Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Asus Padfone

Test telefonu Asus Padfone

Lech Okoń (LuiN) 2 Lipca 2012 08:32

2 1
Widzieliśmy już kilka generacji tabletów Asusa, które jednym gestem zmienić można w przenośny komputer z pełną klawiaturą QWERTY, ale czegoś takiego jak Asus Padfone jeszcze na rynku nie było. Wydajny smartfon z 4,3-calowym ekranem przetransformować można w pełnowymiarowy, 10,1-calowy tablet. Z kolei tablet zmienia się w komputer po podpięciu do klawiatury QWERTY. Mało tego, każda taka transformacja zwiększa maksymalny czas pracy. Sam telefon oferuje kilkanaście godzin przeglądania Internetu, po umieszczeniu go w Padfone Station czas ten wydłuża się do 64 godzin. A gdy tablet umieścimy w opcjonalnej klawiaturze, uzyskujemy rekordowe 102 godziny. W tym czasie nowego iPada trzeba naładować dziesięć razy.



Bez całych tych transformacji, już sam telefon ma wiele do zaoferowania. Przede wszystkim wydajnością dorównuje konstrukcjom 4-rdzeniowym, a to dzięki dwóm rdzeniom Krait taktowanym zegarem 1,5 GHz (Qualcomm Snapdragon S4) i grafice Adreno 225. Wyposażony w te same podzespoły HTC One S z łatwością pokonał w benchmarkach HTC One X. O tym czy udało się to również Padfone'owi przeczytać można w dalszej części recenzji. Zapraszam do lektury.

Zestaw (prawie) full wypas

Tym razem do testów przyszło nie tyle pudełko sprzętu, co kilka pudeł. W jednym z nich znalazły się telefon, bateria 1520 mAh, słuchawki dokanałowe z kompletem zapasowych gumek, przewód USB i ładowarka USB. Kolejne pudło zawierało Padfone Station z przewodem USB zakończonym szeroką. Wtyczka ta po podpięciu do ładowarki telefonu ładuje zarówno tablet (Padfone Station), jak i zadokowany w nim telefon. Przedostatnim elementem układanki była doczepiana klawiatura QWERTY z touchpadem - jeśli zamontujemy w niej tablet, to gniazda ładowania szukać należy z lewej strony klawiatury. Na deser przyszło jeszcze estetyczne etui, działające też jako podstawka dla tabletu, a wraz z nim ściereczka do przecierania ekranu. Niestety wspomniane etui nie nadaje się do transportu tabletu wraz z klawiaturą. Nie zabrakło w nim natomiast zaczepu na opcjonalną słuchawkę Bluetooth, pełniącą też funkcję bezprzewodowego pióra. Asus Padfone na rynku dostępny będzie w kilku wariantach zestawów. Poszczególne elementy będzie można też w razie potrzeby dokupić oddzielnie.

Obudowa smartfonu

Asus Padfone to smukły telefon (9,2 mm grubości w najgrubszym miejscu), któremu solidności nadaje masywna, metalowa rama, biegnąca wokół obudowy. W ramie tej po lewej stronie znalazły się wcięcia dla złączy microUSB i microHDMI (wreszcie nie ma mowy o zarysowaniu obudowy wtyczką ładowarki), na górze włącznik telefonu i gniazdo słuchawek typu JACK 3,5 mm, po prawej stronie przyciski regulacji głośności, a na dolnej, wąskiej krawędzi - mikrofon. Na dole lewego boku telefonu widoczne są jeszcze trzy niewielkie styki, wykorzystywane do komunikacji z Padfone Station. Tył urządzenia stanowi sztywna pokrywa baterii o prążkowanej, przyjemnie porowatej fakturze. W pokrywie tej znalazły się na górze oko aparatu fotograficznego, diodowa lampa i szczelina głośnika zewnętrznego, a na dole metaliczny napis Padfone. Przód telefonu szczelnie wypełnia wytrzymałe szkło Gorilla Glass z filtrem HCLR. Niestety dość szybko palcujące się. Powyżej ekranu znajdziemy słuchawkę telefonu, kamerkę 0,3 Mpix na potrzeby rozmów wideo oraz czujniki jasności otoczenia i zbliżania. Poniżej ekranu umieszczono zaś trzy dotykowe przyciski, których oznaczenia wyświetlają się dopiero po odblokowaniu telefonu, są to: wróć, Home i menu ostatnich aplikacji.

