Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test projektora z Androidem Philips PicoPix PPX4935

Test projektora z Androidem Philips PicoPix PPX4935

Lech Okoń (LuiN) 5 Sierpnia 2016 23:20

0 0
Philips PicoPix PPX 4935 to najwyższy model w ofercie pikoprojektorów producenta. Jego cechą szczególną jest wykorzystanie Androida w roli systemu operacyjnego. Rozwiązanie to otwiera niezliczoną liczbę furtek do alternatywnych zastosowań projektora i pobudza kreatywność użytkownika. Nie zabrakło przy tym dodatkowej nakładki systemowej, którą z powodzeniem da się sterować za pomocą dołączonego pilota.
Czy otrzymaliśmy więc rozwiązanie idealne? Jeśli dołożyć do Androida trójwatowy głośnik, rozdzielczość HD i aż 350 lumenów, okazuje się, że nowy Philips niemal nie ma konkurencji na rynku pikoprojektorów. Należy jednak postawić pytanie, czy to rzeczywiście działa. W końcu do monitorów nikt Androida nie wciska, no ale zdarza się, że trafia on do telewizorów. Przekonajmy się czy PPX 4935 to dobra inwestycja.



Zestaw sprzedażowy

Oprócz projektora, lekkiego zasilacza sieciowego i skróconej instrukcji obsługi, w pudełku znajdują się: karta gwarancyjna, futerał, irchowa ściereczka do czyszczenia optyki, przewód miniHDM-HDMI i pilot podczerwieni, który nie był obsługiwany przez poprzednio testowany model PPX4835. Odetchnąłem z ulgą, jednak szybki rzut oka i już widzę, że sterować możemy co najwyżej głośnością, ale szybkiej zmiany jasności wyświetlania już nie znajdziemy. Mimo to, zestaw należy uznać za kompletny. Do szczęścia brakuje tylko klawiatury z touchpadem podpinanej przez Bluetooth.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Wygląd zewnętrzny i ergonomia obudowy

Przy wymiarach 115 x 115 x 32 mm PPX4935 jest właściwie klonem modelu PPX4835, ale waży od niego minimalnie więcej - 351 gramów, zamiast 342 gramów. Tym razem jednak dostajemy znacznie więcej złączy i przycisków. Patrząc w kierunku wyświetlanego obrazu, po lewej stronie znajdziemy włącznik i gniazdo karty miroSD, z prawej nieco zbyt lekko pracującą rolkę kontroli ostrości, a z tyłu kolejno: port microUSB do komunikacji z komputerem oraz podłączania urządzeń OTG takich jak mysz czy klawiatura, wyjście audio typu JACK 3,5 mm, port miniHDMI (przewód w zestawie), pełnowymiarowy port USB (obsługa zarówno pendrive'ów, jak i urządzeń wskazujących), port zasilania i okienko odbioru sygnału z pilota.

Największą różnicą względem tradycyjnych projektorów jest umieszczony na górze obudowy spory touchpad, z przyciskami funkcyjnymi Androida na jego dole (wstecz, home i menu). Wpisywanie czegokolwiek (np. hasła do Wi-Fi) za pomocą gładzika nie należy do czynności przyjemnych i zdecydowanie polecam, przynajmniej na czas konfiguracji, podłączyć do urządzenia klawiaturę i myszkę lub chociaż tę drugą. Na plus działa natomiast obsługa znanych z telefonów gestów powiększania i pomniejszania oraz możliwość szybkiego przesuwania list dwoma palcami. Gładzik w czasie testów miewał niestety problemy. Szczególnie w przeglądarce internetowej, po dłuższym użytkowaniu, potrafił odmawiać posłuszeństwa. W moim odczuciu, od razu należy doliczyć do ceny projektora myszkę i klawiaturę - pomijając sporadyczne problemy touchpada, tak jest po prostu wygodniej.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~piokuk  2016-08-08 09:14:48  host: apn-31-2-38-25.dynamic.gprs.plus.pl

    Wytłumaczcie mi jedną rzecz proszę. Jak to się dzieje, że takie (przykładowo) tabletowo.pl stać na testy najnowszych modeli telefonów, wysłanie osoby na konferencję Samsunga w NY prezentującą Note 7, a Wy (mieniący się największym portalem o tematyce GSM w Polsce) zajmujecie się w tym czasie recenzowaniem jakiegoś zupełnie niszowego projektora? Ten portal od dłuższego czasu nie niesie jakiejkolwiek wartości dodanej. Jedyne co mnie tutaj trzyma to niektóre komentarze oraz forum. Przykre.

  • 0

    2.  2016-08-08 09:33:13

    piokuk: bo stawiamy na trochę inne rzeczy niż testy? Akurat w wypadku Note7 sprawa była dość prozaiczna - czas urlopowy u nas.

  • 0

    3. ~piokuk  2016-08-08 09:37:40  host: apn-31-2-38-25.dynamic.gprs.plus.pl

    Czyli na co stawiacie? Ponad 90% wiadomości jestem w stanie przeczytać gdzie indziej, Wasze analizy są bardzo sporadyczne i na dodatek często powierzchowne, z telefonów testujecie z reguły jakieś niszowe wynalazki, layout witryny internetowej jak u zarania obecnego tysiąclecia. Na co stawiacie? Co jest Waszą wartością dodaną?

  • 0

    4.  2016-08-08 09:48:27

    piokuk: "Witek nadaje", szybkie newsy o ofertach, które często mamy pierwsi. Felietony, których - to fakt - ostatnio było mniej, ale wróci do normy. Stawiamy na polski rynek, na analizy MNP i kart SIM, na insajderskie informacje. Z engadgetem, the verge czy gsm arena nie wygramy na sprzęt.

  • 0

    5.  2016-08-08 09:50:34

    A sprzęt niszowy akurat fajnie potestować. Ciebie nie musi interesować, ale tego typu rzeczy fajnie się klikają - czyli zainteresowanie jest.

  • 0

    6. ~Zet  2016-08-08 10:01:32  host: 108.red-88-11-149.dynamicip.rima-tde.net

    @1 nie stać ich, po prostu jak każda strona tego typu nazywająca się redakcją za przysłowiowego loda będzie robić i pisać co chce dany producent. Najlepszym przykładem jest chińska marka na H. Osobiście cenię sobie właśnie Telepolis że jakoś daje radę i trzyma swój poziom.

  • 0

    7.  2016-08-08 14:45:25

    @1 na konferencje Samsunga to akurat te redakcje zabiera sam Samsung, nie za darmo oczywiście a za przychylne recenzje. Teraz ja zapytam Ciebie, jaką wartość dodaną niosą ze sobą te sponsorowane wyjazdy , poza tym że się panowie redaktorowie obeżrą i zwiedzą trochę świata?

  • 0

    8.  2016-08-08 14:58:57

    PiotrM: nie zabiera za przychylne recenzje. Nie pracowałeś nigdy dłużej jako dziennikarz i nie znasz tego środowiska, prawda?

  • 0

    9.  2016-08-08 15:03:23

    @8 nie pracowałem jako dziennikarz i opieram się na informacjach z "drugiej ręki", które patrząc na treść recenzji od których robi się mdło, brzmią niezwykle wiarygodnie.

  • 0

    10.  2016-08-08 15:13:01

    PiotrM: nie mogę mówić za wszystkich, nie bawię się w generalizację, mogę mówić za siebie i, powiedzmy, jeszcze kilka osób. Ja akurat nie spotykam się z naciskami, z Samsungiem relacje mam dobre. To, że nie mamy recenzji z premiery Note7 wynika tylko i wyłącznie z tego, że był to okres urlopowy u nas w redakcji.

    W branży blogersko-dziennikarskiej dużo zależy od tego, jaką pozycję ma wyrobioną dany dziennikarz. Bardziej mówiłbym jednak o obiektywiźmie i umiejętności analitycznego, niezależnego opisywania rzeczywistości. Nie wszyscy to mają albo we krwi, albo zapewnione przez wydawcę. Tu ja mam bardzo duży komfort.

  • 0

    11.  2016-08-08 15:14:46

    @Witek jezeli faktycznie Samsung placi za podroz do NYC to tlumaczenie sie "urlopami" jest delikatnie mowiac slabe... bo co we 4 mieliscie urlop? Pozatym mogliscie wyslac na ta konferencje KOGOKOLWIEK na zasadzie dajemy ci wyjazd do NYC pozwiedzasz itd a w zamian napiszesz nam pare rzeczy z konferencji... nawet waszych testerow sprzetu mogliscie wyslac np msneta

  • 0

    12.  2016-08-08 15:16:27

    Mila89: też nie pracowałeś jako dziennikarz, prawda?

