Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły 10 najlepszych smartfonów do 1000 zł (kwiecień 2017)

10 najlepszych smartfonów do 1000 zł (kwiecień 2017)

Michał Utnicki (Koala) 15 Kwietnia 2017 00:38

9 7
Wybór smartfonu często bywa bardzo trudny. Z jednej strony mamy zawsze jakieś ograniczenia finansowe, a z drugiej własne preferencje i potrzeby, czasem bardzo specyficzne. Aby pomóc Wam w wyborze urządzeń, przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych smartfonów jakie można kupić w cenie do 1000 złotych.



Przedstawione smartfony pochodzą z oficjalnych dystrybucji i sprzedawane są w dużych sklepach, a nie w komisach czy na aukcjach internetowych. Kupując smartfon u dużego sprzedawcy, mamy pewność, że poza gwarancją producenta chronią nas przepisy o rękojmi z Kodeksu cywilnego. Ponadto w przypadku wyboru urządzeń np. firmy Xiaomi, bardzo istotnym jest, byśmy kupili smartfon obsługujący LTE w standardzie 800 MHz.

Ceny detaliczne ustaliliśmy w oparciu o dane z Ceneo.pl. Kolejność urządzeń w zestawieniu jest alfabetyczna. To od Was zależy które z urządzeń wygra.

Alcatel Pop 4 (6)

Alcatel POP 4 (6) jest dużym smartfonem z 6-calowym ekranem o rozdzielczości FullHD, 8-rdzeniowym procesorem MediaTek MT6755m, 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD. Dzięki sporym rozmiarom urządzenia producent wyposażył model POP 4 (6) w akumulator o pojemności 3500 mAh. Jest to dobry wybór dla osób szukających naprawdę dużych smartfonów. Cena urządzenia wynosi około 999 złotych.

Dane telefonu Alcatel Pop 4 (6)
Zobacz dane techniczne Alcatel Pop 4 (6) na TELEPOLIS.PL

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy


‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10.  2017-04-15 15:34:50

    A3 2016 płynnie działa? Przecież ta nakładka to podstawowa przyczyna, opinii typu "Android muli", "IPhone szybki".

  • 0

    11. ~Sk.  2017-04-15 16:22:04  host: d193-205.icpnet.pl

    Owszem, przynajmniej na androidzie 6 działa płynnie. Samsungi muliły w czasach androida 4.

  • 0

    12. ~  2017-04-15 16:39:15  host: 89-73-194-33.dynamic.chello.pl

    Już się wam rozpędzam 6 stron przeklikiwać...

  • 0

    13.  2017-04-15 16:50:49

    @5
    4G: FDD-LTE B1/3/7

    :-(

  • 0

    14. ~Centurion  2017-04-15 17:13:25  host: public-gprs377715.centertel.pl

    Xiaomi Redmi Note 3 (warto tu zaznaczyć, że chodzi o wersję ze Snapdragonem 650, ponieważ jest jeszcze słabsza wersja z MediaTek-iem Helio X10, 2GB RAM/16 GB storage i aparat główny 13 Mpix) wcale nie jest taki cudowny i nawet w powyższym zestawieniu nie wybija się istotnie ponad inne smartfony.
    Wprawdzie Xiaomi Redmi Note 3 może się poszczycić wysoką wydajnością bardzo udanego układu Snapdragon 650, ale - parafrazując klasyka - nie samą wydajności żyje człowiek.
    Redmi Note 3 ma natomiast słabe strony i to w tak kluczowych kwestiach jak np. ekran, czy też aparaty fotograficzne. Wyświetlacz Redmi Note 3 charakteryzuje się wyblakłymi kolorami, relatywnie wysoką temperatura barwową (męczy oczy przy dłuższym użytkowaniu) oraz stosunkowo słabym kontrastem 953:1 (dla porównania np. obecny tu LG X Mach legitymuje się kontrastem na poziomie 1489:1). Tenże słaby kontrast w połączeniu ze znacznymi odblaskami szkła pokrywającego ekran sprawia, że czytelność w jasnym słońcu jest tu co najwyżej przeciętna. Pozostając w temacie szkła pokrywającego ekran to Xiaomi poskąpiło tu chociażby trwałego, sprawdzonego i nie tak już drogiego Gorilla Glass 3 (nie wspominając o nowszych wersjach GG). Dlatego w przypadku Redmi Note 3 trzeba się liczyć ze słabszą ochroną ekranu przed zarysowaniami (słabszą niż w wielu tańszych smartfonach posiadających Gorilla Glass 3).
    Jeśli natomiast chodzi o aparaty w Redmi Note 3 to w skrócie: kamera główna (tył) jest co najwyżej przeciętna w kwestii fotografii oraz poniżej przeciętnej w kwestii wideo. Z przednią kamerka jest jeszcze gorzej.

  • 0

    15.  2017-04-15 19:41:07

    @Koala - czy masz zamiar robić takie zestawienie co miesiąc? Dla mnie bardzo fajna opcja, bo pewnie w podobnym budżecie będę szukał nowego smartfona.
    Tak jak pisano wyżej jak i w komentarzach pod innymi Twoimi artykułami - wniosłeś dużo świeżości na portal, fajnie się to czyta - aż specjalnie się zalogowałem by to napisać :). Oby tak dalej!

  • 0

    16. ~Odon  2017-04-15 21:52:24  host: aenf112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Powiew świeżości ten artykuł. Dzięki Koalo. Też mnie ciekawi Gemini

  • 0

    17. ~Koliber  2017-04-15 22:17:48  host: apn-37-7-143-199.dynamic.gprs.plus.pl

    A któryś z nich ma agregację pasm?

  • 3

    18.  2017-04-15 23:29:31

    @15 Zobaczymy. Jeszcze nie wiem, ale sądzę, że będziemy robić takie zestawienia, również dla innych pułapów cenowych. Jest mi bardzo miło, że podobają się Tobie moje artykuły i prezentowane treści. Jest to dla mnie mobilizacja by dostarczać ich Wam coraz więcej i by były one jeszcze lepsze :)

  • 0

    19.  2017-04-15 23:30:48

    @16 Myślę, że o tym Gemini jeszcze przeczytacie. Bądźcie czujni! ;)

  • 1

    20.  2017-04-16 11:29:21

    @15, johnq - z miesiąca na miesiąc aż tak bardzo ceny nie zmieniają się (nie ma sensu robić kalki poprzedniego zestawienia), ale każdy segment cenowy pewnie co 2 miesiące będzie trzeba odświeżyć. Gdy zaś chodzi o Michała, to nie bez powodu zdecydowałem, że to właśnie on do nas dołączy... i nie żałuję. Błyskawicznie ustalamy bieżące zadania i doprecyzowujemy parametry, a wieczorem mam gotowy tekst dla Was :)

  • 0

    21.  2017-04-16 13:25:30

    @20 LuiN, masz rację: na pewno wybrałeś najlepiej jak mogłeś (nie zazdroszczę przegrzebywania cv). Koala istotnie wnosi tu powiew świeżości, na który dość długo czekaliśmy. Mam nadzieję, że gdy Koala się trochę jeszcze zaaklimatyzuje, rozkręci się jeszcze bardziej i będzie pisał więcej tekstów analitycznych (jak np. ten o iPhone'ach).
    A jeśli chodzi o poradniki zakupowe i o aplikacjach, to aż mnie dziwi, że dopiero Koala się za to wziął. Chciałbym widzieć więcej poradników i zestawienie telefonów z innych przedziałów cenowych. I kupcie mu na święta fototapetę z eukaliptusem!

  • 0

    22. ~~  2017-04-16 15:40:22  host: dfi42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Za tysiaka telefony z 2GB Ram i 16GB pamięci? to troche drogo. Ja rok temu kupiłem tel za 600zł o tych parametrach.

  • 0

    23. ~bosski  2017-04-16 21:39:54  host: 178.43.138.51.ipv4.supernova.orange.pl

    za 1000 zł można już w sklepie dostac alcatela idola 4 z pełnym zestawem o qiele wiele lepszy wybór od pop4

  • 0

    24. ~vsfcsa  2017-04-16 22:00:35  host: public-gprs384796.centertel.pl

    Całkiem niezły Samsung Grand Galaxy można było kupić za 500 zł. Prośba do Redakcji żeby przy smartfonach podawać który ma wbudowaną baterię na stałe a który wymienną no chyba, że już wszystkie są proszpiegowskie z niewyjmowalną baterią.

  • 0

    25. ~Marian  2017-04-17 00:55:54  host: user-46-112-48-131.play-internet.pl

    @5 daj linka :)

  • -2

    26. ~  2017-04-17 21:25:22  host: host-188-122-16-67.finemedia.pl

    Smutny ranking jak na szanujący się portal. Ulefone, myPhone, jeden Chinol o fatalnej reputacji, drugi White Box od Gionee, kosmicznie tandetny. Do tego Sony na Mediateku. Chyba trzeba zrezygnować z przeglądania Telepolis.

  • 0

    27. ~  2017-04-18 08:49:02  host: ip-5-172-255-61.free.aero2.net.pl

    TomecekGD, gdzie można kupić ten telefon za tę cenę?

  • 1

    28.  2017-04-18 10:08:45

    @26, Z chęcią zobaczymy Twoje zestawienie telefonów tej cenie. Śmiało. PS. Wspomniany smartfon Sony pozostawił po testach bardzo dobre wrażenie.

  • 0

    29.  2017-04-19 00:10:24

    Przyjrzałem się nieco bliżej parametrom LG X mach i jestem zaskoczony LTE kategorii 9. Ktoś potwierdzi? Poza tym to taki trochę LG G4 (5,5 cala, Snap 808, 32GB, 3 GB), nie licząc pewnie aparatu. Czy w Polsce jest wersja dual sim i czy ma jakieś ograniczenia względem jednokartowca? Pytam, bo np. LG G4 ma tylko LTE kat.4 wobec kategorii 6 w zwykłym G4.

Dodaj swoją opinię