Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test telefonów Nokia 7900 Prism i Nokia 7500 Prism

Test telefonów Nokia 7900 Prism i Nokia 7500 Prism

Lech Okoń (LuiN) 23 Grudnia 2007 02:50

1 0
Czasami wystarczy spojrzenie pod innym kątem. Inne podejście, akcent, który przyciąga. I nagle wszystko widzimy w innym świetle. Prosty kształt staje się istotnym detalem… Tak rozpoczyna się prezentacja na stronie Nokii, prezentująca nową, pryzmatyczną, serię telefonów. Potem, oglądamy film:





…i wszystko staje się jasne? Niekoniecznie. Przyznam szczerze, że zdjęcia telefonów, jak i pierwsza konfrontacja z Nokią 7500 Prism, nie przekonały mnie w ogóle do nowej fińskiej linii produktów. O gustach się jednak nie dyskutuje, więc nie bacząc na kontrowersyjny wygląd przyjrzałem się równolegle dwóm modelom: Nokii 7500 Prism i Nokii 7900 Prism. Drugi z aparatów znacznie bardziej przyciąga uwagę, co ma odzwierciedlenie w niemal dwukrotnie wyższej cenie.

A może trójkąt?

Triangulacja, czyli dzielenie figur na trójkąty, stała się motywem przewodnim stylistyki Prism-ów. Pomysł to dość ciekawy i nowatorski, ale zastosowane rozwiązania jedynie połowicznie mnie przekonały.

nokia 7900 7500 prism nokia 7900 7500 prism nokia 7900 7500 prism nokia 7900 7500 prism

W Nokii 7500 Prism, tylny panel składa się z na przemian matowych i błyszczących trójkątów. Te błyszczące, wyznaczają pewien wzorek, biegnący przez cały tylny panel. Niestety wzorek silnie rysuje się od samego leżenia wypukłego telefonu na stole, podobnie jak metalowa obwódka aparatu… Cały misterny plan udawania czegoś drogiego, w przypadku Nokii 7500, nie za bardzo przez to wychodzi. Telefon w przekroju ma kształt ośmioboku, powoduje to w rezultacie wspomniane wyżej ścieranie panelu tylnego (mniejsza powierzchnia styczna).

Ekran nie jest płaski, lecz załamuje się w 2 miejscach. Linie łamania ciągną się dalej i są kontynuowane na klawiaturze. Wygląda to bardzo ciekawie, choć miałem pewne obawy, co do ścierania się ekranu w miejscu tych załamań, ale nie zauważyłem niczego takiego podczas testu (dodam, że telefon nie był nowy). Po bokach telefonu biegnie srebrny pasek oraz równoległy do niego niebieski, zielony lub różowy - w zależności, który zamontujemy. Zabawa z obwódkami to już bardzo wyraźne balansowanie Nokii na granicy mody i… tandety.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~czech  2007-12-23 07:49:21  host: cjb36.neoplus.adsl.tpnet.pl

    spoko teścior - wesołego alleluja

  • 0

    2.  2007-12-23 08:39:54

    Tak, mokrego jajka. ;)

  • 0

    3. ~noob  2007-12-23 10:20:43  host: acnu157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ... i okolic ;)

  • 0

    4.  2007-12-23 11:26:40

    Mi ten model wizualnie kompletnie nie przyszedł do gustu, ile razy go widze w VOBISie tyle razy zastanawiam się skąd im to do głowy przyszło, żeby coś takiego zrobić...

  • 0

    5.  2007-12-23 11:50:10

    troche stylistyki philipsa 355

  • 0

    6.  2007-12-23 12:59:07

    No powiem, ze autor częściej powinien się udzielać w tym dziale serwisu ;-) A i "oko" widać ma niezłe do oglądania świata przez obiektyw... Gratulacje ;-)

  • 0

    7.  2007-12-23 19:21:29

    mam dwie uwagi do tego testu: opcja dźwięku dla przych.poł.wideo jest to błąd tłumaczenia PL (w ang.menu: incoming call video)a oznacza dzwonek wideo właśnie:) druga sprawa to,że muzykę można zapewne wyłączyć w trybie gotowości przytrzymując czerwoną słuchawkę jak w każdej Nokii. Poza tym test ok, Pozdrawiam

  • 0

    8.  2007-12-23 20:29:19

    robrob - gdy chodzi o pierwszą kwestię, nie wykluczone, że masz rację. Zdziwiło jednak mnie gdy po ustanowieniu określonego dzwonka wideo w danym profilu, nie pojawił się on, a jedynie zwykły dźwięk. Z resztą po co rozdzielać dzwonki wideo, od zwykłych dzwonków (po co 2 nastawy)? Który dzwonek będzie działał? Ten wideo, czy zwykły, jeśli nastawić oba? Bezsens.

  • 0

    9.  2007-12-23 20:31:25

    Druga kwestia jest o tyle ryzykowna, że czerwona słuchawka w 7900-tce jest też wyłącznikiem telefonu. Ale przyznaję bez bicia, że nie testowałem tego sposobu. Powiem jedynie, że jak już ktoś włączył muzykę to w pośpiechu oddawał telefon, bo nie wiedział jak się jej potem pozbyć :)

  • 0

    10.  2007-12-23 21:45:14

    z tym rozdzieleniem dzwonka video tez mi się wydaje bezsensu, spotkałem się z tym po raz pierwszy w 5300 ale po ustawieniu video tylko ten się uruchamiał. Dzięki za dobry test, muszę zobaczyć na żywo 7900 bo w 7500 ten tani plastik mnie odstraszył;)

  • 0

    11. ~Sb  2007-12-23 22:03:40  host: bug19.internetdsl.tpnet.pl

    Menu zatem i ogół funkcji jak w N6131. Plus za obudowę nic więcej. Zdjęcia do bani...

  • 0

    12.  2007-12-24 12:19:29

    KRYSTALIZUJĄC wiele telefonów z nokii jak i te mają mnóstwo podobnych możliwości (2mpix i mp3) a tutaj dla mnie oba fony mają przykładowo to samo co ma w sobie 6300 tylko inna obudowa która mnie odpycha...

  • 0

    13. ~MM  2007-12-24 12:51:18  host: 15-pra-22.acn.waw.pl

    a u innych producentów to jest inaczej, co? każdy kolejny model różni się tysiącami rzeczy.

  • 0

    14. ~pablo  2007-12-24 13:23:39  host: chello089076180040.chello.pl

    Ten błąd w tłumaczeniu przy dzwonkach wideo jest już w 6233 i nie poprawiono go do modelu 6500 slide, co uważam za wyraz czyjejś niekompetencji - czy w Nokii nie używają swoich telefonów po ich wypuszczeniu na rynek? A odtwarzacz na pewno da się wyłączyć dłuższym przyciśnięciem czerwonej słuchawki. Żeby wyłączyć sam telefon trzeba by nacisnąć dłużej czerwony klawisz jeszcze raz, więc nie da się zrobić tych dwóch rzeczy naraz. I zgadzam się, zdjęciami tego czegoś nazwać nie można :P

  • 0

    15. ~magda  2008-05-03 12:22:48  host: 77-223-216-148.static.kielce.msk.pl

    mam pytanie czy w tej nokii 7500 tez jest taka swiecaca aureolka jak jest nieodebrana wiadomosc lub polaczenie? i mozna ustawiac jej kolor?

  • 0

    16. ~kaka  2009-03-02 14:50:51  host: host-89-230-68-185.rzeszow.mm.pl

    Do magda nie można ustawić koloru podświetlania klawiatury w 7500. W niej są tylko kolorowe wymienne oprawki.

Dodaj swoją opinię