  • 0

    13.  2016-08-08 15:18:40

    @12 nie, ale co to ma do rzeczy? wytlumacz mi czemu na konferencje nie mogl jechac ktokolwiek np z waszych testerow? msneta czyta sie dobrze umie pisac zna sie na sprzecie wiec chyba moglby cos sensownego skleic z tej konferencji?

  • 0

    14.  2016-08-08 15:22:49

    Mila89: to ma do rzeczy, że nie rozumiesz bardzo wielu zależności, których na pierwszy rzut oka nie widać. Na urlopie były 2 osoby, a 2 osoby są potrzebne do prowadzenia serwisu (dwie zmiany po 8h). Współpracowników nie wysyłamy również z bardzo wielu powodów (chociażby takich, że np. mają swoją inną, codzienną pracę).

  • 0

    15. ~piokuk  2016-08-08 16:50:51  host: apn-31-2-38-25.dynamic.gprs.plus.pl

    Sprowokowałem dyskusję nie odnoszącą się do tematu testu, ale wydaje mi się, że jest ona potrzebna. Przy całej mojej sympatii do Was (malejącej ze znanych powodów w okresie świąt) strona www wygląda jak na współczesne standardy archaicznie (np. w porównaniu z rzeczonym tabletowo), zaś "świeżość" testów pozostawia wiele do życzenia (przy zachowaniu wszakże ich wysokiej - co do zasady - jakości). Nie jestem w stanie pojąć, jak to się dzieje, że p. Pura zamieszcza na swojej stronie miesięcznie kilkanaście testów (i robi je porządnie - np. o suwakowym sposobie porównywania jakości zdjęć można tutaj pomarzyć), zaś Wy z taką bazą zarejestrowanych użytkowników dostajecie urządzenia do testów gdzieś na szarym końcu.

  • 0

    16.  2016-08-08 17:54:01

    piokuk: wyszliśmy z założenia, że nie wygramy wyścigu na testy sprzętu, więc od początku się na nie nie nastawialiśmy. My stawiamy na rynek, oferty, prawo, regulacje, wydarzenia. Strona pewnie i jest archaiczna, ale jej zmiana to nie taka prosta sprawa.

  • 0

    17.  2016-08-09 22:39:19

    Ja tam testów sprzętu generalnie nie oczekuję - zupełnie mnie to nie kręci.
    Jednak porównania... Niekoniecznie na podstawie testów własnych... Przydają się.
    Osobiście byłem zainteresowany jakiś (już dłuższy) czas temu, porównaniem możliwości modemów/routerów mobilnych. Nawet jeden z redaktorów był zainteresowany tematem. Po czasie sam przetestowałem 5 urządzeń i wybrałem najfajniejsze pod względem stosunku możliwości do ceny ;-)

  • 1

    18. ~  2016-08-20 10:59:40  host: ip-5-172-255-223.free.aero2.net.pl

    @1, nie rozumiem takich ludzi jak Ty.
    Skoro trzyma Cię tu tylko forum siedź na forum - artykułów nikt Ci czytać nie każe, jeśli w Twoim mniemaniu inni robią to lepiej. Jest różnorodność i nie musimy być przywiązani do jednego dostawcy treści.
    Na jakiej podstawie uważasz, że strona jest archaiczna? Jeśli tak, to dlaczego od razu nie powiesz, czego Twoim zdaniem brakuje? Gadanie dla gadania. Teraz pewnie zaczniesz wymieniać, że brakuje tego i tamtego, by wybronić swoją tezę, ale teraz to sobie możesz - potrafisz tylko bezpodstawnie krytykować i wysnuwać niepoparte niczym tezy. Strona jest prosta i w Tym tkwi jej siła, że nie zmienia się co pół roku, że trudno się połapać, o co chodzi. Nie atakuje Cię milion reklam i bannerów, a te co są, są umieszczone nienachalnie. Zanim wysnujesz takie śmiałe tezy, zastanów się 10 razy.

Dodaj swoją opinię