Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Inne firmy na targach CeBIT 2005

Inne firmy na targach CeBIT 2005

Witold Tomaszewski, Marcin Kozłowski 27 Marca 2005 15:39

0 0
Na targach CeBIT swoje telefony prezentowało także kilka innych firm, jednak było to albo tylko kilka modeli, albo były one przedstawiane niejako „przy okazji” wystawiania innych produktów.ASUS zaprezentował jeden, ale za to bardzo ciekawy model - P505. Smartphone z Windows Mobile na pokładzie - mały, poręczny i z klawiaturą upodobniającą go do SonyEricssona P800/900.
asus p505 asus p505 asus p505

Grundig to nowa firma w branży telefonów komórkowych. Swoje plany ogłosiła niedługo przed targami, a na nich samych, zapewne z racji braku czasu na odpowiednie przygotowanie, przedstawił same atrapy. Co ciekawe - są one zadziwiająco podobne do telefonów koreańskich producentów. Czyżby Grundig tylko firmował ich wyroby?
grundig
grundig grundig grundig grundig

Haier to firma w Polsce praktycznie nieznana, choć swego czasu można było kupić model P7 w jednej z sieci sprzedającej sprzęt AGD. Szkoda, że wszystkie telefony były w szklanych kopułach i nie można było zobaczyć ich w działaniu.
haier haier
haier n60 haier p7 haier v20 haier v280

Przez stoisko PalmOne przewijało się bardzo dużo ludzi - o wiele więcej niż wynikałoby to z jego oferty, która zamykała się praktycznie w jednym modelu - Treo 650, który właśnie wchodzi na europejskie rynki. Nie będzie miał łatwego zadania, szczególnie w konfrontacji z SonyEricsson P910i czy palmtopach opartych o system Windows Mobile.
palmone palmone treo650 palmone treo650

NEC nie sprzedaje w Polsce swoich telefonów, ale dzięki nieoficjalnym kanałom dystrybucji (głównie prywatnemu importowi) obecny jest na naszym rynku, szczególnie w segmencie terminali 3G.
nec nec nec
nec nec 101 nec 338 nec 338
nec e242 nec n208 nec n342i nec n401i
nec n401i

Pantech miał stoisko nieporównywalne do prezentowanej oferty. Kilka modeli telefonów, a ekspozycja dorównywała wielkością choćby Samsungowi.
pantech pantech pantech
pantech gb220 pantech gb300 pantech gf200 pantech pg1000s

Sharp jest szeroko znany w Europie, ale w Polsce praktycznie nieobecny. Prezentowane modele to typowe, multimedialne zabawki z dużym, kolorowym wyświetlaczem i aparatem fotograficznym. Jednak ze względu na design na uwagę zasługuje jeden model - 902, firmowany przez Ferrari.
sharp sharp 802 sharp 802
sharp 902 ferrari sharp 902 ferrari sharp 902 ferrari sharp 902 ferrari
sharp 902 ferrari
sharp gx25 sharp gx30 sharp tm200

Swoje stanowisko na targach miał także Telit. Wszystkie modele były prezentowane w szklanych kulach - szkoda, bo producent ten zawsze wyróżniał się ciekawym wzornictwem swoich produktów. Bez wzięcia telefonów do ręki trudno cokolwiek powiedzieć o ich wygodzie i ergonomii.
telit telit telit telit
Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-238-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Z jakiej wersji Androida korzystasz na głównym telefonie?

Huawei rozpoczął aktualizowanie P10 i P10 Plus do Androida Oreo

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet