Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test opaski Xiaomi Mi Band 2

Test opaski Xiaomi Mi Band 2

Arkadiusz Dziermański 21 Maja 2017 00:58

3 1
xiaomi mi band 2



Xiaomi Mi Band 2 to urządzenie, które jest dostępne na polskim rynku od dłuższego czasu. W Internecie krążą różne opinie na jego temat i zazwyczaj są one negatywne. Postanowiłem się przekonać, czy faktycznie jest to taki zły sprzęt i czy warto wydać na niego 199 zł.

Zestaw i specyfikacja

W zestawie sprzedażowym znajdziemy właściwe urządzenie wraz z silikonową opaską, niewielką ładowarkę z krótkim kablem USB (nie można ładować opaski za pomocą samego kabla USB) i niewielką, składaną instrukcję.

Najważniejsze informacje na temat Mi Band 2:
  • monochromatyczny wyświetlacz OLED o przekątnej 0,42 cala,
  • wymiary urządzenia - 40,3 x 15,7 x 10,5 mm, opaska regulowana w zakresie 155 - 210 mm,
  • litowo-jonowy akumulator o pojemności 70 mAh,
  • wodoszczelna i pyłoszczelna obudowa zgodna z normą IP67,
  • czujniki mierzące przebyty dystans, krokomierz, miernik jakości snu i spalanych kalorii, pulsometr,
  • łączność Bluetooth 4.0.

Wygląd i ergonomia

Mi Band 2 składa się z dwóch elementów - urządzenia właściwego z całą elektroniką (tzw. pastylka) i gumowej opaski, w której umieszczana jest pastylka. Opaska jest wygodna, dobrze dopasowuje się do ręki i nawet przy ciasnym zapięciu nie powoduje dyskomfortu w trakcie korzystania. Można ją bez problemu nosić na lewej jak i prawej ręce, wystarczy wybrać odpowiednią opcję w aplikacjach obsługujących opaskę. Jeśli ktoś chce żeby jego Mi Band 2 wyglądał nieco inaczej, to można delikatnie przekrzywić go na ręce tak, żeby był ułożony po skosie. Nadal jest to wygodne i nie wpływa negatywnie na działanie urządzenia.

Zastosowany wyświetlacz jest czytelny i bardzo dobrze widoczny... w pomieszczeniach. Na powietrzu jego czytelność drastycznie spada i w silnym słońcu sprawdzenie godziny bez przesłonięcia ekranu dłonią jest problematyczne. Dodatkowo powierzchnia ekranu bardzo łatwo zbiera odciski palców. Samo sprawdzenie godziny jest możliwe poprzez wciśnięcie guzika na obudowie lub po przekręceniu nadgarstka tak jakbyśmy chcieli spojrzeć na zegarek. Ta funkcja działa jednak bardzo kapryśnie i nie zawsze opaska prawidłowo odczytuje ruch ręki.

Interfejs i współpraca ze smartfonem

Pierwsze połączenie opaski ze smartfonem jest bardzo prostą czynnością. Na ekranie aplikacji wyświetlane są wszystkie instrukcje, a sam proces parowania urządzeń odbywa się po dotknięciu przycisku na ekranie smartfonu i przycisku opaski.

Na starcie opaska prosi nas o podanie danych dotyczących płci, wzrostu, masy ciała, limitu kroków jaki chcemy ustalić jako dzienny cel oraz wskazanie ręki, na której urządzenie będzie noszone. Kolejnym krokiem jest ustawieniem powiadomień. Mi Band 2 informuje i sygnalizuje wibracjami (swoją drogą, bardzo silnymi) przychodzące połączenia, wiadomości oraz powiadomienia z aplikacji. W dwóch pierwszych przypadkach na ekranie opaski pojawia się ikona słuchawki, SMS-a lub koperty przy mailach. Na ekranie nie są widoczne numeru lub nazwy kontaktów. W przypadku innych aplikacji (jak np. komunikatory) na ekranie pojawia się ikona z napisem APP lub ikona aplikacji, ale tylko tych najpopularniejszych jak Facebook, Messenger czy WhatsApp.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2017-05-21 10:58:58

    @6 Chodzi o oficjalną polską dystrybucję z ABC Data. A ta w Polsce jest od niedawna, bo od lutego 2017 roku.

