Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Test alkomatów AlcoSense [KONKURS]

Test alkomatów AlcoSense [KONKURS]

orson_dzi (Arkadiusz Dziermański) 16 Czerwca 2018 01:40

11 0
alcosense test



Kontynuujemy naszą przygodę z alkomatami AlcoSense, firmy założonej przez brytyjskiego kierowcę rajdowego Huntera Abbotta. Tym razem przekonacie się jak alkomaty działają i czy faktycznie dokładność pomiarów jest tak wysoka. Dodatkowo możecie stać się posiadaczem jednego z nich, bo do rozdania mamy aż sześć alkomatów!

Zestawy i specyfikacja

alcosense test

Alkomaty AlcoSense są wyposażone w sensory elektrochemiczne, takie same jakie znajdziemy w profesjonalnych alkomatach policyjnych. Oprócz typu sensora ważny jest też jego rozmiar. Te stosowane w urządzeniach Policji mają powierzchnię 200 mm kwadratowych. Taki też znajdziemy w najdroższym modelu Ultra. W tańszym wariancie pro sensor ma powierzchnię 121 mm kwadratowych, a w najtańszym Excelu mamy 64 mm kw. Warto również zaznaczyć, że każdy z alkomatów posiada certyfikat ISO 13485, dzięki czemu są traktowane one jak urządzenia medyczne. Tego nie spotkamy w tanich alkomatach.

Więcej na temat technicznych aspektów alkomatów AlsoSense znajdziecie w poniższym artykule.

Zobacz: Arkana AlcoSense'u z Hunterem Abbottem

alcosense test

Urządzenia różnią się miedzy sobą nie tylko rozmiarem sensorów. Należy tutaj wymienić:
  • pamięć pomiarów - do 24 w modelu Excel, do 128 z godziną i datą w modelach Pro i Ultra,
  • dokładność odczytu - do dwóch miejsc po przecinku w modelu Excel, do trzech miejsc w Pro i Ultra,
  • BlowCoach - asystent przy wykonywaniu pomiaru, dostępny w modelu Pro i Ultra,
  • przybliżony czas trzeźwienia - podawany tylko w modelu Pro i Ultra,
  • jednostki miary - promile i miligramy na litr w modelu Excel, w modelach Pro i Ultra dodatkowo w procentach alkoholu we krwi oraz mikrogramy na 100 ml,
  • zestaw - 5 ustników i kabel USB w modelu Excel i Pro, w modelu Ultra dostajemy 100 ustników oraz etui do alkomatu.

alcosense test

Cena, to odpowiednio:
  • 549,99 zł - AlcoSense Excel,
  • 799,99 zł - AlcoSense Pro,
  • 999,99 zł - AlcoSense Ultra.

Konkurs

alcosense test

Dzięki uprzejmości firmy AlcoSense, Czytelnicy TELEPOLIS.PL mogą stać się posiadaczami aż sześciu nowych alkomatów brytyjskiego producenta. Do wygrania są trzy modele Pro i trzy modele Excel.

Co zrobić aby wygrać?
1. Zaloguj się do serwisu TELEPOLIS.PL
2. Napisz w komentarzu dlaczego warto postawić na AlcoSense.


Liczymy na Waszą kreatywność, poczucie humoru, ale i kulturę - w końcu alkomat to nie tyle zabawka, co narzędzie pozwalające zadbać o bezpieczeństwo nasze i osób nam bliskich. Każdemu uczestnikowi konkursu przysługuje jedno zgłoszenie. Na Wasze propozycje czekamy do końca czerwca, a już 1 lipca ogłosimy zwycięzców i ruszy wysyłka nagród. Życzymy dobrej zabawy!

Potrzebujesz alkomatu już teraz?

alcosense test

Dla Czytelników TELEPOLIS.PL, którzy potrzebują alkomatu jak najszybciej, a także dla osób zainteresowanych najbardziej rozbudowanym modelem Ultra, przygotowaliśmy również 10% rabat na zakup urządzenia na stronie www.alcosense.pl.

