Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Samsung Galaxy Note8 - pierwsze wrażenia

Samsung Galaxy Note8 - pierwsze wrażenia

Lech Okoń 23 Sierpnia 2017 17:00

6 4
samsung galaxy note8



Dzięki uprzejmości firmy Samsung, na tydzień przed światową premierą mieliśmy okazję przyjrzeć się smartfonowi Samsung Galaxy Note8. To najlepszy telefon w historii firmy... i przy okazji jeden z najdroższych.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Spis treści
1. Specyfikacja
2. Design i porównanie do Galaxy S8+
3. Podwójny aparat fotograficzny
4. Nowości w menu
5. Nowe funkcje stacji Samsung DeX (gratis w przedsprzedaży)
6. Podsumowanie, galeria zdjęć i film z telefonu, akcesoria

Specyfikacja

Telefon w Polsce kosztować będzie 4299 zł, za tę kwotę klienci otrzymują takie cechy jak:
  • Wodoszczelna obudowa (IP68) wykonana z zakrzywionego szkła (Gorilla Glass 5) i aluminium,
  • 6,3-calowy ekran Quad HD+ (1440 x 2960 pikseli) wykonany w technologii "Super AMOLED Infinity Display Mobile HDR Premium" - czyli Super AMOLED z funkcją HDR, o zakrzywionych bokach,
  • Ośmiordzeniowy Exynos 8895, wykonany w procesie technologicznym 10 nm, z 4 rdzeniami 2,3 GHz i 4 rdzeniami 1,7 GHz oraz dwudziestordzeniową grafiką Mali-G71 MP20,
  • 6 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej (będą też warianty 128 i 256 GB), czytnik kart microSD/UFS (do 256 GB) - zamiennie z drugą kartą SIM,
  • główny aparat 12 Mpix z technologią DualPixel, autofocus, pojedyncza diodowa lampa, optyczna stabilizacja obrazu, obiektyw o jasności F/1.7, ekwiwalent ogniskowej 26 mm, sensor o wielkości 1/2.55", piksele 1,40 mikrometra, filmy: 2160p/30 fps, FHD/30fps, HD/240fps,
  • drugi aparat z tyłu obudowy 12 Mpix, autofocus (detekcja fazy), optyczna stabilizacja obrazu, obiektyw o jasności F/2.4, ekwiwalent ogniskowej 52 mm, filmy: 2160p/30 fps, FHD/30fps, HD/240fps,
  • przedni aparat 8 Mpix z autofocusem, obiektywem F/1.7 i filmami 1440p,
  • LTE-A kategorii 16/13 z pobieraniem do 1 Gb/s i wysyłaniem do 150 Mb/s,
  • Wi-Fi a/b/g/n/ac o przepustowości do 1,083 Gb/s, USB Type-C 3.1, GPS/GLONASS/Beidou/Galileo, Bluetooth 5.0, NFC,
  • Czytnik linii papilarnych obok aparatu fotograficznego; system rozpoznawania twarzy i tęczówki oka,
  • wysuwany rysik S Pen rozpoznający 4096 poziomów nacisku,
  • Akumulator o pojemności 3300 mAh z funkcją szybkiego i bezprzewodowego ładowania,
  • Pojedynczy głośnik na dole obudowy, słuchawki AKG w zestawie,
  • Android 7.1.1, Knox 9.2, asystent głosowy Bixby z dodatkowym przyciskiem,
  • Wymiary urządzenia: 162,5 x 74,8 x 8,6 mm przy masie 195 gramów,
  • Stacja DeX gratis w ramach przedsprzedaży.
  • Warianty kolorystyczne obudów (w tym rysików): Midnight Black, Maple Gold, Deepsead Blue i Orchid Black (niedostępny w Polsce).

samsung galaxy note8 samsung galaxy note8 samsung galaxy note8

Źródło zdjęć:

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25.  2017-08-24 14:12:27

    @23 Mało chyba używasz, bo w moim Note 4 bateria nie dociąga do końca dnia ;-) Fakt jest jednak taki, że w dalszym ciągu telefon jest z górnej półki i nie ma żadnego problemu z pamięcią czy szybkością działania :-)

  • 0

    26. ~kriss65  2017-08-24 15:39:34  host: 188-22-120-91.adsl.highway.telekom.at

    @24. S8 i owszem jest śliczny ale bez s-pena, a ja przyzwyczaiłem się już chyba nie odwracalnie do tego zacnego dodatku;)
    @25. Przez to, że mam również tablet SG note 10.1 (Vers. 2014) sam Note4 jest na pewno mniej używany. :)

  • 0

    27.  2017-08-24 18:22:07

    Omg, taki duży telefon nosić, dla mnie, czyli posiadacza SE z ekranem 4 cale to niewyobrażalne rozmiary.

