Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Apple iPhone 4S

Test telefonu Apple iPhone 4S

Michał Gruszka 3 Maja 2012 16:47

2 0
Kiedyś pewien znany dziennikarz Time’a - Lev Grossman powiedział, że najtrudniejsze w pisaniu o produktach Apple jest to, że czego ten koncern by nie pokazał, to zawsze towarzyszy temu jakaś histeria. Każdy tekst o nowej komórce z jabłkiem na obudowie zaczyna się od bardzo podniosłych słów, euforycznej ekstazy, pokazującej istną boskość każdego produktu kalifornijskiego giganta. Czy gadżety z nadgryzionym jabłkiem faktycznie na to zasługują?



W przypadku nowego modelu 4S, trudno polemizować z produktem, który sprzedażowym hitem stał się jeszcze zanim trafił na sklepowe półki. Jakakolwiek próba publicznego zdyskredytowania jego innowacyjności, czy złośliwie nazywanego "emejzingu", kończy się kąśliwym atakiem ze strony "Wyznawców". Prywatnie jestem użytkownikiem sprzętu Apple’a. Posiadam wszelkie znamiona Wyznawcy, a jednak nowego telefonu Apple nie kupiłem i najprawdopodobniej tego nie zrobię.

Wyczekiwanie nowego, w domyśle piątego iPhone’a, było bardzo emocjonujące. Tym razem żaden z prototypów nie był zgubiony przez pracownika Apple’a, a więc każda pojawiająca się plotka wraz z upływająca godziną do zapowiedzianej październikowej konferencji Let’s Talk iPhone podgrzewała nastroje wśród fanów, geeków i dziennikarzy. Nikt tak naprawdę nie wiedział, co nowego pokaże nowy CEO Apple - Tim Cook, który objął stanowisko szefa korporacji po dzień później zmarłym wizjonerze i twórcy potęgi nadgryzionego jabłka - Steve’ie Jobsie. Odpowiedzialny za projekt iPhone’a - Phil Schiller, jednak nie rozpalił serc klientów Apple’a. Nie w pierwszych godzinach po premierze. Zamiast piątej generacji telefonu Apple, na konferencji pokazano iPhone’a 4S - model generacji czwartej po tak zwanym "lifcie". Piękny, szklany, z masywną aluminiową ramką. Ale przy tym nudny, niczym niezaskakujący, pozbawiony magii i niesamowitości, na którą wszyscy czekali. Trzeba przyznać to otwarcie - dostaliśmy produkt wtórny z nieco podrasowanymi parametrami, trafnie nazywany przez branże odgrzanym kotletem.

Marketing w Apple nakręca się sam….

Wszystko się zmieniło po śmierci człowieka numer 1 w Apple - Steve’a Jobsa. Urządzenie będące dla wielu komentatorów próbą naiwności klientów Apple, stało się w jednej chwili kultowym i osobliwym gadżetem upamiętniającym życie i pracę zawodową wielkiego człowieka branży technologicznej. iPhone 4S stał się iPhonem for Steve. Wyniki sprzedaży zapewne zdumiały nie tylko analityków, ale i sam zarząd firmy. Rynek sam podjął pijarowe kroki lansując nowy produkt tym smutnym wydarzeniem w historii firmy. W pierwszym dniu sprzedaży nowy telefon znalazł milion nabywców. W IV kwartale 2011 roku firma sprzedała rekordowe 37,04 mln iPhone’ów i ponownie wspięła się na pierwsze miejsce listy największych na świecie producentów smartfonów. iPhone 4S to najlepiej sprzedający się produkt Apple’a odkąd firma istnieje. W 93 rocznicę polskiego odzyskania niepodległości, nowy iPhone trafił również do Polski. Obecnie można go kupić w niedawno otwartym polskim Apple Store Online, a także w sieciach Orange i T-Mobile i mniej oficjalnie w Plusie i Play, które pozyskują telefony na wolnym rynku.

apple iphone 4s apple iphone 4s apple iphone 4s apple iphone 4s

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 49
  • 0

    30. ~  2012-05-05 08:49:40  host: nat1.res.pl

    @29... A radia nie ma

  • 0

    31. ~  2012-05-05 08:52:30  host: z50-06.opera-mini.net

    Wlasnie przez takie wstepniaki ludki popadaja w histerie zakupow iphona (jaki by nie byl).

  • 0

    32. ~applefan  2012-05-05 09:29:01  host: ann96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @30 skoro jest taka sprzedaz i ludziom to pasi ze radia nie ma to w takim razie jest ono zbedne. Ja mam wszystkie stacje radiowe swiata w swoim iPhone 4s. Wystarczy jedna z dziesiatek aplikacji do streamingu radia i nielimitowany net u operatora za 9 PLN/mies...

  • 0

    33. ~obi  2012-05-05 19:44:20  host: 62.87.152.210

    Super, extra, *** cooltowy,genialny... ale jak spytasz użytkownika np. o radio,bluetooth,implementacje muzyki, grafiki, video i setki innych prostych jak konstrukcja cepa narzędzi, który uświadczysz bez łaski w np, Nokii za 35 zł - to zaczynają się schody...a to trzeba zainstalować to, a to tamto, a to musowo połączyć się z iTunes, a to znowu NIE MOŻNA... bo NIE !!!!!!!!!!! To jest telefon i ma być przyjazny swojemu Panu,a nie rzucać co rusz kłody pod nogi...:( Dlaczego w telefonie z 2500 zł mam łamać jakieś oprogramowanie, żeby z niego w pełni skorzystać, co to qrwa z bzdura ??:( Mogę zrozumieć jedynie dziane osoby, śpiące na sianie - używające go jako biżuterii - bo ładnusi jest :):):)

  • 0

    34. ~  2012-05-05 21:40:49  host: epz130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dla mnie Apple to przereklamowany produkt. W Symbianie można zrobić wszystko. W Applu cuda na kiju. To firma wie czego chce. Nie ma się kontroli nad telefonem.

  • 0

    35. ~  2012-05-06 06:55:34  host: z24-01.opera-mini.net

    Ta literowka "szaf" jest na 3 stronie. ;)

  • 0

    36. ~  2012-05-06 08:59:02  host: z30-09.opera-mini.net

    Współpraca z sieciami gsm itd. nie jest żadną zaletą. Telefon po to jest, a wiadomo, że nie będzie działał w samym gsm.

  • 0

    38.  2012-05-07 12:27:14

    W sprawie firmy Corning i stosowania przez Apple produkowanego przez nich szkła odsyłam do książki Steve Jobs W. Isaakcsona.

  • 0

    39. ~applefan  2012-05-07 14:45:13  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @33 nie rozumiesz idei smartfona. Po to są aplikacje do ściągnięcia (znakomita większość za darmo) żebyś mógł robić te rzeczy o których piszesz. Aplikacje są aktualizowane itd. Idealne rozwiązanie. Dzięki temu masz super elastyczny smartfon niezależny od tego co daje producent na starcie i nie jesteś skazany na jego aktualizacje. Chociaż z tym ostatnim to akurat firma Apple jako JEDYNA aktualizuje wszystkie swoje urządzenia sprzedawane 3 lata wstecz.

  • 0

    40. ~applefan  2012-05-07 14:49:09  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @33 poza tym czego znowu nie można w tym biednym iPhonie zrobić??? Jako dev i użytkownik iPhona i iPada nie doświadczyłem żadnych braków w funkcjonalności podczas codziennego korzystania z tych genialnych urządzeń. Argument że iPhone natywnie nie odtwarza jednego czy dwóch formatów video czy audio jest śmieszny. Rozwiązuje to aplikacja lub szybka konwersja na format zjadliwy dla iPhona. Zdjęcia i video wrzuca się na phona w windowsie lub MAC OS X (z którego korzystam na co dzień) jak na zwykłego pena.

  • 0

    41. ~Kris  2012-05-10 12:46:27  host: 194.165.48.90

    "Argument że iPhone natywnie nie odtwarza jednego czy dwóch formatów video czy audio jest śmieszny" Ta, jak zwykle w przypadku Apple, wszystko jest robione inaczej niż wszyscy. FLAC? Nie ma jest ALAC. Mikro USB - też nie ma, za to mamy własne łącze na własne przejściówki, za za USB nie będziemy płacić. Jedyny telefon na świecie, który trzeba aktywować u producenta, żeby w ogóle działał. Szklana Pułapka 4(S).

  • 0

    42. ~nick  2012-05-11 19:56:15  host: 213.216.109.178

    Kolejne mobilne nieporozumienie z logiem nadgryzionego jabłka:) Poza "wyznawcami" efektem "wow" i pseudo trendy nic więcej.. Po co dla loga wydawać tyle kasy skoro za mniej niż 50% jego wartości można mieć urządzenie o dużo lepszych parametrach?:) Ale z jabłkomaniakami jest jak z ludźmi,którzy uparcie twierdzą,że "piłka jest kwadratowa" :)

  • 0

    43. ~mike  2012-05-16 15:25:36  host: ip-188-127-17-21.ennet.pl

    jak czytam te teksty to naprawdę mam wrażenie że większość z was zatrzymała się w rozwi=oju na nokiii 3310 za 50% ceny appla to możeś mieć produkt zastępczy, który nigdy nie da ci takiego wsparcia jak apple, takiej jakości wykonania, sklepu app store itd. jeśli ktoś ma problem z połączeniem z itunes to sorry...

  • 0

    44. ~bibunio  2012-05-18 11:12:43  host: 89-77-89-121.dynamic.chello.pl

    ale żołty ekran to akurat mnie wkurza, bo po reklamacji znowu dostałem żółty i iPhone 4 którego też jeszcze mam w domu ma o niebo lepsze kolory przez ten defekt 4S. Mam nadzieję, że wkońcu dostanę egzemplarz jaki powinienem otrzymać, bo póki co nie mam ochoto przesiadać się na ten nowy z tego jednego powodu i strasznie cierpię z tego powodu. Niby nowy a ten wyświetlacz okropny!!! Ktoś się spotkał z czymś takim??

  • 0

    45. ~nick  2012-05-24 14:36:40  host: 213.216.109.178

    #43 porównaj sobie tego iphona z czterordzeniowym lg p880:)porównaj app store i android market,ilość i ceny aplikacji,standardowa sim vs mikro sim i brak wyjmowanej baterii..32GB+możliwość rozbudowania pamięci kartą micro sd o kolejne 64.. i brak slotu w iphonie.. korzystałem z iphona 4 a obecnie z lg p920.. bez porównania

  • 1

    46.  2012-06-01 02:13:53

    Przecież w 4S nie ma żadnego uścisku śmierci! Wystarczy poszperać w necie, żeby się przekonać.

  • 0

    47.  2012-06-01 02:17:47

    @nick tu nie chodzi o lepsze parametry na papierze, tylko o przyjemność z użytkowania. Funkcje które są dostępne w iOS mimo, że mniejsze niż w np. Androidzie są dopracowane do perfekcji.

  • 0

    48. ~nick  2012-06-04 13:23:16  host: 213.216.109.178

    croak.. zgadza się ale przecież przeciętny użytkownik nie wykorzysta ani tych papierowych możliwości ani tym bardziej wszystkich aplikacji;) więc po co kupować coś z czego w pełni nie korzystamy? dla loga i szpanu?:)

  • 0

    49. ~Michau  2012-08-12 10:16:09  host: 178-36-166-174.adsl.inetia.pl

    Nie powiem, że iPhone to kiepska zabawka, bo bardzo podoba mi się jego wygląd, rozwiązania, duża dostępność aplikacji...ale nie za taką cenę! Za 1500 zł mniej mogę mieć chociażby SGS+, który również ma świetny wyświetlacz (Super Amoled+), Gorilla Glass, solidny aparat i miliony aplikacji oraz gier. No i nie jestem skazany na iTunes, a pamięć mogę sobie rozszerzyć kartą pamięci. Dla innych może +/- 1500 zł to nic, dla mnie niestety dużo.

  • 0

    50. ~darhmp  2012-08-18 10:05:08  host: aame201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W one v i one x wada jest niewyjmowana bateria w iphone to juz nie jest wada ;)

Dodaj swoją opinię