Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Prześwietlamy świąteczne promocje abonamentowe

Prześwietlamy świąteczne promocje abonamentowe

Arkadiusz Dziermański 14 Grudnia 2014 22:08

20 10
Święta Bożego Narodzenia, to jak co roku czas rodzinnych spotkań, podniosłej atmosfery oraz... prezentów, kolejek w sklepach, promocji i oferty czyhających na zawartość naszych portfeli. To wszystko wiąże się z dużymi wydatkami, do których wraz końcem roku dochodzą jeszcze tony rachunków do opłacenia. A operatorzy atakują nas reklamami ofert, które... no właśnie. Są dla nas korzystne, czy może wcale nie?



Zdecydowanie najpopularniejszymi prezentami są w dzisiejszych czasach elektroniczne gadżety, wśród których królują smartfony i tablety. Zakup sprzętu nawet ze średniej półki, to nierzadko wydatek sięgający 1000 zł, co często jest wydatkiem nie do zaakceptowania. Z pomocą przychodzą raty lub oferty operatorów. Jak co roku jesteśmy zalewani przeróżnymi promocjami, gdzie wraz z usługą telefoniczną lub internetową możemy otrzymać sprzęt w okazyjnej cenie. Czy aby na pewno? Postanowiliśmy przejrzeć aktualne promocje operatorów i sprawdzić, czy rzeczywiście mamy tutaj do czynienia z okazją nie do przegapienia. Pod uwagę zostały wzięte oferty dla nowych klientów i promocje najgłośniej krzyczące ze stron internetowych operatorów i spotów telewizyjnych. Podjęliśmy się sprawdzenia ile tak naprawdę płacimy za sprzęt, a ile kosztują nas usługi telefoniczne. Jako cena urządzenia została przyjęta cena ze strony producenta (o ile była dostępna, albo też nie była absurdalnie zawyżona) lub wynik najbliżej średniej, jakie pokazywały popularne porównywarki cenowe.

T-Mobile

T-Mobile jako pierwszy operator zaprezentował świąteczną ofertę jeszcze w październiku. Jej podstawą była ramka ZOOM.ME, którą możemy nabyć wraz z usługą głosową lub internetową. Na początek weźmy oferty numeru komórkowego. Ceny w poszczególnych ofertach prezentują się następująco:

Oferta z ZOOM.ME 59,99 zł 79,99 zł 109,99 zł 159,99 zł 209,99 zł
Rozmowy/SMS/MMS Bez limitu Bez limitu Bez limitu Bez limitu Bez limitu
Internet 0,25 GB 0,5 GB 1 GB 1,5 GB 2 GB
Długość umowy 24 miesiące 24 miesiące 24 miesiące 24 miesiące 24 miesiące


Ramka ZOOM.ME w wersji Wi-Fi, bo taka występuje w powyższej ofercie, kosztuje na wolnym rynku 249 zł. Tutaj otrzymujemy ją za darmo. Jej miesięczny koszt przy umowie na 24 miesiące to 10,37 zł (249 zł / 12 miesiecy). Jeśli odejmiemy to od kwoty 209,99 zł, to wychodzi nam prawie 200 zł za ofertę no limit z pakietem danych 2 GB. Patrząc na to, co ofertuje choćby nju mobile, Heyah i Red Bull Mobile w cenie 39 zł, oferta T-Mobile nie wygląda zbyt dobrze.

Zobacz: ZOOM.ME - router i cyfrowa ramka od T-Mobile .

W opcji z Internetem mobilnym ZOOM.ME występuje w wersji 3G, w której może działać jako router Wi-Fi. Koszt takiego urządzenia na wolnym rynku, to 349 zł. Oferta kształtuje się następująco:

Abonament miesięczny 39,99 zł 49,99 zł 59,99 zł 69,99 zł 79,99 zł 89,99 zł 99,99 zł
Limit danych 6 GB 16 GB 25 GB 40 GB 50 GB 60GB 70GB
Cena ZOOM.ME 199 zł 99 zł 9 zł 9 zł 9 zł 9 zł 9 zł
Czas trwania umowy 30 30 30 30 30 30 30


Przy umowie na 30 miesięcy, miesięczny koszt ramki, to 5 zł w najniższym abonamencie, 8,33 zł, w drugim wariancie oraz 11,66 zł w kolejnych opcjach. 59,99 zł za 25 GB mieści się w rynkowych standardach Internetu mobilnego, ale na pewno nie przy umowie na 30 miesięcy. W dodatku w tej cenie bez problemu można nabyć usługę z modemem/routerem LTE. Kolejny słaby Interes dla kupującego.

Ostatnią ofertą z ZOOM.ME 3G jest zestawienie ramki z notebookiem HP 250. Zestaw jest dostępny w dwóch wariantach:

Abonament miesięczny 79,99 zł 119,99 zł
Limit danych 10 GB 10 GB
HP 250 + ZOOM.ME 399 zł 99 zł
Czas trwania umowy 36 36


Koszt ZOOM.ME 3G, to 349 zł, natomiast HP 250 można dostać za 1179 zł. W związku z tym miesięczny koszt urządzeń, to w tańszym abonamencie 31,36 zł, a w droższym 39,69 zł. Zostajemy więc z kwotami rzędu 48,63 zł i 80,30 zł miesięcznie za Internet mobilny z limitem danych 10 GB miesięcznie przez trzy lata. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że w ten sposób nie zrobimy interesu życia.

Zobacz: ZOOM.ME w świątecznej ofercie T-Mobile.

Źródło zdjęć: Shutterstock

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 47
  • -1

    28.  2014-12-15 23:45:12

    @27 No to łopatologicznie. Znam osobiście dział stacjonarny w BOK. :-) Osoby robiące w tym od kilku lat są dużo bardziej wiarygodnym źródłem informacji niż jakakolwiek strona internetowa operatora. Teraz cytat z tekstu: "telefon domowy z nielimitowanymi połączeniami na numery stacjonarne w Polsce oraz do wybranych krajów (z aplikacją Neofon)", a teraz ze strony Orange: "Możesz zmienić telefon stacjonarny na telefon internetowy (który jest składową Funpacka) z zachowaniem numeru. W tym przypadku abonament telefoniczny zostanie zastąpiony opłatą za utrzymanie łącza w wysokości 29,24 zł miesięcznie." czyli Neofon. Neofon jest składową opisanej tutaj oferty, więc opłata za utrzymanie łącza jako taka nie występuje.

  • 1

    29.  2014-12-15 23:46:45

    @23 Fragment o T-Mobile jest z 10 grudnia, sprzed zmiany cen. Nie da rady każdego konkretnego urządzenia aktualizować codziennie. Mimo wszystko, to i tak nie wpływa za korzystanie na rozliczenie oferty.

  • 0

    30. ~Piotr Indor  2014-12-16 07:00:57  host: 78.10.173.149

    A kiedy będzie artykuł porównujący oferty pozostałych operatorów? Play, plus, orange?

  • 1

    31.  2014-12-16 07:54:15

    Piotr Indor: w tym artykule prześwietlamy wszystkich operatorów. Prawdopodobnie nie zauważyłeś stronicowania. :-)

  • 2

    32. ~xxxx  2014-12-16 16:41:36  host: bzb19.internetdsl.tpnet.pl

    Artykuł tendencyjny via Orange, perełki z Orange wyciągnięte na wierzch, reszta firm schowana i brane najbardziej absurdalne rzeczy z możliwych.... Gdzie macie T-M 149 za s4 w 69 ? z1 compact 399 w 69? tab 4 7` + 5gb za 29 zł abo i 49 za urządzenie ? porażka, świąteczne zestawienie ofert zamówione przez Orange ( nie umniejszając bo pare opcji maja naprawde ciekawych ), gdzie info o usuługach w Plusie tylko przez 24 m`ce potem raty same już bez usługi ? Ekm,,..

  • 1

    33. ~timan  2014-12-16 17:41:15  host: 093105179210.dynamic-ww-2.vectranet.pl

    O co chodzi z tym kosztem urządzenia? Czy mogę sobie np zamówić abonament i zrezygnować z telefonu w Orange, a będę płacił jedynie za usługi?

  • 1

    34.  2014-12-16 17:50:05

    @32 Całość była pisana na podstawie tego, co już pisaliśmy o ofertach i na podstawie tego, co w połowie ubiegłego tygodnia było wyświetlane na głównej stronie operatora, bez grzebania w pojedynczych cennikach. Jak coś waliło po oczach po wpisaniu adresu .pl , to było, nie to nie.

  • -1

    35. ~Bastek  2014-12-16 18:06:05  host: 093105178211.dynamic-ww-2.vectranet.pl

    Miałem spore wątpliwości, czy zmieniać net na Plusa, ale teraz już nie ma obiekcji :). No i ciekawy i sporo tańszy sprzęt też robi różnicę i kusi.

  • 1

    36.  2014-12-16 23:18:41

    Pomówmy dzieciaku (@25/@26ktoś) w pomarańczowej koszulce o rzeczach realnych,telefon o którym piszesz od dawna jest już niedostępny/wyprzedany-info ze strony operatora,więc typowa zagrywka marketingowa,pseudo promocja świąteczna.Może podnieca Cie logo na telefonie pomarańczowego operatora,mnie bynajmniej ani trochę,do tego upieranie się przy simlocku w urządzeniach,nie każdemu pasuje zabawa w e-faktury,za granicę wyjeżdza regularnie nikły ułamek społeczeństwa.Mnie matematyki nie musisz uczyć,mogę udzielic Ci dobrego wykładu,policz sobie wszystko na nowo,dobierając w/w założenia i wtedy porównamy sobie wyniki,a swój hejterski sarkazm zostaw dla siebie.Porozmawiamy o cenach pakietów pre-paid za rok,a jasnowidztwo zostaw dla mądrzejszych od siebie,Virgin upadnie,to następnego dnia będę ze swoim numerkiem gdzie indziej,a Ty dalej będziesz się bujał ze swoim abonamentem,nie znam wielu przypadków w naszym kraju podnoszenia cen usług telekomunikacyjnych,a pamięć mam dobrą,po za świętą czwórką(na pewno T-Mobile),o MVNO jestem spokojny,co najwyzej zmieni mi się logo na wyświetlaczu.O jakość usług jestem spokojny,wystarczy wiedzieć jak zmieniać dostawcę usług w telefonie,a nie liczyć na sprzet,że zrobi to najlepiej za nas.

  • 1

    37. ~zulugula  2014-12-17 01:22:16  host: user-109-243-82-177.play-internet.pl

    @25, 26 nie dyskutuj z czerwonym błaznem. To taki telepolisowy przydupas.

  • 0

    38.  2014-12-17 10:46:00

    @28. Orson dzięki, że wyciągnąłeś ten opis ze strony Orange, gdyż oszczędziłeś mi czasu na jego szukanie. Właśnie z niego wynika, że opłata za utrzymanie łącza jest doliczana do Fun Packu odzielnie. Jak posiadasz telefon stacjonarny z abonamentem powiedzmy 50zł i dokupisz FP za 100zł to płacisz łącznie 150. Jeżeli zrezygnujesz z telefonu stacjonarnego to abonament jest zastępowany opłatą za utrzymanie łącza która wynosi 29,24zł, czyli wtedy łącznie do zapłaty co miesiąc będziesz miał 29,24 + 100, czyli w sumie 129,24 złotych. To właśnie z tego względu ludzie wolą zawiesić obecny numer telefonu i zapłacić za linię 21 złotych a nie 29,24.

  • 0

    39. ~BOK :)  2014-12-18 08:54:22  host: 212.160.172.85

    Orson_dzi, - od początku tego roku opłata za utrzymanie linii jest liczona osobno, nie jest składową całego abonamentu, a więc jest np 49zł za neo do 10mb/s + opłata za utrzymanie linii 29,24 (dotyczy także funpacka). Ale najbardziej opłacalna opcja to zawieszenie telefonu za 21,54zł. Ale to już było napisane :)

  • 0

    40. ~powoli  2014-12-18 10:49:07  host: user-164-127-39-23.play-internet.pl

    ...się przebija do świadomości konsumentów (prosumentom tłumaczyć nie trzeba), że najlepiej poszukać dobrej oferty na telefon czy modem w sklepie internetowym czy w serwisie aukcyjnym a z operatorem co najwyżej zawrzeć umowę o usługi telekomunikacyjne, i to najlepiej z 1-miesięcznym wypowiedzeniem a nie na cyrograf kilka lat do przodu, nielimitowanymi połączeniami na komórkowe i stacjonarne oraz rozsądnym pakietem internetowym, jak to prezentują NJU czy REDBULL.

  • 1

    41. ~W  2014-12-18 11:49:45  host: static-201-10.is.net.pl

    przerazenie mnie chwyta jak widze, co robi T... nie dosc, ze gnoja sprzedawcow co chwile zmniejszajac stawki, zwiekszajac plany sprzedazowe a dodatkowo eliminujac praktycznie sprzedaz ofert biznesowych dla STALYCH KLIENTOW, ktorym laskawie przypisano opiekunow na sile przez co zawarcie umowy z moim stalym klientem oznacza dla mnie zysk ZEROWY. Dodatkowo mam dawac klientom numer do opiekuna... chyba ich na mozg poebalo....!!! A na koniec oferty dla Klientow... smiech na sali. W APS drugi grudzien z rzedu lipa jak cholera, telefony drogie jak cholera, dodatkowo w planach jest sprzedaz taryf, w ktorych telefony sa drozsze na start co samo z siebie zmniejsza zainteresowanie oferta... za czasow ERY bylem nawet dumny, ze tym handluje. Mialo to klase i jakosc. Obecnie? Syf kila i mogila. I brak alternatyw :// dla kogos, kto 8 lat ma APS. Co najwyzej moge branze zmienic bo siec, do ktorej sukcesu od 8 lat sie dokladam gnoi mnie jak smiecia a Klienta traktuje jak dojna krowe. W koncu to walnie na ryj ale wtedy dla wielu APS bedzie za pozno! Zeby chociaz reklama byla dobra.. nie wystarczy Lewego dac na ekran

  • 0

    42. ~STASIU  2014-12-19 16:24:19  host: ify250.internetdsl.tpnet.pl

    Artykuł bardzo słaby... W usługach T-Mobile nie trzeba brać abo za 209,99. Można wziąć abonament najmniejszy i dokupić taki pakiet 2 gb za 20 zł. Dostaje się również telefon a w ofertach Nju itd są to oferty tylko SIMO. - oferta bardzo atrakcyjna.

    Po co piszecie takie artykuły i mieszacie ludziom w głowach?

    W plusie zobowiązanie łączne z ratami przekracza ponad 5000 zł w przypadkach z tv.
    Ludzie sugerujcie się regulaminami a nie takimi artykułami..

  • -1

    43. ~danko  2014-12-20 11:07:29  host: google-proxy-66-249-81-227.google.com

    Orange rozwaliło wszystkich na lopatki.

  • 0

    44. ~User  2014-12-21 14:10:56  host: 95-178-73-10.gorzow.hypnet.pl

    Porównuje ceny podanych telefonów tutaj i na Allegro i wychodzi, że na Allegro bez problemu można znaleźć sprzęt o 50-100zł taniej, czyli resumując warto jeszcze raz we własnym zakresie dokonać analizy.

  • 0

    45. ~geko  2014-12-22 09:36:20  host: 217-67-214-154.itsa.net.pl

    jak zwykle wszystki oferty "promocyjne", no limit itd. to pic na wodę-nalezy kupowac goły abonament a sprzet oddzielnie w internecie
    peace

  • 0

    46.  2015-01-19 12:25:14

    Co do tanich opcji to Netia ma teraz propozycje, w ktorej przez pol roku placi sie 1zł, polecam

  • 0

    47. ~kelon  2015-02-01 00:42:56  host: 109241098031.warszawa.vectranet.pl

    Skorzystalem ze swiatecznych promocji w netii bo konczyla mi sie umowa z upc i jestem bardzo zadowolony, polecam wszystkim tego operatora.

Dodaj swoją opinię