  • 0

    28.  2017-08-24 20:09:40

    @27 - iphoneski - It's not a bug, it's a feature :) Od prawie półtora roku chodzę sobie z iP SE i dużymi telefonami, no i problemów z wyobraźnią nie ma :) Na dużym ekranie bez porównania przyjemniej przegląda się Internet czy multimedia. Zdarzało mi się wysyłać zdjęcia z iPhone'a na S8+, by komuś dopiero na nim je zaprezentować. Natomiast przy szybkim przemieszczaniu się czy jeżdżeniu rowerem, mały SE sprawdza się lepiej. Niewyobrażalnie to teraz iPhone 7 Plus wygląda na tle S8+ i Note8... tak prehistorycznie.

  • 0

    29.  2017-08-24 20:29:51

    @28 No iPhone 7+ to obecnie rzeczywiście słaba ergonomia, niestety budżet nie pozwala żeby kupić więcej niż 1 telefon, dlatego mam jeszcze iPad Air i moim zdaniem jest to doskonałe uzupełnienie SE, przynajmniej dla mnie.

  • 0

    30. ~hrt  2017-08-25 12:40:03  host: 140.101.31.246

    Bomba! :P

  • 0

    31.  2017-08-25 15:08:35

    Sam przez 2 lata używałem Lumii 1520. To była dopiero krowa wielka, ale 6-calowy wyświetlacz FullHD w wielu przypadkach okazał się bardzo wygodny.

  • 0

    32. ~  2017-08-26 10:28:05  host: 46.101.79.148

    Niezły sprzecik

  • 0

    33. ~facet  2017-08-27 06:54:19  host: ip-79-175-220-91.cable.smsnet.pl

    najleszy Note ?? gdzie jest radio fm, port IR i głośniki stereo ???

  • 0

    34. ~Honza  2017-08-27 16:19:42  host: 195.117.154.135

    Ten telefon jest już w Plusie, co jest dobrą informacją dla miłośników topowych smartfonów. Ceny oczywiście odpowiednie dla tego modelu, bo wygląda na to, że będzie to nowy król smartfonów.

  • 0

    35. ~Jabbar  2017-08-28 09:54:53  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Tak faktycznie telefon dostępny w POLKOMTELU. Dla mnie telefon bardzo konkretny. Szkoda że bateria prawdopodobnie okażę się słabym punktem ale myślę że pozostałe parametry to w pełni wynagrodzą. Sądzę że telefon faktycznie jest strzałem w dziesiątkę.

  • 0

    36. ~Cosa Nostra  2017-08-29 01:00:22  host: 188.146.102.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Bateria o pojemności zaledwie 3300 mAh i brak możliwości jej wymiany ? i co może po 0,5 roku telefon będzie trzeba oddać do serwisu aby tego dokonać.

  • 0

    37. ~Tytanowy Janusz  2017-08-29 07:47:45  host: 31.179.221.61

    Fotka olympusa jest ciekawa, wygląda na to że sprzęt zapomniał rozmyć tło nad obiektywem fotografowanego aparatu ;-)

  • 0

    38.  2017-08-29 14:09:52

    @37, Tytanowy Janusz - dokładnie. Wspomniałem w tekście o problemach z separacją tła podobnych do tych u konkurencji. Jakby nie było, to jednak tylko cyfrowy efekt, a nie prawdziwy bokeh.

  • 0

    39. ~arczi  2017-08-30 16:56:40  host: public-gprs396867.centertel.pl

    w znanej dużej sieci jest na wystawie i można sobie pomacać, wg mnie bardzo udany model... ale cena, no cóż trzeba trochę poczekać

  • 0

    40. ~Çalm7  2017-08-31 11:09:25  host: abbe254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co wy ludzie z tymi krowami? Taki słaby wzrok macie że iPhone SE jest niewygodny, ja posiadam iPhona SE i wszystko jest w porządku, wcześniej miałem Lumie 720, a i kiedyś z na Noki N95 też się korzystało non stop, co ekran iPhona SE według N95-ki jest bardzo duży.

  • 0

    41.  2017-09-05 16:15:56

    @40 Wiesz. Fiesta też jeździ i na głowę się nie leje, ale co niektórzy wolą Mondeo :) Jak ktoś ma rączki małe to mu ciężko duże rzeczy utrzymać w ręku :) Nie sugeruję oczywiście, że ty masz małe...

  • 0

    42. ~  2017-09-07 18:25:09  host: 195.117.93.3

    plecy wypalcowane że hej :)

  • 0

    43.  2017-09-19 14:59:42

    wyświetlacz sobie wrazenie, ostatnio wielu producentów na taki stawia. Widzialem, ze w nowym iphonie x tez jest taki, z chęcią bym przetestował, czy jest jakaś wyraźna róznica podczas użytkowania

  • 0