Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły LG P760 (Optimus) Swift L9

LG P760 (Optimus) Swift L9

Michał Gruszka 16 Grudnia 2012 21:01

8 1
Do moich rąk trafił tym razem flagowy model linii L koreańskiego producenta - LG Swift L9. Po niezbyt przyjemnej przygodzie z modelem L5, mam wrażenie, że w końcu będę miał okazję powiedzieć wiele ciepłych słów o L-linii. Telefon nie dość, że jest bardzo tani jak na ten segment, to oferuje naprawdę świetne parametry i komfort użytkowania.



Zestaw i obudowa telefonu

W zestawie z telefonem otrzymamy przewód USB, stereofoniczne słuchawki, dokumentacja i naklejki do tagowania, które będą nam przydatne przy korzystaniu z technologii NFC, będącej na wyposażeniu testowanego telefonu. Sam terminal jest przeogromny z racji wyposażenia go w bardzo duży, 4,7 calowy wyświetlacz. Nie oznacza to jednak, że jest ciężki jak Lumia 920 czy niekomfortowy w użytkowaniu jak tańsze wersje tej linii smartfonów. Jego masa nie przekracza 125 gramów przy wymiarach 131,9 x 68,2 x 9,1 mm. Szczególnie grubość i bryła tego urządzenia sprawiają, że nie mamy wrażenia trzymania tablicy szkolnej przy uchu. Zupełnie prostokątny i smukły LG L9 prezentuje się bardzo nowocześnie, a jego biała kolorystyka w połączeniu z wysublimowanymi srebrnymi wstawkami, naprawdę zwraca na siebie uwagę i to pomimo tego, że wykonany został z plastiku.

Frontowy panel niemal w całości pokrywa powierzchnia dotykowego ekranu. Nad nim znalazło się miejsce dla wąskiego kanału głośnika rozmów. Obok producent zamontował obiektyw przedniej kamery, czujnik zbliżeniowy i sensor oświetlenia. Pod ekranem zdecydowano się umieścić mechaniczny klawisz powrotu do ekranu głównego oraz dotykowy klawisz wstecz i drugi do wywoływania menu kontekstowego. Bardzo wąskie ramki wokół ekranu przy decyzji o klawiszach dotykowych, niestety bardzo często powodowały wyłączenie jakiejś funkcji z której akurat korzystałem w trybie horyzontalnym. Najczęściej podczas oglądania wideo. Nieprzyzwyczajony do takiego rozwiązania, borykałem się z tym problemem niestety bardzo często. Przyznam, że nie jestem zwolennikiem dotykowych klawiszy ulokowanych w miejscu o tak niewielkiej powierzchni.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy

LG bardzo zadbał o to, aby telefon był niezwykle stylowy, a klawisze dotykowe przy wygaszonym ekranie pozostawały niewidoczne. Telefon po wygaszeniu wygląda bardzo surowo, industrialnie, a przez to elegancko. Podoba mi się.

W podstawie telefonu wbudowano złącze do ładowania i przewodowej transmisji danych oraz mikrofon rozmów. Lewa krawędź wyposażona została w klawisz do regulacji głośności, a prawa w przycisk uruchamiania i przełączania w tryb uśpienia. Krawędź na górze oferuje nam złącze słuchawkowe JACK 3,5mm i kolejny mikrofon wykorzystywany przy nagrywaniu wideo.

Guzik wyłączania telefonu jest na tej samej wysokości co dodatni przycisk regulacji głośności. Jako, że telefon jest nieprzeciętnie szeroki, próba zmiany głośności na wyższą czy próba wyłączenia telefonu, wymusza na nas wciskanie klawisza po przeciwnej stronie (mowa o obsłudze jedną ręką). By tego uniknąć musiałem się nauczyć odpowiednio trzymać ten telefon. Po kilku dniach przestało mi to przeszkadzać. Poczułem się jednak, jakby po raz kolejny ktoś kazał mi na nowo uczyć się trzymania telefonu. Tak jak kiedyś Apple po aferze antenna-gate… ;-)

lg p760 optimus l9 lg p760 optimus l9 lg p760 optimus l9 lg p760 optimus l9

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 53
  • 0

    34. ~Lolek  2012-12-18 11:53:44  host: 195.212.51.97

    Witam, Fajnie ze pojawil sie test tego modelu, bo od jakiegos czasu robie porownanie telefonow z Androidem do 1000PLN i jak na razie na LG L9 nie ma mocnych. Aktualnie uzywam Nokii E72, mam kilka pytan do osob ktore posiadaja ten telefon: 1. Czy kontakty w telefonie musza synchronizowac sie z kontem na Google? Wolalbym miec w ksiazce tylko osoby do ktorych dzwonie, a niekoniecznie te do ktorych tylko pisze maile. 2. Czy nawigacja na Androida dziala tak samo jak Nokia Maps? Rozumiem ze na Andku trzeba miec polaczenie z internetem ale czy nawigacja prowadzi za raczke jak Nokia Maps lub Automapa? Pytam o fabryczna nawigacje dostarczana z telefonem. To chyba tyle, jestem po 30tce takze gry mnie nie bawia, interesuje sie tym modelem glownie ze wzgledu na ekran, baterie oraz relacje ceny do jakosci.

  • 0

    35.  2012-12-18 13:42:24

    Porównywać ten model do S III to nawet nie wiem jak to nazwać a nie chce nikogo obrazić. Przeciesz tego typu testu nie pisze zupełny Laik (a może się mylę).I nie poniżam w tym miejscu modelowi L9 bo on nie pretenduje nawet do tej półki cenowej przez co jiego parametry są zupełnie z innego świata. To tak jakbym porównywał SIII z Galaxy S Advance. Dwa rewelacyjne modele ale kierowane na inne segmęty.

  • 0

    36. ~jajo  2012-12-19 10:27:08  host: 62.87.152.210

    35 !!! "I nie poniżam w tym miejscu modelowi L9..." :(:(:( Jezuuuuuuuuu!!!! Pisz po polsku, a nie po "polskiemu":( Poniżam - kogo? czego? - "MODELU" - chyba że chciałeś wpisać słowo: "ubliżać" wtedy Komu? czemu?- Modelowi - sorry za off top ale chu... mnie strzela jak czytam takie...:( L9 mam i za te pieniążki nic innego nie wybrałbym :)

  • 0

    37. ~mw  2012-12-19 15:43:53  host: user-94-254-192-82.play-internet.pl

    @34 1 - nie,2 - neta nie trzeba, mapy można mieć offline. Pytanie - po co ci smartfon bez neta?

  • 0

    38. ~haha  2012-12-19 20:34:47  host: ip-93-154-166-167.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    "L9 mam i za te pieniążki nic innego nie wybrałbym :)" Pierw Ty naucz się pisac po polsku

  • 0

    39. ~Lolek  2012-12-20 10:18:04  host: 170.64.0.72

    @37 ale offline tak jak w Nokia Maps czy ladujac do 'catchu' tylko jakis obszar? Mam pakiet internet w swoim telefonie ale nie widze sensu uzywania map zagranica skoro mam placic za transfer danych zeby je na biezaco pobierac. W Nokia Maps mam pelna nawigacje za free. Jest to dla mnie kluczowa funkcja w telefonie, zaraz po dzwonieniu.

  • 0

    40. ~mw  2012-12-20 22:28:57  host: host-89-228-66-6.olsztyn.mm.pl

    @39 tego nie wiem. Z tą zagranicą masz rację. Jak będę miał czas to wyłączę neta i sprawdzę czy chodzi mi nawigacja i dam znać. NA PEWNO jeżeli już to tylko obszar, który masz pobrany offline.

  • 0

    41. ~Lolek  2012-12-21 12:10:38  host: 195.212.51.97

    @40. Ok to napisz prosze cos wiecej o tej nawigacji, jesli mozesz o pieszej tez. Mapy Nokii bardzo ulatwiaja zwiedzanie, duzo podrozuje z zona i wieksze miasta zwiedzamy z piesza nawigacja Nokii, sprawdza sie doskonale. Mysle tez o Nokii N9 lub Lumii 920, chociaz da druga nie obsluguje Divixa, a jak juz mam miec w kieszeni ekran 4" lub wiekszy to pewnie bede chcial od czasu do czasu cos obejrzec lub puscic dziecku bajke gdzies w kolejce czy w aucie.

  • 0

    42. ~hej  2012-12-23 11:05:23  host: 178-36-143-19.adsl.inetia.pl

    Mam go od miesiaca. Tel jest b fajny. Wielkie plusy to bateria ekran i funkcje telefonowania oraz net. Mapy z androida nie umywaja sie do tych z nokii i za granica nokia na pewno lepiej sie sprawdzi. Telefon jest dobry dla ludzi siedzacych caly czas w necie. Ja nastepny chce mniejszy bo tego mimo duzych dloni nie umiem obsluzyc jedna reka. Natomiast to czym miazdzy konkurencje jest bateria i dobra optymalizacja softu. Tez sie nie spodziewalem tego po lg ale wszystko chodzi b plynnie. Nie najnowszy procesor ale daje rade. Wiekszosc nowych gier bez najmniejszej zacinki. Ma b glosny glosnik do rozmow tel. Wogole jesli chodzi o zasieg jakosc polaczen itp jest b przyzwoicie. Wifi smiga jak zle. Ekran jest b ladny i czutelny o odpowiedniej rozdzialce(ladnie wyglada a nie drenuje baterii jak szalony, zero pikselozy oczywiscie) Wada: mala pojemnosc wew (tylko 2gb )a nie ma mozliwosci przenoszenia na sd dlatego w rozbudowane gry sie nie pogra. A przynajmniej nie bez roota. Ktos sie czepial przycisku home. Mi b pasuje. . Plecki tel sa przyjemne i sie nie brudza. Wiadomo jest to plastik ale dzieki temu tel jest lekki i b elastyczny co skutkuje tym ze szybka rzadziej peka przy upadku.

  • 0

    43. ~Marek  2012-12-25 12:20:56  host: 90-156-120-226.internetia.net.pl

    Właśnie przeczytałem inne recenzje (3-4) tego telefonu i wszędzie narzekają na... kiepską baterię i nie zawsze dobrą jakość rozmów. Niestety patrząc na to, że to jedyna recenzja, gdzie się pozytywnie wypowiadają o baterii to raczej inni mają rację, szczególnie, że nie mierzyli jej tak jak tu: czyli "na czuja", tylko konkretnie zmierzyli ile wyrzymuje telefon robiąc określone zadania. Niestety był na dole tabeli :(

  • 0

    44. ~eddy  2012-12-28 09:12:39  host: v10-11.opera-mini.net

    czy to prawda ze wszystkie gry i aplikacje ładują swoje pliki do pamięci wewnętrznej?! przecież momentalnie się ja zapcha dwoma, trzema lepszymi tytułami-jesli to prawda to rezygnuję z tego skądinąd fajnego telefonu...

  • 0

    45.  2013-01-02 20:19:01

    pytanie do posiadaczy L9 - czy naprawdę ten telefon nie obsługuje wideorozmów w 3G skoro ma przedni aparat?

  • 0

    46.  2013-01-04 08:55:28

    @45 wiele modeli nie obsluguje. przedni aparat wiekszosc wykorzystuje do skype'a itp. tworow. bardzo zastanawia mnie ten telefon. z jednej strony slysze wiele dobrego o ekranie, baterii i szybkosci mimo starych podzespolow, a z drugiej slysze o takim sobie wykonaniu, slabym aparacie czy tej nieszczesnej blokadzie przenoszenia aplikacji na karte SD... cos innego w podobnej cenie jest wartego uwagi?

  • 0

    47.  2013-01-04 20:39:22

    @46 to samo pytanie sobie zadaję bo na papierze nieźle to wygląda a w zestawieniu z ceną jeszcze lepiej. Nie rozumiem tylko dlaczego Androidy w tak wielu modelach nie obsługują wideorozmów a stary Symbian na którym tak wielu wiesza psy jeśli tylko jest kamerka z przodu obsługuje i nie ma nawet co pytać bo to normalna funkcja telefonu ale widać nie w super Andku. Ktoś w google zapomniał że to jest przede wszystkim telefon i takie funkcje to standard... Czyli nie ma szans na wideorozmowę po 3G w tym LG?

  • 0

    48. ~jacko  2013-02-02 09:34:48  host: user-31-174-29-226.play-internet.pl

    Telefon super. LG L9 jest wart swojej ceny x2. Polecam - b. udany model. Dla mnie rewela.

  • 0

    49. ~Mikołaj  2013-02-10 15:08:01  host: apn-77-113-130-128.dynamic.gprs.plus.pl

    "Nigdy nie mogłem zrozumieć takiej polityki. Skoro producent oddaje do mojej dyspozycji sklep z aplikacjami, w którym w każdej chwili mogę pobrać bezpłatnie lub kupić potrzebne mi programy, to po co paskudzić mi całe menu?" Naprawdę sądzisz, że telefony są produkowane tylko i wyłącznie dla Ciebie? Twoje niezrozumienie świadczy o wąskich horyzontach i braku szerokiej perspektywy. Przemyśl sprawę bo poziom recenzji gwałtownie spada po takich stwierdzeniach w tym tekście.

  • 0

    50. ~EL7  2013-02-17 16:49:51  host: apn-46-76-143-168.dynamic.gprs.plus.pl

    Widziałem, że na portalu weznaprobe.pl trwa aktualnie promocja na przetestowanie modeli L7 i L9. Osobiście uważam, że przedstawiciel rodziny "L" z numerem siedem prezentuje sie naprawdę elegancko.

  • 0

    51. ~LepikPL  2013-10-04 12:12:35  host: user-31-174-75-144.play-internet.pl

    @50. Nie idź tą drogą. L7 ma tragiczny procesor 1GHz z jednym jajem. Muli się boleśnie. Cena jest świetna, ekran jest świetny.

  • 0

    52. ~Justyna  2014-04-14 09:38:57  host: 178.182.187.39.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Mam ten telefon od roku i jestem bardzo zadowolona.
    Jedyne do czego mozna się przyczepić to, że zdjęcia przy sztucznym oświetleniu wychodzą średniej jakosci.
    Świetna funkcja QUICKMEMO pozwala zapisywac rzuty ekranu. Dzięki temu mozna zapisać sobie ciekawe inf. aby doczytac pozniej bez koniecznosci szukania w necie, ja czesto tak zapisuje ciekawe sprawdzone przepisy kulinarne. Ponadto super dzialaj aplikacje w tle- poczta,serwisy spolecznosciowe itp.
    Menu bardzo intuicyjne

  • 0

    53. ~Justyna  2014-04-14 09:38:58  host: 178.182.187.39.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Mam ten telefon od roku i jestem bardzo zadowolona.