  • 0

    9. ~ggrree  2017-05-21 12:52:18  host: auv184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Opaskę używałem około miesiąca, główną powodem że musiałem się z nią pożegnać to problemy ze skórą w miejscu gdzie stykała się z opaską. Nie nie pomagały kremy, maści. Dodam, że nie jestem na nic uczulony.
    Uważam że opaska jest bardzo praktyczna w codziennym użytkowaniu, informacje o połączniu telefonicznym, sms lub innych zdefiniowanych aplikacji. Niestety telefon musi mieć cały czas włączone bt i bateria schodzi strasznie szybko (huawei p9). Niestety walory "sportowe" są bardzo mierne. Pulsometr podczas aktywności biegu czy nawet jazdy rowerem potrafi podczas 30 minut nie zmierzyć poprawnie ani razu. Podczas snu czy też siedzenia sprawuje się całkiem nieźle, ale chyba nie oto chodzi. Krokomierz też potrafi mieć rozbieżność około 20%.
    W związku z powyższym gdy znalazł się kupiec sprzedałem urządzenie po cenie zakupu z Chin.
    Została m i kupiona "mi band notify" za kilkanaście zł, ale może kiedyś jeszcze się przyda.

  • 0

    10. ~mef  2017-05-21 15:51:29  host: host-89-230-229-111.dynamic.mm.pl

    Polecam apke Mi Band Tools. Za 8 zlotych jest inteligentny budzik, ciagly pomiar pulsu i wyswietlwnie tresci wiadomosci czy nazw kontaktów.

  • 0

    11.  2017-05-21 17:21:39

    @10 kupiłem i zrezygnowałem z tej aplikacji. Normalnie opaska trzyma u mnie 20 dni na baterii, po zainstalowaniu Mi Band Tools niecałe 3 dni...

  • 0

    12.  2017-05-21 17:24:58

    @11 to nie jest normalne. Mam miband tools i opaska trzyma dwa tygodnie.

  • 0

    13.  2017-05-21 17:31:42

    No widzisz. Na Mi Fit trzyma 20 dni, na Mi Band Tools 3 dni. Po usunięciu aplikacji znowu 20 dni. Przeczytaj opinie w Sklepie Play. Już kilkanaście (?) ludzi zgłaszało ten problem, a twórca mówi, że to nieprawda i ma to gdzieś.

  • 0

    14.  2017-05-21 17:41:00

    @13 może chodzi o jakieś konkretne modele telefonów lub wersje androida.
    Wczoraj była aktualizacja, być może to naprawił.

  • 0

    15. ~Robi  2017-05-21 18:38:06  host: staticline-31-183-39-55.toya.net.pl

    Debil!!!

  • 0

    16. ~Tomek  2017-05-22 02:35:27  host: 188.146.128.134.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    To

  • -1

    17. ~Tomek  2017-05-22 03:36:02  host: 188.146.3.0.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Witam. Opaskę noszę 2 miesiąc bez ściągania i nic mi nie wyskoczyło na ręce , dodam że zdążają mi się reakcje alergiczne . Do biegania za tą cenę uważam że ma idealne możliwości . Pomiar tętna na bieżąco w miband jest bardzo przydatny . Wiadomo że nie jest to pomiar laboratoryjny za tą cenę ale do określenia stref tętna wystarczy. Ważne aby na czas biegu opaskę ścisnąć o jedno oczko żeby dokładnie przylegała tak jest zresztą z wszystkimi zegarkami z pulsem w nadgarstku. Bawi mnie jak ktoś oczekuje od sprzętu za 110 zł funkcji i dokładności szpitalnych :) . Ja kupując ją wiedziałem na co się decyduję i jestem bardzo zadowolony. Biegam z mi fitem i na tą chwilę jest super​.
    Ggrree rozumiem że porownywałeś tętno z jakimś wypasionym miernikiem podczas wysiłku skoro piszesz że mi band nie mierzy dobrze ? I to samo dotyczy krokomierza ?
    TomecekGd mam miband tools i śmiga 2 tyg. Na tym.

  • 1

    18.  2017-05-22 08:56:15

    Opaska jest beznadziejna. Kupiłem ją żonie. Co mogę o niej powiedzieć. Puls mierzy katastrofalnie, sen czasami, informuje o połączeniach, sms, innych zdarzeniach ale nie pokazuje kto dzwoni. Trzeba lecieć do telefonu aby się dowiedzieć że nie chcemy odbierać telefonu, albo sms jest zbędny. Pasek jest katastrofalny. Do każdego ładowania trzeba zegarek wyjąć z paska. Ładuje się długo. Pierwszy pasek zepsuł się po 2 miesiącach. Po prostu się rozpadł. Kupiłem drugi oryginalny, po miesiącu zegarek wypadł z paska i zginął. Nie kupujcie tego badziewia.

  • 0

    19. ~olin  2017-05-22 09:10:04  host: cmv116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w sloncu jest czytelna,nawet w okularach przeciwsłonecznych-mowie o swoim przypadku,ekran się brudzi gdy jest dotykany ale tez łatwo się czysci.przycisk na opasce się dotyka a nie wciska.pozdrawiam

  • -1

    20.  2017-05-22 09:21:16

    Używam opaski od pół roku. Przede wszystkim można zapomnieć o dzwonkach w telefonie. Niezależnie gdzie jestem (autobus, samochód, rower) nie przegapię żadnego telefonu (nawet z telefonem głęboko w plecaku). Dyskretne powiadamianie o wiadomościach i połączeniach super sprawdza się na spotkaniach czy w pracy w open space. To jest podstawowa korzyść. Dziwie się, że w recenzji nie napisano o aplikacji Mi Band Tools - to jest apka must have do tej opaski. Z tą aplikacją opaska wyświetla kto dzwonił albo od kogo email i jaki jest jego tytuł. Możliwości konfiguracji niesamowite (wybór ikonki i tekstu wyświetlanego a nawet schematu wibracji - ilości i długości). Średnio z Mi Band Tools opaska wytrzymuje mi około 2 tygodni na jednym ładowaniu. Opaskę noszę dość luźno na nadgarstku dlatego nie zaobserwowałem żadnych problemów skórnych (ale jeśli miałaby ściśle przylegać - to wierzę, że może takowe powodować).

  • 0

    21. ~zainteresowany  2017-05-22 14:16:09  host: 212.14.45.195

    1. Czy jest mozliwy ciagly pomiar pulsu z opaski? nie z telefonu.
    2. Czy moge wylaczyc wszysytkie screeny zostawic tylko puls , lub skonfigurowac opaske zeby po jednym nacisnieciu przycisku pojawil sie puls?
    3. Czy mozna mierzyc puls podczas biegu? Czy trzeba sie zatrzymac?
    Bardzo prosze o podanie apki przy pomocy ktorej mozna to zrobic widze, ze sa juz co najmniej 3 dodatkowe Notify, Master, Tools czy te wszystkie opcje na ktorych mi zalezy sa w ktorej z nich lacznie?

  • -1

    22. ~Adm  2017-05-22 14:26:10  host: adms250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdybym miał się opierać na informacjach zamieszczonych wyżej to nigdy bym pewnie tej opaski nie kupił...
    Posiadam Miband 1 i 2, pierwsza była bardzo ascetyczna, mało elegancka ale liczyła kroki i zachęcała do ruszenia się sprzed ekranu.
    Miband 2- w 90% spełnia czego od niej oczekuję. Kroki i godzina (nawet porzuciłem moje (auto)mechaniczne Seiko na kilka tygodni); pulsometr działa jak loteria- czasem nie mogę uzyskać wyniku mimo wielu prób- tu spory minus.
    Rzecz najważniejsza- zarówno recenzent, jak i kilku komentatorów nie znają możliwości tej opaski- oczywiście bez jakichkolwiek dodatków od kliku miesięcy po aktualizacji firmware pokazuje kto dzwoni- jeśli z książki adresowej to wyświetla nazwę- jeśli nieznany- to tylko numer. Sms/mail/kalendarz- wyświetla jedynie piktogramy.
    Kupiłem niedługo po premierze- jak tylko dali jakąś promocję; początkowa cena była dość zniechęcająca.
    Nie korzystam z budzika, na noc zdejmuję i bateria wystarcza na ok. 40 dni z zapasem.
    Potwierdzam natomiast, że czytelność w ostrym słońcu jest bardzo słaba.
    Początkowo myślałem, że całkowicie zrezygnuję z zegarka na rzecz opaski- zegarek wrócił, opaska została i, jeśli się zasiedzę, co godzinę przypomina o kilku krokach na poprawę krążenia.
    Ogólnie polecam. BTW. Mam Microsotf Band2- pełno gadżetów- kto dzwoni/czytanie sms/mail, gps itd. Leży i czeka- chyba na nowego właściciela

  • 0

    23. ~zainteresowany  2017-05-22 14:48:26  host: public-gprs399057.centertel.pl

    Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania. Te informacje są mi niezbędne, a nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Na żadnych forach, polskich , czy zagranicznych. Z góry dziękuję.

  • 0

    24.  2017-05-22 16:00:30

    @21 1. Z poziomu opaski możesz włączyć pomiar jednorazowy. Z telefonu musisz odpalić pomiar ciągły i opaska mierzy go cały czas, aż nie wyłączysz pomiaru ponownie z telefonu. 2. Można to spokojnie zrobić. 3. Od tego to jest żeby Ci mierzyło w biegu. Musisz tylko ciaśniej zapiąć opaskę żeby przylegała do skóry.

  • 0

    25. ~zainteresowany  2017-05-22 19:18:41  host: 89-64-26-86.dynamic.chello.pl

    @24. Wielkie dzięki, bardzo pomogłeś, jutro finalizuje zakup :)

  • 0

    26. ~zainteresowany  2017-05-24 11:00:32  host: public-gprs390657.centertel.pl

    Zakupiona. Krótko - warto.
    Największy plus - Mifit pomiar ciagly w trybie biegu!!!
    Największe rozczarowanie - do którego muszę się przyzwyczaić zawsze blisko tel.
    Mi fit i notify się nie lubią problem z Bluetooth parowaniem itp. Na razie nie kupiłem żadnej dodatkowej appki

  • 0

    27.  2017-06-01 15:42:48

    Nie długo minie rok jak mam swoją opaskę, przez ten czas było sporo aktualizacji i poprawek, więc osoby, które używały/recenzowały tą opaskę klika miesięcy temu mogą mieć zupełnie inne doświadczenia niż nowi użytkownicy

    @7 uważam, że powiadomienia i wibrujący alarm są bardzo fajnymi funkcjami, dziwię się że nic o alarmie w recenzji nie było. Nie trzeba budzić całej rodziny głośnymi alarmami bo wibracje na ręce są wyraźne i przyjemnie budzą.

    Mi osobiście podoba się funkcja analizy snu, traktuję ją z przymrużeniem oka, ale zaobserwowałem kilka ciekawych zależności dzięki, którym się wysypiam się lepiej.

    Mimo, że zdarzają mi się reakcje alergiczne nie mam problemów powodowanych ciągłym noszeniem opaski.

    @11 mi Mi Band Tools też znacząco skracało czas działania opaski na baterii

    Nie zgadzam się z recenzentem, że ekran jest słabo widoczny w dużym nasłonecznieniu, przecież to oled jest wiec choćby patrząc z tej strony nie powinno być problemu z czytelnością ekranu

    Podsumowując uważam, że to świetne budżetowe rozwiązanie i bardzo jestem zadowolony z jego możliwości.

Dodaj swoją opinię