TELEPOLIS.PL » telekomunikacja jak na dłoni O nas Ulubione Reklama Kontakt
 
Miejsce na Reklamę Doładuj telefon! Tapety na Twój telefon
   

TELEFONYPROMOCJEWIADOMOŚCIARTYKUŁYTARYFYPLIKIROZRYWKAFORUMSKLEPYAPLIKACJE
  Wszystkie » Felietony » Galerie zdjęć » Testy sprzętu » Wydarzenia » Wywiady




   POJEDYNEK

Który lepszy?
VS
LG
KU990i
Nokia
5530


   SZUKAJ




Finger Physics - rozrywka na poziomie
Słonce - polska bajka w AppStore
Ewidencja Przebiegu Pojazdu - coś dla firm
iPajacyk - jeden klik, a może tyle zmienić
ViewRanger GPS - pieszo z nawigacją



   TAPETY

więcej »

   MELODYJKI

  więcej »



   ARTYKUŁY

Test telefonu Nokia 6300

2007-08-10 02:54  Drukuj RSS

Jeszcze parę lat temu telefony biznesowe Nokii zaczynały się na cyfrę 6, ale ostatnimi czasy ten podział uległ zmianie. Ponieważ obecnie na topie są telefony typu slim i każdy producent musi taki aparat posiadać w ofercie, Nokia zaprezentowała model 6300. Jest to telefon klasy slim, pozycjonowany właśnie w byłej serii biznesowej.

Co w pudełku:
telefon Nokia 6300
bateria BL-4C
karta pamięci microSD 128MB
ładowarka
zestaw słuchawkowy stereo
płyta CD z softem
Zestaw całkiem dobry.



Pierwsze wrażenia. Design telefonu jest bardzo spokojny, nie znajdziemy tu żadnych udziwnień czy ekstrawagancji. Jedynym elementem, który ożywia trochę telefon jest wyraźne oddzielenie klawiatury alfanumerycznej od klawiszy funkcyjnych i wyświetlacza poprzez inny kolor i delikatne podniesienie tej drugiej części. Całość sprawia jednak dość spójne wrażenie.

Obudowa telefonu wykonana jest wysokogatunkowego tworzywa sztucznego oraz stali nierdzewnej. Całość jest wyśmienicie spasowana, nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy. Taka ulga dla ucha po dłuższym obcowaniu z serią N. Widać, że Nokia potrafi wyprodukować telefon, który nie trzeszczy, w co powoli zaczynałem wątpić. Jedynie ta lakierowana na czarno plastikowa część obudowy umieszczona z tyłu wykazuje tendencje do rysowania się.

Patrząc na telefon użytkownik widzi duży wyświetlacz nad którym umieszczono głośniczek do rozmów. Pod ekranem znajdują się cztery klawisze funkcyjne zgrupowane wokół pięciokierunkowego klawisza nawigacyjnego. Na samym dole telefonu producent umieścił klawiaturę alfanumeryczną. Na prawej ściance znajdziemy jeszcze dwa przyciski służące do regulacji głośności. Ostatni przycisk "power" zlokalizowany jest na górnej ściance. Więcej klawiszy nie ma. Dolna ścianka kryje wejścia na ładowarkę, zestaw słuchawkowy oraz wejście na miniUSB. Z tyłu zaś, umieszczono oko kamery oraz głośnik. Nadmienić tylko trzeba, że po obu stronach telefonu umieszczona jest niebieska dioda informująca np. o nadchodzącym połączeniu.



Jakość rozmów. W tej materii zostałem zaskoczony bardzo pozytywnie. Po ostatnich doświadczeniach z innymi modelami fińskiego producenta (doświadczeniami negatywnymi, falujący zasięg, kiepska jakość głosu) tutaj zaskoczony zostałem pozytywnie. Jakość głosu rozmówcy jest bez zarzutu, tak samo, mój rozmówca nie doświadczał dziwnych efektów dźwiękowych spowodowanych przez mój telefon. Druga rzecz, to w miarę stabilny zasięg, wskaźnik nie faluje, do czego się już przyzwyczaiłem w Nokiach.

Wyświetlacz. Nokia zastosowała w modelu 6300 duży wyświetlacz TFT o rozdzielczości QVGA czyli 240x320 pikseli. Potrafi on pokazać 24 bitową paletę kolorów (16.7 miliona kolorów )i prezentuje się wyśmienicie! Kolory, ich głębia i nasycenie są bardzo dobre. Tak samo czytelność. Jedynym minusem jest zbyt mała regulacja jasności, dla mnie chwilami wyświetlacz był za ciemny oraz trochę słabo czytelny w słońcu.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia w katalogu

Autor: Marcin KasińskiDodaj do:

 
[1]  2  3   >


   OCEŃ ARTYKUŁ

Liczba głosów: 1195
Średnia punktowa: 4.83


   OSTATNIE OPINIE

Zobacz wszystkie opinie (88)

69. ~Monia 2008-06-22 21:26:10 0 + -

host: c108-30.icpnet.pl

mam nokie N 95 i niewiem jak sie ustawia buzki w wiadomosciach. prosze o pomoc!!!

70. ~ 2008-08-07 08:33:49 0 + -

host: geg170.internetdsl.tpnet.pl

Siemanko=) Od paru godzin zostałam szczęśliwym posiadaczem noki6300 dużo czytała o tym telefonie i nie przeraza mnie to ze nie ma kabla usb…bo ja ma czytnik kart, ani to ze bateria słabo trzyma bo w moim pustaku ( samsungu z400 który zresztą popsuł mi się już doszczętnie wczoraj wieczorem) trzeba było ładować baterie co 2 dni wiec jestem przyzwyczajona=)…tylko tak mam taki jeden mały problem bo fona dostałam w prezenciku od taty^^ przywiózł go z Niemczech i ma tez niemieckie menu i nie bardzo mogę sonie z nim poradzić bo w szkole miałam jako 2 język tylko angielski a menu jest po niemiecku…no i właśnie tu zacznę przechodzić do konktretów a mianowicie bardzo bym was wszystkich prosiła żebyście mi napisali czy da się ustawić w opcjach zmianę języka na polski czy trzeba ściągać tak jak przy niektórych fonach i jeśli tak to jak pokoleji ma wchodzić w zkałdki żeby to zrobić (tylko bardzo was proszę nie piszcie mi wejdź w np. konfiguracje telefonu bo ja nie wiem jak to jest po niemiecku tylko np. najpierw wybierz pierwsza z dołu po prawej stronie zakładkę potem wejć w 3 i tak dalej…będę wam bardzo bardzo wdzięczna (zostawię moje gg 5891086 wiec wazie czego piszcie tu lub na gg bardzo bardz dziękuje i pozdrawiam)…[czy ja zawsze musze się tak rozpisywać?? wrrr :/ ]

71. ~ 2008-08-21 10:38:27 0 + -

host: mail.gopskobierzyce.pl

Hej mam ten tel od jakiegoś tygodnia i jestem z niej zadowolona .Mianowicie co do bateri faktycznie krótko trzyma ale to przez wyświetlacz i częste korzystanie z niej ;) do telefonu nie dodają kabla USB ale jest on taki sam jak do innych modeli tel typu NOKIA np.5300 jak i Plusfon .Wyświetlacz genialny xD fajnie odtwarza muzyke.BARDZO POLECAM ;] by ustawić wyświetlacz na pełny ekran musisz zmienić MOTYW najlepiej na nokie (motyw masz w zapinany w tel) bo z kupnem tel masz juz ustawiony motyw lecz z tym motywem nie da się ustawic tapety. RADA; inny motyw :D

72. ~NIEZNAJOMA 2008-08-25 12:24:26 0 + -

host: host-89-230-136-108.inowroclaw.mm.pl

siema, mam od niedawna ten tel i jestem bardzo zadowolona. Co do rys, narazie nie mam ani jednej. Myślę że to zalezy jak kto dba o telefon, jeśli go rzuca itp, to się rysuje, co do wyświeltlacza jest bombowy. Zdjęcia są bardzo ładne, kabel USB dostałam i wchodzi idealnie, tak więc rada dla wszystkich DBAJCIE O TELEFONY- A SIĘ NIE POPSUJA

73. ~nokia 2008-09-22 20:02:39 0 + -

host: eho89.neoplus.adsl.tpnet.pl

mam pytanko jak sie robi konfiguracje tego telefonu. próbowałam ale mi nie wyszło.ktoś mi pomoże w tej sprawie? prosze

74. ~Radek 2008-11-18 12:16:47 0 + -

host: abvh159.neoplus.adsl.tpnet.pl

a kabel usb?

75. ~ 2008-11-27 11:10:50 0 + -

host: 212.160.172.70

czy aparat w tym telefonie jest naprawde taki zły?

76. ~arecs 2008-12-21 10:42:48 0 + -

host: public-gprs2406.centertel.pl

Uwaga: Mama kilkanaście firmowych Nokii 6300 i żadna nie współpracuje z zestawami głośnomówiącymi bluetooth , różnymi również od Nokii np bh-602. Słychać duże echo i 'świerszcze'. Serwis CRC nic może zrobić i udaje że jest ok . Jeśli ktoś planuje zakup telefonu do użycia w samochodzie to odradzam Arek S.

77. ~balbina 2009-01-29 09:27:52 0 + -

host: giv21.internetdsl.tpnet.pl

mam ten telefon od jakiegos czasu i jes super tylko troche baterja slaba i denerwyje mnie otwarzacz mp3 bo miesza mi wszyskie mp3 jakie mam w telefonie:/ Mam pytanie jak zrobic inne tlo pod tapeta niz biale? np czarne. bo mnie to denerwoje strasznie jak sobie ustawie tapete ktora nie zakrywa calego ekranu i u gory i na dole mam biale pasy:/ czy jest taka mozliwosc??????? prosze o pomoc!!!! wiem ze juz wczesniej ktos o to pytal ale nikt nie odpisal...... pozdrawiam i z gory bardzo dziekuje

78. ~Achi-kun 2009-02-26 22:03:53 0 + -

host: eik218.internetdsl.tpnet.pl

Siemka!Jak przyciszyć muzykę(przy słuchawkach)?telefonowi daje 9/10

79. ~Ajga 2009-06-18 19:39:18 0 + -

host: hhm54.internetdsl.tpnet.pl

Co do tapety można pierw ustawić tapete jednego koloru naprzykład granatowa lub czarna, a potem na nią nałożyć wtbraną tapetę: zdjęcie lub jakiś ubrazek:) robiłam to w telefonie u siostry i wyszło:)

80. ~ 2009-07-31 17:00:47 0 + -

host: egi122.internetdsl.tpnet.pl

moja bateria trzyma 12 dni

81. ~stefan 2009-08-16 20:33:00 0 + -

host: ewv227.neoplus.adsl.tpnet.pl

do 80. A moja 120!

82. ~...wow 2009-08-18 19:37:08 0 + -

host: 107.18.25.213.easy-com.pl

a moja nikia jest do dupy, tak cicho dzwoni, że ledwo ją słychać,... o tej bateri to już nie wspomne, wyłącza się po 3 dniach bez dłuższego ostrzeżenia

83. ~mmmm 2009-10-11 10:37:46 0 + -

host: ane125.neoplus.adsl.tpnet.pl

W ten czwartek wziąłem ten nowy telefon i bateria jest do bani.Pozatym dobry

84. ~ 2009-11-10 22:23:17 0 + -

host: 89.229.49.100

Na razie bałagan na stronie. Yari przy 40 raz pokazuję się za 1zł a w innym miejscu za 99zł. Brak cennika telefonów.Ekstra usługi w Twoim pakiecie nie zaktualizowane. Trzeba czekać.

85. ~Bogdan 2009-12-02 22:17:44 0 + -

host: aabh60.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ogólnie to zgadzam się prawie że w zupełności co do tekstu jaki to świetny telefon ta NOKIA 6300 z jednym ale .... słuchawki a konkretnie ich wkładki do uszne są tak spier.....e przez firmę ,że wstyd jest oznaczać je ich emblematem.

86. ~Damiannnnnnn 2010-02-17 11:32:21 0 + -

host: 87-205-233-154.adsl.inetia.pl

Miałem ten telefon przez rok intensywnie go używałem coziennie rgałem z 1gdz w gry słuchałem po 2-3godz muzki wysyłałem z 20 sms i gadałem ok.10 minut i jeczsze pare fotek i jaiś film nakręciem. Niestety po 2 miesiącach bateriz zaczeła trzymać 10 godzin ja nic nie robiłem to niecałe 2 dni nazczęście znajomy zajmuje się chandlem telefonów i załatwił mi używaną baterie bl-5 czy jakoś tak telfon pzy tym samym użytkowaniu tzymał 2-3dni jak nic nie robiłem to naet i tydzień. Po ok. roku zaczoło się chrzanic złącze kart pamięci było coraz gorzej na począdku wystarczyło przeczyścić ale pużniej zrąbało się do końca. Wświetlacz bł super telefon bardzo szybki obudowa mimo to że nosiłem w ieszceni z kluczami zalizyła ze 200 gleb nie porysowała się w awaryjnych sytuacjach owietałem tylnią klapką piwo nawet, porusował się natomiast tylni plastik. Wsiadł też głośnik ale od znajomego za darmo dostałęm wymieniłem i było ok.

87. ~xdkolo 2010-04-12 20:24:16 0 + -

host: aadr242.neoplus.adsl.tpnet.pl

to jest czad spadł mi z dachu i ani rysy

88. ~karO. 2010-05-14 19:25:25 0 + -

host: aerb229.neoplus.adsl.tpnet.pl

mama ten telefon od ponad roku. uważam że są gusta i guściki, jeśli się komus podoba to bierze nie to nie. śmieszą mnie opinie dawane po tygodniu lub kilku dniach użytkowania, po takim czasie niezbyt mozna cos powiedziec! telefon świetny, głośny, czytelny. łatwy w obsłudze, bateria trzyma w zaleznosci od uzytkowania - jesli duzo slycham muzyki i duzo psze smsow, gram trzyma 1,5 dnia., jesli bez sluchania, pisania itp 5-7 dni. aparat hmmm, moze byc lecz brakuje jedynie lampy blyskowej, wtedy zdjecia bylyby naprawde świetne. na perwno dzieki swojej metalowej obudowie, jest odporny na upadki czy wstrzasy ale wiadomo ze nie rabiac tego spacjalnie! jak tu wyzej naisal XDKOLO dzis ci spadl i mu nia, jutro zrobisz to samo nie zadziala, na wszystko przyjdzie czas...

Zobacz wszystkie opinie (88)

 DODAJ SWOJĄ OPINIĘ

nick:     Zaloguj się    Rejestracja
host: 38.107.191.106

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów.



   ZNAJDŹ NAS

Newsletter RSS Blip
Facebook Twitter

   TOP WIADOMOŚCI (opinie)
 z ostatnich: 3 dni 10 dni 30 dni



   TOP WIADOMOŚCI (odsłony)
 z ostatnich: 3 dni 10 dni 30 dni



   ANKIETA

Który operator ma najlepszą ofertę iPhone'a 4?
Era
Orange
Plus
Play


Zobacz wynik | Opinie (53)
Archiwum Ankiet



   TOP GRY (zakupy)

więcej »


   TOP TELEFONY (głosy)

Sony-Ericsson K800i (39945)

Sony-Ericsson K750i (34212)

Sony-Ericsson K700i (25159)

Sony-Ericsson D750i (23764)

Nokia N70 (23443)

Sony-Ericsson K550i (19971)

Sony-Ericsson W610i (18217)


Telefony Nokia kupisz w sklepie internetowym mSklep.pl

   TOP TELEFONY (ocena)

Motorola Defy (8,1500)

Motorola MILESTONE 2 (7,9500)

Sony-Ericsson W610i (7,4063)

Motorola MILESTONE XT720 (7,2500)

Sony-Ericsson D750i (7,1447)

Motorola CLIQ (7,1433)

Sony-Ericsson K770i (7,1315)




Partnerzy TELEPOLIS.PL

  www.naviexpert.pl   msklep.pl   www.klubsuzuki.pl   cokupic.pl

Łącze i administrację serwera zapewnia:
www.net.perfekt.pl
copyright © 2004-2010 TELEPOLIS.PL