Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Głuche Telefony 2013

Głuche Telefony 2013

Redakcja 25 Grudnia 2013 00:01

26 4
Ig-Noble, są Złote Maliny - a my dziewiąty rok z rzędu "nagradzamy" największe wpadki i absurdy telekomunikacji wręczając Głuche Telefony. Chcecie zobaczyć, kogo wyróżniliśmy w tym roku, tradycyjnie w pierwszy dzień Świąt? W tym roku możecie także sami wybrać "zwycięzcę" i przyznać Głuchy Telefon 2013 Czytelników TELEPOLIS.PL!



Po długich rozmowach w redakcji zdecydowaliśmy się przyznać nagrody w kilku kategoriach - w tych samych, co w poprzednich latach.

Głuchy Telefon 2013 w kategorii Usługa Roku dostają Orange i T-Mobile za usługę w prepaidzie obniżającą koszt połączeń do Play. Jesteśmy bardzo ciekawi jaką nagrodę przyzna im za to UOKiK... ;-)

Głuchy Telefon 2013 w kategorii Prepaid Roku postanowiliśmy przyznać Vectone Mobile, wybitnie wirtualnemu operatorowi. W zeszłym roku, za wirtualny start, dostali tylko wyróżnienie. W tym roku udało im się również nie wystartować. Jak w przyszłym też się nie pojawią, to zmuszą nas do wymyślenia kolejnego stopnia nagrody. Biorą nas na przetrzymanie? ;-)

Głuchy Telefon 2013 w kategorii Telefon Roku dostaje smartfon z Ubuntu, który na Kickstarterze zebrał raptem jedną trzecią potrzebnej kwoty na stworzenie telefonu. Podobno wiara przenosi góry, ale jak trzeba zakasać rękawy i zrobić zrzutkę, to Ubunciarze wolą się modlić do wytopionych w złocie Androidów i iPhonów. ;-)

Głuchy Telefon 2013 w kategorii Marka Roku otrzymuje MTV Mobile. Był i prepaid, i mix. Miały być sukcesy i setki tysięcy klientów. Miało być gif mi more, a skończyło się na ariwederczi.

Głuchy Telefon 2013 w kategorii Promocja Roku otrzymuje Play za promocję nieistniejącej sieci LTE z istniejącym limitem 200 GB. W przyszłym roku można zastanowić się nad rozpoczęciem promocji 5G, aby zapewnić sobie miejsce w absolutnej awangardzie. Czekamy tylko na znak czy mamy rezerwować tę kategorię w 2014 roku. ;-)

Głuchy Telefon 2013 w kategorii Człowiek Roku przyznaliśmy międzynarodowo - Stephenowi Elopowi. Udany desant Microsoftu najpierw wydrenował Nokię z jej najlepszych rozwiązań, a w momencie, kiedy firma zaczęła wychodzić na prostą, nastąpił jej anschluss. "Dobra robota" została nagrodzona 19 mln euro odprawy. W ten oto sposób na tamten świat wyprawiona została jedna z najbardziej rozpoznawalnych telekomunikacyjnych marek świata.

Głuchy Telefon 2013 w kategorii Wypowiedź roku otrzymuje - drugi rok z rzędu - Miroslav Rakowski, prezes T-Mobile. Tym razem za wypowiedź sugerującą korupcyjne podłoże porozumienia Sferii ze Skarbem Państwa. Kto pod kim tunel kopie, ten sam w niego wpada. ;-)

Na wyróżnienie zasługują postulaty P4 w stanowisku dotyczącym aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz. Za rozczarowanie postawą bliższą "wielkiej trójce" niż challengerowi.

Głuchy Telefon 2013 Czytelników TELEPOLIS.PL

T-Mobile i Orange w kategorii Usługa
21.96%
Vectone Mobile w kategorii Prepaid
6.13%
Smartfon z Ubuntu w kategorii Telefon
1.82%
MTV Mobile w kategorii Marka
4.69%
Stephen Elop w kategorii Człowiek
19.70%
Play w kategorii Promocja
41.00%
Miroslav Rakowski w kategorii Wypowiedź
4.69%

Wszystkich głosujących: 1812




Możecie także zobaczyć, komu przyznaliśmy Głuche Telefony w poprzednich latach: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006 i 2005.

O statuetce

Statuetki Głuchego Telefonu czekają na odbiór w naszej redakcji. Nagrodzonych i wyróżnionych serdecznie zapraszamy! Proszę też nie martwić się o potrzebę odprowadzenia podatku - nagroda jest warta około 10 zł. :-) Jesteśmy więc tańsi niż Złota Malina, której wartość jest szacowana na 4,97 dolara.

Dotychczas tylko jedna firma, spośród wszystkich nagrodzonych w ciągu 8 lat, zdecydowała się na odebranie statuetki. W 2008 roku w imieniu P4 nagrodę przyjął Chris Bannister, prezes, i Jacek Balicki, członek zarządu. W 2010 roku nagrodę w naszym biurze odebrał też Marcin Gruszka, rzecznik.
Dodaj do:
w sumie: 92
  • -3

    77.  2013-12-26 20:04:22

    76, a czemu akurat z Taśmowej? Z tego co obsewuję, to specjalizują się w tym psychofani, lub pracownicy W3 i to już od jakiegoś czasu. Wybrali sobie trochę zły czas, bo ich działania byłyby właściwsze dawniej, gdyż teraz, P4 nie jest już zbytnio konkurencyjne. Za wyjątkiem MiniMaxa, P4 nie oferuje NIC ciekawego.

  • 0

    78. ~for  2013-12-26 20:40:04  host: user-31-175-67-38.play-internet.pl

    76,77 nie przesadzacie? Ankiety, fikcyjne konta, itd? Lubie czytać telepolis, czasem coś tu napisać, ale klienci gsm to praktycznie 38 mln ludzi. Gdyby telepolis był wyznacznikiem posiadania taryf to swego czasu Play miałby 95 % rynku GSM.

  • 1

    80.  2013-12-27 08:08:10

    Zdecydowanie głuchy telefon dla Elopa za krecią robotę w Nokii, szkoda dobrej firmy.... Druga nagroda to oczywiście "4G LTE" z prędkością 15mbit/s hspa+ może więcej nie mówiąc już o dc....

  • 0

    81. ~Andrzej  2013-12-27 08:28:15  host: user-94-254-211-124.play-internet.pl

    72 oj po prostu te nadajniki to tez prawie wirtualne są, przy tych zwrotnych prędkościach to nawet tego fioletowego lte nie chce się używać...

  • 0

    83. ~  2013-12-27 09:37:21  host: public-gprs515061.centertel.pl

    Zdecydowanie Play. W sumie za całokształt promowania nadużyciami słownymi i wyświechtanymi sloganami typu 7 na 10 przenoszących numer, innowacyjnej sieci 4G a teraz najnowocześniejszej sieci 4G LTE. Oczywiście w zestawieniu z nieistniejącym dostępem do tejże.

  • 0

    84.  2013-12-27 11:14:10

    34. - rozumiem, ze Twoja firma świadczy usługi albo dostarcza towary tym, którzy nie chcą płacić - za darmo?

  • 0

    85.  2013-12-27 11:19:05

    Ado - jeśli więc treści premium niewiele znaczą, jest sens je w ogóle czytać? Zapewne dla specjalisty takiego jak Ty są w Sieci znacznie lepsze i co ważniejsze - darmowe serwisy gdzie zdobywasz informacje i wiedzę?

