Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Honor 8

Test telefonu Honor 8

Arkadiusz Dziermański 12 Listopada 2016 22:45

3 0
Honor 8 to flagowy smartfon marki należącej do Huaweia. Jego specyfikacja w dużym stopniu bazuje na modelu P9, różniąc się od niej kilkoma drobnymi szczegółami. Urządzenie zrobiło bardzo duże wrażenie podczas premiery i pierwsze opinie osób, którym przyszło go używać były bardzo pozytywne. Sprawdźmy, co Honor 8 ma do zaoferowania i czy może będzie on lepszym wyborem od Huaweia P9.



Najważniejsze cechy smartfonu:
  • obudowa o wymiarach 145,5 x 71 x 7,5 mm i masie 153 gramów,
  • ekran LPTS o przekątnej 5,2 cala, rozdzielczość 1080 x 1920 pikseli,
  • ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 950 taktowany zegarem 2,3 GHz,
  • 4 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wbudowanej i gniazdo kart micro SD do 256 GB (opcjonalnie jako drugie gniazdo kart SIM,
  • Android 6.0, wersja LRD-L09C432B120 z nakładką Emotion UI 4.1,
  • LTE kategorii 6. (pobieranie do 300 Mb/s, wysyłanie do 50 Mb/s (obsługuje pasmo 800 MHz), Wi-Fi (a/b/g/n/ac), Bluetooth 4.2, NFC, port podczerwieni, czytnik linii papilarnych,
  • podwójny aparat o rozdzielczości 12 Mpix (obiektyw z przysłoną F/2.2) z laserowym autofocusem i podwójną diodą doświetlającą, nagrywanie w rozdzielczości 1080p przy 60 lub 30 klatkach na sekundę; przedni aparat o rozdzielczości 8 Mpix,
  • akumulator litowo-polimerowy 3000 mAh z szybkim ładowaniem Smart Power 4.0 (do 47% w 30 minut).

Białe pudełko mocno przypomina te, w które zapakowany był Huawei P8. Najważniejszą różnicą są materiały. Tym razem jest to tektura zamiast grubego plastiku. W środku, obok smartfonu, znalazł się kabel USB typu C, zasilacz sieciowy (5V i 2A lub 9V i 2A) i kluczyk do otwarcia gniazda kart. Zabrakło tutaj słuchawek, które powinny pojawić się w zestawie sprzedażowym.

Obudowa i wyświetlacz

Honor 8 to jeden z najładniejszy smartfonów jakie przyszło mi używać. Grube tafle szkła na przednim i tylnym panelu w połączeniu z matowym, metalowym korpusem i perfekcyjną precyzją wykonania powodują, że nie było osoby, na której nie zrobiłby dobrego wrażenia. Ekran sięga bardzo blisko bocznych krawędzi, a przestrzeń nad i pod nim jest tych samych wymiarów. Odpowiednie rozmieszczenie na niej elementów - napisu honor oraz głośnika rozmów, przedniego aparatu oraz czujników zbliżeniowego i oświetlania powodują, że pusta przestrzeń nie razi w oczy. W głośniku rozmów została umieszczona dioda powiadomień. Na prawym boku znajdziemy przyciski regulacji głośności i przycisk blokady ekranu, a na lewym szufladę z gniazdami kart. Na dolnej krawędzi został centralnie umieszczony port USB typu C, na lewo od niego gniazdo Jack 3,5 mm, a na prawo szczeliny głośnika zewnętrznego. Na górą krawędź zawędrował port podczerwieni. Z tyłu jest ładnie... mniej więcej do połowy długości obudowy. Obiektywy aparatu, wraz z laserowym czujnikiem ostrości i dwukolorową diodą doświetlającą są bardzo dobrze wkomponowane w obudowę i nie są w żaden sposób oddzielone, np. fragmentem konstrukcji w innym kolorze lub wymyślną ramką. Pod nimi centralnie umieszczony został czytnik linii papilarnych, działający też jako fizyczny przycisk. Niże mamy napis honor znajdujący się pomiędzy dwoma, paskudnymi, krzywo przyklejonymi naklejkami - z numerem IME i certyfikatem CE. Nikt nie wpadł na genialny pomysł nadrukowania tych napisów pod taflą szkła, albo włożenia naklejek luzem do pudełka. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie żeby je odkleić.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 28
  • -2

    9. ~xy  2016-11-15 21:08:14  host: 178235139041.warszawa.vectranet.pl

    Co Wam po HD voice jak większość słuchawek na rynku nie ma tego. Nie mamy żadnego wpływu na telefon rozmówcy.
    @orson: "to pudełko" się mówi, a nie "te pudełko".

  • 0

    10.  2016-11-15 21:16:20

    9 zobacz sobie ile telefonów ma HD Voice, wtedy się wypowiadaj.

  • 0

    11.  2016-11-15 22:10:22

    mam w domu P9 i Honora8 - różnica w jakości rozmów: żadna. Więc nie pieprzecie o tej dyskwalifikacji, bo to żadna różnica. Ot tyle znawcy z teorii

  • 0

    12. ~Seweryn  2016-11-15 22:48:55  host: 77-254-184-222.adsl.inetia.pl

    A ja mam telefon z HD voice i co??? Polowa osób mnie ledwo slyszy jak do nich dzwonię

  • 1

    13. ~sxs  2016-11-16 12:19:37  host: 81.26.31.253

    Nie wiem czy pamiętacie taki telefon Huawei Ascend D1 Quad XL... (Podobno) pierwszy czterordzeniowy telefon na świecie... mam go do dziś w szufladzie i wiecie co? ma HD VOICE ! W dodatku w żadnym z moich kolejnych telefonów także z HD Voice) dźwięk nie był tak czysty..,.Jaki wniosek? Cofają się???

  • 0

    14. ~Huawei=porażka  2016-11-16 20:03:02  host: apn-37-248-5-99.dynamic.gprs.plus.pl

    W telefonach Huawei bez HD Voice dobrze słychać rozmówcę, ale po drugiej stronie rozowy jest TrAgEDiA !!!! Byle Lumia za 300zł ma HD Voice i to nawet na 2G! Jak parę osob w firmie do ktirej czesto dzwonie dostalo Honory 4c zamiast Lumii 640 to doznałem szoku, bo trudno zrozumieć co 3slowo, a brzmią jakby mieli karton na głowie podczas rozmowy. Nigdy nie dotknę tej marki, szkoda nerwów. Znajomy przeżucił z Lumii 1520 na P9 i mimo, że P9 ma HDV to i tak, jest zauważalna różnica na minus, a zasieg ma porównywalny jak na 1520 z tego co mówi, także śmialiśmy sie, ze przynajmniej te trzy anteny w P9 to na rozwieszenie prania wykorzysta :D Podsumuję to tak - porażka :D

  • 1

    17. ~Gorol90  2016-11-16 20:28:25  host: user-94-254-179-11.play-internet.pl

    To ja podam inny przykład o zasiegu i jakości toru radiowego w wiekszosci smartfonow. Na wycieczce na grzyby w srodku lasu z 8 km od najblizszej wiochy na mojej Lumia 830 w tym znienawidzonym przez wielu Playu rozmawialem na jednej kresce zasiegu z żoną i dźwięk byl hd voice, jakbym byl w duzym mieście. Jeden kolega wyciąga Galxy S5 i VirginMobile czyli Play i pustka, kuzyn z P8Lite i niby jest zasięg w Playu na 1 kresce ale jak próbował zestawić polaczenie to wywalalo go na "brak sieci", a drugi kolega z Moto G3 i RedbullMobile wysyłał smsy na 1 kresce zasiegu bez problemu. Osądźcie to sami, bo to mówi wszystko o tym jak dzisiaj sprawują się smarty. Nastepny fon kupuje Motke lub Lumie i tyle w temacie. Pozdrawiam

  • 0

    18. ~Bezimienny  2016-11-18 16:21:39  host: 185.40.115.226

    Motoroli już nie ma tak samo jak noki

  • 1

    19.  2016-11-18 16:37:37

    @12, Seweryn - spróbuj oczyścić mikrofon.

  • 0

    20.  2016-11-20 11:55:52

    Gorol90 - Huawei jest absolutny top jeśli chodzi o zasięg samrtfonów czy to serii P czy submarki Honor. Firma ta stosuje system 2 czy nawet 3 osobnych modułów antenowych z których łączy się ta która ma najlepszy zasięg. Przebadałem pod tym względem kilkadziesiąt telefonów nie tylko że akurat to moja pasja ale również dlatego że pracuje w miejscu gdzie jest słaby zasięg. Huawei to nr 1 pod tym względem. Motki i Lumie oraz Sony trochę gorzej ale i też nieźle. Samsung, LG słabo.

  • 0

    21.  2016-11-23 14:18:07

    żona ma Honor, korzystamy z niego wspólnie, może i nie ma HD voice ale rozmowę słychać dużo lepiej niż z S4, który miała do tej pory, zasięg ok, zdjęcia dużo lepsze niz w S4 czy moim Note 3, śmiga aż miło,

  • 0

    22.  2016-11-24 11:32:11

    Huawei P8 wyglądał jak krzyżówka iPhone’a i ostatnich xperii

  • 0

    23. ~Fox  2016-11-26 09:12:11  host: 93-189-30-108.rev.ipax.at

    Nowa nakładka w Honor 8 i w P9 nie ma funkcji "zaszyfruj telefon" A to znaczy że jak zgubię, albo mi ukradą telefon byle kto dostanie sie do moich maili, zdjęć, kontaktów itd. Dziwne, bo w starszych modelach jest ta funkcja.

  • 0

    24. ~Vicuse  2016-11-27 08:40:05  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    Na stronie plusa jak i na specyfikacji na mgsm przy dual sim jest HD Voice więc nie wiem o co ta cała burza

  • 0

    25.  2016-11-28 08:45:10

    @24 Vicuse - rzeczą ludzką jest błądzić. O ile Plus nie dostał jakiejś magicznej wersji Honora 8, to zwyczajnie się pomylił. Podobnie jak mgsm. W większości zagranicznych i polskich recenzji brak HD Voice wymieniany jest jako główna wada powyższego telefonu.

  • 0

    26.  2016-11-28 09:39:57

    @24, Vicuse, a tak odpowiedział mi Honor Polska: "W Honorze 8 jest możliwość połączenia AMR -NB. Niestety opcja ta nie wspiera połączeń HD Voice."

  • 0

    27.  2016-11-28 10:15:14

    @24 chodzi o to, że telefon ma bardzo dobra jakość rozmów, ale nie jest to potwierdzone na papierze dodatkową funkcją.

  • 0

    28. ~  2016-12-09 16:48:00  host: 248-156-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    Niewymienna bateria! I w tym momencie można zakończyć czytanie recenzji.

  • 0

    29.  2016-12-09 17:03:20

    @28, Obawiam się, że z takim podejściem szybko przestaniesz czytać testy jakichkolwiek telefonów :(

  • 0

    30. ~  2016-12-09 19:32:14  host: 248-156-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    @29: Przynajmniej nie będę niepotrzebnie marnował czasu na czytanie o sprzęcie niewartym kupna.

Dodaj swoją opinię