Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły TELEPOLIS.PL Stars: Huawei P9 w ofertach abonamentowych

TELEPOLIS.PL Stars: Huawei P9 w ofertach abonamentowych

Redakcja 23 Czerwca 2016 15:20

3 4
W przedostatnim rankingu przyznaliśmy TELEPOLIS.PL Stars Huawei P9 w kategorii najlepszy flagowiec do zdjęć. Teraz przyszedł czas na przyznanie "gwiazdki" operatorowi, który ma najkorzystniejszą ofertę z tym telefonem.



Zobacz: TELEPOLIS.PL Stars - najlepszy flagowiec do zdjęć.

Uczestnicy rankingu i kryteria oceny

Do rankingu trafiły oferty abonamentowe zawierające nielimitowane połączenia, wiadomości oraz minimum 5 GB transmisji danych. Jeśli do spełnienia warunków konieczne było wydanie dodatkowych kilku złotych na usługę, to taka oferta również był brana pod uwagę, a cenę usługi dodaliśmy do miesięcznych kosztów.

Wzięliśmy pod uwagę oferty dla nowych klientów, z umową na 24 miesiące, z e-fakturą, dostępne w internetowym kanale sprzedaży. Ocenialiśmy oferty z telefonem Huawei P9 w zestawie z tańszym i droższym abonamentem.

W rankingu do porównania trafiło w sumie 8 ofert od czterech operatorów:
  • Plus: JA+ 89,99+ oraz JA+ 139,99+,
  • T-Mobile: Comfort oraz Max,
  • Orange: Smart Plan LTE na raty,
  • Play: Formuła Solo M oraz Formuła Solo L.

Kryteria wyboru zwycięzcy

Najważniejszym kryterium oceny każdej oferty była Łączna Wartość Umowy (ŁWU), na którą składał się abonament, koszt aktywacji i opłata wstępna za urządzenie. Założyliśmy także brak zwyżek kosztów np. za brak zgód marketingowych czy też fakturę papierową.

Na pozycję oferty wpływu nie miały wszelkie dodatki takie jak np. usługi nielimitowanego Internetu, pakiety roamingowe czy też serwisy muzyczne.

Zwycięzcy rankingu

Pierwsze miejsce w rankingu przypadło T-Mobile, za 24-miesięczną umowę z miesięcznym abonamentem w wysokości 69,99 zł (taryfa Comfort), nielimitowane połączenia i wiadomości oraz pakiet danych w wysokości 5 GB. W ofercie tej cena telefonu wynosi 899 zł, a łączna wartość umowy (ŁWU), uwzględniając koszt telefonu i miesięczne opłaty to 2174,82 zł.

U tego operatora korzystnie wypada także druga oferta - Max. Przy abonamencie za 129,99 zł, telefon kosztuje 1 zł, co sprawia, że ŁWU wynosi 2356,82 zł. W porównaniu do pierwszej oferty użytkownik otrzyma pakiet 10 GB Internetu oraz pakiet roamingowy 1GB.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że Huawei P9 w popularnych sklepach internetowych kosztuje 2399 zł. To oznacza, że w T-Mobile można kupić go po prostu na raty, a abonament z nielimitowanymi usługami otrzymuje się praktycznie za darmo na 2 lata.

Trzecie miejsce w zestawieniu przypadło Play w ofercie Formuła Solo M. Przy abonamencie za 55 zł użytkownik otrzymuje nielimitowane połączenia i wiadomości oraz pakiet danych o wielkości 5 GB. Cena telefonu to 1529 zł, co daje łączną wartość umowy w wysokości 2899 zł. Trzeba wspomnieć, że w tej ofercie w cenę wliczony został dostęp do muzycznego serwisu Tidal.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: Nagrodę TELEPOLIS.PL Stars za najlepszą ofertę w czerwcu 2016 z telefonem Huawei P9.
‹ Poprzednia | 1 | 2 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 48
  • 0

    29. ~  2016-06-24 07:18:43  host: 77-254-242-163.adsl.inetia.pl

    @25 SirMark, faktycznie w ubiegłym tygodniu cena P9 Lite w abo za 69,99zł na 12m-cy była taka sama jak na 24m-ce (199zł) - możliwe, że to czyjeś niedopatrzenie było bo po 2 tygodniach cenę podnieśli na 449zł.
    Udało mi się skorzystać z oferty ;) Oferta była dostępna przez e-sklep i na infolinii TM.

