Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Archos Diamond Alpha

Test telefonu Archos Diamond Alpha

Jakub Kociszewski 15 Marca 2018 22:27

4 1
archos diamond alpha



Kiedy usłyszałem od redaktora prowadzącego, że przypadnie mi na testy model Archosa, nie obiecywałem sobie od tego modelu zbyt wiele. Ot kolejny klon jakiegoś "chińczyka", który opatrzony został marką innego producenta. Przed dostaniem swojego egzemplarza, poszperałem trochę w Internecie i rzeczywiście, ten model to dokładnie ZTE Nubia Z17 Mini. Nie jest to żadna ujma, jednakże już czar prysł, kiedy w głowie pojawiła się nie wizja własnych rozwiązań producenta, a jedynie obraz kopii sprzedawanej pod własnym szyldem.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Specyfikacja

  • Metalowa obudowa,
  • Wymiary: 146 x 74 x 8,0 mm, masa: 155 g,
  • 5,2-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości Full HD (1080 x 1920 pikseli), czujnik oświetlenia,
  • Ośmiordzeniowy chipset Snapdragon 652, grafika Adreno 510,
  • 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej, karty pamięci microSD do 256 GB,
  • Łączność LTE (150/50 Mb/s), Wi-Fi a/b/g/n dual band (2,4 i 5 GHz), Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.2, GPS, USB Type-C, USB-OTG, NFC,
  • Główny podwójny aparat 13 Mpix, obiektyw z przysłoną F/2.2, autofocus, diodowa lampa, filmy 4K,
  • Przedni aparat 13 Mpix, obiektyw z przysłoną F/2.2,
  • Niewymienny akumulator litowo-jonowy o pojemności 2950 mAh,
  • Android 6.0 z nakładką Nubia 4.0.

Archos Diamond Alpha dostałem w oryginalnym, sprzedażowym, nierozpakowanym jeszcze pudełku, prosto od producenta. Coś pięknego. Od razu lepiej się testuje z myślą, że nikt przed Tobą nie miał tego telefonu w dłoni i będziesz jego pierwszym testującym. Urządzenie przybyło zapakowane w biały kartonik, składający się z dwóch części: wieka oraz podstawy, zaś pomiędzy nimi była przerwa odsłaniająca czerwone wykończenie wnętrza opakowania.

Jeśli mam być szczery, to z podobną stylistyką spotkałem się podczas testowania modelu pewnej chińskiej firmy Leagoo, która stosowała niemalże bliźniaczo podobne opakowania. Te same odcienie, ten sam kształt i rozmiar pudełka. Tylko urządzenie inne.

archos diamond alpha

W pudełku znajdziemy kabel USB typu C (co ciekawe, Chińczycy szybciej wprowadzają nowe technologię niż ich koreańscy lub europejscy odpowiednicy), ładowarkę oraz słuchawki. Parę słów należy się temu ostatniemu akcesorium. Dołączony zestaw słuchawkowy jest w wykonaniu bardzo, ale to bardzo tandetny. Plastik użyty do wykonania słuchawek jest szorstki i niemalże kaleczy ucho, dlatego osobom, które z natury mają raczej delikatną skórę, z góry doradzam nieużywanie go.

archos diamond alpha

Jeśli ktoś będzie w stanie przywyknąć do niewygody tych słuchawek, przekona się, że wykonanie to właściwie jedyny ich minus. Grają one czysto i w miarę dobrze, dając znać o swojej tandetności jedynie przy ciężkich metalowych i rockowych utworach, z którymi wybitnie sobie nie radzą. Spokojniejsze rytmy opanują bezbłędnie.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 17
  • 1

    1.  2018-03-15 22:59:54

    2k.. a w Chinach z17 mini trafia się już poniżej 200$..

  • 0

    2. ~Mateusz Kędziorek  2018-03-15 23:04:15  host: public-gprs351751.centertel.pl

    Trafiłem tu przez twojego TT i muszę powiedzieć, ze super się Ciebie czyta

  • 0

    3.  2018-03-16 07:57:41

    2000zł????? Chciałbym poznać diagnozę pacjenta, który wybierze to coś zamiast G6, S7 (a nawet S8 z allegro), Mi6 i całej masy innych markowych flagowców sprzed roku.
    Nie no, ta cena to jest jakiś żart.

  • 0

    4. ~Piotrex  2018-03-16 10:35:30  host: staticline56862.toya.net.pl

    "Na uwagę zasługują też zwłaszcza (...)"
    Chłopy, no niech to przeczyta jakiś redaktor przed publikacją.

  • 0

    5.  2018-03-16 10:51:26

    @4, Piotrex - była wielka walka wczoraj z surowym tekstem, ale jak widać, nie wszystko udało się wyłapać.

  • 0

    6.  2018-03-16 14:14:02

    Do zalet dopisał bym CPU/RAM/eMMC/czytnik kart, a przede wszystkim USB C.
    Snap 65x niestety rzadko dają. Przy czym za takie suche parametry tą cenę to mogło by krzyczeć Sony, a nie szeroko mało rozpoznawalna marka jaką jest Archos.

    Pozwolę sobie zapytać, czy Wifi N działa na 5GHz i czy jest MIMO 2x2 dające przy 40MHz 300Mb/s, czy przy 40MHz chodzi na 150mb/s?
    Czy ten BT ma wsparcie dla BT LE (smart BT)?

  • 0

    8.  2018-03-16 18:49:14

    @6: Jakie 40 MHz, ten telefon pewnie ma LTE kategorii 4, co na bloku 20 MHz przy MIMO 2x2 daje 150 Mb/s. Nie większych bloków niż 20 MHz, a agregacji ten model raczej nie obsługuje.

  • -1

    9. ~  2018-03-16 19:36:45  host: 188.146.164.248.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    no i po co agregacja w telefonach, kto z was używa telefonu do tmobile no limit? :) chyba nie używacie LTE0a z play, plusem czy orange gdzie wam ciachaja limit po 100GB a w orange po 250GB :D ja zużywam 100GB w 3 dni wiec... mamy 2018 rok ludzie.

  • -1

    10. ~  2018-03-16 19:38:21  host: 188.146.164.248.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    w dodatku barany pytanie było dotyczące wifi a nie lte... dać wam cegłe to powiecie o jaka ładna sztabka złota?

  • 0

    11.  2018-03-16 20:03:19

    @9,10: Anonimie piszesz takie bzdury, że aż chyba było wstyd ci się podpisać... A po co w ogóle LTE, wróćmy lepiej do 3G albo i do 2G ;) Jeśli dla ciebie MIMO 2x2 na 20 MHz dotyczy Wi-Fi to gratuluję, nie zauważyłeś, że w pytaniu pojawił się spójnik "i".

  • 0

    12.  2018-03-16 20:13:28

    Wg GSMarena ten telefon nie obsługuje LTE B20. Pominięcie tego istotnego faktu w teście jest sporym niedopatrzeniem...

  • -1

    13.  2018-03-16 20:59:11

    @12 Mamy inne GSMArena?

  • 0

    14.  2018-03-16 21:14:52

    Hm, czyli wychodzi, że to nie jest dokładnie Nubia Z17 mini: http://tlp.is/gpr

  • 0

    15. ~frf  2018-03-17 13:08:49  host: ip-37-248-155-101.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    erferfserf

  • 0

    16.  2018-03-18 19:44:52

    Czysta kopia od Apple to nie tylko boki, to też przycisk, "minimalnie wykonany głośnik", aparat przedni, aparat tylni (niczym z ósemy)...Bida

  • 0

    17.  2018-03-19 15:01:35

    Za mniej jest go kupienia Samsung S7, LG G6, za nieco więcej LG V30. Jakieś jajo sobie ktoś z ceną zrobił.

Dodaj swoją opinię