Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonu Alcatel OT756

Test telefonu Alcatel OT756

Witold Tomaszewski 9 Listopada 2004 18:47

0 0
alcatel ot756 Alcatel jest jednym z nielicznych producentów, którzy bazują przede wszystkim na sprawdzonych technologiach. Z jednej strony nigdy nie dzierży palmy pierwszeństwa pod względem innowacyjności, z drugiej - bycie krok za wielkimi producentami pozwala mu na implementowanie zastosowań, które zostały wszechstronnie przetestowane i sprawdzone. Tak jest właśnie z najwyższym aktualnie telefonem Alcatela - modelem OT756, który nasza redakcja ma właśnie przyjemność testować. Zapraszam do przeczytania artykułu.alcatel ot756 W pudełku znajduje się:
telefon,
bateria,
ładowarka,
instrukcja obsługi.

Typowy, podstawowy zestaw jak na Alcatela. Podkreślić trzeba jednak jedną rzecz - jest to jeden z nielicznych producentów, który zasługuje na wyróżnienie pod względem logiczności i łatwości powtórnego spakowania wszystkiego do pudełka.

alcatel ot756 Pierwsze wrażenie - mimo wymiarów 106 x 46 x 19 milimetrów i wagi 92 gram wydaje się lżejszy. Dobrze leży w dłoni, nie ma problemów z dostępem do potrzebnych klawiszy. Obudowa jest niestety niewymienna, ale na szczęście zrobiona jest z dobrej jakości materiałów, które niełatwo ulegają porysowaniu czy uszkodzeniu.

alcatel ot756 Z tyłu obudowy znajduje się obiektyw aparatu, który robi zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości VGA 640 x 480 oraz paru mniejszych. Zdjęcia można wysłać za pomocą wiadomości MMS bądź portu na podczerwień.
Uwagę zwraca obecność cyfrowego zoomu x8, a także ciekawa i efektowna, choć prosta, możliwość obróbki zdjęć poprzez dodanie ramki czy ustawienia typu oświetlenia i efektu kolorystycznego.

Klawiatura - Alcatel zrezygnował z dodatkowego klawisza powyżej wyświetlacza. Nie wiem czy było to dobre posunięcie - klawisz ten był przydatny jako skrót do najczęściej używanych opcji oraz w wypadku gier, w których obraz był obrócony o 90 stopni.
alcatel ot756 Oprócz tradycyjnych klawiszy - „czerwonej” i „zielonej słuchawki” dostępne są 2 klawisze z dynamicznie przypisywanymi funkcjami (w stanie czuwania mogą wywoływać 2 najczęściej używane opcje). Do nawigacji po menu służy 4-kierunkowy klawisz nawigacyjny, pośrodku którego znajduje się przycisk „OK”. Są jeszcze 2 dodatkowe klawisze - jeden odpowiedzialny jest za dostęp do funkcji aparatu cyfrowego, drugi zaś to „C” - usuwa znaki bądź cofa o jeden poziom w górę menu. Uff... Trochę tłoczno.
‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~qbek  2004-11-17 17:18:00  host: krobia.pierun.net

    Świetny telefon, czy wie ktoś może ile kosztuje w Germanos??

  • 0

    2. ~pbone  2006-03-12 16:52:27  host: sdferwer10.net.autocom.pl

    moim zdaniem to niezly aparat bawilem sie nim jeszcze w 2004 roku i byl o wiele lepszy od siemensa cx65,nizszych od t610 se i nokii ponizej 6610.nie ma mnostwa bajerow ale naprawde niezawodny i funkcjonalny

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet