Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Nokia 6260 wprowadzona na polski rynek - oficjalnie

Nokia 6260 wprowadzona na polski rynek - oficjalnie

Marcin Kozłowski 24 Września 2004 12:27

0 0
Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w warszawskim hotelu "Le Regina", firma Nokia zaprezentowała zaawansowany telefon z obrotowym wyświetlaczem i składaną obudową. Telefon Nokia 6260 to narzędzie biznesowe, które oferuje najnowocześniejsze rozwiązania i aplikacje w zakresie komunikacji bezprzewodowej, m.in. funkcję push to talk ("naciśnij i rozmawiaj"), pocztę elektroniczną, przeglądarkę dokumentów i prezentacji, łączność Bluetooth i cyfrowy aparat fotograficzny o rozdzielczości VGA, a wszystko to w nowatorskiej, składanej obudowie. Trójzakresowy telefon zaawansowany Nokia 6260 powstał w oparciu o platformę Series 60 i system operacyjny Symbian. Na rynku polskim telefon trafi do sprzedaży w październiku br. a jego szacunkowa cena detaliczna bez uwzględnienia rabatów i promocji będzie wynosiła od 400 EUR.Zaawansowany telefon Nokia 6260 jest bardzo elastyczny — zarówno pod względem funkcjonalności, jak i budowy. Otwiera się go, aby porozmawiać, składa z ekranem skierowanym na zewnątrz, by skorzystać z internetu lub aplikacji, obraca się wyświetlacz, aby włączyć aparat fotograficzny, lub zamyka telefon na płasko, żeby zmieścić go w aktówce. Model Nokia 6260 to niezastąpione w codziennej pracy narzędzie, które umożliwia szybkie skonsultowanie się ze współpracownikiem, a nawet całą grupą osób — wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by skorzystać z funkcji Push to Talk. Usługa kontaktów z informacją o obecności w sieci pozwala użytkownikowi na automatyczne powiadamianie o swojej nieobecności osób, z którymi kontaktuje się prywatnie i zawodowo, co może zaoszczędzić czas obu stronom. Do stałej dyspozycji jest też poczta elektroniczna, a przeglądarka prezentacji i dokumentów umożliwia wyświetlanie kompatybilnych załączników bezpośrednio na ekranie telefonu. Mechanizm synchronizacji danych pozwala na lokalne lub zdalne aktualizowanie kalendarza, kontaktów i list spraw.

Mobilne przeglądarki XHTML i HTML umożliwiają przeglądanie stron internetowych, zapewniając przy tym szybki dostęp do menu, aplikacji oraz funkcji telefonu. W modelu Nokia 6260 zastosowano wymienne karty pamięci MMC, na których można zapisywać załączniki do wiadomości e-mail, zdjęcia, pliki wideo i dokumenty tekstowe.-

Do zaawansowanego telefonu Nokia 6260 można również podłączyć klawiaturę bezprzewodową Nokia Wireless Keyboard — kolejne urządzenie, które zaprezentowano na konferencji Nokia Connection. Dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth klawiatura bezprzewodowa znacznie przyspiesza i ułatwia organizowanie danych osobistych i wprowadzanie informacji. Podobnie jak telefon Nokia 6260, klawiatura Nokia Wireless Keyboard ma składaną obudowę, co ułatwia przechowywanie i użytkowanie.

Zdjęcia z konferencji i komentarz:
Pokazane próbki telefonu, nie były jeszcze wersja finalną. Po kilku minutach obsługi telefonu, nie za wiele można powiedzieć. Pomysł z obracanym panelem jest bardzo dobry. Umieszczone pod wyświetlaczem klawisze, powinny wystarczyć do obsługi w trybie złożonym. Niestety same klawisze nie pracują za dobrze i jest to element, który powinien być poprawiony.
Pokazana klawiatura to ciekawe akcesorium. Przy współpracy z terminalem będzie wykorzystywana specjalna aplikacja, którą trzeba będzie wgrać wcześniej do telefonu.

6260 konferencja nokia wireless keyboard su 8w nokia wireless keyboard su 8w

nokia 6260 nokia 6260 nokia 6260 nokia 6260

nokia 6260 nokia 6260 nokia 6260 nokia 6260

nokia 6260 nokia 6260 nokia 6260 nokia 6260

nokia 6260 nokia 6260

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~piter  2004-10-10 20:55:00  host: host-116-143.rev.vline.pl

  podoba mi sie ten telefon jednak nie wiem czy robi dobre zdjecia.A wiec czy moglby mi ktos przeslac zdjecia wykonane tym telefonem?????????????

 • 0

  2.  2014-09-23 22:29:45

  Pamiętam jak go reklamowali w TV. Straszna cegła, ale wtedy mi się podobał :) Teraz już niekoniecznie

 • 0

  3. ~chhart  2014-09-24 10:36:49  host: 91-115-64-217.adsl.highway.telekom.at

  ..miałem! :) w ogóle byłem fanem telefonów Nokia ... ale smartphonów już niekoniecznie ;p Microsoft wykończył firmę nokia :/

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet