Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły Co zainstalować w telefonie? Lista Mariana

Co zainstalować w telefonie? Lista Mariana

Marian Szutiak (msnet) 3 Kwietnia 2018 22:53

8 6
apki msnet s9



Wielu użytkowników smartfonów staje przed problemem, co zainstalować na swoich mobilnych urządzeniach. Wychodząc im naprzeciw, redaktorzy TELEPOLIS.PL postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami i podpowiedzieć czego sami używają na swoich komórkach.

Na początek padło na mnie, zatem pokrótce pozwolę sobie przedstawić Czytelnikom, co mam zainstalowane na swoim smartfonie oraz do czego jest to mi potrzebne. A zacznę od przedstawienia platformy sprzętowej. Obecnie moim głównym prywatnym telefonem jest Samsung Galaxy S9+.

Zobacz: Test telefonu Samsung Galaxy S9+
Zobacz: Fotopojedynek: Lumia 950 XL vs Galaxy S9+

Komunikatory

apki msnet

Telefon komórkowy, w tym także smartfon, to urządzenie służące przede wszystkim do komunikacji, zatem swoje zestawienie zacznę właśnie od przeznaczonych do tego aplikacji. Przez lata używałem różnych komunikatorów, a obecnie stanęło na pięciu, przy czym najczęściej używam trzech.

  • Facebook Messenger - pomimo ostatnich skandali związanych z wyciekiem danych z Facebooka, jest to dla mnie podstawowa platforma do komunikowania się ze znajomymi, a także do kontaktów związanych z moją działalnością wolontariacką.

  • WhatsApp jest dla mnie uzupełnieniem Messengera, wykorzystywanym do komunikacji z niektórymi znajomymi. Jest to dla mnie także jedno z głównych narzędzi do rozmów z osobami mieszkającymi w innych państwach i niekoniecznie mówiącymi po Polsku.

  • Ryver to rozbudowany komunikator grupowy, będący odpowiednikiem popularnego Slacka. W redakcji TELEPOLIS.PL używamy go do wewnętrznej komunikacji.

  • Sporadycznie używam także Slacka i Skype'a.

Aplikacje społecznościowe

apki msnet

Z komunikatorami niemal w sposób naturalny łączą się aplikacje społecznościowe, których częścią często są. W tym zakresie będę mało oryginalny, ponieważ używam przede wszystkim sieci społecznościowych należących do imperium Marka Zuckerberga.

  • Facebook - aplikacja, która w połączeniu z Messengerem, pozwala mi komunikować się ze znajomymi, a także zastępuje mi telewizję (której nie oglądam), zapewniając dostęp do informacji. To także miejsce, w którym dzielę się z innymi efektami swojej pracy.

  • Twitter - serwis mikroblogowy, który służy mi w zasadzie do tego samego, co Facebook, ale bardziej zawodowo. To także jedno z miejsc, dzięki któremu wiem, co się dzieje w telekomunikacyjnym świecie.

  • Instagram - choć jest aplikacją coraz bardziej wszechstronną, mnie służy w zasadzie wyłącznie do publikowania zdjęć oraz oglądania tego, co opublikują inni. Sporadycznie zdarza mi się używać tego programu do komunikacji.

‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 66
  • 0

    47.  2018-04-05 12:17:25

    46 - to już wolałbym chyba wydać 500 zł czi 700 na zwykły kalkulator ;-)

  • 0

    48.  2018-04-05 12:18:30

    Ale dzięki za informację. Zerknę jakie to ma możliwości ;-)

  • 0

    49. ~  2018-04-05 12:47:08  host: public-gprs357138.centertel.pl

    @42
    sprawdź Readify, czytnik RSS ale musisz wszystkie kanały dodawać samodzielnie
    Notatnik prosty i ładny = SCARLE
    Radio to np polskie Replaio

  • 0

    50. ~nanga  2018-04-05 18:06:29  host: avd71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @49 Readify - RSS niestety ale niewiele mogę dodać :( wiec odpada, jest coś innego ?
    Notatnik SCARLE wydaje się ok, ale zobaczyłem to :
    http://tlp.is/gxn
    i wydaje mi się całkiem przyjemny. Przy okazji wyszukiwania radia dość ciekawa aplikacja z wyborem kraju i wyborem muzyki
    http://tlp.is/gxo
    Jeszcze co potrzebuje to jakaś aplikacja do pisania sms z komputera i z powiadomieniami ?
    To co odszukałem to Pushbullet - SMS on PC i MyPhoneExplorer ? czy warto ? ma ktoś to zainstalowane i jak to działa ?

  • 0

    51.  2018-04-05 18:23:31

    Nie rozumiem konwencji tego artykułu. "Co zainstalować w telefonie?" po czym jest wśród aplikacji np. mBank - aplikacja przydatna tylko dla klientów tego banku.

    Autor korzysta z 5 komunikatorów! A właściwie to 6, bo dochodzą jeszcze SMS-y. Czy kiedyś powstanie jedna aplikacja łącząca użytkowników różnych komunikatorów w jednym miejscu? Toż to można zwariować żeby musieć ciągle przeskakiwać między 6 narzędziami służącymi do tego samego.

  • 0

    52. ~  2018-04-05 18:58:05  host: 178235179064.unknown.vectranet.pl

    @50
    airmore
    http://tlp.is/gxp

  • 0

    53.  2018-04-05 19:20:45

    Remington - a nic nie powiesz o jednej aplikacji dla klientów kilku róznych banków?

  • 1

    54.  2018-04-05 19:40:52

    @51 Fakt. Multikomunikator to jedna z rzeczy, których w Androidzie również i mi brakuje dość mocno.
    Na komputerze mam Pidgina, w którym mam praktycznie wszystko: od GG, poprzez Facebooka, Skype'a po Steam. Działa nawet NKtalk (chociaż przy jego użyciu chyba nigdy nie rozmawiałem poza testowaniem działania :) ).
    A pod Androida bida.

  • 0

    55. ~  2018-04-05 20:06:21  host: 178235179064.unknown.vectranet.pl

    na androida jest multikomunikator - disa - ale działa toto słabo, wtyczki osób trzecich, problemy z API zewnętrznych stron typu whatsupp, twitter

  • 0

    56.  2018-04-05 20:10:59

    @51, Remington - w tytule jest też napisane, że jest to moja lista, a ja właśnie tego używam. Zwróciłeś uwagę na mBank, ale jakoś nie wspomniałeś o IKO, a sytuacja jest podobna, bo jest to aplikacja dla klientów banku PKO.

    Jak napisałem, regularnie korzystam z trzech komunikatorów, przy czym jeden służy mi tylko do komunikacji służbowej. Co do SMS-ów, to jak wyślę 1 taką wiadomość dziennie, to jest święto. Raczej odbieram SMS-y, na przykład z kodami z banku. A o MMS-ach tu już całkiem zapomniałem.

  • 0

    57. ~nanga  2018-04-05 21:25:35  host: avd71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @28Longmanus Proponujesz Yandex Browser i AdGuard a nie lepiej
    http://tlp.is/gxs
    ja jestem z tego zadowolony i mam już od dawna

  • 0

    58. ~  2018-04-05 22:21:26  host: 178235179064.unknown.vectranet.pl

    Adguard jest najlepszy jako samodzielna aplikacja, wtedy blokuje reklamy we wszystkich aplikacjach i grach, do tego dziala jak firewall, można zablokować co tylko się da i zobaczyć, że niewinne aplikacje co chwilę łacza się z trackerami, serwerami gdzies w usa, chinach, a podobno nie śledza, ja zdobyłem licencje na rok na reddicie

  • 0

    59. ~nanga  2018-04-05 23:33:01  host: avd71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @58 dzięki za informacje, miałem na PC Adguard, ale okazała się informacja informująca że jest to wersja trial, szkoda bo byłem zadowolony z działania.

  • 0

    60. ~G_K  2018-04-06 09:54:04  host: dhcp-91-241-25-194.zc.net.pl

    @47, no ja mam tak samo :). A akurat ten program (jest i darmowa wersja Lite) to jest odpowiednik fizycznego kalkulatora HP.

  • 0

    61.  2018-04-06 12:03:02

    @48: Z darmowych, to mogę polecić Droid48. Używałem na PC i nie widziałem różnic pomiędzy nim a oryginałem (mam HP 48G). Oczywiście poza wygodą korzystania z klawiatury.

  • 0

    62. ~  2018-04-06 16:07:09  host: public-gprs363068.centertel.pl

    PS przy okazji może ktoś wie, dlaczego w Samsung Health zniknela mi opcja pomiaru poziomu stresu i pulsu w S7edge ? Zaktuqlizowalem S Health poprzez apkmirror i zniknęło , ponowne pobranie ze sklepu google nic nie daje , dalej mam tylko opcje sportowe i sen a puls I SpO2 brak :(

  • 1

    63. ~Mandanao  2018-04-08 11:45:15  host: public-gprs375273.centertel.pl

    co z tego, skoro większość polecanych apel żąda dostępu do całego zasobu smartfona ? Jelenia szukacie to szukajcie dalej ....

  • 0

    64. ~Irek  2018-04-09 22:28:47  host: a25-06-12.opera-mini.net

    Jeszcze dwie :-)

  • 0

    65.  2018-04-23 14:48:30

    Same śmieciowe aplikacje ;) W dodatku spora część z nich nie jest potrzebna, gdyż np. na Twitera, można wejść przez przeglądarkę ;)

  • 0

    66.  2018-05-14 10:35:06

    może też przeniosę się ze slacka na ryver :D

Dodaj swoją opinię