Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły TELEPOLIS.PL rozmawia z szefem polskiego oddziału BenQ

TELEPOLIS.PL rozmawia z szefem polskiego oddziału BenQ

Witold Tomaszewski 11 Listopada 2005 13:42

0 0
Nasza redakcja miała okazję rozmawiać z Dietmarem Lerchem, dyrektorem wykonawczym firmy BenQ Poland - o przyszłości firmy w Polsce i na świecie oraz portfolio jej telefonów.lerch mDietmar Lerch od 2001 roku był odpowiedzialny za budowę sieci sprzedaży Siemensa w Europie Wschodniej. Udało mu się wypracować silną pozycję firmy w Polsce (2. miejsce na rynku) i Białorusi (1. miejsce). Przez 20 lat pracy zdobył bogate doświadczenie w sprzedaży na wielu rynkach, m.in. Azji oraz Europy Zachodniej i Wschodniej. Z wykształcenia jest inżynierem elektronikiem, skończył także podyplomowe studia MBA.

Siemens wypadł z pierwszej piątki największych producentów, a według słów przedstawicieli firmy chce powrócić na 4. miejsce. To oznacza walkę z SonyEricssonem, który dysponuje ciekawymi i zaawansowanymi techniczne telefonami, oraz z LG, który ma bardzo bogate portfolio i mocną pozycję w Ameryce Północnej. Jak BenQ zamierza tego dokonać?

Dietmar Lerch, dyrektor zadządzający BenQ Poland: Po pierwsze, konkurencja na rynku jest zawsze, a walka jest często mocna. W tym biznesie kluczem jest produkt, dobry produkt. Mając pojęcie o tym, co w niedługim okresie czasu chcemy zaprezentować mogę stwierdzić, że możemy zadziwić rynek - więc klucz trzymamy w ręku.

Po drugie, BenQ jest wiodącym na świecie producentem wyświetlaczy LCD, odtwarzaczy mp3, kamer. Mając doskonałych inżynierów z pewnością uda nam się to udanie połączyć w telefonie komórkowym.

Po trzecie, stawiamy na długofalową i stabilną współpracę z operatorami. W Polsce udało nam się to znakomicie, a dzięki temu zajmujemy drugie miejsce na rynku z udziałem ponad 20%.

Tak, ale ta pozycja została zdobyta głównie dzięki tanim, lowendowym telefonom w zestawach prepaid. Ta polityka zostanie utrzymana, czy może w końcu promowane będą też zaawansowane telefony?

DT: Tak, zgadza się. Sprzedaż tych telefonów pozwoliła nam na zajęcie tak doskonałego miejsca na rynku. Będziemy chcieli utrzymać tę pozycję. Telefony z niskiej półki są bardzo ważne z punktu widzenia marketingowego, bo to po nie głównie sięgają początkujący użytkownicy usług telefonii komórkowej. Pierwszy kontakt z naszą marką może zaowocować w przyszłości dalszą współpracą z klientem poprzez wybór przez niego kolejnych, coraz bardziej zaawansowanych i pasujących do jego potrzeb telefonów naszej firmy. Liczymy, że zrobi to większość, bo stawiamy na wysoką jakość naszych produktów.

Oczywiście oprócz telefonów z niskiej półki zamierzamy wprowadzić na rynek i promować terminale bardziej zaawansowane.

A ich cena? Zapowiada się wojna cenowa?

DT: Nie, zdecydowanie nie. Konkurencja jest i będzie zawsze, jednak my stawiamy niekoniecznie na cenę, choć ona jest ważna, a na wygląd, jakość i funkcjonalność naszych produktów.
‹ Poprzednia | 1 | 2 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~zofia  2005-11-11 16:20:20  host: gate.malnet.pl

  Strasznie ogólnikowy ten wywiad, przypomina trochę expose nowego premiera na zasadzie "będzie dobrze a jak nie, to też dobrze". Przede wszystkim: 1.Skąd dane o drugiej pozycji w Polsce? Jakoś ostanio chyba im się to nie udawało i podają dane za 2003 rok? 2.Zadziwia mnie pierwsza pozycja na rynku białoruskim, czy to liczba razem z telefonami przywiezionymi od polskich operatorów czy samodzielna sprzedaż o ile taka istnieje? Akurat dane z tego rynku są wyjatkowo wiarygodne, jeśli tam słońce świeci wyłącznie na polecenie Prezydenta 3.Ceny telefonów...zacytuję wypowiedź innego Producenta z przed 2 lat "niezależnie jak niską cenę zaproponowalibyśmy operatorom Siemens zawsze da 5 euro mniej" - efekt? Miliard strat wniesiony całemu koncernowi Siemens. Bez komentarza. To faktycznie zadziwiło rynek, jeśli uda się to drugi raz to może być ciekawie:)

 • 0

  2. ~sympatyczny  2005-11-11 17:16:49  host: chello081018196007.chello.pl

  czy "metal" i metal to to samo? ;)

 • 0

  3. ~  2005-11-13 20:08:56  host: 194.9.223.113

  Ileż to trzeba się nagadać żeby tak niewiele powiedzieć :/

 • 0

  4. ~edeejay  2005-11-14 11:55:07  host: svmeda16.it-net.pl

  hehehe ale koleś chyba trzyma w ręku samsunga i300 :)

 • 0

  5. ~Sagemow  2006-02-26 11:52:56  host: xdsl-4225.lodz.dialog.net.pl

  Siemensy- to kaszana.Miałem ze dwa i tak się wkurzałem na nie żeeeee..... .
  Już dawno wypadł z rynku, nic dziwnego
  Ale polecam sagema.Przez prawie rok użytkowania ani razy,-powtarzam anijednego razu nic się z nim złego nie działo,acha kilka razy mi się sturlał po schodach.
  Teraz marzę o sagemie my x6-2, a mam my x5-2
  Poza tym że trochę lipne zdjęcia ,trzeba je nasycać kolorem za każdym razem, wchodząc do menu aparatu -edytora, a niema tak jak
  S-E że od razy wychodzą dobre.
  Myślę że się poprawią.To tyle.

 • 0

  6. ~Arek  2006-04-29 14:57:59  host: ip-195-140-236-245.unreg.tvk.wroc.pl

  Tak, Sagemy sa bardzo fajne:) mam też my x-5v2 i jest całkiem fajny. Nie wiesza się...
  Mi się akurat w siemensach nie podoba działanie softu ale może to poprawią...
  Wzorem jest dla mnie, tak naprawdę Panasonic i LG:) Nie są może zbyt znane na rynku, ale niekoniecznie co dobre musi być najpopularniejsze :) (Nokia i Motorola - motki wogóle ostatnio z jakością idą w dół ... tandeta)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-94-8.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kanały TV, które najczęściej oglądasz, pochodzą z:

Krakowscy policjanci przerwali nielegalny proceder

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet