Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Samsung Galaxy Note9 - czy warto kupić?

Samsung Galaxy Note9 - czy warto kupić?

Lech Okoń 9 Sierpnia 2018 17:30

3 1
galaxy note9



Samsung Galaxy Note9 przynosi trzy istotne zmiany: rysik z Bluetoothem, akumulator 4000 mAh i nowy podwójny aparat. Czy to wystarczająco dużo, by przekonać klientów?

Samsung złapał zadyszkę

galaxy note9

Koreański kolos wpadł w tarapaty - Galaxy S9 i S9+ nie sprzedają się tak dobrze, jak poprzednie flagowce producenta. Wina? Zbyt wtórny sprzęt względem serii S8. Chciałbym się mylić, ale podobny los czekać może Galaxy Note9. Przekonywanie się do nowości Samsunga zacznijmy od...

Ceny zależnej od wielkości pamięci

galaxy note9

Telefon dostępny będzie powszechnie w wariancie ze 128 GB pamięci wewnętrznej i 6 GB pamięci RAM. Taką opcję znajdziemy u operatorów, jak i we wszystkich sklepach z elektroniką. Natomiast na wyłączność sieci sklepów MediaExpert dostępny będzie też wariant urządzenia z aż 512 GB pamięci wewnętrznej i 8 GB pamięci RAM.

  • 4299 zł kosztuje opcja 6/128 GB,
  • 5399 zł kosztuje opcja 8/512 GB.

Te ceny są koszmarne. Dzięki ci Apple i Huawei (Porsche Design) za tę dodatkową półkę cenową telefonów. 5000+ półką dla rozrzutnych. Z drugiej strony, 0,5 TB pamięci wewnętrznej, dopełnione do okrągłego terabajta kartą microSD to coś, co pobudza wyobraźnie maniaków technologii.

Powyższe ceny można nieco obniżyć - oddając stary telefon w rozliczeniu, dostaniemy ekstra 400 zł rabatu, a jeśli tym "staruszkiem" jest dowolny smartfon z serii Note - 800 zł. Oferta obowiązuje podczas przedsprzedaży.

Przedsprzedaż rusza 9 sierpnia i potrwa do 23 sierpnia, natomiast od 24 sierpnia telefon będzie dostępny w regularnej sprzedaży.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Design na wysokim poziomie, choć bez niespodzianek

galaxy note9

Te same proporcje ekranu (18,5:9), ta sama rozdzielczość, a przekątna dłuższa o psychologiczne 2,5 mm. To największy ekran w linii Note trąbi Samsung - 6,3" zwiększyło się do 6,4". Nie da się jednak ukryć, że Koreańczycy wiedzą jak tworzyć ładne telefony i ponownie stanęli na wysokości zadania. Dwie tafle szkła Gorilla Glass 5 spaja ramka z aluminium, której charakteru nadaje diamentowy szlif.

galaxy note9

Nie mogło zabraknąć zabawy kolorami. Note 9 dostępny jest w opcjach:
  • Midnight Black - czyli czarnej,
  • Ocean Blue - czyli niebieskiej,
  • Lavender Purple - czyli różowej,
  • Metalic Copper - czyli miedzianej.

    • galaxy note9

      Wszystkie w/w mają rysiki w kolorze obudowy, za wyjątkiem wariantu niebieskiego, który doczekał się specjalnego rysika - w kolorach złotym, żółtym i niebieskim.

      ‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9.  2018-08-09 21:16:09

    Trochę nudą wieje, jak Samsung wprowadzał nowe eSki do szóstej zawsze było to "ŁAŁ" teraz tylko "meh" kolejny telefon podobny do każdego innego.

  • -1

    10.  2018-08-09 23:32:19

    To mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że dobrze zrobiłem kupując w tym roku S7. Pazerność Samsunga zaczyna mnie wkurzać. I nie mam zamiaru wymienić S7 przez kolejne 3 lata.

  • 0

    11. ~  2018-08-10 01:39:00  host: 157.185.131.192

    @9 wymysl coś ŁAŁ cwaniaczku

  • 0

    12. ~Zbyszek  2018-08-10 10:51:09  host: 85.255.236.130

    Na pewno dla wielu ludzi będzie to dobry telefon za dobre pieniądze, nie mniej jednak większości ludzi wystarczy kosztujący połowę tej ceny Oneplus 6, i chyba dlatego Samsung się nie sprzedaje. Kiedyś kupno Samsunga było dobrą inwestycją, dziś jest to fanaberia. Pierwsze Noty były zastąpieniem tabletów czy w pewnym sensie laptopów, pierwsze Galaxy pchnely możliwości techniczne telefonów w zupełnie nieznane obszary (troche gornolotnie pisząc o telefonach z systemem operacyjnym), dzisiejsze niewiele wnoszą.

  • 0

    13.  2018-08-10 11:18:36

    Wyścig o regularna cenę 10 tys PLN za telefon uwazam za otwarty...

  • 0

    14. ~vainglorious  2018-08-10 14:12:37  host: ip-37-248-253-32.a2mobile.pl

    Podobno będzie jeszcze szaro-srebrny kolor

  • 0

    15. ~  2018-08-10 14:47:03  host: public-gprs360447.centertel.pl

    Elektronika starzeje się i tanieje w takim tempie, że bez sensu kupować taki telefon w chwili premiery.

  • 0

    16.  2018-08-10 18:43:43

    telefon jak telefon a już wgl Note jak Note fajnie tylko zeby rysik miał duża dokładnosc

  • 0

    17. ~  2018-08-10 20:26:02  host: 168.235.197.152

    @16 Ruski a wódki się napij

  • 0

    18. ~  2018-08-10 21:43:27  host: i538779C9.versanet.de

    Kupie kolejnego Note jak wróci plaski ekran.

  • 0

    19. ~ML  2018-08-10 21:58:55  host: 185-18-61-96.cgn.optinet.hr

    Krzywy ekran - dziękuję.
    Miałem Note 2, Note 3 i Note 4 - były rewelacyjne. Od czasu jak Samsung uszczęśliwił potencjalnych nabywców krzywym ekranem, ja uszczęśliwiam Huawei'a (kupiłem dwa kolejne Mate).

  • 0

    20. ~a  2018-08-11 13:34:06  host: adqx160.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a jest dualsim?

  • 0

    21. ~Amix  2018-08-13 13:03:25  host: 89-64-29-97.dynamic.chello.pl

    Za ta kwotę wyższą kupiłem wypasionego laptopa ASUS Zenbook 13,3 cala. Procesor Intel Core i7 ósmej generacji, Ram 16 GB dysk 512 GB SSD, wgrany Windows 10 oraz mam w pen-drive, który dają w komplecie. Wygląd kosmiczny zrobiony aluminium. Kosztował 5490 PLN.
    Wolał bym wpłacić ta sumę na dzieci głodujące w Afryce niż dać zarobić tej śmieciowej firmie co się zwie Samsung. Oby jak najszybciej z tymi swoimi zabawkami typu Barbie poszła z torbami. Jóź półki w sklepach uginają się od tego ich szmelcu.

  • 0

    22. ~@21, Amix  2018-08-16 13:40:02  host: 212-7-222-60.lukman.pl

    "Jóź" ci niosą Asusa z Atomem, już cyganie czekają z muzyką....

  • 0

    23. ~Allan  2018-08-16 19:24:24  host: public-gprs631634.centertel.pl

    Nie warto tyle płacić za telefon bez radia FM i tak bardzo wąski z nadal niezbyt dużą baterią. Lepsze są tańsze, szersze, z radiem FM i większą baterią: Xiaomi Mi Max 3, Honor Note 10 lub nadchodzący Huawei Mate P 20 PRO. Galaxy Note 9 powinien mieć 3 różne szerokości do wyboru , z baterią minimum 5000 mAh i radiem FM. Flagowiec musi być kompletny i odpowiadać potrzebom klientów. Płacę dużo, więc wymagam.

  • 0

    24. ~FM  2018-08-17 07:56:57  host: 188.146.238.240.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @23 - Allan - a skąd pewność, że Mate 20 Pro będzie miał radio? Szczególnie jak jacka 3,5 mm zabranie. Mi Max 3 i Honor Note 10 radia nie mają. I pytanie za 100p - które z wymienionych mają rysik Wacom?

  • 0

    25. ~draco  2018-08-17 20:02:07  host: d81-103.icpnet.pl

    Ja uważam że dla kogoś kto jeszcze ma Note 3 lub Note 4 to warto. Dostanie 800 zł bonusu + wycena, to ma tel za ok 3.3 tys zł i na kilka lat spokój patrząc na szybkość wprowadzania zmian w kolejnych generacjach serii Note.

  • 0

    26. ~taka prawda  2018-08-17 20:10:14  host: aaqk234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do wszystkich ujadaczy. Pierwszy lepszy chińczyk bez żadnego wsparcia w POLSCE ze SNAPDRAGONEM 845 kosztuje od 2 do 3 tys i to w chińskich sklepach. W Polsce do tego trzeba doliczyć koszt VAT i cła. Czyli dla was jakikolwiek smartfon za 3-4 tys z pełnym wsparciem jest drogi, a chinol bez wsparcie za około 1 tys tanie jest ok??
    Racja że ostatni ceny SAMSUNG i APPLE są kosmiczne, ale to jak podnieśli swoje ceny chinole woła o pomstę do nieba.
    Dodatkowo jak Ci się taki sprzęt zepsuje to leżysz i kwiczysz i to nawet na gwarancji. Przerabiałem to więc wiem z autopsji.
    Kiedyś byłem wielkim fanem chińskich smartfonów bo oferowały bardzo dobrą jakość w stosunku to swojej niskiej jak na konkurencję z Koreii i JUESEJ ceny.
    W dzisiejszych czasach musiałbym na łeb upaść aby dać 2-3 tys za "flagowca" z CHIN, albo 1500 za średniopółkowca.

    Lepiej już trochę dołożyć i mieć spokój.

  • 0

    27. ~taka prawda  2018-08-17 20:12:59  host: aaqk234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Allan: W 21 wieku słuchasz radia FM?? Nie pamiętam kiedy ostatnio radia FM słuchałem. Wszędzie tylko stacje internetowe bez reklam i z muzyką jaką ja chcę, a nie ten badziew co jest w radiach wszelakich.

  • 0

    28.  2018-08-17 20:21:14

    @20, owszem, jest. @25, draco - bonus jest za Note8 tylko zdaje się. @26, za mniej niż 2k zł spokojnie dostaniesz. I nie, cło i VAT to nie jest dodatkowe 3400 zł XD. @27 - taka prawda - patrząc na wyniki naszej ostatniej ankiety, jesteś w mniejszości. Też nie słucham radia FM, ale skoro jest potrzebne dla aż tylu osób, to to szanuję.

Dodaj swoją opinię