Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły TELEPOLIS.PL Stars: abonamentowe oferty rodzinne

TELEPOLIS.PL Stars: abonamentowe oferty rodzinne

Redakcja 7 Grudnia 2016 10:27

11 4
Oferty łączone, nazywane przez operatorów planami rodzinnymi to tegoroczny trend w ofertach abonamentowych. Ma je prawie każdy większy operator i to właśnie one stają do walki o statuetkę TELEPOLIS.PL Stars.Przed zagłębieniem się w szczegóły ofert byliśmy bardzo sceptycznie nastawieni co do ich opłacalności. Nie mieliśmy przekonania, czy łącząc kilka numerów w jedną ofertę będziemy płacić mniej niż w ofercie no limit dla jednego numeru. Końcowe wyliczenia przerosły nasze oczekiwania i jak się okazuje, to nie o cenę powinniśmy się martwić. Problemem jest sama konstrukcja ofert, która w każdym z przypadków jest różna i dosyć skomplikowana.

Uczestnicy porównania i kryteria oceny

W porównaniu uwzględniliśmy wszystkie abonamenty bez telefonu z nowym numerem na okres 24 miesięcy, które pozwalały na połączenie w nich minimum trzech numerów oraz oferowały nielimitowane połączenia do krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i pakiet danych minimum 2 GB na każdą kartę SIM. Wyjątkiem jest oferta T-Mobile, w której nie można zawrzeć bez telefonu. Jego wartość nie została uwzględniona w porównaniu. Tak jak w poprzednich porównaniach, jeśli oferta nie spełniała wymagań, uzupełniliśmy ją jednym z dostępnych pakietów dodatkowych - jego cenę wliczyliśmy do kosztów miesięcznych.

W porównaniu wzięły udział następujące oferty operatorów:
 • Orange - Smart Plan LTE Wspólny 115,98 i Smart Plan LTE Wspólny 168,98,
 • Play - Formuła Rodzina M i Formuła Rodzina L,
 • Plus - JA+ Rodzina 109,99 i JA+ Rodzina 129,99,
 • T-Mobile - Oferta Rodzinna T2 z jednym telefonem.
 • lajt mobile - lajt rodzina 4 GB i lajt rodzina 10 GB,

Kryteria wyboru zwycięzcy

Najważniejszymi kryteriami wyboru najlepszej oferty były dwie ceny - łączna wartość umowy i miesięczne koszty w przeliczeniu na jedną kartę SIM. W pierwszej kwestii uwzględniliśmy opłaty aktywacyjne za każdą z kart (a te wahały się od 1 zł do 50 zł), abonament i ew. dopłaty do dodatkowych pakietów. Założyliśmy przy tym, że jeśli różnica w cenach będzie minimalna, rzędu kilkudziesięciu groszy w kosztach miesięcznych, to wyżej oceniona zostanie oferta dająca więcej, np. pakietu danych. Koniec końców nie musieliśmy z tego korzystać, a układ cen kosztów miesięcznych i łącznej wartości umowy miał identyczną kolejność.

Zwycięzcy

Zwycięzcą rankingu, trochę niespodziewanie, ale zdecydowanie bezapelacyjnie, jest oferta lajt rodzina 4 GB sieci lajt mobile. Za pierwsze miejsce odpowiada korzystna konstrukcja oferty, w której pierwszy abonament kosztuje 29,99 zł, a każdy kolejny 15 zł miesięcznie. Do tego należy doliczyć 2 zł miesięcznie dla każdego numeru za usługę nielimitowanych rozmów z numerami stacjonarnymi. Przy wyborze umowy na 24 miesiące, opłata aktywacyjna to tylko 1 zł za każdy numer (19 zł przy umowie bezterminowej, ale do końca grudnia w ramach promocji aktywacja tutaj też kosztuje 1 zł). Na każdą kartę SIM, które maksymalnie mogą być cztery, przysługuje pakiet internetowy o wielkości 4 GB. Łączna wartość 24-miesięcznej umowy dla trzech numerów, to 1586,76 zł, a miesięczne koszty każdego z numerów wynoszą zaledwie 22,04 zł.

Drugie miejsce również przypadło ofercie lajt mobile. lajt rodzina 10 GB od zwycięzcy rankingu różni się większym pakietem internetowym, którego wielkość dla każdej karty SIM, to tytułowe 10 GB. Oprócz tego, jedyną różnicą jest większa opłata abonamentowa - 36,99 zł dla pierwszego numeru i 18,50 zł dla każdego kolejnego. Łączna wartość 24-miesięcznej umowy, to 1922,76 zł, a miesięczny koszt w przeliczeniu na jedną kartę SIM to 26,71 zł.

Trzecie miejsce przypadło ofercie Rodzinnej T2 z telefonem w T-Mobile. Jak wspomnieliśmy wcześniej, w wyliczeniach i ocenie nie braliśmy pod uwagę wartości telefonu, którego zakup jest wymogiem zawarcia umowy. Najtańszy w ofercie model to LG K10 LTE, kosztujący 1 zł, a spora grupa innych smartfonów, m.in. Huawei P8 lite czy Sony Xperia E5, kosztuje 9 zł. Oferta T-Mobile jest jedyną w zestawieniu, w której nie ma limitu kart SIM, ale każdy kolejny numer to dodatkowa opłata w wysokości 24,95 zł miesięcznie. W abonamencie klienci otrzymują, obok nielimitowanych rozmów i SMS-ów, pakiet 5 GB na każdą kartę i dodatkowo - usługę MyDysk 25 GB, usługę ExtraSIM (2 karty SIM do korzystania z pakietu danych danego numeru), darmowy dostęp do serwisów społecznościowych i bezpłatną transmisję danych w obrębie usługi Tidal. Łączna wartość 24-miesięcznej umowy to 2039,40 zł, a miesięczny koszt dla jednej karty SIM wynosi 28,33 zł.

Konstrukcja ofert poszczególnych operatorów

Konstrukcja ofert łączonych jest banalnie prosta z punktu widzenia klienta - podpisuję jedną umowę na tyle numerów ile chcę i korzystam, a w razie potrzeby aneksem dokładam kolejne numery. Niestety w praktyce nie jest tak różowo i każdy operator stosuje tutaj inne, choć podobne do siebie, zabiegi łączenia ofert. Sprawdźmy jak wygląda to w każdym z przypadków.

lajt mobile ma zdecydowanie najprostszą ofertę. Klient podpisuje w niej tylko jedną umowę, w której zaznacza, który numer jest numerem Głównym oraz dopisuje ew. numery Dodatkowe. W trakcie trwania umowy można do niej dopisać w ramach aneksu kolejny numer Dodatkowy (maksymalnie 3). Jeśli aneks zostanie zawarty na 24 miesiące, to czas zobowiązania dla numerów Głównego przedłuża się tak, by pokrył się z nowym numerem Dodatkowym. Koszt aktywacji jest taki sam dla każdego numeru - 19 zł przy umowie bezterminowej (w ramach promocji do końca grudnia aktywacja kosztuje 1 zł) i 1 zł przy umowie na 24 miesiące.

Orange opiera swoją ofertę na numerze Głównym w tytułowym Smart Planie LTE Wspólnym. Jest to pierwsza umowa, którą klient musi podpisać żeby stworzyć ofertę łączoną. To na niej są aktywne pakiety rozmów, wiadomości i Internetu. Kolejne numery dołączamy do niej w ramach umów w Smart Planie LTE Dodatkowym. Czasy ich trwania liczą się od podpisania umowy na danych numer i można to zrobić w dowolnym momencie. Póki klient posiada na jednym numerze plan Wspólny, numery Dodatkowe korzystają z jego pakietów. W przeciwnym razie, każde połączenie jest rozliczane zgodnie z cennikiem oferty. Tylko dwa numery Dodatkowe są rozliczane w ramach jednego, wspólnego abonamentu. Trzeci i kolejne numery Dodatkowe (maksymalnie 8) kosztują dodatkowo 15 zł miesięcznie, a aktywacja każdego z nich w ramach nowej umowy to wydatek 50 zł.