Aby otrzymać specjalny kod, wystarczy o to poprosić w komentarzu, nie później niż do 7 lipca. Kod rabatowy prześlemy na adres e-mail użyty do rejestracji konta na TELEPOLIS.PL.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 136
  • 0

    120. ~bronco  2018-06-30 18:29:35  host: user-94-254-141-169.play-internet.pl

    119) gdyby wygrana była dmuchana, gumowa kobita to nie byłbyś taki szczodry.

  • 0

    121. ~frasag  2018-06-30 18:32:11  host: 031011131049.dynamic-zab-06.vectranet.pl

    @120: A na co ona staremu dziadowi? niech lepiej młodsi korzystają, ja wolę misia przytulić.

  • 0

    122.  2018-06-30 18:54:07

    Gdy chcesz sobie wypić, warto mieć dobry alkomat w kieszeni,
    bo gdy alkohol Cię pokona i przytulisz się do ziemi,
    następnego ranka tuż po przebudzeniu,
    sprawdzisz ilość promili samemu.
    Możesz być pewny, że Alcosense Cię nie oszuka,
    nawet gdy alkohol jeszcze do głowy stuka,
    będziesz wiedział czy możesz wsiąść już za kółko i jechać do żony,
    czy jeszcze trochę poczekać aż poczujesz się jak nowo narodzony.

  • 0

    123.  2018-06-30 19:38:46

    Przydałby się mieć taki alkomat w samochodzie, szczególnie rano po różnych imprezach.

  • 0

    124.  2018-06-30 19:53:37

    Nowoczesny alkomat nawiązujący wyglądem do mobilnych routerów Huawei, oby jego żywotność i funkcjonalność były tak dobre jak wspomniane routery.

  • 0

    125.  2018-06-30 19:53:49

    Jaki alkomat polecacie (oprócz tego z artykułu) powiedzmy do 600pln?

  • 0

    126.  2018-06-30 20:06:18

    Dlaczego warto kupić AlcoSense? Dla mnie najważniejszą kwestią jest, czy kupić. Aby się o tym przekonać najpierw trzeba go przetestować. I właśnie do takich testów taki alkomat byłby na początek potrzebny.

  • 0

    127.  2018-06-30 20:53:01

    Dla mnie alkomat AlcoSense jest najlepszym wyborem ze względu na pewność badania i jakoś urządzenia.

  • 0

    128.  2018-06-30 21:33:26

    Te alkomaty są tak skomplikowane, że nasza policja nie potrafiła by ich użyć he he. Powinna być na nim gra Snake dostępna na czas trzeźwienia he he

  • 0

    129.  2018-06-30 21:54:30

    Uwaga ! Uwaga ! Z ostatniej chwili,
    To AlcoSense ?! Co żeście stworzyli,
    Teraz to nie problem dla nas libacja,
    Mając alkomat, to wielka atrakcja !

    Gdy impreza w głowie a kac morduje,
    Stan trzeźwości na nogach utrzymuje,
    Lub z nóg powala, to właśnie posłuży,
    AlcoSense męki naszej nie wydłuży...

    On pozwoli oszacować promile w krwi,
    Pozwoli oszacować ile w nie władzy dni,
    Precyzyjnie określi jak długo czekać czas,
    By za promile we krwi nikt nie ukarał nas.

    AlcoSense, to alkomat małych rozmiarów,
    Nigdy nie szczędzi precyzyjnych pomiarów,
    Stawia na wiarygodność i możliwość taką ma,
    Że przeglądać poprzednie wyniki - wariant da.

    Stawiając na AlcoSense możliwość taką mamy,
    Że przybliżony czas trzeźwości wnet poznamy,
    Lecz tylko wtedy, jeżeli model taki wybierzemy,
    Bo z AlcoSense, dużo szybciej wytrzeźwiejemy !

    Co tu więcej pisać, warto na AlcoSence postawić,
    Aby bez obaw na imprezie fantastycznie się bawić,
    W następnym dniu bez obawy sprawdzić stan krwi,
    Bo wybierając AlcoSense - bezpieczeństwo się śni !

    To nie tylko stan trzeźwości, lecz także to opieka,
    A znając wynik pomiaru, do głupstw się nie ucieka,
    Więc tak naprawdę to bezpieczeństwo dla rodziny,
    W pełnej gotowości sprzęt do użycia każdej godziny.

  • 0

    130.  2018-06-30 22:16:33

    (motywacja +wiedza) x wysiłek +wytrwałość do kwadratu = SUKCES
    Wygrały marzenia...
    I PACJENCI NA GRUPIE JUŻ SIĘ NIE BĘDĄ TŁUMACZYĆ, ŻE SIĘ NAJEDLI PAWEŁKÓW, GRUSZEK, LUB ODKAŻALI ZĄB KROPLAMI NA ŻOŁĄDEK

  • 0

    131.  2018-06-30 22:50:24

    Po sąsiedzku, tuż za miedzą,
    dwaj koledzy w barze siedzą,
    usiłując strach zagłuszyć,
    żaden z domu nie ma kluczy.
    Obawa to nie byle jaka,
    baba - zmorą dla pijaka,
    jeden mówi: Znowu, kurczę,
    będę musiał chuchać w dziurkę.
    Jak poczuje - przerąbane,
    klatkę w bloku znam na pamięć,
    wycieraczka za poduszkę,
    na betonie, myślisz, usnę?
    - Nic się, drogi Franiu, nie martw,
    najedz się swojskiego sera,
    osobiście gwarantuję,
    żona wódki nie wyczuje.
    Czas poradę wykorzystać,
    w jedną kieszeń wpada "Czysta",
    w drugiej puszka tkwi z "hauskyjzą";
    Nie dam w barze stołkom stygnąć.
    Ubzdryngolił się totalnie,
    każdą objąć chciał latarnię,
    puszka pusta, trochę kmini;
    Taka bryndza chlubą gminy?
    Ale co tam, wreszcie zamek,
    chucha; Otwórz się Sezamie,
    cisza - chyba się udało,
    drzwi przekroczę w końcu śmiało.
    A tu naraz: Franek! Jeszcze!
    Bo cię mopem na proch zetrę!
    Nie leć sobie więcej w kulki,
    gębą dmuchaj mi do dziurki!

    Z alkomatem AlcoSense życie byłoby o wiele prostsze :)

  • 0

    132.  2018-06-30 22:54:58

    Dlaczego warto postawić na AlcoSense?
    Według mnie dlatego iż mamy pewność co do pomiaru, 0,15 promila to 0.15 a nie tak jak w innych alkomatach.
    Dmuchasz i wyniku możesz być pewny,to mi się najbardziej podoba w alkomatach tej firmy,dlatego też stawiam tylko i wyłącznie na Alcosense
    ps. Jak nie uda się wygrać to na pewno zakupię w późniejszym czasie(po imprezie się przyda :D)

  • 0

    133.  2018-06-30 23:13:44

    Jazda pod wpływem to nie żarty - w jedną sekundę może zmienić nasze życie w koszmar. I nie tylko nasze.... Istnieje takie powiedzenie - "złośliwość rzeczy martwych", mówimy tak, gdy urządzenia psuja się w najgorszym możliwym momencie. Nie można pozwolić aby kaprys taniego alkomatu zniszczył nasze życie. Z alkomatami jest jak z butami, nie wolno na tym oszczędzać, a gdy kupimy solidne posłużą nam przez lata .AlcoSense to taki produkt.

  • 0

    134.  2018-06-30 23:52:10

    Z chłopakami dzisiaj w barze spotkanie miałem
    Jak co tydzień co u mnie im opowiadałem.
    Lecz oni też mieli swoje przygody
    Podzielę się nimi by wygrać nagrodę!
    Słuchajcie więc moi drodzy, bo to odpowiedź na pytanie,
    Z niej wynika cała prawda – z AlcoSense nic złego wam się nie stanie!
    Leszek wczoraj mecz oglądał, a przez wynik to się spoił
    Gdyby nasi nie przegrali, to by tyle piw nie doił
    Wszak w strefie kibica było poruszenie, to koniec mundialu – przegrane marzenie...
    Wracać miał swym samochodem, gdyż bak pełny, auto sprawne
    Lecz w plecaku AlcoSense – i co zrobił kto z was zgadnie?
    Jest to przecież urządzenie z dokładnością bardzo dużą,
    Po zmierzeniu – przekroczenie! Lepiej cofnąć się przed burzą!
    Po taksówkę więc zadzwonił – przed kłopotami znów się obronił.
    Marek wrócił z delegacji, poznał tam super dziewczynę.
    Było to podczas kolacji, spotkał wtedy tę Marynę.
    Uśmiechała się do niego, szepcząc co tam masz kolego?
    Gdyż widziała że w kieszeni coś na srebrno mu się mieni.
    Wyjął wtedy AlcoSense i dał prosto na jej ręce.
    Poruszyła się z wrażenia, gdyż wypiła wcześniej drinka,
    Poziom alkoholu w mig zmierzyła, buzia jej się ucieszyła.
    „Jest na cyfrowej skali wartość mała, dzięki wielkie drogi Marku.
    Super masz ten nowy gadżet… Jutro spacer? Może w parku?”
    Marek jej więc zaszpanował, bo miał super alkomat sprawny
    Jutro jedzie do Maryny, bo to miłość a nie żarty!
    Krzysiek w weekend był nad morzem, odpoczywać wraz z rodziną
    Po obiedzie wypił drinka z jego żoną Karoliną.
    „Hej Karolka chodź na skuter, po wodzie się powozimy,
    Przecież są teraz wakacje, my na plaży się nudzimy”
    Jednak z Karolki jest rozsądna dziewczyna,
    o zakazie prowadzenia pojazdów po alkoholu Krzyśkowi przypomina:
    „Mężu drogi, skuter? Chętnie! Lecz to pojazd mechaniczny,
    Możesz dostać za to karę, no i mandat też kosmiczny!.
    Sprawdź więc

  • 0

    135.  2018-06-30 23:53:54

    proszę AlcoSense czy już szaleć możesz śmiało
    Bo by stracić prawko szybko wystarczy dziś bardzo mało!”.
    Dzięki żonie racjonalnej Krzysiek sprawdził stan upojenia,
    Wynik był POZYTYWNY, a to bardzo dużo zmienia.
    „Przybliżony czas trzeźwienia wskazał jeszcze pół godziny
    Chodźmy zatem więc na kocyk, sobie chwilkę poleżymy”.

    Jak widzicie moi drodzy lepiej zainwestować w sprzęt dobrej marki
    Ja tam nie wierzę w wiszące przy barach ze słomkami blaszaki
    AlcoSense jest z górnej półki i nie tylko chroni przed kłopotami
    Zbliża też ludzi - zapytajcie Marka jeśli jesteście niedowiarkami!

  • 0

    136.  2018-07-02 09:08:44

    Przezorny zawsze zabezpieczony!

  • 1

    137.  2018-07-02 09:50:45

    Nic nie zastapi trzezwego myslenia, czy bez wodki, czy w stanie upojenia - gdy alkomaty, wszystkie super urzadzenia nic nie wykazuja, trzeba samemu sprawdzic percepcje reakcji i patrzenia, gdys zdrow i wyspany - siadaj dopiero do jezdzenia
    :-P

  • 0

    138. ~GRZES  2018-07-03 08:10:10  host: gdyrhde4.goodyear.com

    Kiedy wyniki?Miały być 2 dni temu

  • 0

    139.  2018-07-03 10:11:23

    Wyłonienie zwycięzców zajęło nam troszkę więcej czasu niż sądziliśmy - dziękujemy za duuużą aktywność :)
    Tutaj znajdziecie listę: http://tlp.is/hwp Serdecznie gratulujemy!

Dodaj swoją opinię