Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test tabletu Huawei MediaPad

Test tabletu Huawei MediaPad

Lech Okoń (LuiN) 28 Kwietnia 2012 17:35

0 0
Huawei to znany na całym świecie chiński dostawca infrastruktury komórkowej, ceniony producent modemów 3G i LTE oraz 6. po LG największy na świecie producent telefonów komórkowych. Swoich sił na rynku tabletów próbowali już mniejsi od Huawei’a gracze, jak RIM, Motorola czy HTC - niestety póki co z niezbyt spektakularnym skutkiem. Jak pójdzie Huawei’owi?



Huawei MediaPad to urządzenie z rodziny bardziej kompaktowych, 7-calowych tabletów. Nie jest to jednak kolejny Ideos z ekranem WVGA (480 x 800 pikseli), lecz do naszej dyspozycji jest pełne 800 x 1280 pikseli, czyli standard z 10-calowych tabletów. Dwurdzeniowy procesor, wyjście microHDMI i wykonana z aluminium obudowa głośno krzyczą: traktuj mnie poważnie, nie jestem tandetny. I to właśnie jakością, a nie ceną Huawei chce walczyć o rynek tabletów i smartfonów. Zobaczmy czy MediaPad podoła temu zadaniu. Zapraszam do lektury recenzji.

Zestaw

Zgodnie z zapoczątkowaną przez Apple’a tradycją, w pudełku próżno szukać słuchawek. Jedyne co w nim znajdziemy to jednoczęściowa ładowarka z nakładką na przewód zasilający i przewód USB-microUSB. Zabrakło przewodu do obsługi wyjścia TV, nie pogardziłbym też pokrowcem podobnym do tego dodawanego do HTC Flyer.

Obudowa - blok aluminium

Obudowa tabletu wykonana została w większości z masywnego, pojedynczego bloku szczotkowanego aluminium. Jedynie okolice aparatu fotograficznego, gdzie zlokalizowane są anteny oraz dół tyłu obudowy z zaślepką na kartę pamięci i kartę SIM wypełniają niewielkie ubytki w aluminium plastikiem. Z przodu urządzenia wita nas potężna tafla szkła (niestety nie jest to Gorilla Glass). Pod nią znajduje się 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 1280 pikseli otoczony czarną ramką. Przycisków sprzętowych z przodu nie znajdziemy, w ramce ukryta jest kamerka 1,3 Mpix i umieszczony tuż przy niej czujnik jasności otoczenia. Na prawym boku znajdziemy włącznik i przyciski regulacji głośności, bok górny zawiera głośniki stereo (niezbyt przemyślane rozwiązanie) i gniazdo słuchawek (JACK 3,5 mm), bok dolny gniazdo ładowania, microHDMI i microUSB (z funkcją hosta), a bok lewy pozostał gładki. Z tyłu urządzenia, jak już wcześniej wspomniałem, znajdują się dwa ubytki w aluminium pokryte plastikiem: górny zawiera aparat fotograficzny 5 Mpix - niestety pozbawiony lampy błyskowej, a dolny kryje gniazda karty SIM i microSD. Całość ma wymiary 190 x 124 x 10,5 mm, co czyni urządzenie zbliżonym gabarytowo do konkurencyjnego modelu Samsung Galaxy Tab Plus (193,7 x 122,4 x 9,9 mm), ale już nie pod względem masy: 390 vs. 345 gramów, na korzyść Samsunga. Samsung nie ma jednak metalowej obudowy, a jego ekran 600 x 1024 (170 ppi) trudno porównywać jest do 216 ppi w Huawei’u (upakowanie pikseli jak na 10 calach z FullHD). Nic tu nie skrzypi i nie ugina się pod naciskiem. Częściej miałem wrażenie, że krzywdę zrobię innej elektronice trzymanej w torbie za pomocą tabletu, niż że stanie się coś MediaPadowi.

Ekran

Pokaż mi ekran, a powiem czy ten sprzęt nadaje się do użytku - nie da się ukryć, że dobry ekran to w przypadku tabletów i współczesnych telefonów połowa sukcesu. Ten w MediaPadzie jest niezły nie tylko pod względem rozdzielczości (800 x 1280 pikseli, 216 ppi), ale i kątów widzenia oraz kontrastu. Dodatkowo czerń świeci w nim znacznie słabiej niż nawet w iPadzie 2, co przekłada się częściowo na wspomniany wysoki kontrast i zwiększa między innymi komfort oglądania filmów.

huawei mediapad huawei mediapad huawei mediapad huawei mediapad

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 20
  • -4

    1. ~Ipadowa Amanda  2012-04-28 20:48:04  host: dpc77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Beznadzieja. Ipad jest lepsiejszy

  • 1

    2.  2012-04-28 21:16:46

    @up: Zapomniałaś dopisać "ale mnie na niego nie stać". Na ten tablet z resztą też.

  • -1

    3.  2012-04-28 23:26:10

    Nie widzę rewelacji.. ;) W ogóle mało opisane o owym sprzęcie. Nie wiadomo, czy ma 3G, na jakim systemie itp.

  • 0

    4. ~Olek  2012-04-28 23:50:05  host: host-81-190-42-63.szczecin.mm.pl

    Przyczyną opisywanych problemów jest zasilacz a nie ekran.

  • 1

    5.  2012-04-28 23:53:06

    @3 To chyba pora na wizytę u okulisty, albo na powrót do nauki czytania ze zrozumieniem (wczesna podstawówka). Testu nie czytałem, a rzeczy o których piszesz znalazłem praktycznie od razu.

  • 0

    6. ~  2012-04-29 00:56:11  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    nie no z czym do ludzi, nie wiem ile to kosztuje ale jak więcej niż 500zł to sukcesu nie wróżę, chodzi niepłynnie, mało wydajny, pewnie korzystanie z niego jest bardzo irytujące, nowy samsung galaxy tab 7 w najtańszej wersji jest za ok 1300zł, więc to musi być duuużo tańsze żeby kogokolwiek zainteresowało

  • 0

    7. ~daniel  2012-04-29 09:32:46  host: z56-16.opera-mini.net

    wczoraj na tabletowo.pl pojawilo sie info ze mozna juz wgrac finalna wersje andka 4.0 ponoc brak polskiego jezyka

  • 0

    8. ~  2012-04-29 12:54:15  host: z47-04.opera-mini.net

    Strona 1 800x480 to WVGA. Strona 4: Jest napisane jakiego modemu nie ma, to jaki modem ma? Szkoda ze nie ma ceny i jest niedostepny w PL.

  • 0

    9. ~mk14  2012-04-29 15:48:34  host: 89-74-169-115.dynamic.chello.pl

    To kpina czy zart?! :P Za to cos ok 1300zl??!! Zadne teksty o jakosci nie zapewnia sukcesu temu sprzetowi, bo huawei to nie ipad nie stac go na prestizowych klientow!!! Gdyby to jeszcze mialo modem 3g z cena do 1000zl, moze cos by z tego wyszlo. Ale w tych warunkach wole Ainol Aurora za ok 700!

  • 0

    10. ~mk14  2012-04-29 16:06:58  host: 89-74-169-115.dynamic.chello.pl

    Nie doczytalem, ma 3g co niewiele zmienia gdyz sprzet jest praktycznie nie do dostania, a jak mozna kupic to cena oscyluje na poziomie 1800zl!!! Naprawde czy tak ciezko zrobic znosny tablet 7" z modemem 3g za przyzwoita cena!?!

  • 0

    11. ~ener  2012-04-29 16:30:12  host: 223.236.209.101

    Dwa tygodnie temu byl na redccon.pl za 1399PLN, jakis miesiac temu poszedl za 1000PLN na allegro. Czy dostane cos z 3G i z taka rozdzialka w lepszej cenie?

  • 0

    12. ~mk14  2012-04-29 17:04:41  host: 89-74-169-115.dynamic.chello.pl

    Jak mowa o 1000 to raczej nic lepszego sie nie trafi, z tym ze na druga taka okazje pewnie dlugo poczekasz.

  • 0

    13. ~ener  2012-04-29 18:18:24  host: ABTS-TN-dynamic-207.142.164.122.airtelbroadband.in

    Ale ja pytam o 1399PLN

  • 0

    14. ~mk14  2012-04-29 18:56:59  host: 89-74-169-115.dynamic.chello.pl

    W tej cenie juz jest samsung tab, i jednak jesli juz mialbym sie zastanawiac nad wydaniem tej kasy bardziej przemawialby do mnie produkt jakby nie bylo bardziej rozpoznawalnej marki. Lepsze widoki na przyszlosc masz z samsungiem, czy to dotyczy wsparcia spolecznosci czy serwisu, od produktu ktora na dobra sprawe nie ma chyba nawet oficjalnego wsparcia w naszym kraju. Aktualizacja softu do androida 4 dla huawei nie zawiera polskiego z tego co wycyztalem w necie. Nie mowiac ze poki co nawet za te 1399 nie masz tego gdzie kupic, bo na redconie sladu po tym nie ma.

  • 0

    16. ~xyz  2012-04-29 22:06:48  host: 81-219-115-229.adsl.inetia.pl

    4.0 już chyba jest nawet oficjalny, na pewno można ściągnąć z xda

  • 0

    18.  2012-04-30 09:10:41

    Galaxy tab 9,1 lespzy ekran

  • 0

    19. ~mk14  2012-04-30 09:44:37  host: 89-74-169-115.dynamic.chello.pl

    Osobiscie wedlug mnie tablet powyzej 7" przestaje byc wygodny. Ok 7" to najodpowiedniejszy rozmiar by wygodnie sie poruszac, uzywac i ogolnie wszystko bylo optymalne. Dazenie to wiekszego ekranu to najwiekszy blad poczatkujacych co nie mieli kontaktu z tego typu sprzetem, sam mialem takie zalozenia dopoki nie mialem okazje do praktyki. Naprawde 7" zapewnia juz komfort w serfowaniu, a 9-10" to juz bardziej kanapowy gadzet niz sprzet mobilny, zbyt nieporeczny, ciezki i za duzy.

  • 0

    20. ~-ener  2012-06-09 07:25:53  host: ABTS-TN-dynamic-053.31.174.122.airtelbroadband.in

    Ja mieszkam w Azji i wsparcie dla Huawei jest podobne do Samsunga. Porównywałem oba i Huawei dla mnie jest lepszy od Samsunga 7+ a cena w Bangkoku za Mediapada 10000 bhatów a samsung 18000 i wszystko jasne.

  • 0

    21. ~vajta  2012-07-05 18:00:18  host: 195.245.213.9

    jestem posiadaczem w/w sprzętu. chciałem tu poinformować ze po zaktualizowaniu do ics wszystko śmiga pięknie bez zawieszania się, przycięć itp. i oczywiście wszystko po polsku.

  • 0

    22. ~karaluh  2013-01-14 20:30:08  host: c126-153.icpnet.pl

    Szukam ładowarki samochodowej do tego tabletu, jeżeli komuś udało się znaleźć prosiłbym o jakieś info na adres mailowy karaluh@poczta.onet.pl Poza tym chcę dodać, że ten tablet bardzo dobrze się spisuje.

Dodaj swoją opinię