Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu HTC Desire 500

Test telefonu HTC Desire 500

Arkadiusz Dziermański 7 Grudnia 2013 02:30

5 5
Na rynku telefonów komórkowych co jakiś czas pojawiają się sprzęty, przy których rzut oka na specyfikację wystarcza żeby wyrobić sobie o nich negatywną opinię. Przestarzały procesor, mało pamięci RAM, zdecydowanie zbyt niska rozdzielczość ekranu w stosunku do jego wymiarów... Od razu wiadomo, że nie będzie to nic dobrego. Czasami również zdarzają się wyjątki. Jakaś część specyfikacji nie wygląda zbyt obiecująco, a w praktyce telefon okazuje się być bardzo porządnym sprzętem i jest nam trochę wstyd. Idealnym przykładem takiej sytuacji okazał się być HTC Desire 500.



Piętą achillesową specyfikacji, tego aspirującego do przedstawiciela solidnej średniej półki smartofnu, miał być układ graficzny. Czterordzeniowy procesor, gigabajt pamięci RAM i archaiczny układ graficzny Adreno 203. To nie mogło się udać. A jednak okazało się być zupełnie inaczej. Desire 500 z każdym kolejnym dniem okazywał się coraz bardziej porządnym sprzętem. Na ile dobry się okazał? Tego dowiecie się z poniższej recenzji.

Zestaw

W zastępczym, testowym pudełku, obok telefonu otrzymałem białe akcesoria w postaci kabla microUSB, zasilacza sieciowego oraz jednoczęściowych słuchawek z mikrofonem oraz jeszcze jednego kabla. Przeznaczenia tego ostatniego nie udało mi się rozszyfrować - prawdopodobnie trafił do pudełka przez pomyłkę. Zestaw sprzedażowy powinien zawierać dodatkowo tradycyjny pakiet instrukcji i resztę makulatury. Karty pamięci brak, chociaż za tę cenę można byłoby się jej spodziewać.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Wygląd

HTC użyło w Desire 500, charakterystycznej dla swoich ostatnich modeli, obudowy o zaokrąglonych rogach i szerokim otworze głośnika rozmów. Na pierwszy rzut oka od razu przywiodła mi ona na myśl model One S. Testowany model był do niego zbliżony również wymiarami: 131,8 x 66,9 x 9,9 mm, które są o około milimetr większe z każdej strony oraz okazał się być minimalnie cięży i jego masa wynosi 123 gramy. Przód telefonu zawiera wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala, głośnik słuchawki, kamerę do wideorozmów, czujnik zbliżeniowy i oświetlania oraz diodę powiadomień oraz dwa dotykowe przyciski: wstecz i Home (pod ekranem). Jest to pierwszy telefon z Androidem, z którym osobiście się spotkałem, który nie posiada standardowych trzech przycisków (na wzór rozwiązania z HTC One). Przód urządzenie czarnym kolorem ładnie kontrastuje z otaczającym go białym fragmentem obudowy. Krawędzie boczne okala bardzo ładny niebieski pasek, który posiada małą przerwę na prawym boku, pomiędzy przyciskami głośności. Są one płaskie, przez co po ciemku bardzo ciężko jest stwierdzić, czy pod ręką mamy akurat przycisk zwiększania, czy zmniejszania głośności. Lewy bok obudowy jest gładki. Na dolnej krawędzi znajdziemy gniazdo microUSB oraz mikrofon, a na górnej gniazdo Jack 3,5 mm i przycisk blokady ekranu/włącznik - również płaski i niewystający ponad krawędź obudowy, ale dobrze wyczuwalny.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~Nick  2013-12-09 09:15:32  host: 92.60.132.22

    10) - Moto G jest jakieś (jak na razie) 130zł tańsze od SP, a ma mniejszy ekran (minimalnie ale zawsze), brak wejścia na kartę pamięci, słabszy procesor, słabsze GPU, słabszy aparat, gorsze nagrywanie video, brak LTE. Nowszy soft na SP to kwestia czasu, bo śmigać będzie, a ta szybsza aktualizacja przy gorszych parametrach.. no super bonus :) Przy różnicy 130zł nie zastanawiałbym się 2s i brał SP.

  • 0

    15.  2013-12-09 11:04:36

    @14 Jak aparat ma mniejszą rozdzielczość, to nie znaczy, że jest gorszy. A ciężko jest o słabszy aparat niż w SP.

  • 0

    16. ~Nick  2013-12-09 11:19:50  host: 92.60.132.22

    15) - mniej Mpix nie znaczy że gorszy, jasne że tak, ale do zdjęć to mam lustrzankę a nie telefon. Mój stary Wave II robi lepsze zdjęcia od tych wszystkich nowych wynalazków. Ale Moto G ma za słabe parametry wszystkie po kolei, od procka po baterię, żeby być konkurencją dla o 130zł droższej SP, ale każdy kupuje to co chce.

  • 0

    17. ~dav  2013-12-09 11:32:22  host: host-52-81.compi.net.pl

    To nie jest telefon tylko smartfon! Smartfon z telefonem to ma tylko wspólną funkcję dzwonienia. To tak jakby na PC-ty mówić nowoczesna 'maszyna do pisania'...

  • 0

    18. ~Nick  2013-12-09 11:40:55  host: 92.60.132.22

    17 - ale co ma piernik do wiatraka? Pomijając operacje na zbiorach, gdzie każdy smartfon jest telefonem, nie każdy telefon jest smartfonem. Ja tylko twierdzę że Moto G ma za kiepskie parametry, by być tylko 130zł tańszym od SP, ale każdy i tak dokonuje swoich wyborów i ma swoje zdanie. a w ogóle to wątek miał tyczyć testu HTC 500 :)

  • 1

    19. ~max  2013-12-09 12:46:51  host: 90.174.1.96

    @2 ktoś już napisał coś o 601 :-) ciężko to nazwać recenzją ale ma swoje plusy, na pewno nie jest to artykuł sponsorowany :-) :-) poza tym to takie świeże spojrzenie laika :-) jest to w komentarzach o 601. A HTC 500 wydaje mi się rozsądną propozycją ze swoją ceną. Będę miał prezent dla żony pod choinkę, pewnie się ucieszy jak się pozbędzie LG L5... To beats audio to faktycznie taka porażka? No i NFC też by się przydało, niekoniecznie w wersji na dwie karty SIM.

  • 1

    20. ~max  2013-12-09 13:05:45  host: 90.174.1.96

    @2 http://www.telepolis.pl/telefony/htc-desire-601,4,2,2406.html?t= 5 To jedyne co na razie znalazłem o 601 i nawet myślałem o kupnie ale chyba jednak 500 będzie fajniejsza na prezent :-) o innej firmie z przyzwyczajenia nawet nie myślę...

  • 0

    21. ~loool  2013-12-09 18:13:04  host: ptcnat.t-mobile.pl

    19 - Nie wiem jak jest w tym modelu ale beats audio chyba się nie zmieniało, ja w one x mam takie przestery w momencie, gdy używam go z niestandardowym odtwarzaczem, gdzie mam oddzielny eq. Ale to beats audio w sumie nie przyda się do niczego. Lepiej zainstalować poweramp'a za kilka złotych i mieć święty spokój :)

  • -1

    22. ~  2013-12-09 18:36:17  host: 77-254-15-55.adsl.inetia.pl

    uboga wersja, urządzenie gubi zasięg, przychodza jedynie SMSy o próbie nawiązania połączenia, odesłałem to dziadostwo z powrotem do operatora i czekam na S3 mini ;/

  • 0

    23.  2013-12-10 08:45:04

    Z tej serii zdecydowałbym się może na desire 700, ale nie za ta pieniądze.

  • 1

    24. ~  2013-12-10 09:14:46  host: 92.60.132.22

    22) S3mini ? przecież to połowę tańszy S Advance tylko w innej obudowie, przypominającej S3 by marketingowo dobrze było wciskać :)

  • 0

    25. ~ruccnor  2013-12-10 20:29:40  host: host-89-228-113-81.dynamic.mm.pl

    Mam ten telefon od dwóch mięsięcy,moje spostrzeżenia z tym modelem wyglądają następująco: na plus; -bateria przy normalnym użytkowaniu trzyma 3 dni,przy oszczędnym do 5-iu dni, -dobry aparat,wcześniej użytkowałem htc desire , jest ogromna różnica , -internet szmiga aż miło zarówno na wi-fi jak i z łączności operatora, -dobry ekran jak na niezbyt dobrą rozdzielczość, na minus; -błyszcząca obudowa bardzo się rysuje ,łatwo może wypaść z ręki, -brak nfc -tylko 4 gb pamięci wewnętrznej

  • 0

    27. ~mirek  2013-12-11 22:59:28  host: 20.143.citypartner.pl

    Lubie Telepolis, ale jak widze test telefonu, rozbity na 8 stron, to zastanawiam sie czy to ESEJ pracy doktorskiej, czy innej, tekst daloby sie zmiescic na max 2 str i wiecej ludzi chetniej by czytalo, niz od razu przechodzic do ost strony, jaki to ma sens, czy redaktorzy strony nie powinni zwrocic na to uwagi???

  • 0

    28. ~  2013-12-12 09:41:33  host: n13-09-02.opera-mini.net

    Ewentualnie trochę się skłonić w stronę video testów

  • 0

    29. ~ldomanski  2013-12-13 17:22:59  host: ip-63-114.nsystem.pl

    Dropbox jest za mały? Chcesz 20GB online za free u profesjonalisty w dziedzinie przechowywania danych, konkurenta dropboxa? 1. Rejestracja z linku: https://copy.com?r=7xXfDg 2. Potwierdzenie adresu e-mail (rzadko link jest w spamie) 3. Instalacja na PC lub telefonie apki i zalogowanie się Dodatkowo? Odzyskiwanie usuniętych danych, replikacja danych pomiędzy większością platform, udostępnianie, wersjonowanie plików, dodatkowe 5GB za każdą poleconą osobę. Sam korzystam, mam automatyczny back up najważniejszych danych, polecam, działa. Łukasz Domański

  • 0

    30. ~sova  2014-01-02 18:07:30  host: e82-176.icpnet.pl

    Mam HTC Desire 500 w wersji Dual SIM - telefon posiada NFC oraz USB OTG

  • 0

    31. ~  2014-01-26 13:03:42  host: 212.80.226.66

    jaka jest różnica w cenie wersji na 1 i 2 karty sim i czy sualsim jest tak samo dostępny jak wersja na 1 kartę

  • 0

    32. ~Misiek666  2014-02-07 12:18:01  host: 83.15.126.0

    Dodałbym w porównaniu do HTC ONE S - tylko 5 pulpitów, do tego nie można ich przewijać na okrągło (tylko lewo/prawo), BlinkFeed nie można wyłączyć. Beznadziejne przyciski głośności i włącznik u góry (w pokrowcu jeszcze trudniej go wcisnąć). Ogólnie nowy Sense mnie rozczarował - zostałem przy OneS. Nawet Desire HD był przyjaźniejszy w obsłudze. Reszta jak na tel za tą cenę rewelacyjna, ekran miło zaskakuje.

  • 0

    33. ~giee  2014-03-07 07:41:31  host: 94-229-216-73.static.espol.com.pl

    bardzo słaby wyświetlacz - przy pierwszym upadku z kieszeni pęka.... Nigdy więcej HTC...

  • 0

    34. ~polo  2014-05-25 18:56:59  host: 87-49-84-134-static.dk.customer.tdc.net

    witam, czy obie karty sim są cały czas aktywne?

Dodaj swoją opinię