Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Prześwietlamy świąteczne promocje abonamentowe

Prześwietlamy świąteczne promocje abonamentowe

Arkadiusz Dziermański 11 Grudnia 2015 15:00

10 8
Święta, to czas rodzinnych spotkań, podniosłej atmosfery i majestatycznych, ośnieżonych pejzaży z dekoracjami w tle. Jednak okres przed Świętami, to czas prezentów, polowania na okazję i nieraz zagubienia w gąszczu promocji kuszących na wszelkie możliwe sposoby. Zestawy smartfonów, tabletów, telewizorów i innych urządzeń za pół darmo wydają się idealnym wyborem. Tylko czy aby na pewno jest to korzystne wyjście pod względem finansowym?



Podobnie jak w ubiegłym roku przyjrzałem się najbardziej promowanych ofertom polskich operatorów. Nie miałem zamiaru szukać najkorzystniejszego wyjścia, tańszych pakietów i mniejszych opłat za nielimitowane rozmowy. Jeśli ze strony operatora krzyczał do mnie najnowszy smartfon przytulony do tabletu pod rozświetloną choinką w towarzystwie znanego celebryty, to właśnie taka oferta i w takiej formie była moja. Oczywiście rozpatrywałem tylko oferty kontaktowe z urządzeniami, pomijając umowy z samą kartą SIM oraz okresowe promocje w ofertach na kartę w postaci doładowań, breloczków, czy też kuponów na darmowy kebab.

T-Mobile

W tym roku świąteczny sezon jako pierwszy rozpoczął T-Mobile, więc "magentową" ofertę prześwietliłem na początku. Już 2 listopada sieć rozpoczęła sprzedaż świątecznych zestawów głosowych i internetowych. W obu przypadkach w skład zestawu wchodzą tablet i smartfon. Dla osób, które szukają standardowej oferty, zmodyfikowane został JUMP! Family ze smartfonami oraz w opcji tylko SIM.

Przyjrzyjmy się teraz promocyjnym zestawom z tabletem i smartfonem w promowanych przez operatora taryfach. Czy ich zakup jest rzeczywiście tak opłacalny? Na początek zestaw Smartfon z abonamentem:
Oferta Abonament Telefon Tablet Cena zestawu Cena rynkowa Wartość umowy Łączna wartość usług Miesięczna wartość usług
JUMP Relax 59,99/79,99 zł* Huawei Y6 Huawei MediaPad T1 8.0 8,99 zł 599+869 zł 1868,75 zł 400,75 zł 16,70 zł
JUMP Relax 59,99/79,99 zł* Huawei P8 Lite Huawei MediaPad T1 8.0 299 zł 825+869 zl 2158,76 zł 464,76 zł 19,37 zł
JUMP Max 89,99/129,99 zł* Sony Xperia M4 Aqua Huawei MediaPad T1 8.0 9 zł 884+869 zł 3008,76 zł 1255,76 zł 52,32 zł
JUMP Max 89,99/129,99 zł* Huawei P8 Huawei MediaPad T1 8.0 9 zł 1470+869 zł 3008,76 zł 669,76 zł 27,91 zł

*Cena abonamentu wzrasta po 3 miesiącach

Zobacz: Regulamin promocji JUMP! Family

Oferta Abonament Telefon Tablet Cena zestawu Cena rynkowa Wartość umowy Wartość usług Miesięczna wartość usług
Relax 69,99 zł Huawei P8 Lite Huawei MediaPad T1 8.0 119 zł 825+869 zl 1798,76 zł 104,76 zł 4,37 zł
Start 49,99 zł Huawei Y5 Alcatel Pixi 3 (8) 9 zł 389+350 zł 1208,76 zł 469,76 zł 19,57 zł
Start 49,99 zł Huawei Y5 Huawei MediaPad T1 8.0 9 zł 389+869 zł 1208,76 zł -49,26 zł -2,05 zł
Relax 69,99 zł Huawei P8 Huawei MediaPad T1 8.0 519 zł 1470+869 zł 2198,76 zł -140,24 zł -5,84 zł


Zobacz: Regulamin promocji Internet LTE 4G dla Ciebie i rodziny

Jeśli dokładnie przyjrzymy się wartościom w drugiej tabeli możemy zauważyć, że w dwóch przypadkach T-Mobile wręcz dokłada klientom do oferty! Cena rynkowa zestawu jest wyższa od wartości umowy, w skład której wchodzi suma abonamentów oraz początkowa cena urządzeń. W związku z tym jest to zakup zdecydowanie bardzo opłacalny. Nie można tego powiedzieć o zestawie z Xperią M4 Aqua, który zdecydowanie nie należy do korzystnych.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 48
  • -2

    30. ~Pracownik plk  2015-12-15 16:21:33  host: public-gprs354388.centertel.pl

    Sprzataz*

  • 0

    31. ~Partyzant  2015-12-15 17:34:49  host: apn-95-41-12-163.dynamic.gprs.plus.pl

    @29
    Proszę nie bojkotować bo każdy normalny klient zadzwoni i sie dowie prawdy.Już na szkoleniach jest jak jest z przedłużaniem umów.Nie wciskaj ludziom kitu bo się to obróci przeciw Tobie....

  • 0

    32. ~Mariusz Sch.  2015-12-16 06:40:48  host: host-142-40.jkns.pl

    W przypadku Cyfrowego Polsatu opłaca się zamawiać w pakiecie SmartDOM, zwłaszcza jeśli ktoś jest multimedialny i korzysta z nowych zdobyczy techniki - w naprawdę niezłej cenie dostaje się TV, net, telefon, zniżki na sprzęt.

  • -1

    33. ~Pracownik plk  2015-12-16 08:47:43  host: public-gprs361073.centertel.pl

    @31. Kolego co ma sie obrocic przeciw mnie? Kolego jak nie pracujesz na DUKu to milcz bo taka.oferta tam funkcjonuje!. Kazdy kto jest w temacie wie co zrobic zeby dostac taka.oferte.

  • 1

    34. ~Partyzant  2015-12-16 09:17:26  host: jerome.yoxa.pl

    No,funkcjonuje chyba że sam sobie stworzyłeś taką ofertę.....

  • -1

    35. ~Pracownik plk  2015-12-16 09:41:21  host: public-gprs361073.centertel.pl

    Partyzant jestes smieszny:) pewnie pracujesz w jakims zewnetrznym dlatego nie znasz tej oferty. Naeet ktos na forum o tej ofercie pisal. Naprawde Twoja ciemnota poprawila mi humor w ten paskudny poranek

  • 1

    36. ~Partyzant  2015-12-16 09:55:57  host: jerome.yoxa.pl

    Proponuję aby ktoś neutralny z telepolis sprawdził to i napisał choćby na tym forum czy tak jest.

  • -1

    37. ~Pracownik Plk  2015-12-16 10:05:21  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    A to ty sprawdzić nie możesz? Proszę http://tlp.is/8g4
    Wpis użytkownika "nowy57". Ja rozumiem, że nie pracujesz na dziale dla którego jest dostępna ta oferta i dlatego jej nie znasz. Mimo wszystko to nie oznacza, że takiej oferty nie ma i na pewno nie powinieneś obrażać innych użytkowników tej strony bo ktoś dostał ofertę której ty zaproponować nigdy nie będziesz mógł ( mam nadzieje). Przez takich ludzi jak ty klienci mają złe zdanie o naszych konsultantach. No ale domyślam się, że jesteś jednym z tych pacanów z zewnętrznego.

  • 1

    38. ~Partyzant  2015-12-16 10:29:09  host: jerome.yoxa.pl

    @37
    Z Tobą jest coś nie tak....
    Z tego co piszesz to Ty obrażasz wyzywasz od pacanów i debili.
    Śnię wątpić że wiesz co piszesz....

  • -1

    39. ~Pracownik Plk  2015-12-16 10:41:11  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    Kończę ten bezsensowny dialog z Tobą:) Widzę, że brak Ci jaj żeby się przyznać do błędu. No tak napisałem, żebyś nie robił z siebie debila to już zarzuty, że Cie obrażam:) Jeżeli z naszej dwójki z kimś jest coś nie tak, to tylko i wyłącznie z Tobą.

  • 1

    40. ~Partyzant  2015-12-16 10:45:09  host: jerome.yoxa.pl

    Bredzisz.....Ale i tak bym się spotkał z Tobą żeby Se pogadać o pracy,może kiedyś przy flaszce na jakimś szkoleniu,kto wie ;)Może się czegoś dowiem więcej o firmie.

  • 0

    41. ~jerry  2015-12-16 22:35:57  host: 088156128119.dynamic-ww-1.vectranet.pl

    No to plus dobrze wychodzi. A promocje na święta mają już od jakiegoś miesiąca, jak nie dłużej, więc pewnie sporo ludzi się u nich znalazło. Ciekawe tylko, czy sprawi to, że będą mieli dodatni bilans klientów przychodzących. Dobra i zróżnicowana oferta, więc jest na to szansa.

  • 1

    42. ~  2015-12-17 13:48:47  host: 8.37.237.132

    pracownik plk jest agresywny i obraża

  • 1

    43. ~Partyzant  2015-12-17 15:04:57  host: apn-95-41-12-163.dynamic.gprs.plus.pl

    @42
    Pracownicy plk tam gdzie "On pracuje" tak mają,w pracy się frustrują a na takich stronach dają ujść emocjom....Biedni ludzie...Trzeba im wybaczyć i przytakiwać by ich podbudować :)

  • -1

    44. ~Pracownik Plk  2015-12-17 15:28:44  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    haha nie no rozśmieszacie mnie:) po 1 Partyzant nie zapominaj kto pierwszy zaczął obrażać innych użytkowników. po 2. Nie wiesz gdzie pracuje i co robie więc zamilcz. Jedyna osobą która jest sfrustrowana jesteś ty, co pokazałeś spinając się wcześni, że nie ma takiej oferty. Tam gdzie "on pracuje"...to może pochwal się u którego partnera pracujesz?

  • 0

    45.  2015-12-17 15:44:53

    @44
    aleś Ty nerwus,wyluzuj chłopie :) Dobrze,masz rację,matołek jestem ale nie bluzgaj więcej na prawo i lewo.Nikt Cie od debili nie wyzywa a tak się rzucasz.....

  • 0

    46. ~jagoda  2015-12-17 18:37:09  host: ali252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do żelka-ja właśnie wybrałam tą ofertę viking24 i jestem mega zadowolona- ba, ja nawet nie jestem w stanie wykorzystać tego 2GB internetu skoro u nich facebook i messenger jest jako aplikacja

  • 0

    48. ~Partyzant  2015-12-17 21:58:56  host: jerome.yoxa.pl

    @47
    Niesamowite ja też wygrałem nawet dwa i smsem mi od razu wysłali!
    ;)

  • 0

    49. ~miska  2015-12-27 14:12:23  host: egp203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    fajnie ze w vikingu wlasnie sa te darmowe aplikacje w postaci Fb i messangera, duzy plus, jednak coraz wiecej ludzi z tego korzysta:)

  • 0

    50. ~jagoda  2016-01-05 18:24:47  host: bak12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no tak tak i mnie to nie dziwi, w tym wypadku można naprawdę sporo zaoszczedzić

Dodaj swoją opinię