Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Relacja z IV Kongresu Technologicznego - część I

Relacja z IV Kongresu Technologicznego - część I

Marcin Kozłowski 20 Października 2005 14:15

0 0
18. października w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki odbył się IV Kongres Technologiczny, którego pomysłodawcą i organizatorem podobnie jak w ubiegłych latach był Polkomtel.kongres Przesłanie tegorocznej edycji to hasło Mobilność – Integracja – Nowe Możliwości, a partnerami Polkomtela w tym przedsięwzięciu były: Hewlett Packard, IBM, Intel, Motorola, Nokia, Oracle, Samsung, Siemens i Sony-Ericsson.

Podczas Kongresu rozstrzygnięto także organizowany już po raz drugi konkurs Przedsiębiorstwo Plus Technologia. W tegorocznej, dwuetapowej edycji konkursu wzięło udział blisko 200 firm, przedsiębiorstw i instytucji, z których kapituła konkursu nagrodziła 6 rozwiązań w 3 kategoriach oraz przyznała 3 wyróżnienia.

W sesji plenarnej Kongresu oraz w towarzyszących prezentacjach, pokazach i w seminarium uczestniczyło łącznie około 2500 uczestników – przedstawicieli kadry zarządzającej najwyższego szczebla, właścicieli i szefów małych i średnich firm, przedstawicieli instytucji i organizacji korzystających z rozwiązań i usług Plus.

Wysłannik TELEPOLIS.PL był obecny na Kongresie. Poniżej prezentujemy najciekawsze rzeczy.

Mobilne Stanowisko Dowodzenia
Systemy Wspomagania Dowodzenia (SWD) umożliwiają służbom dyżurnym korzystanie z:
• wyspecjalizowanych aplikacji informatycznych, wspomagających rejestrowanie i gromadzenie spływających informacji o zdarzeniach oraz podejmowanie decyzji o ich obsłudze,
• systemów łączności radiowej i przewodowej,
• podglądu sytuacji w newralgicznych punktach miasta za pomocą kamer telewizyjnych,
• techniki pozycjonowania radiowozów na mapie cyfrowej z uwidocznieniem ich statusu.

W wymienionych obszarach coraz szersze zastosowanie znajdują usługi Plus GSM. Stanowiska pracujące w ramach SWD Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wyposażone są w urządzenia do projekcji wielkoformatowej oraz do prowadzenia korespondencji radiowej i telefonicznej na stanowisku kierowania. W terenie dzięki wydajnym usługom transmisji danych funkcjonariusze mają dostęp do baz danych z odpowiednio wyposażonych radiowozów, umożliwiając funkcjonowanie mobilnego stanowiska dowodzenia. Dzięki systemowi pozycjonowania GPS dane z radiowozów przekazywane są na bieżąco do SWD, co zapewnia sprawną koordynację działań w terenie.
Dzięki systemowi pozycjonowania GPS dane z radiowozów przekazywane są przez sieć Plus GSM do SWD, dzięki czemu możliwa jest sprawna koordynacja działań policyjnych, służb prewencyjnych, ruchu drogowego i konwojów. Usługa grupowej komunikacji głosowej Naciśnij i Mów, pozwala na sprawne wdrożenie wydajnego środka komunikacji zarówno dla policji jak również innych służb.
Kolejny moduł aplikacji SMS Enterprise pozwala przyjmować na stanowisku dowodzenia zgłoszenia od osób głuchoniemych i słabo słyszących, usuwając kolejną barierę w komunikacji ze służbami porządkowymi. Plus GSM we współpracy z komendami wojewódzkimi policji realizuje projekt mający na celu stworzenie centrów dyspozytorskich do odbioru zgłoszeń nadsyłanych za pomocą wiadomości tekstowych SMS. W tym celu dla potrzeb policji zarezerwowano specjalne numery dostępne ze wszystkich sieci GSM, na które można przesyłać wiadomości SMS odbierane przez oficera dyżurnego.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2005-10-20 19:17:39

    No bardzo dobrze opracowna relacja, o to chodziło dzięki Telepolis za te wiadomości i za ta relacje. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-209-0.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Z jakiej wersji Androida korzystasz na głównym telefonie?

Huawei rozpoczął aktualizowanie P10 i P10 Plus do Androida Oreo

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet