem, to pewnie pojawią się po jakimś czasie użytkowania - klapka się po prostu wytrze. Ja jeszcze chcę "obmacać" Lumię 820'kę i wtedy sobie wyrobię zdanie (Nokia jest droższa, więc może będzie lepiej wykonana).

  • 1

    5.  2012-12-26 09:16:59

    Htc ma jeszcze jedną poważną wadę - brak przedniej kamerki.

  • -1

    6.  2012-12-26 09:20:52

    Posiadam ten tel. od 2 tygodni i jestem z niego zadowolony. Poprzedni tel. to był HTC Desire. Jakość wykonania pozostała wysoka, słuchawki zamieniłem na te z poprzednika bo grają o wiele czyściej. Resztę można znaleźć w artykule. Telefon nie jest najmocniejszy jeśli chodzi o gry lecz konkurencja ( lg l5, l7, SE Experia Arc S, Samsungi ) wydawały mi się strasznie tandetnie wykonane.

  • 1

    7. ~Marek  2012-12-26 13:05:49  host: 90-156-120-226.internetia.net.pl

    Areno 203 - chyba ADreno 203 ;) Contrack Killer? Chyba Contract Killer :) Porządna bateria? Niecale 2h z włączonym wyswietlaczem i transmisja danych + 2h muzyki to standard, ze wytrzyma telefon. Standardowy smartphone wytrzymuje ok 4h ciaglego obciazenia przy włączonym ekranie i transmisji danych, dobra bateria by byla gdyby wytrzymal 6-8h. LG L9 jest w cenie 700-900 zł? Z tego, co widziałem, to jego oficjalna cena jest znacznie wyższa. Zaczyna martwic mnie poziom recenzji. Podobnie czytałem o "rewelacyjnej" baterii w Waszej recenzji LG L9. Przeczytałem kilka innych recenzji tego telefonu, gdzie zastosowano konkretne metody sprawdzania czasu działania i okazało się, że bateria słabo działa - znacznie krócej wykonuje dane czynności niż w konkurencyjnych modelach.

  • 0

    8.  2012-12-26 15:09:41

    Niestety zgadzam się z Markiem. Te testy a raczej wnioski piszącego są często z magicznego kapelusza. Przypomina mi się zdanie że L9 (Lg)może powalczyć z Galaxy S III , chyba pod względem wielkości ekranu , a i tu przegra.A fakt jest taki że LG to telefon z innej półki i ma innych konkurentów.

  • 0

    9. ~miki  2012-12-26 21:53:40  host: 176-103-166-95.chojnet.pl

    Mam ten telefon 2 dzień i chwalę go sobie. Jedynym mankamentem jest zbyt krótki kabel ładowarki/usb. Nie mam też problemu z zdejmowaniem klapki. Zdjęcie i jakość filmów uważam za dobry (więcej mi nie potrzeba, w końcu to tylko telefon). Ogólnie polecam tego smartfona. (Ja np. miałem jeszcze wybór pomiędzy zte grand x il, samsung galaxy ace 2 a xperia j i nie żałuję wyboru).

  • 0

    10. ~Andrzej  2012-12-27 12:51:24  host: 121.162.246.94.ip4.artcom.pl

    Mam ten telefon od miesiąca i jak na razie jedyną powazniejszą wadą jest słyszalny lekki szum podczas rozmowy. Na róznych forach czytałem, że u innych także występuje ten szum. Co do tylnej klapki to nic mi nie trzeszczy. Obudowa spasowana jest idealnie a telefon świetnie leży w dłoni. Nie miałem wrażenia, że mi się w ręku połamie jak to ktoś napisał! Zdjęcia wychodzą przyzwoite, normalne jak na sprzet z tej półki cenowej. Brak nagrywania HD mnie nie interesuje gdyz nie uzywam kamery. To samo tyczy sie braku przedniej kamerki. Wiedziałem o tym przed zakupem i mi to nie przeszkadzało. Jeżeli komuś zalezy na tych elementach to niech po prostu sobie kupi inny telefon.

  • 0

    11. ~Andrzej  2012-12-27 12:54:15  host: 121.162.246.94.ip4.artcom.pl

    Jeszcze w kwestii obsługiwanych formatów. Faktycznie, fabryczny odtwarzacz miał problem z niektórymi plikami np. mkv ale po zainstalowaniu MX Playera odtwarza bez problemu.

  • 0

    12. ~aga  2012-12-27 14:01:02  host: 89-75-102-85.dynamic.chello.pl

    A jak myślicie co jest lepszym wyborem: HTC Desire X czy ZTE Grand X in? Oba w Tmobile i oba w tej samej cenie. Głównie chodzi mi o płynne działanie i jakość wykonania.

  • 0

    13.  2012-12-27 14:17:44

    12: wszystkie ZTE Grand X maja kiepski dotyk - nie zawsze zalapuje, w kazdej recenzji o tym wspominaja, gdyby nie to bylby to najlepszy wybor.

  • 1

    14.  2012-12-28 10:36:20

    Potwierdzam, to co napisał Andrzej (10) - podczas rozpoczynania rozmowy pojawia się lekki szum. Myślałem że to problem mojego egzemplarza, ale najwyraźniej 'ten typ tak ma' :( Mam również wrażenie, że taki lekki szum pojawia się podczas odtwarzania audio na słuchawkach - macie podobne odczucia ?