  • 0

    30. ~Yahoou  2016-06-24 08:28:20  host: user-109-243-205-128.play-internet.pl

    Ja tez załapałem się na P9 lite za 199zl z abo na 12 mies po 69,99zl. Na drugi dzień już się połapali, że przesadzili i cena wzrosła do 449 zł.

  • 0

    31. ~Jam  2016-06-24 11:32:15  host: bzj31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja P9 wziąłem w Plusie na przedłużenie umowy jeszcze jak był w przedsprzedaży. Bardzo fajny telefonik. LTE na nim śmiga aż miło ;)

  • 0

    32. ~Michał  2016-06-24 13:02:53  host: 148.81.117.37

    Telefon jest MEGAŚNY!! Wziąłem go już jakiś czas temu w Plusie, w SmartDomie to całkiem fajnie wychodzi cenowo gdy połączy się usługi.

  • 0

    33. ~xoxo  2016-06-24 13:53:20  host: user-94-254-224-88.play-internet.pl

    nie czytając tego mogę obstawiać że w timbombajlełkę xoxoxo

  • 0

    34.  2016-06-24 14:02:10

    xoxo: a kto powinien Twoim zdaniem wygrać?

  • 0

    35. ~  2016-06-25 06:47:17  host: user-94-254-162-201.play-internet.pl

    Mnie nie dziwi ze TM ma najlepsza oferte. Niestety ale przez hejt jaki na tym portalu jest codziennie wylewany na tego operatora probuje sie stworzyc wrazenie ze w TM jest wszystko nieoplacalne a tymczasem nie jest to prawda co pokazuje chociazby powyzszy artykul.
    Tutaj wychwalany jest Play ktory wcale nie ma ani taniej oferty ani nie gwarantuje dobrej jakosci. Zasieg roamingowy bez lte

  • 0

    36. ~Mar-cell  2016-06-26 10:01:17  host: user-94-254-179-151.play-internet.pl

    Problem w tym, że jak dla mnie to ani Play, ani T-Mobile nie gwarantują dobrej jakości sieci!
    W moich stronach (dom, praca, uczelnia) T-Mobile działa niekiedy gorzej niż Play, a na porządku dziennym są:
    - zanikający zasięg;
    - zacinanie się transferu danych;
    - błędy w połączeniach;
    - irytujące skakanie po technologiach (2G, 3G, HSPA);
    - LTE w stylu "pojawiam się i znikam", na którym nie udało mi się jeszcze ściągnąć całego większego pliku, tylko po chwili wywala na 3G, a nierzadko schodzi nawet na 2G;
    - wadliwe działanie kodów USSD;
    - spam SMS-owy od T-Mobile.

  • 0

    37. ~przemek1234  2016-06-26 19:49:58  host: 195.43.67.68

    @35:
    Problem w tym, że nie każdy chce telefon za takie pieniądze.

    Ja kupię P9 Lite, a i tak będzie to najdroższy telefon w moim życiu.

    W Play kosztuje 319 zł w abonamencie za 75 zł/mc, który uwzględnia nielimitowane rozmowy do wszystkich komórkowych i stacjonarnych oraz nielimitowane SMSy/MMSy do komórkowych, ale też nielimitowany internet (pierwsze 10 GB bez limitu prędkości, potem 1 Mb/s do końca okresu). Do tego nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy oraz 500 MB w roamingu przez łącznie 30 dni na umowę. Idealne na pobyt wczasowy. Można dzwonić nawet 3 godziny dziennie.

    Całkowity koszt usługi: 2119 zł

    W T-Mobile jest za 199 zł w abonamencie 69,99 zł, ale tylko 5 GB internetu i brak paczki roamingowej.

    Całkowity koszt usługi: 1265 zł

    Mamy taniej, ale gorsza oferta pakietowa.

  • 0

    38. ~przemek1234  2016-06-26 19:53:19  host: 195.43.67.68

    Sorki w T jest 1464,82 zł całkowity.

  • 0

    39. ~Krzysiek  2016-06-27 12:18:26  host: agkm105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mam P9 lite z Plusa - z czystym sumieniem mogę polecić. Oferta naprawdę dobra, telefonik śmiga ale chyba najbardziej jestem zadowolony z działania LTE. Wcześniej byłem w Playu i tam z zasięgiem miałem problemy.