Nie zachowując kolejności alfabetycznej przejdziemy od razu do Plusa. Wszystko dlatego, że oferta sieci Plus jest skonstruowana tak samo jak oferta Orange. Mamy tutaj numer Główny, do którego w dowolnym momencie podpinamy kolejne numery w ramach nowych, oczywiście oddzielnych umów. Czas ich trwania jest liczony indywidualnie dla każdego numeru. Dwa numery, podobnie jak w Orange, są rozliczane w ramach jednego abonamentu, a każdy kolejny (maksymalnie do 8) kosztuje dodatkowo 25 zł. Ich aktywacja, przy nowej umowie, to 49 zł dla każdego numeru. W przypadku migracji z karty lub MIX-a opłata aktywacyjna wynosi 1 zł.

Podstawą oferty sieci Play jest karta SIM Rodzina w ramach oferty Formuła Rodzina. W ramach umowy klient otrzymuje kartę SIM do Internetu, która tworzy i spina całą Grupę Rodzinną. Przez pierwsze trzy miesiące można na niej korzystać z usługi Nielimitowanych GB, a od czwartego miesiąca z Elastycznego Internetu (trzy pakiety 10 GB po 10 zł każdy). Oba pakiety działają tylko na infrastrukturze własnej operatora. Następnie należy podpisać oddzielne umowy na numery, które mają się znaleźć w połączonej ofercie. Dla każdej z nich czas trwania umowy jest liczony od momentu jej zawarcia. Podobnie jak w przypadku Orange i Plusa, wspólny abonament obejmuje trzy karty SIM. Każda kolejna karta (maksymalnie 8) kosztuje 20 zł miesięcznie, a ich aktywacja wiąże się z opłatą 30 zł dla każdego z numerów.

Oferta T-Mobile opiera się na pakiecie umów. Aby skorzystać z oferty łączonej trzeba od razu zawrzeć umowy na minimum trzy numery. Są jednak konkretne warunki:
- tylko jedna nowa umowa może zawarta z telefonem,
- tylko jedna umowa może być aneksem,
- dowolna liczba umów w opcji T2 5GB bez telefonu,
- dowolna liczba umów mobilnego Internetu Blueconnect.
Poza ofertą z telefonem, kolejne numery kosztują 24,95 zł miesięcznie, a opłata aktywacyjna wynosi 1 zł za każdy z numerów.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 50
 • 0

  1. ~tx  2016-12-07 11:15:18  host: 89-77-158-61.dynamic.chello.pl

  Oferta Play jest baaardzo droga! Byłem, pytałem i wybrałem TM. Jak doliczyłem opłatę za 3 telefony w Play to mi szczęka opadła. Wolę mieć 1 telefon z TM a dla synów telefon w ratach zero w mediaekspercie :)

 • 0

  2. ~znafca  2016-12-07 11:45:21  host: 185-10-26-111.static.ip.hexaoperator.pl

  "W ramach umowy klient otrzymuje kartę SIM do Internetu, która udostępnia pakiet danych dla wszystkich numerów z oferty" Większych bredni nie słyszałem. Taka konstrukcja była w starej rodzinie. Proszę się doedukować zanim zamieści się jakiś artykuł. Proszę o natychmiastowe poprawienie treści lub operator zainteresuje się bredniami jakie są tu wypisywane.

 • 0

  3. ~rrrr  2016-12-07 12:04:51  host: host-89-230-176-59.dynamic.mm.pl

  virgin mogło by wprowadzić jakiś rodzinny pakiet 2xnolimit (z których i tak wykorzystywane jest 200-300minut) i jakiś 2xfreemium dla dzieciaków z małym pakietem powiększającym....

 • 0

  4.  2016-12-07 12:10:49

  @2 Takie informacje zostały przekazane przez chat Twojego operatora. Treść została już poprawiona.

 • 0

  5.  2016-12-07 12:11:28

  Korekta dla Plusa:
  W taryfie za 99 zł jest 20 GB a w tej za 129 zł 30 GB.
  Plus "poprawił" to na kilka dni przed świąteczną ofertą: http://tlp.is/c09
  Tu oferta na stronie Plusa: http://tlp.is/c0a

  Pytanie teraz czy dla pozostałych operatorów macie aktualne dane czy sprzed 2 miesięcy...

 • 0

  6.  2016-12-07 12:14:28

  @5 Nie dalej jak 3-4 dni temu na stronie było 40 i 60 GB. Poprawione.

 • 0

  7. ~znafca  2016-12-07 12:14:39  host: 185-10-26-111.static.ip.hexaoperator.pl

  Orson może warto dopisać, że numery w formule rodzina M mają wspólny pakiet do podziału 30GB. Ważna rzecz bo np: jedna osoba może wykorzystywać 20 druga 10 a trzecia 0 bo jej nie potrzebny internet. Nie ma tu z góry narzuconych pakietów na poszczególne karty. Jeśli chodzi o kartę do internetu istnieje możliwość po 3 miesiącach wykupu pakietu nolimit (100gb + lejek) za 25zł co też jest bardzo atrakcyjne.

 • 0

  8. ~Darek  2016-12-07 12:24:29  host: 176-106-105-19.mtk-tv.pl

  @1 I właśnie dlatego w moim przypadku play traci 2 abonamenty, a t-mobile zyskuje 3.

 • 0

  9.  2016-12-07 12:25:46

  @7 A co masz napisane w tabeli na drugiej stronie przy pakiecie 30 GB w Play?

 • 0

  10. ~Sk.  2016-12-07 12:56:05  host: chem162.chemd.amu.edu.pl

  Tylko skoro no-limit na kartę można mieć też na nawet mniej niż 25zł to po co się wiązać umową na 2 lata?

 • 0

  11.  2016-12-07 13:06:49

  Sk: bo masz usługi dodatkowe? Np. w Play Tidala i telewizję? W T-Mobile muzykę bez zjadania transferu? ITD?

 • 0

  12. ~kanku3  2016-12-07 13:14:33  host: user-94-254-184-58.play-internet.pl

  @10 bo masz MMSy w abonamencie ?

 • -2

  13. ~znafca  2016-12-07 13:36:30  host: 185-10-26-111.static.ip.hexaoperator.pl

  Bo jak dobierasz telefony np: w Play to wychodzą taniej niż w sklepie?

 • 2

  14. ~Darek  2016-12-07 14:01:35  host: 176-106-105-19.mtk-tv.pl

  W niektórych ofertach operatorów, niektóre modele telefonów są tańsze niż w sklepach. Niestety nie w play.

 • 0

  15. ~DWD  2016-12-07 15:53:07  host: ixe226.internetdsl.tpnet.pl

  Oferta rodzinna T-Mobile - proszę o informację skąd macie zapis, że jedna umowa "musi" być z telefonem :)

 • 0

  16. ~znafca  2016-12-07 18:15:31  host: 185-10-26-111.static.ip.hexaoperator.pl

  14- formuła rodzina l +20zł J3(2016) 1zł = 20*24+1=481zł. Sklepy intyernetowe około 600. identyczna sytuacja przy htc 626. Sytuacja dotyczy praktycznie wszystkich modeli. Zanim coś napiszesz to sprawdź ceny :)

 • 0

  17. ~Liwiusz  2016-12-07 18:38:20  host: user-46-112-88-149.play-internet.pl

  (O zwycięzcy): "miesięczne koszty każdego z numerów wynoszą zaledwie 22,04 zł. " - czyli tyle, ile miesięczny koszt 4-dniowych pakietów no-limit w Redbullmobile na kartę, bez umów, zobowiązań itp. Wniosek - nie opłaca się pakować w umowę.

 • 0

  18. ~pabloki  2016-12-07 19:27:02  host: user-5-173-5-90.play-internet.pl

  @ 15 nie musi.

 • 0

  19. ~Darek  2016-12-07 19:36:47  host: 176-106-105-19.mtk-tv.pl

  @16 W play J3 2016 za 1zł. Rodzina L 155zł/m-c (tj.+30 do ab.)24x30=720zł. Rodzina M 135zł/m-c (tj.+40zł. do ab.)24x40=960zł. Rodzina S 95zł./m-c (tj. +40zł. do ab). 24x40=960zł. Sklep ok. 600zł. Sprawdziłem na stronie play.

 • 0

  20. ~mirekb  2016-12-07 19:47:11  host: apn-37-248-163-198.dynamic.gprs.plus.pl

  fajnie ze w porownaniach pojawiaja sie juz rozmowy miedzynarodowe i roaming..w 2017 bedzie sie dzialo na tej czesci rynku

 • 0

  21. ~Ja  2016-12-07 19:49:27  host: host-46-186-94-31.dynamic.mm.pl

  W T-Mobile mozna kupic oferte bez telefonu 3x24.95 takze troszeczke jest tabelka do poprawienia :)

 • 0

  22. ~darmoszek.pl  2016-12-07 21:06:52  host: 188.146.91.169.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Dużo błędów w opisie. Największą bzdura dotyczy Ty, oczywiście można podpisać bez telefonu koszt jest o 10 zł niższy choć nie zmienia to faktu, że nawet wziąć i sprzedać telefon warto bo wychodzi to 240 zl

 • 0

  23. ~mila  2016-12-07 21:16:23  host: public-gprs359652.centertel.pl

  nic z tego porównania nie wynika... bo np. W orange teraz za 84,99 jest Wspólny i masz w tej cenie telefon (np. Orange Neva80), co ważne masz też wtedy rabat 42,5 na Neostrade/Światło/czy LTE... Kto ma teraz komórki gdzie indziej, net gdzie indziej, to sie kompletnie nie opłaca

 • 0

  24.  2016-12-07 23:01:50

  #15, #18, No to w takim razie T-Mobile mnie wprowadziło w błąd, a rozmawiałem więcej niż raz. Pogadam z nimi jeszcze raz. Ale jak normalny człowiek ma skorzystać z ich oferty, jak oni sami nie potrafią tego komunikować, zresztą nie pierwszy raz..
  #22. Wymienisz to "dużo"? Poza tym wzięcie tego telefonu jest akurat korzystne.

 • 0

  25.  2016-12-07 23:05:56

  23. mila. Założenia są proste i mają być porównywalne. To nie są zawody w robieniu nieporównywalnych kombinacji.
  I jeszcze co do kombinowania ofertowego. Otóż ludzie z zasady nie mają głowy i czasu na kombinowanie. Wiesz, że jest sporo klientów, którzy u operatora mają prehistoryczne taryfy, bo nie chcą nic zmieniać (nawet pomimo zachęt robionych przez operatora)?

 • 0

  26. ~mila  2016-12-08 06:41:51  host: public-gprs359652.centertel.pl

  Sirmark - to nie żadne kombinowanie, ale realne korzyści. Jeśli ktoś bierze taryfę rodzinną, to na 99,9% ma inne usługi (internet, TV), skoro liczycie grosze, to powinniście uwzględnić w dodatkowej tabeli rabaty dodatkowe, bo co mi z tego, że jakiś Lajt jest złotówkę tańszy, jak traciłbym 42,5 na LTE (nie mam możliwości na inny net) czy też mogę otrzymać fajny smartfon za 5zł/mc dodatkowo. To ile wtedy ten Lajt jest droższy?

 • 0

  27. ~Wojtaszek  2016-12-08 10:28:20  host: 91-193-209-18.eimperium.pl

  W Play można zablokować usługi premium i połączenia międzynarodowe oraz roaming. Brakuje mi blokady całkowicie zbędnej usługi sms na numery stacjonarne. W innych sieciach podobnie, nie można tej całkowicie zbędnej usułgi zablokować/wyłączyć, a smsy na numery stacjonarne nie wchodzą do pakietów smsów.

 • 0

  28. ~znafca  2016-12-08 11:15:03  host: 185-10-26-111.static.ip.hexaoperator.pl

  To chyba nie potrafisz posługiwać się stroną.... J3 jest w 20 za 1zł przy Lce.

 • 0

  29.  2016-12-08 12:05:50

  26. mila. Pozostaję przy swoim zdaniu, że to już jest kombinowanie. Ranking, aby miał sens powinien być porównywalny dla grupy ofert. Najpierw przyjmujemy określone założenia a potem liczymy, a nie układany pod jakiegoś operatora przy zastosowaniu kombinacji zniżek czy też dla określonej grupy osób, która ma neostradę. W takim wypadku jak ktos ma neostradę to ma punkt odniesienia i zobaczy czy może mieć jeszcze taniej.
  Ale zawsze zachecamy do podeslania wlasnych wyliczeń.

 • 0

  30. ~Darek  2016-12-08 12:23:33  host: 176-106-105-19.mtk-tv.pl

  @28 Nawet przy aneksowaniu 2 numerów + 1 z karty z innej sieci możesz dostać co najwyżej 10zl. rabatu do ab.. To wychodzi tej J3 w RL-480zł.,ale już w Rm 720zł. i w Rs też 720zł. Sklep 600zł. Nie każdy potrzebuje rodzine L by bulić potem 145zł./m-c czy przy zrabatowaniu 135zł. Oferta play w f. rodzinnej ze względu na ceny tel. jest słaba. Sama „głosowa” też nie rzuca na kolana. W rodzinie M (która mnie interesowała)wszystkie telefony od powiedzmy +- p8 lite w górę są droższe lub ewentualnie w identycznej cenie jak w sklepie stacjonarnym czyli drogim(przykład p9 lite w RM) co nawet konsultanci w salonach nieoficjalnie przyznają. Opierasz swoją tezę o taniości w play na podstawie jednej oferty z takim sobie telefonem. Każdy ma swoje preferencje odnośnie ew. telefonu, oferty głosowej ceny końcowej ab., a tu niestety play przegrywa np. z t-mobile. Nadmieniam jeszcze, ze czytać, posługiwać się www ( co we wcześniejszych postach mi zarzucałeś), rozmawiać i posługiwać się kalkulatorem potrafię.

 • 0

  31. ~znafca  2016-12-08 12:38:21  host: 185-10-26-111.static.ip.hexaoperator.pl

  Darku to użyj jeszcze raz kalkulatora jak już się uparłeś rodziny M to proszę. M+20zł +59zł (jednorazowa wpłata) =539zł za telefon. Posłużyłem się przykładem J3 ale sytuacja dotyczy większości telefonów.

 • 0

  32. ~Timi  2016-12-08 12:44:53  host: apn-46-215-126-197.dynamic.gprs.plus.pl

  tabela na dole : PLUS 129.99

  pakiet roamingowy jest liczony na każdą karte SIM : łącznie daje to 18 h w roamingu UE.

 • 0

  33. ~Darek  2016-12-08 14:04:51  host: 176-106-105-19.mtk-tv.pl

  @31 Z tym J3 masz racje. Nie brałem go pod uwagę. Raczej chodziło mi o p9 lite lub p8 lite, a tu już tak różowo nie jest. Jest po prostu jak w sklepie co nie dyskwalifikuje tej oferty. Zależy mi na telefonie bo mi się zrobił debet w tym zakresie, Oferta prepaid odpada bo zawsze byłem abonamentowcem , a przyzwyczajenie to podobno druga natura człowieka. Tak jak pisałem wcześniej każdy ma swoje preferencje, operatorzy też różnie konfigurują swoją ofertę.

 • 0

  34.  2016-12-08 14:50:25

  Ciekawr po co dziecku (3 karta sim) rozmowy bez limitu. Trzeba ogarniać swoje potrzeby, a nie tylko kupować więcej i więcej.

 • 0

  35. ~Jt80  2016-12-11 10:24:07  host: 83-168-117-247.static.espol.com.pl

  Każdy szuka czegoś innego. Moje zobowiązania za trzy numery wynosi 55zl miesięcznie. Ja mam w plusie sim nolimit za 29zl. Żona ma sim w play starą ofertę za 15zl miesięcznie a w niej pakiet ok 70zł do wykozystania na wszystko włącznie z romingiem i do tego 500mb netu. Syn ma w redbull abonament za 9zl a w nim 3gb internetu i nie limitowane rozmowy do play i redbull plus tidal za darmo. Nie kazdy potrzebuje no limit a brakuje teraz takich umów.

 • 0

  36. ~Tom73  2016-12-11 10:31:28  host: public-gprs306264.centertel.pl

  Zapomnieliscie o ofercie z kartą dużej rodziny.
  W Play 5 kart + 1 do Internetu w cenie jednej karty.

 • 0

  37. ~analna_dewastacja  2016-12-11 11:23:58  host: 89-65-239-177.dynamic.chello.pl

  Ja mam abonament wspóny w Orange za 65 złotych, w tym mam wszystko bez limitu, 5 kart SIM i 25 GB internetu, łącznie z Pakietem Europa na każdym z telefonów. Do tego dochodzi rata za z5 35 złotych (329 PLN na start), reszta same simki. Podejrzewam, że korzystniejszej oferty nigdzie nie ma. ;)

 • 0

  38. ~Jt80  2016-12-11 11:36:31  host: 83-168-117-247.static.espol.com.pl

  Co to za super oferta w Orange za 65zl?

 • 0

  39. ~johans  2016-12-11 12:07:57  host: 178-37-173-108.adsl.inetia.pl

  Serio wszyscy potrzebują nolimits? Ja mam na 3 numerach Orange free na kartę. Doladowuje raz na 3 miesiące za 50 zl i dostaje 15gb a za 16zl kupuje pakiet 200 min i 200 sms do wszystkich (tez stacjonarnych). Za 16 zl na numer miesięcznie mam 200 min, 200 sms i 5gb. I jeszcze 5 zl wpada na skarbonkę, wiec jeden miesiąc w roku gratis, bo mając konto ważne rok gb nie przepadają po 3 miechach.Niecale 15 zl za numer - nie jest zle.

 • 0

  40. ~RamzeS  2016-12-11 12:26:16  host: public-gprs377560.centertel.pl

  @39. Również korzystam z tego pakietu, sam się odnawia i to mi wystarcza.

 • 0

  41. ~skynet  2016-12-11 18:17:17  host: public-gprs181083.centertel.pl

  W Orange jak masz coś stacjonarnego (telefon po drucie na babcię albo neostradę albo neo i tv) to te prezentowane abonamenty są za pół ceny!!! Brakuje tej informacji.

 • 0

  42.  2016-12-11 20:12:37

  @36 szczerze? BOK każdego operatora glupial przy pytaniu o konstrukcję oferty, po pytaniu o karte dużej rodziny, to by chyba oknem wyszli.

 • 0

  43. ~sb  2016-12-14 20:40:01  host: user-188-33-145-72.play-internet.pl

  Dla dorosłego, zarabiającego człowieka różnica 15 zł jest bez znaczenia. Wszystko w Polsce no limit, plus fura internetu daje każdy, a czy to będzie za 25, czy 40 zł - co za różnica. Różnica jest za to w roamingu, gdzie w Plusie jest po 500mb i 360 minut/sms/mms NA KAŻDY NUMER osobno KAŻDEGO MIESIĄCA.
  Minusy to videostreaming i zasięg (ogólnie jakość sieci)

 • 0

  44. ~Olo  2016-12-17 23:40:34  host: 188.146.179.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Opis oferty T jest lekko niewłaściwy. Po pierwsze oczywiście, że można wziąć ofertę bez telefonu 3x24,95zł. Jest to nieopłacalne z punktu widzenia klienta, bo jak ktoś wyżej napisał bardziej opłaca się oferta z telefonem (jeden z abonamentów jest wtedy 10zł droższy) - np P9 Lite za 249zł. Telefon spokojnie da się sprzedać za 900zł. Dodatkowo w T są w cenniku zestawy dwóch telefonów. Oczywiście nie tych z górnej półki, ale taki zestaw 2szt Lenovo C2 kosztuje 129zł w ofercie 3w1 z telefonem. I klient tak na prawdę podpisuje 2 umowy bez telefonu + 1 z telefonem, ale telefony dostaje dwa.

 • 0

  45. ~  2016-12-18 07:03:42  host: host-176-221-123-159.dynamic.mm.pl

  Wszystkie umowy to powoli zaciskająca się na szyi pętla, tym ciaśniej im dłuższa umowa. Dziwne jest dla mnie w obliczu tego ignorowanie przez operatorów umów na 12 m-cy oraz ignorowanie użytkowników na kartę, np.: przez Plusa. Takich użytkowników, którzy mimo wszystko chcą z usług STALE korzystać, ale bez kontraktu.

 • 0

  46. ~  2016-12-18 07:07:02  host: host-176-221-123-159.dynamic.mm.pl

  A kiedy w takim razie w STARSach porównanie umów bezterminowych z uwzględnieniem "małych graczy"?

 • 0

  47. ~ech  2016-12-20 15:40:26  host: 212.160.172.86

  Zdecydowanie zabrakło Informacji,że Plan Wspólny w powiązaniu z usługami stacjonarnymi w Orange kosztuje o połowę mniej. Generalnie był stworzony właśnie pod takie połączenie i w 95 % przypadków tak jest sprzedawany. Nie znam osoby, która płaciła by za niego kwotę podana w zestawieniu :D zabrakło tez info,że do planu można dobrać dodatkowa kartę tylko do Internetu za free.

 • 0

  48. ~Klient Lajt Mobile  2016-12-30 17:53:15  host: 90-156-22-90.internetia.net.pl

  Parę słów o Lajt Mobile. Uważajcie co podpisujecie. Czytajcie z zrozumieniem umowę z Lajt Mobile. Ja uzgodniłam z konsultantką abonament na 12 miesięcy w pakiecie No limit na komórkowe i stacjonarne, SMS i MMS No limit 1GB internet - Przysłali umowę na 24 miesiące bez pakietu No Limit na stacjonarne. Po opisaniu sprawy na ich fanpagu (Facebook) zostałam zablokowana tak się boją krytycznych uwag. Na nową umowę czekam już 2 tydzień.

 • 0

  49. ~Jack  2016-12-31 18:44:14  host: 89-65-203-164.dynamic.chello.pl

  Szkoda, że oferta NJU w ogóle nie została wzięta pod uwagę.
  Przy opcji 4 kart SIM, czyli najkorzystniejszej:

  Laj Mobile = 30 + 15 + 15 +15 = 75 : 4 = 18,75 / osobę

  NJU Tandem (do komórkowych) = 19 + 9 + 9 = 37 x 2 = 74 : 4 = 18,50 / osobę

 • 0

  50. ~POPRAWKA  2017-04-13 16:39:49  host: gwf226.internetdsl.tpnet.pl

  W ofercie T-Mobile można wziąć pakiet umów bez telefonu - wtedy zestaw kosztuje 75 zł czyli 25 zł za sztukę :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-208-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet