Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test tabletu Samsung P6200 Galaxy Tab 7.0 Plus

Test tabletu Samsung P6200 Galaxy Tab 7.0 Plus

Michał Gruszka 8 Sierpnia 2012 15:43

0 0
Moje początki z tabletami działającymi na Androidzie skutecznie mnie zniechęciły do interesowania się sprzętem z zielonym robotem na pokładzie. Użytkowałem w pierwszej kolejności chiński tablet z jednym z pierwszych androidów niedostosowanych do pracy na takim urządzeniu, wyposażony w ekran oporowy. Kompletna porażka konstrukcyjna. Następny był jeden z modeli mało znanej firmy Hannspree, który już ekran pojemnościowy posiadał, jednak responsywność oprogramowania z racji kiepskich parametrów pozostawiała wiele do życzenia. Przez chwilę miałem okazję również używać poprzedniej wersji 7 calowego Galaxy Taba. Jednak on także kompletnie mi się nie spodobał. Ktoś mógłby mi zarzucić, że może najzwyczajniej nie potrafię takiego urządzenia w codziennym życiu wykorzystać. Otóż nie. Z tabletu korzystam niemal każdego dnia od 3 lat. Tamte produkty były po prostu kiepskie. Inaczej natomiast mają się sprawy w przypadku nowego 7 calowego dziecka Samsunga nazwanego Galaxy Tabem 7.0 Plus. Urządzenie w końcu działa sprawnie, nie ma na obudowie paskudnych i kompletnie niepraktycznych dotykowych przycisków i w końcu posiada system dostosowany do profilu urządzenia - Androida w wersji 3.2.2 Honeycomb z autorską nakładką na interfejs TouchWiz. Tablet nie jest jednak pozbawione wad.



Zestaw sprzedażowy

Jest dość ubogi, albo ładniej nazywając - podstawowy. W kartonowym opakowaniu prócz samego urządzenia w kolorze czarnym (opcjonalnie dostępna wersja biała), znalazło się miejsce dla słuchawek (dla odmiany w kolorze białym), których modelu niestety nie podam z racji braku takich informacji na ich obudowie. Są to słuchawki stereofoniczne, douszne, wchodzące głęboko w kanał i wyposażone w pilot do obsługi połączeń głosowych i funkcji multimedialnych. Prócz nich w pudełko nie mogło zabraknąć zasilacza (tu w postaci gniazdka sieciowego z portem USB) i przewodu USB zakończonego 30 pinowym złączem. Złącze jest tak podobne do tego stosowanego przez Apple, że pierwsze co zrobiłem po odebraniu przesyłki, to spróbowałem podłączyć jeden z gadżetów współpracujących z iOS. Oczywiście moja próba zakończyła się fiaskiem. Wtyczki nieznacznie się różnią. Jakość dołączonych akcesoriów jest na wysokim poziomie. Słuchawki mają gumowany przewód, zapobiegający plątaniu się, dobrze leżą w uchu, a wbudowany pilot i mikrofon umożliwiają prowadzenie rozmów głosowych. Problemem jest długość dołączonego przewodu USB z którego korzystamy również podczas ładowania. Jeżeli ktoś ma kontakty przy podłodze, to musi zapomnieć o ładowaniu tabletu od Samsunga na biurku - kabel nie sięgnie.

Budowa

Tablet w całości wykonany został z tworzywa sztucznego. Jest to plastik o bardzo ładnej fakturze imitującej szczotkowane, grafitowe aluminium. Niestety od razu po wzięciu urządzenia w ręce wiadomo z czym mamy do czynienia. Z innego materiału jest jedynie przód sprzętu. Szklany frontpanel w całości pokrywa nam tę część urządzenia i jest pozbawiony jakiegokolwiek mechanicznego, a nawet - w odróżnieniu od jego poprzednika - żadnego dotykowego klawisza. Jednolita tafla szkła prezentuje się bardzo szykownie i nie zakłóca jej nawet cienka szczelina kanału głośnika słuchawki do rozmów. Krawędzie tego taba zostały zaokrąglone i stad ma się wrażenie, jakby gadżet był trochę nadmuchany, mimo iż jego grubość jest niewielka. Wymiary całego urządzenia to kolejno 193,65 x 122,37 x 9,96 mm przy masie 345 gramów.

samsung p6200 galaxy tab 7.0 plus samsung p6200 galaxy tab 7.0 plus samsung p6200 galaxy tab 7.0 plus samsung p6200 galaxy tab 7.0 plus

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    16. ~komoornik  2012-08-08 18:09:31  host: cpp196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zapłaciłem za nówkę deczko ponad 1000 zł. Wbudowany model idealnie współpracuje w Aero2 - nic dodać nic ująć.

  • 0

    17.  2012-08-08 19:10:48

    Świetny tablet, ale poczekam na premiere tabletów z Windows8, może wreszcie będę mógł laptopa wyrzucić.

  • 0

    18.  2012-08-08 19:45:20

    witekT możesz powiedzieć czego używasz? Bo chyba któregoś z transformerów

  • 0

    19.  2012-08-08 19:46:54

    @14 Asus Eee PC Seashell(http://s1.img.pl/v/1208/185037img_20120126_124843.jpg) kupiłem go w hiszpanii(stare zdjęcie, folii już nie ma :P )@15 oj tam oj tam :P z przyzwyczajenia nazywam go nettop, cholera wie czemu :D

  • 0

    20.  2012-08-08 19:55:04

    może przez lapTOP, no bo mały to netu to będzie netTOP :D

  • 0

    21.  2012-08-08 20:27:16

    @19 folią oklejony? A idź Ty:P

  • 0

    22. ~mobile4you  2012-08-08 20:30:09  host: public473.xdsl.centertel.pl

    Ja prywatnie od 2 lat nie używam laptopa odkąd mam tablet. Służbowy firma ma zamienić na ipada i będzie spokój.

  • 0

    23. ~pisul  2012-08-08 21:08:45  host: nat1.res.pl

    @22 placa za gre w Angry birds? Gdzie?

  • 0

    24.  2012-08-08 21:29:03

    @22 W sejmie? ;) Wg mnie tablet to dobra opcja do Internetu dla osoby nie piszącej zbyt dużo. Dotykowy interfejs dla mnie zawsze będzie dużo wygodniejszy od dłubania na touchpadzie laptopa.

  • 0

    25. ~  2012-08-08 22:36:11  host: z32-07.opera-mini.net

    Netbooki odniosly by ogromny sukces gdyby wtedy intel zaimplementowal w atomach dekoder h264/avc, m$ nie wyszabrowal wszystkiego z windowsa 7 do wersji starter a producenci stosowali matowe ekrany 10,1/11,6 1366x768 i dawali na starcie 2GB RAM.

  • 1

    26. ~  2012-08-08 22:44:24  host: 77-254-128-211.adsl.inetia.pl

    odinstalowałem flasha z komputera i widzę że portal daje reklamy w postaci obrazków a i filmiki idą w html5. a więc można się obejść bez flasha

  • 0

    27. ~Q  2012-08-09 09:19:03  host: static-223-197.is.net.pl

    @7 Maniek: to, ze Ty masz takiego netbooka nie oznacza, ze ta rozdzielczosc nie jest archaiczna :) po prostu masz archaicznego netbooka

  • 0

    28. ~code  2012-08-09 15:21:20  host: 212.160.172.70

    @10: a książke przeczytasz?

  • 0

    29.  2012-08-09 15:33:27

    @28 tak przeczytam, mam całą półkę książek, zaczynając od Neil'a Gaiman'a kończąc na jacku Dukaju czy Kir Bułyczow :] a jak jeszcze raz mi ktoś powie, że czytanie ebooków jest dobre to niech mi poda adres to mu pojadę wpie*olić, bo JAK CHCESZ CZYTAĆ TO KUP KSIĄŻKĘ! A nie mi będziesz tu z tabletem do czytania wyskakiwał. równie dobrze ebooki mogę porównać do sexu przez telefon... co ci szkodzi kupić książkę? dotknąć jej, położyć sobie na półce wrócić do niej po roku? a nie jakieś poronione ebooki mi tu wstawiasz.

  • 0

    30.  2012-08-09 16:11:48

    @27 pokaż mi takiego co ma większą rozdzielczość tak ze 2 razy.

  • 0

    31.  2012-08-09 17:09:54

    @30 @27 http://www.jaganath.net/content/technology/high-resolution-netbo oks-a-round-up/484 nie ma nic większego :]

  • 0

    32.  2012-08-09 17:16:38

    @31 tzn nie ma w segmencie netbooków, jedynie chyba 12calowe mają 1280×800, a tak 1024×600-1366×768 to max w 10calowych bo pytanie po co więcej? Normalnie patrzy się na ekran z odległości 45-60cm więc przy takiej rozdzielczości nie ma żadnego dyskomfortu czy widocznych pixeli, a jak ktoś gapi się na ekran z odległości 10cm to sorry, ale przydała by się wizyta u okulisty...

  • 0

    33. ~do autora...  2012-08-10 13:18:59  host: affk126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nastepny narzekacz.... Za maly na tablet? Prosze wybaczyc, ale nie kazdy chce wielki 10 calowy tablet. Jezeli panu nie odpowiada to prosze sobie kupuic wiekszy sprzet. Wiec ja bym tego wada nie nazwal. Poza tym jak ja poloze swoj telefon i nie bede go uzywac to tez mi 8 dni wytrzyma... Rowniez czas czuwania na poziomie 2 dni to dobry wynik dla tabletu. Wiec znowu przesaezone. Najlepiej pewnie jakby trzymal 5 dni. Ale niestety cudow nie ma

  • 0

    34.  2012-08-11 22:19:13

    @33 To w takim razie iPad2 z 30 dniowym czasem czuwania, oraz 5 dniami na baterii przy bardzo intensywnym użytkowaniu jest cudem :)

  • 0

    35.  2012-08-14 23:02:24

    5 dni na baterii? O_o przy intensywnym używaniu? Pokaż mi to bo z tego co wiem I z tego co widziałem, film jakaś gra 3d I iPad pada po 8 godzinach. Intensywne używanie to nie sporadyczny internet, sprawdzanie poczty I jakaś gierka 2d...

Dodaj swoją opinię