Telekomunikacja jak na dłoni
Artykuły 10 lat jak jeden dzień - historie czytelników

10 lat jak jeden dzień - historie czytelników

Witold Tomaszewski 22 Września 2014 11:26

7 2
10 lat jak jeden dzień - to historia nie tylko redakcji TELEPOLIS.PL, ale i czytelników. Ci nadesłali swoje historie w VIII dniu konkursu urodzinowego. Poniżej prezentujemy nagrodzone prace.



babeo napisał:

Gdy myślę o mojej historii z TELEPOLIS.PL, to jakimś dziwnym trafem pierwsze do głowy przychodzą mi... konflikty na forum. Może nie ma to jakoś znaczenia dla mojego rozwoju świadomości telekomunikacyjnej, no ale cóż, taka się to zaczęło i historii się już nie cofnie.

W sumie trafiłem na forum przy okazji wymiany Nokii 3410 na 3120 (Wow! Aż się chce zawołać). Pamiętam, że dość dużo zaczęliśmy korespondować z użytkownikiem o nicku oprych (fajna ksywka... hehe). Bardzo ciekawa osoba, o jasnych, wyrazistych poglądach, nie zawsze zrozumiana. No i właśnie przez to zaczęły się pierwsze konflikty z jacenty1812 (czy jakoś tak), osobą która ogólnie denerwowała wszystkich. Mimo banów wracał wielokrotnie, w końcu jednak odpuścił. Co dziś porabia? Nie wiem... Do tego ciągłe zaczepki i podchody z Junior Adminem - D@rio, który później w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach wyleciał z Redakcji. Taka mała wygrana. Co dziś porabia D@rio? Nie wiem...

Po krótkim czasie ciszy i spokoju w okolicach roku 2009 pojawiło się Ich Troje, czyli b@sho, babeo i kin. Było to trzech na swój sposób fajnych użytkowników forum, który w zbyt nachalny sposób próbowali wpłynąć na Redakcję w celu zmian na forum. Część ich była naprawdę interesująca, powoli się ziszczają przy obecnych pracach nad zmian forum, ale to już inna historia. "Bunt" (jeżeli możemy to tak nazwać) został stłumiony, a wspomniana trójka została zdegradowana z VIP-ów do zwykłych userów (i to i tak był łagodny wymiar kary). Co dziś porabiają b@sho i kin? Nie wiem... Głównym naszym oponentem był wtedy inny Junior Admin - Tankian vel MarcinK. Co się dziś z nim dzieje? Też nie wiem.

Od 2010 chyba jest już spokojnie. Pewnie zauważyliście, że głównie piszę o forum. Tak, bo to właśnie forum, a nie sam portal jako taki był miejscem, gdzie spędzałem najwięcej czasu. Czasu, który wtedy jeszcze miałem. To był super okres, koniec studiów, pierwsza praca, usamodzielnienie, przeprowadzka do pierwszego wynajmowanego mieszkania, ślub...

Najmilej wspominam nasze rozmowy, czy to w przypadkowych tematach (robiąc wielki bałagan w różnych wątkach na forum), czy to na SB. Niektóre kończyły się bardzo późno nocy, a rano trzeba było iść na studia czy do pracy. Pamiętam jak niektórzy się rano złościli, że nie mogą choćby przeczytać tego o czym pisaliśmy, bo historia na SB nie obejmowała wszystkich wpisów od wieczora do rana.

To były piękne czasy... a wiecie co jest w tym najpiękniejsze? Tylku użytkowników było i nagle słuch po nich zaginął, na ich miejsce pojawili się oczywiście nowi, ale to już coś innego. Redakcja powiększyła dwukrotnie stan osobowy, zmieniła właściciela. Sam portal przeszedł metamorfozę. Tyle się wydarzyło w moim życiu prywatnym, studia, jedna praca, druga praca, zmiana mieszkania czy , samochodów, aż do narodziny moich córek... ciągła zmiana, a jednak TELEPOLIS.PL jest ciągle ze mną, a ja z Wami. Oczywiście już nie w takim zakresie jak kiedyś, ale zawsze choćby na 5 minut dziennie lektura Waszego portalu jest obowiązkowa.

Jedna z niewielu rzeczy, które się nie zmieniły przez 8 lata. Żona, z którą jestem już prawie 12 lat i TELEPOLIS.PL... Dziękuję.
‹ Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna ›
Dodaj do:
w sumie: 28
  • 3

    9.  2014-09-22 20:15:45

    Ten to ma farta... Nie dość, że SGS 5 wygrał to jeszcze żona mu się przez 12 lat nie zmieniła.

  • 0

    10. ~mirekb  2014-09-22 20:31:56  host: apn-37-248-80-114.dynamic.gprs.plus.pl

    az miło poczytac..dzieki Telepolis zaczalem czytac reegulaminy,do ktorych wszystko sie niestety ogranicza.poprzez ten szeroki język udalo mi sie nie raz zmienic prace,oczywiscie na lepszą.pomijam fakt ze jak znajomi chcieli przeduzac umowy na abo czy net-nieraz jako szara eminencja siedząca obok kupującego udalo sie wynegocjowac o wiele lepsze oferty niz proponowane-to są realne pieniądze-nic wirtualnego

  • 0

    11. ~xy  2014-09-22 20:34:07  host: 109241085114.warszawa.vectranet.pl

    Czyli wygrali ludzie wychwalający Telepolis. Atlan najlepszy tekst, ale razi "te cudo", "te zaufanie"... Zresztą chyba nikt nie napisał swojego tekstu poprawnie po polsku. Poza tym - ludzie piszą o zainteresowaniu telekomunikacją mając na myśli głównie oferty. To nie jest telekomunikacja. Telekomunikacja to wiedza techniczna, którą ma tutaj kilka osób zaledwie.

  • 1

    12.  2014-09-22 20:40:30

    @11 - Masz rację, powinno być "to" - biję się w pierś :) Mam jednak nadzieję, że tak najgorzej z poprawnością nie było ;)

  • 2

    13. ~xy  2014-09-22 20:43:16  host: 109241085114.warszawa.vectranet.pl

    @12: Poza tym u Ciebie wszystko dobrze, a dodatkowo urzekł mnie tekst o twarogach, pierogach i świeżym mleku :-)

  • 0

    14.  2014-09-22 20:55:56

    @13 - nie ma to jak wiejskie jedzenie :) Szkoda że mieszkając w mieście nie mamy możliwości poznawać tych naturalnych smaków. Poza tym pamiętam jak zaskoczony byłem, że ten twaróg to nie taki jak u nas w kostkach 250g - tam twaróg zajmował cały talerz obiadowy ;) Dla tych ludzi na wsi to była norma i powiem nawet więcej - to co z tego twarogu im zostawało (np. po śniadaniu) to oni normalnie wyrzucali dla kur do zjedzenia :D

  • 1

    16.  2014-09-22 21:28:35

    @14, ja mialem to nieszczęście, ze w dzieciństwie smakowałem normalnego jedzenia, więc teraz praktycznie nic mi nie smakuje :(
    Jak czasem odwiedzi nas ktoś z rodziny i przywiezie kielbasy, jaja, miód, czy mleko, to się człowiekowi aż żyć chce, mimo, że to już nie to samo co kiedyś :(

  • 0

    17.  2014-09-22 21:33:46

    Atlan... Nie wiem ile i co widziałeś na wsi... Ja - jak mówi rodzinna legenda - kąpałem się w śmietanie ;-) Rok miałem i nie mogłem usiedzieć w wózku, który stał na ganku domu moich dziadków - na wsi oczywiście. Tak się "gibałem", że wózek zjechał po schodach z ganku a ja wpadłem do stojącego pod nim jakiegoś dużego pojemnika z zebraną śmietaną, a której miało powstać masło ;-) To być może odbiło się na stanie mojego umysłu... Nie przeczę. Pamiętam jednak "klinki" twarogu właśnie nie 250-gramowe a 2-3 kilogramowe, które dojrzewały sobie wisząc (!) w piwnicy kilka miesięcy ;-) No się pojadło tego trochę - dzisiaj ciężko o takie rzeczy, nawet tam gdzie się "wraca" do tradycji ;-)

  • 1

    19. ~xy  2014-09-22 22:26:06  host: 109241085114.warszawa.vectranet.pl

    Ja tam jestem słoik i do wielu rzeczy nadal mam dostęp, ale np. do tego twarogu czy mleka już nie - mało kto już ma krowę... @wlo: Dobra historia z tą kąpielą w śmietanie :-) Właśnie dziś nawet jak się chce to coraz częściej zwyczajnie nie ma możliwości - nawet na wsi.

  • 1

    20. ~jacenty1812  2014-09-22 22:47:00  host: 5ec160a4.skybroadband.com

    Jacenty zyje i ma sie dobrze :) Pozdrowienia serdecznie dla Babeo i calej ekipy telepolis :)

  • 1

    21.  2014-09-23 11:22:20

    Też jestem z Wami jakiś dłuższy czas,fajnie że ciągle jesteście i trwacie w prawdzie:-) Jak ksiądz napisałem;-)

  • 0

    22. ~N  2014-09-23 12:14:10  host: ihj135.internetdsl.tpnet.pl

    Ja przesiadłem się z gsmonline na telepolis w 2005r. W 2002 roku jak zaczynałem w GSM to był jeden GOL był głównym portalem telekomunikacyjnym. Teraz telepolis rozdaje karty. Nie pamiętam już haseł do swoich loginów :(

  • 1

    23.  2014-09-23 13:45:31

    @16 divhashmorex - najgorsze w tym jest to, że jak człowiek nie zna prawdziwego smaku np. kiełbasy czy chleba to nie wie jak słabej jakości produkty mamy dzisiaj w sklepie. @17 - ze śmietaną takich doświadczeń nie mam, ale mam inne - jak pojechaliśmy kiedyś do takiej innej rodziny na wieś (kilkaset km od domu) to dostaliśmy od nich śmietanę w plastikowych butelkach. Po powrocie okazało się, że ta śmietana jest już prawie masłem i nie można było jej wylać z tych butelek ;) Nawet nie wiem czy potem babcia z tego nie robiła właśnie takiego smarowidła, tak gęste to wszystko było. O masakra, co za czasy, wtedy chyba człowiek się nie spodziewał że tak drastycznie się to wszystko w 10 lat zmieni... ;)

  • 0

    26. ~  2014-09-23 21:30:49  host: public-gprs515149.centertel.pl

    ddivasmorex ile masz lat?

  • 0

    27.  2014-09-23 23:51:19

    Ciekawy art

  • 0

    28. ~They  2014-09-24 12:10:56  host: user-94-254-128-161.play-internet.pl

    26 na forum jest info 21 Cze 1990

  • 0

    29. ~czarny banner  2014-09-28 13:47:37  host: accp68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    D@rio wykonał na forum jeden nieostrożny ruch i wszedł w konflikt z użytkownikiem "gosciu" nie mając pojęcia z KIM zadziera. ;-) Sądząc po stylu pisania i szerokiej wiedzy "gościu" czasami pisze tu nadal (oficjalnie z tego pożegnał się z forum) pisuje teraz artykuły pod własnym imieniem i nazwiskiem.

  • 0

    30.  2014-09-29 15:19:55

    @29 - 'gościu" kłócił się ostro z D@rio. To co opisałeś powyżej to jesteś pewien, czy tylko "tak sądzisz"?

  • 0

    31.  2014-09-29 15:50:34

    babeo: ma rację w kwestii tożsamości "gościu", natomiast zupełnie nie ma racji w kwestii powodów odejścia D@rio. Pożegnał się z nami, bo próbował brutalnie narzucić nam swoją wizję, a na koniec zwyzywał mnie i Marcina na forum moderatorów... Wszyscy bez wyjątku byliśmy zszokowani, łącznie z moderatorami, którzy wcześnie przychylali się do jego wizji.

  • 0

    32. ~  2014-09-30 22:27:01  host: accr25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A można wiedzieć jaka to była wizja?

Dodaj swoją opinię