  • 0

    40. ~mila  2016-06-27 22:11:33  host: public-gprs409000.centertel.pl

    W Orange jak masz u nich Neo lub LTE to P9lie jest za 199zl i przez rok abonament 0zł, potem 69,99: wychodzi łaczna średnia cena 43,28 zł

  • 0

    41. ~RootBot  2016-06-29 08:47:37  host: user-94-254-227-13.play-internet.pl

    I teraz niech mi ktoś wytłumaczy jakim PSYCHOPATĄ trzeba być żeby skorzystać z JAKIEJKOLWIEK oferty Plusa?!?!?

  • 0

    42.  2016-06-29 08:53:52

    41 - a oferta z Huawei P9 (bo o takim modelu tu jest mowa?) przesądza o podstawowej ofercie Plusa jaką są usługi telekomunikacyjne?
    Ja od zawsze powtarzam - operatorzy to nie sklep ze sprzętem. Ustawowo świadczą usługi telekomunikacyjne. I ja od nich tego oczekuję a nie zabawy w promocję telefonów ;-)

  • -1

    43. ~RootBot  2016-06-29 08:55:32  host: 89-79-159-239.dynamic.chello.pl

    Jeśli chodzi o T-Mobile, to Niemcy są ostatnio w Polsce tak nie lubiani (bardzo słusznie zresztą, niemieckie media, w tym polskojęzyczne np. Fakt, prowadzą WOJNĘ przeciwko Polsce - więc takie są konsekwencje) muszą dawać obiektywnie najlepszą ofertę żeby w ogóle ktoś na to spojrzał, bo tutaj to nawet Lewy nie pomoże :D już nie wspominając o najgorszym polskim aktorze który zaśmieca reklamy T-Mobile... ale to dobrze że muszą dawać dobre oferty, płakać z tego powodu na pewno nie będę ;)

  • 0

    44. ~RootBot  2016-06-29 09:06:00  host: 89-79-159-239.dynamic.chello.pl

    @42 - powiem tak: jeżeli JAKAKOLWIEK oferta jest droższa u jednego operatora o 2000zł w skali 2 lat, za DOKŁADNIE TO SAMO co u innego, to mi się nawet nie chce na inne jego oferty patrzeć, to przekreśla tą firmę! Zresztą nawet sądząc po reklamach Plusa, które chyba mogą konkurować o miano najbardziej debilnych i najgorzej wykonanych w historii polskiej telewizji, to firma która robi coś takiego nie może być dobrze zarządzana... co zresztą widać po powyższej ofercie. Co do sprzętu/usług to kto powiedział że operator nie jest również sklepem ze sprzętem?! Dla mnie JEST! Jak chcę samą ofertę usług to przecież od tego jest pre-paid, abonament ma sens WYŁĄCZNIE z telefonem!

  • 0

    45.  2016-06-29 09:17:43

    44 - no tak - 2 tysiące - jak już zaokrąglać, to po co się pieprzyć w setki, nie?
    Drugie - cena najważniejsza jest dla Ciebie? Nawet nie spojrzysz co w danej ofercie jest w cenie abonamentu?

  • 0

    46.  2016-06-29 09:19:07

    A ja z umową 6230i ostatnio kupowałem, nawet nie pamiętam kidey już... 12? 15 lat temu? Mam całkowicie inny pogląd na tę sprawę. Wolno mi?

  • 0

    47. ~RootBot  2016-06-29 09:54:49  host: 89-79-159-239.dynamic.chello.pl

    @44 - blisko 2000zł, niewiele zaokrągliłem, nie zmienia to faktów. Tak OCZYWIŚCIE cena jest dla mnie najważniejsza, jakość po drugie, ale ta jest beznadziejna w Plusie, a w T-Mobile słaba, więc tutaj też Plus nie zdobywa punktów. A co jest w ofercie?! Nie wiem czy żartujesz czy mówisz poważnie ale na wszelki wypadek odpowiem - we wszystkich ofertach jest mniej więcej to samo (no limit, spory pakiet netu - nic więcej nie potrzebuję) a już szczególnie tych porównywanych w artykule! @46 - tak, wolno! Tak samo jak mi wolno mieć swój pogląd, mam nadzieję że nie będziesz próbował twierdzić że któryś pogląd jest bardziej uprawniony, albo co gorsza mnie przekonywać

  • 0

    48. ~pol  2016-06-29 11:34:19  host: user-188-33-116-91.play-internet.pl

    tak właśnie myślę juz chwilę nad przejsciem do t-mobile na ten abonament co mają bez zwyżek, a taki p9 byłby dla mnie jak znalazł ^^

Dodaj swoją opinię