  • 0

    15. ~tutmozisa  2013-01-09 21:16:32  host: 77-254-42-235.adsl.inetia.pl

    osobiście nie miałam problemów ze słuchawkami które miałam w zestawie przy słuchaniu muzyki- ale zdecydownie lepiej się słucha przez moje basowe słuchawki sony :) nie grzeje mi się wcale a mam telefon od miesiąca żadnyh szumów w telefonie nie mam zdarza mi się zasłonić mikrofon w telefonie to tyle uwag :) telefon genialny

  • 0

    16. ~tutmozisa  2013-01-09 21:19:56  host: 77-254-42-235.adsl.inetia.pl

    zdjęcia jak na telefon robi dobre lepsze niz mój samsung galaxy s - film nagrywałam dwa razy wyszedł srednio ale coż telefon- ze zdjęc jestem bardzo zadowolona zwłąszcza opcja panoramy

  • 0

    17. ~j  2013-02-27 19:54:25  host: deq80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hej, jak zmienić w trybie poziomym klawiaturę qwerty na alfanumeryczną?? Nie mogę tego nigdzie znaleźć, a potrzebuję tej zmiany

  • 0

    18. ~And  2013-04-14 16:57:06  host: dynamic-78-8-133-59.ssp.dialog.net.pl

    Całkiem ładny i praktyczny telefonik, ekran ani za duży ani za mały, wygodny w dzwonieniu, smsowaniu, internetowaniu, słuchaniu muzy. Gry 3D działają płynnie i ogólnie nie zauważyłem po 1,5 miesiącu posiadania żadnych zacięć. Funkcje komunikacyjne działają bez zarzutu. Zdjęcia - w mojej opinii robi całkiem przyzwoite jak na telefon komórkowy. Ale żeby nie było: bateria trzyma krótko - ładowanie co około 1,5 dnia (choć użytkowanie niezbyt intensywne, ale jednak częste) no i oddałem go właśnie do serwisu, ponieważ bateria nie ładuje się więcej niż 85-92% :-(

  • 0

    19. ~Praktiko  2013-04-16 11:11:31  host: 82.139.160.126

    Mam pytanie . Co pozytywnego wnosi Android 4.1 do Desire X ? Czytałem , że po zmianie telefon zamulał, dźwięk był marny i krócej trzymała bateria. Telefon super tylko ten SZUM w czasie rozmowy...

  • 0

    20. ~Bolo  2013-04-16 11:17:53  host: ldt.ericpol.com

    @19. Pewnie nic, niektórzy po prostu kupuja telefony zeby je uaktualniac a nie uzywać ;-)

  • 0

    21. ~Praktiko  2013-04-16 13:00:48  host: 82.139.160.126

    Pytam pod kątem likwidacji szumu w czasie rozmowy (tel. z Plusa).Jeśli ktoś aktualizował do 4.1 JB i pomogło lub nie pomogło proszę dajcie znać. Co do tych aktualizacji to nie kiedy poprawiają to i owo w telefonie , ale też nie jestem zwolennikiem poprawiania tego co jest dobre. Pozdrawiam i czekam na jakieś wiadomości.

  • 0

    22. ~Praktiko  2013-04-18 08:56:04  host: 82.139.160.126

    Sam już znalazłem odpowiedź( dzięki Jakub). Nic nie pomoże na szum w czasie rozmowy, żadna aktualizacja ani serwis , który w większości wypadków to olewa (ten typ tak ma). Więc jeśli dla kogoś przeszkadza delikatny szum w czasie rozmowy (nie zagłusza on wcale rozmówcy po prostu jest w tle) i niekiedy podczas słuchania muzyki niech nie kupuje tego fona i potem nie wypisuje jaki to badziew. Obiektywnie rzecz ujmując telefon idealny do internetu , gierek i korzystania z wielu aplikacji jakie daje Android .U mnie nie laguje, nie zawiesza się, nie gubi sygnału, rozmówca dobrze nas słyszy ,my zresztą również , bateria przy delikatnym korzystaniu z internetu i gierek , rozmowy ok. 20 min dziennie trzyma 4-5 dni. Naprawdę dobry ekran i dotyk.Telefon idealnie trzyma się w dłoni ,a gumowana tylna klapka sprawia, że trudno go upuścić(tylko czarny bo biały tego niema) Ma też swoje wady należy tylko o nich wiedzieć i przemyśleć czy będą one nam bardzo przeszkadzać. Musimy też pamiętać z jakiej półki to telefon i nie wymagać od niego cudów bo ich nie dostaniemy .Pozdrawiam

  • 0

    23. ~irka  2013-05-03 11:19:30  host: 242-136-251-94.net.stream.pl

    telefon jest wspaniały, prosty w obsłudze, przyjazny i robi bardzo ładne zdjęcia. Więc nie wybrzydzajcie, nie piszcie, że trzeszczy. Jest leciutki i naprawdę polecam wszystkim, a nie jestem najmłodsza i wiem co piszę, bo to mój kolejny smartfon:-)

Dodaj swoją opinię