asus padfone asus padfone asus padfone asus padfone

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2012-07-02 11:52:00

    Co do samego testu ok ale mam pewne wątpliwości co do samego urządzenia, które dostaliście do testów - moim zdaniem zła jakość zdjęć (rozmyta lewa strona kadru) nie wynika z samej specyfikacji tylko z uszkodzonego tego konkretnego modelu

  • 0

    2.  2012-07-02 13:16:13

    Dobra recenzja, dziękuję. Asus dobrze rozpoznaje trendy rynkowe i tego typu urządzenia z pewnością znajdą nabywców. Sam w pierwszej chwili zacząłem myśleć o jego kupnie - ale poczekam na kolejną generację bo nie mogę oprzeć się wrażeniu że Asus bardzo śpieszył się z premierą Padfona i stąd wynikają różne niedoskonałości.

  • 0

    3.  2012-07-02 14:47:52

    Takie coś z WP8 jakby zrobili.

  • 0

    4. ~bbb  2012-07-02 15:18:19  host: gkt58.internetdsl.tpnet.pl

    Fajnie, ale testu galaxy s3 jak nie było tak nie ma :( Wiadomo chociaż czy pojawi się w tym tygodniu?

  • 1

    5. ~taket  2012-07-02 15:36:01  host: z49-13.opera-mini.net

    @3 dokładnie to samo pomyślałem. @4 po ch**a już s3... Szacun dla redakcji za testy sprzętu o którym tacy jak 4 nawet nie wiedzą... Co do sgs3 to urządzenie zostało już przejrzane jak kobita u ginekologa :) i wykastrowane z wszelkich innowacji dzięki xda...

  • 0

    6.  2012-07-02 16:06:54

    Strona 7 Dział wydajność "(o czym wspominałem na początku tkestu)." Wkradł się mały błąd.

  • 0

    7. ~  2012-07-02 22:23:15  host: z57-16.opera-mini.net

    jaki toto ma system ??

  • 0

    8. ~  2012-07-03 06:08:42  host: z30-11.opera-mini.net

    Fajnie by bylo jak by mozna uzyc tego docka jako dodatkowy ekran z multitouch do peceta. Tam chyba widac 2 zlacza, hdmi i usb?

  • 0

    9.  2012-07-03 15:25:57

    1, rain86 - w innych recenzjach spotykałem się z jeszcze słabszymi zdjęciami testowymi. Wiele może się poprawić wraz z aktualizacją oprogramowania. Próbowaliśmy ściągnąć drugi zestaw do testów (z innej przyczyny niż jakość zdjęć), ale niestety to się nie udało.

  • 0

    10.  2012-07-03 15:27:55

    4, bbb - będzie w tym tygodniu. 8, - tak, to HDMI, ale niestety nie miałem żeńskiej przelotki microHDMI by to przetestować. 6, samsung 3 - poprawiłem wczoraj, ale zapomniałem podziękować - dzięki za czujność!

  • 0

    11. ~motofan  2012-07-03 22:10:51  host: agaf144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moze lepiej jednak MOTOROLA DROID RAZR z LAPDOCK'iem ?

  • 0

    12.  2012-07-04 10:34:14

    11 - Lapdock też ma swoje wady; szerzej pisaliśmy o nich w tym teście: http://telepolis.pl/artykuly.php?id=478

  • 0

    13. ~jaca  2012-07-06 11:08:13  host: ip40-exatel-tychy.telexispl.com

    błagam powiedzcie gdzie to kupiliście czekam od maja zeszłego roku jak tylko pojawiły się pierwsze filmy z padfone w roli głownej. wyszedł wtedy 1-szy transformer i wiedzialem ze padfone będzie jednak miał 3 części a nie jak na początku planowano 2. Czy padfone jest już oficjalnie dostępny w polsce czy lepiej ściągnąć go np. przez e-bay

  • 0

    14. ~jaca  2012-07-06 17:07:08  host: 109.95.205.8

    aha bo tak zaczałem i nie skończyłem. Kapitalna recenzja zajebistej hybrydy :) oby więcej takich (jednych i drugich)

  • 0

    15. ~Patibar  2012-09-02 14:54:46  host: apn-77-113-51-180.dynamic.gprs.plus.pl

    Piszecie, że odtwarza MKV, a wszędzie czytam, że nie obędzie się bez konwersji na WMV. Jak to w końcu jest? Używaliście jakiegoś specjalnego playera? Czy możecie odpowiedzieć mi na pytanie dodatkowe: jesli mam filmy w MKV na serwerze domowym to będę w stanie je oglądać na padfonie prosto z sieci?

Dodaj swoją opinię