  • 1

    86. ~Irenka  2013-12-27 13:30:20  host: blz76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dla mnie największą wpadką jest Vectone, już od kiedy to miało być, numery zarezerwowane, wszystko niby gra, coś tam na fanpege się dzieje, ale tak to cisza :)

  • 0

    87.  2013-12-27 21:48:58

    Moje głuche telefony wyglądałby trochę inaczej. Jeden poleciałby dla Firefox Os, za kiepskie smartfony bez obsługi mms. Drugi dla Nokii za model 515 - choć przydałoby się też wyróżnienie dla Samsunga Galaxy Trend. Trzeci, dla Plusa za taryfę "Więcej w Plusie", która jest dosłownie pożeraczem kasy w porównaniu do starszych taryf. A Play powinien moim zdaniem dostać głuchy telefon za lejek do 1 kb/s. A z wytypowanych przez Telepolis najbliżej mi do Vectone. MTV i Usługi Roku.

  • 0

    89.  2013-12-28 16:47:18

    @Słoneczny pierwszy iPhone też nie miał mms i źle nie skończył :D

  • 0

    90. ~synek  2013-12-28 16:51:09  host: ip-93-154-202-75.free.aero2.net.pl

    wlo rozumiem, że wszystkie pieniądze z reklam na telepolis idą na sierocińce.

  • 0

    92. ~bob  2013-12-29 08:20:16  host: 87-205-203-189.adsl.inetia.pl

    kopa dla play-a za brak internetu na 1/3 województwa podlaskiego .wiem ,że wieśniaki na końcu ale poco mi wmawiali LTE po nowym roku .ja się nie dałem ale napewno jeleni przybyło . INTERNET NAWET NAJGORSZY NIE ISTNIEJE ,przekonałem się kiedy mnie namówili na smartfona

  • 0

    93. ~wiochapl  2013-12-31 10:30:57  host: user-109-243-184-214.play-internet.pl

    dlaczego kasujecie posty dotyczące nominacji TELEPOLIS NA GŁUCHY TELEFON za premium konto i prezent świąteczny

  • 0

    94.  2013-12-31 13:19:31

    wiochapl: jeżeli chcesz nas nominować, to załóż swój serwis i to zrób - zamiast lamentować i marudzić tutaj. Dlatego komentarze tego typu będą kasowane czy Ci się to podoba, czy nie.

  • 0

    95. ~  2013-12-31 17:06:04  host: 83.218.117.82

    WitekT - tak się zastanawiam - jak dajecie głuche telefony dlaczego np nie dajecie InPlus telefony (złote telefony czy jak zwał tak zwał) za np usługę roku - najlepszą ofertę telekomunikacyjną roku czy coś co po prostu pozytywnie wyróżniło kogoś lub coś na rynku telekomunikacyjnym??

  • 1

    96. ~  2013-12-31 17:55:45  host: public-gprs514579.centertel.pl

    Brakuje mi tutaj trochę ostatnich pomysłów Play-a typu rabat za zgodę na działania marketingowe albo za terminowe opłacanie rachunków, na które w 100% nie ma się dość często wpływu. Wogole ostatnie plany taryfowe playa są niestety bardzo mało proklienckie dlatego wybrałem konkurencję i jak narazie nie żałuję

  • 0

    97.  2014-01-01 00:47:00

    95: nie planujemy innych nagród niż "Głuche Telefony."

  • 0

    98. ~xenia  2014-01-01 09:28:17  host: 37.30.237.107.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Trudno wybrać, tyle objawów geniuszu ze strony naszych opów, jeden Plus w tym roku trzymał się z dala od tej bandy

  • 1

    99.  2014-01-07 00:06:10

    O, widzę że głosami czytelników, bezapelacyjnie wygrał Play ze sporą przewagą na duetem T i O oraz Elopem. Ciekawe czy w tym roku ktoś wpadnie odebrać nagrodę. :)

  • 0

    100.  2014-01-07 15:44:46

    Proponuję kategorie "największy oszust roku " - tu warto by postawić na takie tuzy jak : 1. Telekomunikacja Dzień Dobry - obecnie PTS 2. TelePolska 3. i wiele wiele innych !!!

Dodaj swoją opinię