Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test tabletu myPhone myTab 7

Test tabletu myPhone myTab 7

Damian Dziuk (DD7) 7 Lutego 2013 19:29

8 1
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że tablety jako urządzenia podobne do tych oferowanych dzisiaj istniały już na długo przed zaprezentowaniem iPada. Jednak podobnie jak przy wprowadzaniu iPhone'a, to Apple na nowo zdefiniował rynek i stworzył w społeczeństwie potrzebę posiadania tabletu - sprzętu, który swoimi możliwościami i funkcjonalnością plasuje się gdzieś pomiędzy przerośniętymi smartfonami, a pełnoprawnymi laptopami. Dziś, po kilku latach od tego wydarzenia, rynek ten jest już dużo dojrzalszy i choć często dla wielu osób synonimem słowa "tablet" wciąż pozostaje iPad, to w sprzedaży znajduje się naprawdę duża liczba propozycji od różnych producentów - zarówno gigantów, takich jak Samsung konkurujący bezpośrednio z Apple, ale także o wiele mniejszych firm, oferujących tanie tablety, które mają podbić serca mniej zamożnych lub po prostu mniej wymagających użytkowników. Właśnie z taką inicjatywą wyszedł myPhone, czyli polski producent prostych telefonów komórkowych, który teraz stawia pierwsze kroki w tabletowym świecie. Jak na tle konkurencji wypada jego nowa propozycja, kosztujący nawet poniżej 300 złotych tablet myTAB 7?



Zestaw

Oprócz tabletu, w minimalistycznym czarnym pudełku znajdziemy ładowarkę, kabel USB, instrukcję obsługi i przejściówkę microUSB-USB. Dzięki tej ostatniej do tabletu możemy podłączyć różne dodatkowe akcesoria, na przykład myszkę czy pendrive’a. Zestaw jest dość skromny - zabrakło chociażby nawet najtańszych słuchawek, o pokrowcu czy folii na ekran nie wspominając, co jednak usprawiedliwia naprawdę niska cena.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Budowa

Tablety to takie urządzenia, które w wielu przypadkach ciężko na pierwszy rzut oka od siebie odróżnić. Dopiero po spojrzeniu na tył urządzenia można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że to dany model. O ile w przypadku smartfonów możemy liczyć na jakieś innowacje w designie, tak tutaj rzadko kiedy producenci starają się wyłamać poza utarty schemat. Zresztą, trudno by 7 czy 10 calowy ekran wraz z ramką go okalającą w każdym przypadku wyglądał inaczej - tak po prostu się nie da.

Przykład tabletu GoClever A73, który swego czasu dostępny był w atrakcyjnej cenie w jednej z dużych sieci dyskontowych i po którego autentycznie ustawiały się kolejki przed otwarciem sklepu (fani Apple’a powinni coś o tym wiedzieć) pokazał, że tani tablet nie musi być źle wykonany, a nawet wręcz przeciwnie - jego aluminiowa obudowa pozwalała spojrzeć nieco bardziej łaskawszym okiem na wady, których miał wcale niemało. Jednym z najczęściej stawianych zarzutów wobec tanich tabletów jest właśnie ich wątpliwa trwałość i jakość wykonania. myTAB 7 pod tym względem nieznacznie wyróżnia się na plus, choć do ideału i tak sporo mu brakuje. To, za co można go pochwalić, to nienaganne spasowanie poszczególnych elementów obudowy. Mimo tego, że cała konstrukcja została wykonana z plastiku, żaden element nie skrzypi i nie wydaje dziwnych dźwięków, a dodatkowo plastiki te są całkiem miłe w dotyku. To, co może rozczarowywać to przedni panel urządzenia. Nie dość, że zamiast szkłem został pokryty twardym tworzywem sztucznym, to bez problemu da się zauważyć nierównomiernie rozmieszczone szczeliny po każdej jego stronie, w niektórych miejscach jeszcze ze śladami kleju.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9.  2013-02-08 09:06:15

    maxo: rzeczywiście, straszny wstyd! Błędy zaraz poprawimy - dzięki.

  • 1

    10. ~Leoo  2013-02-08 09:33:55  host: 213-238-104-111.adsl.inetia.pl

    MYTAB7 to z niego właśnie piszę komentarz, jest uzupelnienim do znaczenie wcześniej zakupionego Galaxy Y. Tablet spisuje się znakomicie. Nie żałuję zakupu taniego tableta (229zł) a smartfon często służy mi jako modem.

  • 0

    11. ~Zbyszek  2013-02-08 09:57:46  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @5 omena1: ja to wiem, ale to nie ja odniosłem się do jakości produktu w ramach kraju produkcji, tylko osoba którą pytam ;)

  • 0

    12. ~tt  2013-02-08 10:39:36  host: zen-inetgw-8a.nhs.uk

    @Zbyszek, Z10 przyjechal do mnie prosto z Meksyku

  • 0

    13. ~  2013-02-08 11:57:19  host: 80.51.106.199

    dobry tablet. w biedrze byl za 230, dla wybranych przecenionu na 169,- a za taka cene to wrecz rewelacja. wymienilem ze wspomnianego A73 na myTaba, ze wzgledu na zjadanie baterii i zawieszanie po uspieniu z wlaczonym wifi, nawet po uzyciu aplikacji firm trzecich w celu rozlaczania wifi itp. na myTabie zadnych problemow, czasem tylko po kilkudniowym uspieniu wylaczy sie samoczynnie, co nie przeszkadza jakos szczegolnie, zdarzylo mu sie 2 razy. Witek, nie wiem jak w testowym egzemplarzu, ale u mnie pod fabryczną folią na ekranie (tą z napisami/ikonkami) byla idealnie docieta przezroczysta folia na ekranie, ktora utrzymuje sie do tej pory. ma wyciecie na aparat i wyglada na to, ze producent specjalnie nakleil ją do ochrony plastikowego ekranu nie tylko podczas transportu (do tego byla druga folia z napisami) generalnie jak ktos trafil za 169 PLN to stosunek cena/jakosc jest poprostu swietny:)

  • -1

    14.  2013-02-08 12:36:57

    myPhone myTab = maSło maŚlane

  • 0

    15. ~WielceSzanownyPrawnik  2013-02-08 19:31:47  host: leonidas.interkam.pl

    @WitekT za darmo =/= bez majątkowych praw autorskich

  • 0

    16. ~  2013-02-08 19:52:49  host: user-31-175-173-112.play-internet.pl

    Będą testy innych tanich tabletów?

  • 0

    17. ~kokoszka  2013-02-08 23:04:28  host: ip-188-127-30-193.ennet.pl

    Ja kupiłem ten tablet w "renomowanej" sieci sklepów zajmujących się głównie branżą spożywczą, na drugi dzień pojechał do serwisu bo gubił Wi-Fi nawet w trybie normalnego użytkowania i nie działał prawidłowo ekran dotykowy, po prawie miesiącu czasu powrócił do mnie i cóż się okazało zaczął wydawać jakieś dziwne dźwięki, pykanie i piski z siebie podczas użytkowania więc wrócił do serwisu, po upłynięciu czasu z kwitu otrzymanego w sklepie złożyłem reklamację w BOKu na naprawę serwisową i poprosiłem o zwrot gotówki. Całość sprawy zakończyła się dopiero po dwóch miesiącach od zakupu urządzenia, następnego dnia kupiłem Nexusa 7 i nie żałuję wydania 700 zł więcej, jakość wykonania i funkcjonowanie sprzętu to niebo a ziemia. Wiem że to sprzęt z innej półki ale już nigdy się nie pokuszę na taki tani zakup.

  • 0

    18. ~Wirka  2013-02-09 09:54:13  host: 94.42.161.98

    Mam ten tablet od grudnia również z biedronki i jestem bardzo zadowolona. Moje dzieci używają go do zabawy i nauki - mąż znalazł ciekawe aplikacje z matematyki i do nauki angielskiego i to za darmo. Na początku faktycznie też miał problemy z połączeniem bezprzewodowym do sieci (trzeba było go restartować awaryjnie żeby widział sieć) ale jakoś po miesiącu to samoczynnie znikło. U nas nic nie skrzypi a bateria trzyma około 5 godziny przy oglądaniu bajek. Wady to bardzo wolno działająca wbudowana przeglądarka ale tutaj pomogła opera. Kąty widzenia rzeczywiście słabe jednak dla jednej osoby przy tablecie raczej to nie powinno stanowić problemu. Co ciekawe tablet widzi więcej sieci bezprzewodowych niż niż nasz laptop. Bez problemu działa też na zewnętrznym modemie huawei więc niewątpliwie można korzystać na nim z internetu gdzieś na wyjeździe.

  • 0

    19. ~V  2013-02-09 15:21:06  host: 119-059-088.adsl.szeptel.net.pl

    "pobudki patriotyczne"? nie no, serio, to już lekka przesada. Kupujmy zatem wszystko co chińskie, jeśli jest oklejone i sprzedawane przez polskie firmy - z pobudek patriotycznych oczywiście...

  • 0

    20. ~V  2013-02-09 15:25:49  host: 119-059-088.adsl.szeptel.net.pl

    myślę że lepszym zakupem jest używany telefon ~4" z androidem na allegro za 300 - 400pln. Przynajmniej będzie miał 3g, wyświetlacz od którego nie traci się wzroku i nie rozpadnie się za kilka miesięcy.

  • 0

    21. ~  2013-02-10 08:51:19  host: v11-06.opera-mini.net

    17. najpierw kupujesz tani tablet w sklepie spożywczym tylko od tak sprzedającego elektronikę i który już z daleka ostrzega ze to nie jest żaden mistrz jakości a potem kupujesz droższego nexusa a raczej samsunga który ma 100% lepsze komponenty i lepsze sprawdzanie jakości po produkcyjnej i mówisz ze jesteś bardziej zadowolony... facepalm...

  • 0

    23.  2013-02-10 19:37:14

    Mam myTab 7 kupiłem do przeglądania internetu, w sumienie nie narzekam.

  • 0

    24. ~TRC  2013-02-15 14:50:10  host: 91-231-53-130.holicon.pl

    Mój brat z niego korzysta od jakiegoś czasu i problemów z internetem nie miał żadnych. Jak za taką cenęto całkiem dobry sprzęt chociaż ja osobiście nie widzę żadnego sensu w kupowaniu tableta. Już lepiej wziąć netbooka.

  • 0

    25. ~spaku  2013-02-20 16:28:10  host: 217.98.10.4

    tablet jak tablet 800x600 to jedyny poważny minus

  • 0

    26. ~anna  2013-03-07 21:03:23  host: 89-70-182-63.dynamic.chello.pl

    Ja kupiłam w grudniu mytab 10 w Biedronce- na prezent. Po trzech dniach użytkowania tablet zepsuł się - połowa ekranu dobra połowa czarna. Za pośrednictwem Biedronki złożyłam reklamację 20.12.2012. W połowie stycznia zaczęłam dopytywać się o sprzęt. Próby kontaktowania telefonicznie z producentem-serwisem nie przynoszą skutku, ponieważ w tej firmie nie odbierają telefonów, a kontakt i to niekompetentny można nawiązać tylko poprzez e-maila. Kiedy za interwencyjnym pośrednictwem biura obsługi Biedronki tablet trafił do sklepu na początku lutego to okazało się że w czasie naprawy ekran został uszkodzony od wewnątrz. I tak tablet z naklejoną w taki sposób folią na ekranie aby powstałe bąbelki zakryły pęknięcie został przekazany do klienta jako naprawiony. Odmówiłam przyjęcia reklamacji i zażądałam zwrotu gotówki , ale za pośrednictwem biura obsługi Biedronki. W dniu 12.02.2013r. odebrałam pieniążki , trochę dołożyłam i kupiłam coś lepszego. Nie polecam firmy MyPhone - lepiej omijać ją z daleka i oszczędzić nerwy, czas.

  • 0

    27. ~  2013-04-13 16:29:04  host: dynamic-78-8-154-254.ssp.dialog.net.pl

    Patrząc na allegro trochę dużo uszkodzonych wyświetlaczy, jak na niską popularność sprzętu ! Świadczy to zapewne o zacinaniu się np. w grach i frustracji właścicieli wyładowanych na wyświetlaczu !

  • 0

    28. ~jj  2013-12-18 17:19:24  host: host-104-151.abi24.pl

    ja mam mytab 7 i wszystko gra oprucz tego że ładowarka się spaliła po 6 mieśiącach

  • 0

    29. ~karol  2014-09-07 18:50:41  host: public107141.cdma.centertel.pl

    piu

Dodaj swoją opinię